Середа, 23 Липня, 2025

Родич скандального львівського експрокурора Ільницького утруднював діяльність ТЦК: його затримали

Важливі новини

Сонячний максимум може бути лише початком: вчені виявили новий 100-річний цикл

Нове дослідження науковців свідчить, що сплеск сонячної активності, який спостерігається в поточному сонячному циклі, може бути лише початком набагато більш масштабного явища. Виявилося, що цей сплеск може бути пов’язаний із столітнім циклом Гляйсберга, який поволі набирає обертів. Якщо висновки вчених підтвердяться, людству слід очікувати ще більше сонячних спалахів у найближчі десятиліття. Протягом сонячного циклу, який […]

Еліта на колесах: Розквіт ринку преміум-автомобілів в Україні

За перші місяці поточного року автомобільний ринок України продовжує радувати своїм жвавим зростанням, особливо у сегменті преміум автомобілів. Згідно з повідомленням асоціації "Укравтопром", продажі легкових авто преміум класу зросли на 2% порівняно з аналогічним періодом минулого року, досягнувши позначки понад 2800 нових одиниць. Найбільш популярними брендами в цьому сегменті залишаються BMW, Lexus і Audi.

Курйозно, що половина усіх елітних автомобілів була придбана жителями трьох ключових регіонів країни – Києва, Дніпропетровської та Одеської областей. Загалом же продажі легкових автомобілів взагалі зростають шаленими темпами, збільшившись на 49% і досягнувши цифри в 16 660 одиниць.

Не зважаючи на загальне збільшення в обсязах продажів, варто відзначити зниження частки преміальних автомобілів на ринку з 25% до 17%. Українці все ще вірять в якість та надійність автомобілів Toyota, які залишаються лідерами за популярністю серед автолюбителів країни.

Цей тренд свідчить про поступове зростання інтересу споживачів до автомобілів вищого класу, що може бути пов'язано як із зростанням економічного рівня країни, так і з розширенням асортименту преміальних моделей, доступних на ринку України.

Згідно з аналізом ситуації на автомобільному ринку України, можна зробити наступні висновки:

• Преміальні автомобілі продовжують збирати популярність серед українських споживачів, що свідчить про поступове підвищення економічного рівня країни.

• Бренди, такі як BMW, Lexus і Audi, залишаються лідерами у сегменті преміум автомобілів.

• Жителі Києва, Дніпропетровської та Одеської областей виявляють особливий інтерес до преміальних авто, що може бути пов'язане з їх вищим рівнем доходу та статусом.

• Загальний обсяг продажів легкових автомобілів в Україні значно зросли, що може свідчити про покращення економічної ситуації в країні.

• Незважаючи на збільшення загального обсягу продажів, частка преміальних автомобілів на ринку зменшилася, що може бути пов'язане з розширенням асортименту доступних моделей інших брендів та зміною у споживчих уподобаннях.

Ці висновки підкреслюють не лише тенденції на ринку автомобілів України, а й ширший контекст економічного розвитку країни та уподобань споживачів.

Умови виходу на пенсію в Україні змінюються

З відкриттям 2025 року українцям відкрилася нова перспектива щодо виходу на пенсію. Однак, виявляється, що цей шлях стає складнішим, оскільки зростають вимоги до віку пенсійного віку. Пресслужба Пенсійного фонду України наголошує, що з початку цього року встановлено більш високий планку – 65 років – як мінімальний вік для отримання пенсії. Це означає, що українцям, які планують заслужено насолоджуватися заслуженою відпусткою, необхідно буде звернути увагу на цей новий крок. Раніше визначені стандарти тепер переглянуті, і забезпечення собі пенсійних вигод вимагатиме більше уваги та планування з боку кожного громадянина.

Наприклад, у 2023 році для того, щоб вийти на пенсію у віці 60 років, громадянам досить було накопичити 30 років страхового стажу. Однак з 2024 року ця вимога зросла до 31 року, а з 2025 року знову збільшиться, до 32 років.

Багатьом українцям вже зараз важко відповісти вимогам щодо страхового стажу, а з новими правилами ситуація тільки загостриться. Багато людей починають працювати з раннього віку, і часто їм вдається набрати лише 35-40 років загального стажу, що недостатньо для отримання повної пенсії.

Важливість офіційного працевлаштування та сплати соціальних внесків для забезпечення майбутнього пенсійного забезпечення наголошується особливо яскраво. Якщо громадянин працював неофіційно і за нього ніхто не сплачував соціальних внесків, він не матиме страхового стажу і, відповідно, не матиме права на пенсію.

Якщо страховий стаж громадянина до досягнення ним 65 років становитиме менше 15 років, він не матиме права на отримання пенсії. Замість цього йому буде доступна лише тимчасова соціальна допомога, розмір якої не перевищує прожиткового мінімуму. Крім того, кожні півроку йому доведеться підтверджувати своє право на отримання цієї виплати.

Також, відомо, що з 1 червня буде проведено перерахунок пенсій, але не всі отримають додаткові виплати. Ті, хто виконали певні умови в квітні, можуть розраховувати на доплату майже в розмірі 1 000 гривень.

Штучний інтелект у WhatsApp: нова функція покаже суть непрочитаних повідомлень

Месенджер WhatsApp представив нову функцію Message Summaries (Підсумки повідомлень), яка використовує штучний інтелект для узагальнення змісту чатів. Опція дозволяє швидко дізнатися, що відбувалося в розмові, не читаючи кожне повідомлення окремо. У Meta пояснили, що така функція стане у пригоді після перельоту, наради або просто при великій кількості листування — коли не хочеться чи нема часу […]

Військові нарахували собі 840 тисяч за фейкову участь у боях

Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції України викрив схему незаконного привласнення бюджетних коштів, у якій брали участь троє військових. Їм уже оголосили про підозру. За даними слідства, схему організував тодішній командир однієї з військових частин. До оборудки він залучив ще двох підлеглих — головного сержанта та водія-електрика. Останній і став «отримувачем» бойових виплат: йому щомісяця нараховували по […]

У неділю, 16 травня, на пункті пропуску «Шегині» вчинили затримання 33-річного підприємця на ім’я Тарас Ільницький, брат відомого львівського екс-прокурора, 31-річного Ростислава Ільницького. За попередньою інформацією, бізнесмена підозрюють у перешкоджанні роботі Збройних сил України. Виявлено, що Ільницький ігнорував розпорядження Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК), відмовляючись вручати повістки своїм працівникам.

Личаківський районний суд застосував запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внести заставу у розмірі 121 тис. грн. Зазначимо, що брат затриманого Ростислав Ільницький наразі перебуває у розшуку. Досудове розслідування розкриває, що протягом кількох місяців Тарас Ільницький, який очолював ТОВ «МКС Бетон», активно заважав роботі Сихівського ТЦК.

Підприємець не виконав розпорядження ТЦК щодо повісток для одинадцяти працівників, а також відмовився надати повний список військовозобов’язаних працівників свого підприємства. Навіть після повторних вимог ТЦК в листопаді 2023 року Ільницький не співпрацював із службою.

Під час розслідування виявлено, що дев’ять військовозобов’язаних продовжували працювати на підприємстві, не зважаючи на оголошені відпустки, а представники ТЦК видали повістки 44 працівникам, які відмовилися приймати.

У свою чергу, Тарас Ільницький вказав, що заборону на отримання повісток від ТЦК наклав на нього його брат Ростислав Ільницький.

Директора компанії інформували про підозру ще 21 листопада 2023 року, а вже 30 листопада його розшукували міжнародно, оскільки він перебував за кордоном. Відповідно до матеріалів справи, Держбюро розслідувань провело три обшуки на території підприємства та вилучило документи. Згідно з аналізом порталу YouControl, «МКС Бетон» працює з 2010 року та спеціалізується на виробництві бетонних розчинів. З початку грудня 2023 року посаду директорки компанії займає Христина Попович, а власником є Ігор Шуптар.

Суддя Личаківського районного суду Сергій Яворський вирішив застосувати до Тараса Ільницького запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 6 липня 2024 року з можливістю сплатити заставу у розмірі 121 тис. гривень. Ухвалу можна оскаржити у Львівському апеляційному суді.

Зазначимо, що Тарас Ільницький підозрюється у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань (згідно з частиною 1 статті 114-1 Кримінального кодексу України). Підприємцеві загрожує до восьми років позбавлення волі.

У результаті розгляду вищезгаданої статті виходить, що Тарас Ільницький, директор компанії “МКС Бетон”, підозрюється у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань. Він отримав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 6 липня 2024 року з можливістю внесення застави у розмірі 121 тис. гривень. Дане рішення можна оскаржити у Львівському апеляційному суді.

Підприємець став обвинуваченим після проведення трьох обшуків на території свого підприємства, під час яких були вилучені документи. Варто відзначити, що компанія “МКС Бетон” діє з 2010 року і спеціалізується на виробництві бетонних розчинів. На даний момент керівництво компанії здійснює Христина Попович, а власником є Ігор Шуптар.

У випадку визнання вини Тарасу Ільницькому може загрожувати до восьми років позбавлення волі.

Останні новини