Понеділок, 14 Липня, 2025

СБУ запобігла терактам у Полтаві та Дніпрі: затримано агенток ГРУ РФ

Важливі новини

Ліквідація МСЕК: що змінює новий закон

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

За словами народної депутатки та членкині комітету ВРУ з питань здоров’я нації Ольги Стефанишиної, реформа має на меті усунути застарілу систему, яка тривалий час не відповідала сучасним викликам. Усі функції МСЕК тимчасово передали до сфери охорони здоров’я, яка, за її словами, є “найсильнішою” серед дотичних галузей.

Хоча медична система взяла на себе функції МСЕК, це рішення не є ідеальним. Лікарі, які вже працюють у складних умовах, отримають додаткове навантаження.

“Це несправедливо, адже наші лікарі не повинні брати на себе функції, які їм не властиві. Але це було тимчасове рішення, щоб уникнути хаосу,” — зазначила Стефанишина.

Окрім того, передбачено виділення додаткових коштів на програму медичних гарантій, що має полегшити виконання нових обов’язків.

Кабінет Міністрів протягом пів року має розробити новий законопроєкт, який розподілить функції ліквідованих МСЕК між різними сферами, зокрема соціальною, освітньою та сферою зайнятості. Очікується, що нова система повноцінно запрацює з літа 2026 року.

“Це дозволить повернути медичній системі її основну функцію — охорону здоров’я, а не вирішення соціальних питань,” — підсумувала депутатка.

Україна отримала 41,7 мільярда доларів прямої бюджетної підтримки від міжнародних партнерів у 2024 році

У 2024 році Україна отримала рекордну суму прямої бюджетної підтримки від міжнародних партнерів – 41,7 мільярда доларів. Ця допомога надходила без урахування військової підтримки. Інформація оприлюднив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетьманцев. Зазначимо, що це можна порівняти з усією дохідною частиною українського бюджету на 2024 рік (47 млрд дол.) і становить трохи менше половини […]

The post Україна отримала 41,7 мільярда доларів прямої бюджетної підтримки від міжнародних партнерів у 2024 році first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В ОП зволікають із загальною мобілізацією через вимоги адміністрації Трампа

Єдина причина, чому в Україні досі не оголошено повномасштабну загальну мобілізацію — можливість проведення виборів восени 2025 року. Про це редакції стало відомо з джерел в Офісі Президента. За їхніми словами, головний стримуючий чинник — позиція адміністрації Дональда Трампа, яка наполягає на відновленні демократичного циклу влади в Україні. Мова йде про проведення повноцінних виборів на […]

Скандал в ЗСУ: хрещеник командира 211-ї бригади обвинувачується у знущаннях над військовими

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

Після того, як у 2022 році комбригом став полковник Олег Побережнюк, у бригаді керівні посади стали обіймати наближені до Побережнюка люди. Зокрема, його кум Валерій Пастух став заступником командира, а похресника Владислава Пастуха було призначено командиром одного зі взводів.

Як з’ясувалося пізніше, Владислав вимагав у бійців гроші та фізично знущався над ними. В одному з випадків він прив’язав бійця до дерев’яного хреста.

Пастух молодший погрожував тим, що його батя – начальник штабу, а хресний – комбриг, які можуть перевести військових у піхоту, де їх одразу кинуть «на м’ясо». За рахунок цих погроз йому вдавалося вимагати в хлопців гроші.

Також комбриг Побережнюк відправляв бійців на Хмельниччину, щоб ті будували йому будинок.

Чекаємо на реакцію правоохоронців.

Арсен Жумаділов переходить до Агенції оборонних закупівель після конфлікту з Міноборони

Арсен Жумаділов залишає посаду гендиректора Державного оператора тилу (ДОТ). До моменту обрання нового керівника, виконувати обов’язки буде виконавчий директор Андрій Созанський. Залишення Жумаділова з цієї посади відбулося після того, як наприкінці січня 2025 року він очолив Агенцію оборонних закупівель (АОЗ). Прихід Жумаділова в Агенцію оборонних закупівель став важливою частиною, але не кінцевим етапом великого конфлікту […]

The post Арсен Жумаділов переходить до Агенції оборонних закупівель після конфлікту з Міноборони first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Служба безпеки України спільно з Нацполіцією зірвала плани російських спецслужб щодо терактів у двох українських містах — Полтаві та Дніпрі. У межах спецоперації затримано двох жінок, які працювали на Головне розвідувальне управління РФ.

За даними слідства, обидві зловмисниці раніше були засуджені за крадіжки та наркоторгівлю. Після звільнення вони шукали «легкий заробіток» у Telegram-каналах і саме там потрапили в поле зору представників російських спецслужб.

Жінкам поставили конкретне завдання — ліквідувати українських суддів і відомих волонтерів за допомогою саморобних вибухових пристроїв. Для цього вони розділили обов’язки: одна залишилась у Полтаві, інша вирушила до Дніпра.

У Дніпрі агентка отримала доступ до вибухівки, захованої в багажнику скутера. Вона припаркувала замінований транспорт біля автомобіля судді та встановила приховану камеру для спостереження. Саме під час монтажу камери її затримали співробітники СБУ. Її спільницю в цей час затримали у Полтаві.

Як з’ясувалося, перед основним завданням обидві жінки виконали «тест» від російських кураторів — підпалили автомобіль українського військового.

Наразі їм оголошено підозри за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 111 — державна зрада в умовах воєнного стану,

  • ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 258 — замах на теракт за попередньою змовою,

  • ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 — перешкоджання законній діяльності ЗСУ.

Обидві перебувають під вартою. Їм загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Останні новини