Субота, 19 Квітня, 2025

СБУ затримала чергову агентку ФСБ

Важливі новини

Прокуратура відкрила справи проти підсанкційних бізнесменів та політиків

Офіс генерального прокурора здійснює процесуальне керівництво у ряді кримінальних проваджень проти відомих бізнесменів та колишніх високопосадовців, які перебувають під санкціями Ради національної безпеки і оборони (РНБО). Усього розслідується п’ять справ, у яких фігурантам інкримінують тяжкі та особливо тяжкі злочини. Зокрема, у грудні 2021 року п’ятому президенту України повідомили про підозру у державній зраді та сприянні […]

The post Прокуратура відкрила справи проти підсанкційних бізнесменів та політиків first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

НАБУ розпочало розслідування щодо незаконного збагачення заступника генпрокурора Дмитра Вербицького

Національне антикорупційне бюро України розпочало розслідування щодо можливого незаконного збагачення заступника генерального прокурора Дмитра Вербицького після публікації розслідувальним проектом “Схеми” інформації про його розкішні маєтки. Згідно з повідомленням прес-служби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, ініціатива щодо цього розслідування була оголошена 13 травня, і наразі детективи НАБУ здійснюють досудове розслідування.

У той же час, Верховна Рада України запросила генерального прокурора Андрія Костіна для пояснення щодо майнового стану його заступника. Депутати висловили зацікавленість у тому, як Дмитро Вербицький зміг придбати дороге майно, не маючи відповідних доходів.

“На сьогоднішній день відсутні деталі, проте існують підстави для подальших перевірок. Тому важливо почути пояснення від Костіна та з’ясувати, яким чином в його офісі контролюються дії Вербицького”, – заявив один з народних депутатів, Олексій Гончаренко.

Відповідно до інформації, Верховна Рада прийняла рішення викликати генерального прокурора на засідання 18 травня для отримання необхідних пояснень.

В першому розслідуванні журналістського проекту “Схеми” зазначалося, що Дмитро Вербицький оселився у таунхаусі котеджного містечка “Конік” у Києві. Цю нерухомість його племінник, виконуючи доручення для одеського бізнесмена, придбав за ціною, яка в шість разів менша за ринкову вартість, що є очевидною підозрою на корупційні схеми.

У другому розслідуванні “Схема” висвітлила історію Крістіни Ільницької, яка є дівчиною Вербицького. У 2024 році вона стала власницею нового автомобіля Porsche та 3-поверхового котеджу також у містечку “Конік”. Загальна вартість цих активів становить не менше 52 мільйонів гривень, в той час як її дохід складає трохи більше 360 тисяч гривень на рік. В коментарі для журналістів Вербицький стверджує, що не фінансував покупки Ільницької і їхні стосунки не мають сімейного характеру.

Однак є цікавий аспект: згідно з даними системи фотофіксації автодорожнього руху “Безпечне місто”, протягом квітня та травня цього року разом з Ільницькою на Porsche їздив і сам Дмитро Вербицький – то як водій, то як пасажир. Вони пересувалися містом на цьому автомобілі, включаючи день покупки котеджу Ільницької. За фотографіями з системи видно, що заступник генпрокурора також використовував цей автомобіль для переміщень у Києві.

На народного депутата України 8-го скликання Роберта Горвата оголошено підозру у незаконному одержанні компенсації за проживання у готельному номері в столиці. Всього йому виплачено 914 тисяч гривень за цей період.

Крім того, Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру Горвату в незаконному заволодінні понад 320 гектарами земель державного підприємства, що спричинило збитки на суму 123 мільйони гривень для України.

17 червня Європейський союз утворив комісію з протидії корупції та запобігання недобросовісному використанню західної допомоги, яка надається Києву. Ця ініціатива стосується зокрема €50 мільярдного пакету допомоги, передбаченого до 2027 року.

Підприємиць постачав неякісні FPV-дрони для ЗСУ

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

За даними слідства, оборудку організував директор приватної компанії із Київської області, яка спеціалізується на виробництві безпілотних систем. На початку цього року підприємець виграв тендер на придбання 1 тис. FPV-дронів для потреб ЗСУ, що проводила Нетішинська міськрада.

Фігурант штучно занизив вартість виробництва дронів, а отриману “різницю” привласнив. “Накрутка” на кожному безпілотнику становила від 4 до 7,5 тис. грн, залежно від його виду.

Після проведення аудиту та спеціальної експертизи на відповідність технічним вимогам товару правоохоронці отримали додаткові підтвердження злочинної діяльності підприємця.

На підставі доказової бази йому оголошено про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, вчинене за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану в особливо великому розмірі)

Вирішується питання про обрання фігуранту запобіжного заходу. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності.

Правоохоронці розповіли, що загальна вартість укладених контрактів становила 16,4 млн грн, з яких, за даними слідства, власник компанії-виробника вкрав майже третину.

Для реалізації схеми підрядники встановили на безпілотники навігаційне обладнання низької якості. Мова йде про відеокамери та відеопередавачі, які не відповідали заявленим вимогам до технічних характеристик БпЛА.

ДБР повідомило про підозру організаторам закупівлі неякісних аптечок для військових на 58,5 млн грн. Підозрюваним загрожує до 10 років позбавлення волі за бездіяльність та шахрайство.

Важливі аспекти проходження військово-лікарської комісії: ключова інформація

Українською мовою заголовок може мати такий вигляд: "Ефективний просування через військово-лікарську комісію: поради від адвоката"

Українською мовою новий текст може мати такий вигляд:

В Україні військово-лікарська комісія стає справжнім випробуванням. Особливо це стосується ситуації з мобілізаційним законодавством, де інвалідність не вважається перешкодою. Згідно зі скандальним законопроєктом про мобілізацію, чоловіки віком від 25 до 55 років з інвалідністю ІІ та ІІІ групи, отриманою після 24 лютого 2022 року, зобов'язані пройти "перегляд на придатність". Цим особам надається строк до кінця 2024 року на цю процедуру. Винятком є випадки інвалідності ІІ та ІІІ групи, отриманої під час служби в армії, а також ампутація кінцівки. Цікаво, що згідно з українським законодавством особа з інвалідністю II групи може продовжувати виконувати певні обов'язки, і тому часто не звільняється зі служби. Новий законопроєкт передбачає, що обмежено придатні громадяни протягом 9 місяців після визначення статусу повинні пройти повторний медичний огляд.

У висновку можна сказати, що процес проходження військово-лікарської комісії в Україні стає все складнішим, особливо з урахуванням нових законодавчих змін, які передбачають перегляд на придатність для осіб з інвалідністю ІІ та ІІІ груп. Зазначено, що навіть інвалідність, отримана після певної дати, не є перешкодою для мобілізації, і це може становити серйозну проблему для багатьох громадян. Також відзначено необхідність уважного вивчення законодавства та правових аспектів, а також активної позиції та захисту своїх прав у випадку необґрунтованого призначення до служби.

Дональд Трамп визнає труднощі у виконанні своїх передвиборчих обіцянок закінчити війну в Україні

Обраний президент США Дональд Трамп, який під час своєї передвиборчої кампанії заявляв про наміри швидко завершити війну в Україні та підтримати американську економіку шляхом запровадження нових тарифів, зіткнувся з першими реальними викликами. Як повідомляє видання The Hill, після перемоги на виборах у листопаді Трамп визнав, що реалізація його масштабних обіцянок може бути значно складнішою, ніж […]

The post Дональд Трамп визнає труднощі у виконанні своїх передвиборчих обіцянок закінчити війну в Україні first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Служба безпеки України продовжує очищати країну від ворожих агентів. Цього разу на Донеччині затримали 38-річну жінку, яка працювала на ФСБ РФ, передаючи окупантам інформацію про позиції та рух ЗСУ.

Щоб отримувати секретні дані, зрадниця використовувала свого племінника – колишнього військовослужбовця, який самовільно покинув частину і переховувався у Торецьку. Вона випитувала у нього розвіддані під час телефонних розмов, а потім передавала їх через месенджери російському куратору.

Жінка намагалася замести сліди – змінила місце проживання, переїхавши з Вінницької області до Кіровоградської, і припинила контакти з ФСБ. Але це її не врятувало – оперативники встановили її місцеперебування та затримали в орендованій квартирі. Як і багато інших інформаторів ФСБ, жінка залишала коментарі на підтримку Росії у Telegram. Саме так її й “вирахували” українські спецслужби.СБУ вже повідомила зловмисниці про підозру за ч. 3 ст. 114-2 КК України (несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ в умовах воєнного стану). Їй загрожує до 12 років ув’язнення.

Зрадників чекає лише один фінал – суд і тюрма.

The post СБУ затримала чергову агентку ФСБ first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини