Середа, 23 Липня, 2025

СБУ затримала резидентку російського ГРУ, що планувала підпали військових авто в Україні

Важливі новини

Кліщі активізувались: що варто знати, аби не стати жертвою

З настанням теплої пори року українцям дедалі частіше доводиться згадувати про небезпеку, яку несуть кліщі. У лісах, парках, на дачах та навіть у міських зонах зеленої рослинності ці паразити можуть становити серйозну загрозу здоров’ю — зокрема через ризик зараження хворобою Лайма та іншими інфекціями. Медики вкотре нагадують: профілактика — ключ до безпеки. У що вдягатися […]

Депутат із кримінальним минулим Сергій Андрійченко хоче повернутися до влади на Донеччині

Депутат Покровської міськради від «Молодіжної партії України» Сергій Андрійченко, в кримінальних колах більше видомий на прізвисько «Чікян», запустив піар компанію з метою повернутись до влади. Про це пише видання 360ua.news. На початку квітня цього року Сергій Андрійченко нагадав мешканцям Покровська та Покровського району на Донеччині про своє існування, виклавши на власних сторінках у соцмережах «Facebook» та […]

Ющенко — єдиний експрезидент, якого утримує український державний бюджет

Віктор Ющенко, третій президент України, щомісяця отримує довічне грошове утримання з державного бюджету в розмірі 28 тисяч гривень. Ці кошти передбачені у програмі фінансування Офісу президента й виділяються регулярно. З 2010 року за Ющенком закріплена державна резиденція — дача №2а в Конча-Заспі. Витрати на її утримання, обслуговуючий персонал та охорону покриваються коштом бюджету. Окрім грошового […]

Фанати шоковані: український футбольний клуб звільнив більше половини команди

Керівництво та тренерський штаб “Ворскли” на чолі з Юрієм Максимовим прийняли несподіване рішення щодо семи футболістів команди, розлучившись з ними через незадовільні результати першої частини сезону. До списку потрапили Демір Шкріель, Микола Ковталюк, Артем Кулаковський, Олександр Чорноморець, Віктор Корнієнко, Станіслав Прус та Дмитро Черниш. Це рішення стало темою обговорень серед уболівальників, які не можуть зрозуміти, […]

The post Фанати шоковані: український футбольний клуб звільнив більше половини команди first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Зимові свята в Україні: колядки, щедрівки та посівалки – традиції, які збереглися донині

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Нагадаємо, що у вересні 2023 року ПЦУ перейшла на новий церковний календар. Відтоді змінилися дати, коли колядують, щедрують і посівають. Ми розповімо, коли варто бажати сусідам щасливих свят за новим стилем.

Традиційна дата, коли колядують в Україні – це Різдво 2024, яке відзначають 25 грудня. Ось чому чимало красивих колядок оспівують народження Ісуса. Колядувати можна не тільки в саме свято, а й у Святвечір 24 грудня.

Колядки можна співати в будь-якому віці. У цих піснях прийнято захоплюватися побутом господарів, бажати їм достатку і міцного здоров’я. А в нагороду колядники отримують монету або гостинець. Як правило, що краще виконана пісня, то щедрішими будуть господарі.

В Україні чітко визначена дата, коли щедрувати дітям – це переддень Нового року 31 грудня. Віряни цього дня відзначають Щедрий вечір або свято Маланки.

Щедрівки, як і колядки, вихваляють господарство і містять побажання достатку в новому році. Зрозуміло, не обходиться і без прохання дати щедрувальникам чогось смачного. В Україні ці пісні заведено виконувати у святкових костюмах Василя, Кози і Меланки та інших персонажів. Виконання щедрівок перетворюється на справжню театралізовану виставу.

Посівають українці здавна на Старий Новий рік або церковне свято Василя, яке за новим стилем настає 1 січня.

Традиційно посівають в Україні тільки хлопчики та чоловіки. Посівалки присвячені настанню нового року та побажанню достатку в домі. Аби слова були переконливішими, під час пісні поріг господарів оселі обсипають зерном – на гарний урожай улітку.

Якщо ви досі дотримуєтеся старого церковного стилю, то дати зимових розваг будуть такі:

Раніше ми публікували повний православний календар на 2025 рік, у якому назвали найважливіші церковні свята прийдешнього року.

Однак, як повідомляє видання “Інформатор”, реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов’язаними з цим бюджетними витратами.

Згідно з повідомленням СБУ, для викриття підозрюваної спецслужба використовувала свого “подвійного агента” — мешканця Києва, який, виявившись частиною плану, співпрацював з українською розвідкою після того, як був викритий на підготовці до одного з підпалів. Цей агент допоміг задокументувати підривну діяльність жінки.

Затримана діяла під безпосереднім керівництвом співробітника головного управління генштабу збройних сил Росії (ГРУ). Вона координувала групи підпалу, забезпечуючи їх інструкціями з виготовлення саморобних запалювальних пристроїв. Її завданням було організувати підпали автомобілів військових, що мало спричинити хаос і розхитати ситуацію в Україні.

На момент затримання жінка намагалася зняти на відео один із запланованих підпалів. Оперативники СБУ вилучили на місці події саморобний запалювальний пристрій та мобільний телефон з доказами її підривної діяльності.

Фігурантка потрапила в поле зору воєнної розвідки Росії на початку повномасштабної війни, коли вона проживала в Токмаку на Запоріжжі. Після захоплення частини регіону вона переїхала до Києва, де російське ГРУ відновило з нею контакт і запропонувало співпрацю, за що вона обіцяла отримати гроші, яких так і не дістала.

Служба безпеки України оголосила жінці підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Зараз вона перебуває під вартою і їй загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Останні новини