Середа, 23 Липня, 2025

Реконструкція Бортницької станції: тендер на 563 млн грн виграла компанія з сумнівною репутацією

Важливі новини

У Харкові затримали шахрая, який обіцяв працевлаштування в ДБР за $20 тисяч

У Харкові викрили 46-річного чоловіка, який за $20 тисяч хабаря гарантував працевлаштування на посаду слідчого Державного бюро розслідувань (ДБР). Його затримали під час отримання першої частини суми – $10 тисяч. Про це повідомляє пресслужба Харківської обласної прокуратури. За даними слідства, безробітний харків’янин переконував, що має впливові “зв’язки” у ДБР, які дозволяють безперешкодно організувати позитивний результат […]

The post У Харкові затримали шахрая, який обіцяв працевлаштування в ДБР за $20 тисяч first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Експерти радять, що робити з гривнею та доларом

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Голова Секретаріату Ради підприємців при Кабінеті міністрів, економіст Андрій Забловський, у коментарі ТСН зазначив, що у липні фізичні особи продали валюти на 1,658 млрд доларів, а купили на 2,275 млрд. Чиста купівля становила 1,117 млрд доларів, що на 145 млн доларів більше, ніж у червні. Забловський висловив сумнів щодо доцільності таких операцій, оскільки курс валюти зростав у серпні, що може призвести до збитків для тих, хто купував валюту у липні.

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин радить зосередитися на інвестиціях у гривневі облігації внутрішньої державної позики (ОВДП). За його словами, облігації є вигіднішими за гривневі депозити, які мають обмежені відсотки. Прибутковість ОВДП варіюється від 13% річних для паперів з терміном погашення через 4 місяці до 16% для паперів з погашенням у 2026 році. Пендзин також наголосив, що прибуток з ОВДП не оподатковується, хоча може з’явитися новий військовий збір, що збільшить податкове навантаження.

Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин вважає, що кращим часом для купівлі валюти був кінець липня, коли долар подешевшав. Водночас, експерти прогнозують, що цього тижня курс долара в Україні не перевищить 42 гривні. Коливання курсу можуть бути незначними, але аналітики очікують, що валюта не буде залишатися стабільною.

Дефіцит кадрів в Україні змушує роботодавців підвищувати заробітню плату

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Національний банк у своєму макроекономічному та моніторному огляді зазначив, що з огляду на інфляційні процеси темпи зростання реальних зарплат сповільнилися. Це означає, що хоча номінальні зарплати можуть збільшуватися, реальна купівельна спроможність працівників може не покращуватися.

Згідно з опитуванням Advanter, у серпні 2024 року компанії в Україні були укомплектовані в середньому на 71%. Однак ситуація не покращувалася з травня, і ось які дані були отримані:

Згідно з прогнозами Міжнародної організації праці, протягом наступних 10 років дефіцит на ринку праці України становитиме 8,6 мільйона осіб. Однак Міністерство економіки оцінює цю цифру нижчою – 4,5 мільйона осіб. Сьогодні в Україні офіційно працевлаштовані близько 10,5 мільйона осіб.

Експерт попередив: комуналка в Україні може зрости не на 50, а на 120%

Українців можуть чекати не просто підвищення комунальних тарифів на 50%, а справжній ціновий обвал — до 120% і більше. Про це заявив голова Спілки споживачів комунальних послуг України Олег Попенко, коментуючи меморандум із МВФ. У публічному просторі з’явилась інформація, що МВФ нібито вимагає від України підвищити тарифи на комунальні послуги до ринкового рівня, оскільки зараз […]

Розкрито нові подробиці мобілізаційного законопроєкту: що очікується від Міноборони?

Після проведення відповідних парламентських процедур, вказаного законопроекту №10449 буде внесено до Верховної Ради України для розгляду та прийняття. В разі ухвалення цього закону обов'язкова базова військова служба буде запроваджена для громадян з 18 років, замість раніше існуючої строкової системи. Однак мобілізація з 18 років не буде реалізовуватись, що було чітко визначено Міністерством оборони України.

Згідно з оновленнями в законопроєкті, від 2025 року базова служба для молоді віком від 18 років буде впроваджена в умовах миру на період 5 місяців та у воєнний час — на 3 місяці. У вищих навчальних закладах також буде введено "базову військову підготовку", яка дозволить деяким категоріям громадян звільнитися від неї. Громадяни з 18 років також матимуть можливість обрати час проходження базової військової служби.

Поправки до законопроєкту також передбачають, що всі громадяни України віком від 18 років, незалежно від проходження базової військової підготовки чи служби, отримають відстрочку до досягнення мобілізаційного віку, тобто до 25 років. Мобілізаційний вік буде встановлено від 25 до 60 років.

Народні депутати розпочали розгляд поправок до законопроєкту 11 березня. Серед ключових питань є регулювання нагляду за людьми з інвалідністю І, ІІ та ІІІ групи. Після першого читання народні депутати подали понад 4 тисячі поправок до проєкту закону №10449.

• Законопроект №10449 передбачає введення обов'язкової базової військової служби для громадян України з 18 років замість строкової системи.

• Мобілізація з 18 років не буде здійснюватись, що було чітко уточнено Міністерством оборони України.

• Відповідно до змін, запропонованих в законопроєкті, базова служба буде введена з 2025 року для молоді віком від 18 років, з різною тривалістю в залежності від обставин.

• У вищих навчальних закладах також буде впроваджено "базову військову підготовку", яка дозволить деяким категоріям громадян звільнитися від неї.

• Громадяни з 18 років матимуть можливість обирати час проходження базової військової служби.

• Всі громадяни України віком від 18 років отримають відстрочку до досягнення мобілізаційного віку, встановленого від 25 до 60 років.

• Народні депутати розпочали розгляд поправок до законопроєкту, внесених 11 березня, при цьому було подано понад 4 тисячі поправок.

Переможцем тендеру на реконструкцію Бортницької станції аерації стала компанія “ТФМ-Схід”, яка отримає 563 млн грн від КП “Київбудреконструкція”. Інший учасник тендеру – “Автомагістраль-південь” – не продемонстрував особливої боротьби за перемогу, а загальна вартість робіт була знижена лише на 3%, хоча можливість значного зменшення витрат була.

Згідно з даними журналістів, майже половина суми – 225 млн грн – піде на закупівлю ґрунту. Його вартість у кошторисі становить 372 грн за тонну, а доставка – 974 грн за тонну. Це в десятки разів дорожче за ринкові ціни, адже суглинок у Києві коштує близько 30 грн за тонну.

Ба більше, “ТФМ-Схід” не вказала, звідки буде постачатися ґрунт, а лише повідомила, що зможе поставити необхідний обсяг. До того ж, цей будматеріал єдиний, який везуть на 81 км, тоді як решта матеріалів – бетон, щебінь, пісок – перевозяться в межах 30 км.

Також аналітики звертають увагу на завищену вартість транспортування. За тендерною документацією, перевезення коштуватиме 12 грн за тонно-кілометр, що майже вдвічі дорожче за середні тарифи для вантажних перевезень в Україні (7-7,3 грн за тонно-кілометр).

Попри зниження вартості робіт у порівнянні з попередніми підрядниками, ціни залишаються вищими за ринкові. Наприклад:

  • Бетон В10 (М150) оцінений у 4 296 грн/кубометр, хоча середня ринкова ціна становить 3600 грн/кубометр.
  • Вартість ґрунту у порівнянні з минулим роком зросла з 360 до 372 грн/т, що виглядає сумнівно, враховуючи обсяги закупівель.

Фірма зареєстрована у Борисполі, а її керівником є Ігор Ігнатенко з Лимана Донецької області. До вторгнення компанія була прописана у Кропивницькому.

Однак “ТФМ-Схід” ніколи не отримувала державних підрядів, а досвід виконання аналогічних робіт підтвердила лише одним договором від 2019 року.

При цьому для роботи на Бортницькій станції компанія орендує всю будівельну техніку у “ТПК-промінвест”. Цікаво, що ця фірма належить Денису Чумаку, уродженцю окупованої Макіївки Донецької області.

КП “Київбудреконструкція” очолює Анатолій Сульдін, якого у 2023 році усували від роботи через розслідування розкрадань на ремонті ліфтів у столичних багатоповерхівках. Однак справа не дійшла до вироку.

За діяльність підприємства відповідає заступник мера Києва Петро Пантелеєв, який курує сферу ЖКГ у столиці.

The post Реконструкція Бортницької станції: тендер на 563 млн грн виграла компанія з сумнівною репутацією first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини