Середа, 23 Липня, 2025

Розслідування корупції в лісовій галузі: держава втратила 11 мільйонів гривень

Важливі новини

Зміни на вершині: оцінка дій Сирського через призму західних ЗМІ

Згідно зі статтею Washington Post, генерал Олександр Сирський стає новим головнокомандувачем Збройних сил України в період складних випробувань – тривалої війни, нестачі боєприпасів і людей, а також ускладнення процесу залучення допомоги від Заходу. Призначення Сирського вважається несподіванкою, адже він замінює дуже популярного Валерія Залужного. Сирський відомий своєю ефективністю, зокрема за успішну оборону Києва в початкові дні російської агресії та контрнаступ на Харківщині. Однак його керівництво також пов'язане з довготривалими і кровопролитними битвами, зокрема під Бахмутом. Усунення Залужного відбулося на фоні зростаючих викликів на полі бою та ускладнення процесу залучення допомоги. Спираючись на статті WSJ, зазначається, що цей крок несе значні ризики для президента Зеленського, оскільки Залужний мав велику підтримку серед українців і міг би бути серйозним конкурентом для Зеленського у політичних амбіціях.

У світлі згаданих публікацій Reuters і New York Times відзначається роль генерала Олександра Сирського у веденні оборони Києва, звільненні Харківщини та важливих битвах, зокрема під Бахмутом. Зазначається, що його військовий досвід, отриманий ще в радянські часи, формує його стратегію на полі бою, а також викликає деякі суперечки та негативне ставлення серед окремих військових керівників. Незважаючи на це, деякі успіхи, які були досягнуті під його командуванням, підтверджують його ефективність, наприклад, вдала оборона Києва та контрнаступ на Харківщині. Однак, його рішення та тактика у боях під Бахмутом призвели до значних втрат серед військових, що викликало негативне ставлення до нього, навіть наділивши прізвиськом "м'ясник". Politico підкреслює, що цей епітет став символом його непопулярності серед військового персоналу, який називає його також "генералом 200".

У підсумку, статті від Reuters, New York Times та Politico зосередилися на ролі генерала Олександра Сирського в українській військовій діяльності. Його досвід та стратегічні рішення викликали певне суперечливе ставлення відносно його ефективності серед військових керівників. Незважаючи на успіхи, такі як оборона Києва та звільнення Харківщини, його тактика у боях під Бахмутом спричинила значні втрати серед військових та призвела до негативного ставлення до нього у військових колах. Прізвиська "м'ясник" і "генерал 200" стали символами цієї непопулярності. Тим не менш, його керівництво підтверджується деякими важливими успіхами на полі бою, що свідчить про його відданість та спроможність у складних умовах воєнного конфлікту.

Археологи повернулися до розкопок Тальянок — одного з найбільших поселень трипільської цивілізації

На Черкащині відновилися археологічні розкопки на території унікального трипільського поселення “Тальянки”. Після кількох років перерви дослідники знову працюють на місці, яке вважається одним із наймасштабніших давніх міст Європи доби енеоліту. Роботи стартували на початку червня 2025 року — про це повідомив державний історико-культурний заповідник “Трипільська культура”. Цьогоріч археологи зосередили увагу на новій ділянці поблизу гончарного […]

Сни можуть попереджати нас про хвороби

Сни — це не просто випадкові картинки, які виникають у нашій уяві вночі. Вони — віддзеркалення підсвідомості, яка, на відміну від нашої свідомості, не спить і не замикається у межах логіки. Уві сні вона “говорить” з нами мовою символів, емоцій і образів. Іноді ці сигнали варто сприймати як попередження — про небезпеку, хворобу чи психологічний […]

Київські посадовці втягнули дітей-сиріт у схему виїзду за кордон

За повідомленням Київської міської прокуратури, омбудсмен передав правоохоронцям дані про випадки, коли близькі родичі посадовців столиці використали дітей-сиріт для виїзду за межі України. Ця інформація стала підставою для початку відповідного розслідування.

За даними розслідування, керівники Служби у справах дітей та сім’ї та Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 організували виїзд за кордон своїх родичів, які використовувалися в ролі супровідників під час евакуації дітей. Правоохоронці перевірятимуть інформацію про те, чи повернулися всі супроводжувачі назад до України і нададуть правову оцінку відповідно до закону.

У березні 2022 року, під час бойових дій поблизу Києва, 68 вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей №1 були евакуйовані до німецького міста Вупперталь. Серед них були діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та ті, що перебувають у складних життєвих обставинах. Їх супроводжували 20 дорослих.

У 2024 році представники Лубінця провели моніторингові візити до Німеччини, щоб перевірити умови перебування українських дітей. Однак у табір у Вупперталі їх не пустили через відсутність українських супроводжувачів. Німецька сторона повідомила, що з початку евакуації там перебували 55 дітей, а місцезнаходження решти 13 залишилося невідомим.

Офіс омбудсмена провів позапланові перевірки у Службі у справах дітей та сім’ї та Центрі соціально-психологічної реабілітації дітей №1 в Києві. Виявилося, що керівництво не володіє інформацією про умови перебування дітей у Німеччині. Також з’ясувалося, що серед супроводжувачів були люди, які лише за день до евакуації стали працівниками закладів або взагалі не були працевлаштовані. Серед них були близькі родичі керівників Центру та Служби, які звільнилися з посад після виїзду за кордон і не повернулися до України.

Справа розслідується за ознаками незаконного переправлення через державний кордон осіб призовного віку за попередньою змовою групи осіб за ч. 2 ст. 332 Кримінального кодексу України, за що може загрожувати до 7 років ув’язнення.

Від початку повномасштабного вторгнення російська армія вбила в Україні 554 дитини, а ще 1419 дітей отримали поранення. Однак нещодавно вдалося повернути на контрольовану територію з тимчасово окупованої Херсонщини дев’ять дітей разом із їхніми сім’ями.

23 січня: День ручного письма, День здорової ваги жінок і пам’ять святого Климента

Сьогодні, 23 січня, українці та весь світ відзначають низку цікавих і важливих свят. Це чудовий день, щоб згадати про цінність ручного письма, піклування про здоров’я та унікальні традиції кулінарії. Яке церковне свято 23 січня 23 січня в церковному календарі – день пам’яті святого священномученика Климента. Він був одним із ранніх єпископів Римської церкви, інколи вважається […]

The post 23 січня: День ручного письма, День здорової ваги жінок і пам’ять святого Климента first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Правоохоронні органи продовжують викривати корупційні схеми у лісовій галузі, які завдають значних збитків державному бюджету. Черговим епізодом стали дії керівників агролісгоспів на Сумщині, які спричинили мільйонні втрати для країни.

Нещодавно ДБР заявило про завершення досудового розслідування щодо 7 керівників агролісгоспів Сумщини. За версією слідства, договори купівлі-продажу укладались напряму за заниженими цінами з певними підприємцями. На продаж йшли в основному цінні породи дерев. Через це держава недоотримала майже 11 млн грн.

Наразі ж низка так званих активістів під прикриттям ініціювала так звану реформу торговельних схем в лісгоспах за принципом оферти.

Так, на пресконференції у Києві 22 січня на підтримку оферти у групі таких псевдоактивістів журналісти встановили такого собі Даніїла Маландія (очільник ГО Open Forest і бізнесмен).

Складається враження, що фактично пропонується масштабування практики сумських лісівників за “прямими договорами” оферти на рівні всієї країни в усіх регіонах. Тобто, масштаб корупційних зловживань і шкоди для бюджету може сягати мільярдів гривень. Втім, саме оферту і захищає наразі Маландій.

— Ви взагалі невірно розумієте позицію стосовно оферти… Оферта — публічна пропозиція лісокористувача (продавця). Тобто це за ним крок, його ініціатива [продавати деревину] невизначеному колу суб’єктів (або визначеному), якщо це буде оферта. І він має акцептувати за цією ціною, або не приймати. Не вважаю, що це якась панацея. По відношенню до сьогоднішньої системи квазібіржевої торгівлі оферта — реакція бізнесу на якусь гарантію працювати далі, — сказав Маландій.

Він також підтвердив, що на сьогодні продовжує займатися бізнесом у сфері торгівлі деревиною, але нібито не підтримує оферту. Проте, як випливає з його слів, комусь треба “працювати далі”.

Нагадаємо, раніше прізвище Маландія фігурувало у низці гучних корупційних скандалів з дерибаном лісу на Сумщині.

Так, за даними порталу розслідувань CorruptUA, вже тривалий час на Сумщині діє злочинне угрупування, до якого входив серед інших Маландій як голова біржового комітету Сумської ресурсної біржі та засновник однойменних компаній “УТЕСистем”, “Утесистем+”, “Утесистрейд”.

Розслідувачі викрили схему, яка тривалий час функціонувала та дозволяла злочинній групі збагачуватись за рахунок завдання збитків місцевим лісгоспам. Схему на Сумщині фігуранти відкатали просто: на аукціони допускалися лише обрані компанії (чи за окрему неофіційну плату, чи інколи із гарантійним забезпеченням у 100% від початкової вартості лоту).

Ще до старту аукціону учасники вже розподіляли цінну деревину за сумнівно низькими цінами. Причому, за оцінками антикорупціонерів та ЗМІ, різниця між реально ринковою вартістю лісу та його фактичним деребаном на таких фейкових торгах могла надходити саме Маландію та його спільникам.

За підрахунками експертного середовища та силовиків, через подібний “схематоз” лісгоспи Сумської обл. отримували збиток від 50 до 70 млн грн щорічно.

Як відомо, оферта — прямий договір, коли деревину розподіляють між покупцями фактично в ручному режимі (що й відкриває вікно для корупції). Якщо минулого року якесь підприємство купувало деревину, то цьогоріч воно може претендувати на 75% від минулорічного обʼєму. Але за цінами, які визначаються в ручному режимі.

Однак якщо з’являється новостворена фірма чи компанія з великими інвестиціями (у тому числі й іноземними — що зараз важливо для України), то це, за оцінками, є чистим зниженням конкуренції. Тобто підігравання внутрішнім схемникам та корупціонерам на рівні лісгоспів і своїх кишенькових фірм.

The post Розслідування корупції в лісовій галузі: держава втратила 11 мільйонів гривень first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини