Вівторок, 22 Липня, 2025

Селидове відтягує наступ окупантів на Покровськ

Важливі новини

Україна готується до зими з кризовим дефіцитом електроенергії

Україна стоїть перед складною енергетичною ситуацією навесні, коли дефіцит електроенергії загрожує країні навіть за сприятливих погодних умов. За даними експертів, понад половина електрогенераційних потужностей була втрачена через атаки на енергетичну інфраструктуру з боку Росії. Відновлення цих втрат навіть у найближчі місяці вважається майже неможливим завдяки значним пошкодженням і технічній складності робіт.

З початку березня Україна зазнала п’яти масованих ударів Росії на енергетику. Останній з них, 8 травня, спричинив особливо великі руйнування, внаслідок чого було вимкнуто три електростанції. Гендиректор компанії ДТЕК Максим Тимченко зазначив, що знищення і ремонт, які постійно чергуються, загрожують втратою всіх енергетичних ресурсів.

“Цикл руйнувань і відновлення можна зупинити, але лише при належній обороні”, – сказав він. У цьому році російські війська змогли завдати значних збитків українській енергосистемі, через затримки у міжнародній допомозі.

За словами члена наглядової ради “Укренерго” Юрія Бойка, зима буде складною, але можливо зменшити втрати енергії. Україна втратила приблизно вісім гігават електроенергії через удари Росії, що близько половини від необхідної потужності.

“Цей дефіцит можна скоротити, але не зменшити вдвічі. Це означає, що навіть при теплій зимі буде відчутний дефіцит”, – додав Бойко.

Тимченко оцінив витрати на відновлення обладнання енергосистеми в 350 мільйонів доларів, частково використовуючи європейське обладнання. Він сподівається, що зусилля українських енергетиків і підтримка Заходу дозволять країні уникнути катастрофи в наступну зиму.

Експерти з енергетики, включаючи Андрія Закревського, відзначають, що повний блекаут неможливий завдяки існуючій атомній генерації, але існує значний ризик аварійних вимкнень в Україні до кінця літа.

Українська сталеливарна промисловость знаходиться під загрозою знищення через наближення фронту до Покровська

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

The Economist вказує, що під загрозою – найбільша шахта з видобутку коксівного вугілля в Україні «Червоноармійська Західна» і Покровський гірничо-збагачувальний комбінат.

Видання нагадує, що 2021 року Україна посідала 14 місце у світі з виробництва сталі, але торік вона опустилася на 24 місце. Із втратою найбільшої шахти, де видобувають вугілля для металургії, РФ вдасться «знищити решту сталеливарної промисловості України».

Причому, йдеться у статті, для цього необов’язково брати Покровськ.

«У міру просування вони (російські війська – Ред.) спробують відключити електропостачання і перекрити головну дорогу, якою вугілля надходить на захід до решти сталеливарних заводів. Потім вони зроблять те саме на іншій меншій шахті з видобутку коксівного вугілля за 18 км на північ від Удачного, у Добропіллі», – пише британський журнал.

Українці можуть отримати “тисячу Зеленського” тільки до кінця лютого

Програма “Зимова єПідтримка” триває, і українці мають можливість отримати тисячу гривень до кінця лютого 2025 року. Заявку на виплату можна подати до 28 лютого, а витратити отриману суму можна до 31 грудня 2025 року. Про це повідомила пресслужба “Дії”. Програма доступна для всіх громадян України, за винятком тимчасово окупованих територій. Важливо, що “Зимова єПідтримка” поширюється […]

The post Українці можуть отримати “тисячу Зеленського” тільки до кінця лютого first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Залужний представив свою стратегію війни

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Залужний наголосив, що майбутнє війни може полягати в знищенні стратегічної військової та цивільної інфраструктури на території противника, що створить умови для виснаження його ресурсів. Цей підхід, на його думку, стане основною стратегією досягнення політичних цілей.

Виступаючи на семінарі, Залужний окреслив важливість формування системи «життєстійкості» країни. За його словами, країни повинні не лише мати потужні оборонні спроможності, але й забезпечити стійкість своєї інфраструктури та ресурсів, що дозволить витримати тривалу агресію та успішно протистояти виснаженню з боку противника.

Таке стратегічне мислення, на думку Залужного, є безцінним для усіх союзників України, адже дає уявлення про те, якою буде оборона в найближчому майбутньому, коли війна буде йти не лише на полі бою, але й у цифровому середовищі та на рівні інфраструктурної стійкості.

Миколаївська міськрада знову виділяє мільйони на ремонт укриття з сумнівними цінами

Миколаївська міська рада втретє замовила ремонт укриття у компанії «НДБ-Групп». Нова угода, вартістю 10,64 мільйона гривень, викликала підозри щодо раціонального використання бюджетних коштів. Аналіз кошторису робіт свідчить про значне завищення цін на матеріали, зокрема штукатурку, бетон та пісок. Про це пише миколаївське видання Nikcenter із посиланням на дані у системі Prozorro. Минулого року “НДБ-Групп” вже отримала понад 4 […]

The post Миколаївська міськрада знову виділяє мільйони на ремонт укриття з сумнівними цінами first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Ключові елементи військового обліку:

“Цей спротив не лише затримав ворога, але й унеможливив масштабний наступ на Покровськ, адже противник не зміг швидко перегрупуватися і зосередити сили для такої операції”, – сказав Мусієнко в ефірі телемарафону.

Українські військові, утримуючи оборону Селидового, фактично провели стримувальну операцію, виснажуючи сили ворога. Завдяки цьому Покровськ отримав додатковий час для підготовки до можливого наступу.

Проте Мусієнко попереджає, що якщо Селидове буде втрачено, це відкриє перед окупантами нові можливості для наступу на Покровськ із південного флангу та покращить їхні позиції для обстрілів на цьому напрямку. У такому разі наступний удар може загрожувати й місту Курахове, що стане новою ціллю для російських сил.

На Курахівському напрямку ворог уже активізувався: “Російські підрозділи тиснуть з північно-східного напрямку, намагаючись вирівняти лінію фронту для подальшого просування”, – зазначив Мусієнко. На його думку, у найближчі тижні можна очікувати на битву за Курахове, яка може стати черговим важким випробуванням для українських сил. Російська армія вже зосереджує там свої ресурси, маючи намір завдати значного удару.

Таким чином, оборона Селидового є вирішальним етапом у загальній оборонній стратегії України на сході. Вона не лише стримує агресора на Покровському напрямку, але й дозволяє підготувати нові оборонні рубежі, що посилить українські позиції перед наступними викликами.

Останні новини