Вівторок, 15 Липня, 2025

Що не можна робити 14 червня: прикмети й заборони дня

Важливі новини

У смерті понад 50 українських військовополонених в таборі Оленівці винна Росія

За результатами цього дослідження, в інциденті, який призвів до загибелі понад 50 українських військовослужбовців, що перебували в полоні, є ознаки відповідальності російської сторони. Ця інформація викликає серйозне занепокоєння міжнародної спільноти та вимагає подальшого ретельного розслідування.

Повідомляється, що однією з головних версій є вибух закладеного пристрою. Одночасно з тим відбувалися постріли з «Граду», щоб заглушити вибухи.

Як заявляють полонені, які вижили, вранці 27 липня 2022 року групу «азовців» перевели в окреме приміщення, розташоване на віддалі від інших бараків. Їм пояснили переведення ремонтом їхнього старого барака. Хоча там залишилися інші полонені, які пізніше заявили, що ремонту не було. Того ж дня охоронці вирили для себе окопи.

28 липня керівництво колонії наказало перенести пости охорони подалі від нового барака, а охоронці одягли бронежилети і каски, чого вони раніше ніколи не робили. Увечері пролунали гучні постріли з «Граду», але таке траплялося і раніше.

А вже вночі пролунали потужні вибухи, внаслідок яких загинули полонені. Ті, що вижили, вибігли на вулицю, але охоронці стріляли в повітря, казали не наближатися до воріт, сміялися, кидали в людей ганчірки та світили ліхтариками.

Медики прибули лише через кілька годин – українські полонені з інших бараків із медичною підготовкою.

Потім тих, хто вижив, поселили в окремому приміщенні, що, на думку експертів ООН, було покликане не дати їм розповісти про те, що сталося.

Деякі ув’язнені розповіли, як після цього на місце події приїхали вдягнені у військову форму люди, які принесли з собою коробки з уламками ракет HIMARS і розклали їх біля барака.

Нагадаємо, що офіційною версією Міноборони РФ є український удар HIMARS по бараку.

Україна заявляє, що полонені загинули внаслідок вибуху, влаштованого росіянами.

Україна вдосконалює ракету “Нептун”: плани на збільшення дальності та розширення виробництва

Український оборонно-промисловий комплекс нарізняється активною роботою над вдосконаленням збройних систем та техніки, спрямованих на забезпечення обороноздатності та стримування можливого вторгнення противника. Однак важливою залишається підтримка та співпраця зі своїми союзниками. Комісія Конгресу зі стратегії національної безпеки здійснила офіційний візит до Києва, під час якого не лише відвідала оборонні підприємства, а й відзначила помітне покращення у характеристиках крилатих ракет "Нептун". Нагадаємо, що саме ці ракети дозволили Збройним Силам знищити крейсер "Москва" з великою ефективністю.

У планах України на 2024 рік значиться значне збільшення обсягів виробництва аналогічної техніки, щонайменше у 10 разів, а також розширення дальності польоту до 1000 кілометрів. Американські гості підкреслили важливість тактичних дронів та дронів із першої особи на полі бою. Зараз невідкладна потреба України у артилерійських снарядах калібру 155 мм, тому ударні безпілотники були визнані основними засобами атаки. Міністерство оборони планує закупити 1,2 мільйона безпілотних літальних апаратів для військовослужбовців у 2024 році.

За словами заступника голови Міністерства оборони, генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка, ведеться розробка нової версії ракети для комплексу "Нептун". Зараз інженери активно працюють над створенням так званого "довгого Нептуна" — нової модифікації ракети для даного комплексу.

Український оборонно-промисловий комплекс продемонстрував значний прогрес у розробці та виробництві збройних систем, спрямованих на забезпечення національної безпеки та обороноздатності країни. Відвідавши Київ, представники Конгресу США визнали досягнення України у вдосконаленні ракетного комплексу "Нептун", в тому числі його важливу роль у важких оборонних ситуаціях. Збільшення обсягів випуску та розширення можливостей ракети вказують на намір України підвищити свої оборонні потужності та зберегти безпеку на регіональному рівні. Плани щодо придбання великої кількості безпілотних літальних апаратів свідчать про упередженість військового розвитку та увагу до новітніх технологій у сфері оборони. Напрацювання над новою версією ракети "Нептун" свідчить про намір продовжити розвиток та удосконалення оборонних систем країни.

МЗС Білорусі погрожує закриттям українського посольства через інцидент із дронами

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Як повідомляє державне агентство Белта, дипломатична нота була передана українському дипломату на тлі заяв самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Лукашенко звинуватив Україну у порушенні повітряного простору Білорусі, стверджуючи, що білоруська система ППО збила кілька українських дронів, які були зафіксовані ввечері 9 серпня.

У своїй заяві білоруське МЗС наголосило, що якщо українське дипломатичне представництво не зможе впливати на запобігання таким інцидентам, Білорусь розгляне питання про необхідність подальшого функціонування посольства України в Мінську.

Ці події розпочалися 10 серпня, коли Олександр Лукашенко публічно звинуватив Україну в порушенні повітряного простору Білорусі, заявивши, що білоруська ППО збила кілька українських безпілотників. Лукашенко також повідомив про підвищення бойової готовності військово-повітряних сил та протиповітряної оборони країни.

У відповідь на цей інцидент Лукашенко наказав посилити угруповання військ Білорусі на тактичних напрямках біля українського кордону, зокрема на Гомельському та Мозирському. Туди будуть відправлені ракетні комплекси “Полонез” та “Іскандер”, що підвищує напруженість у регіоні.

Заблукали у Карпатах: врятували “туристів”, що намагались незаконно перетнути кордон

Рахівський район Закарпаття став місцем порятунку трьох “туристів”, які мали намір незаконно перетнути українсько-румунський кордон, але заблукали в горах Карпат. Інцидент стався 12 січня 2024 року, коли прикордонники разом із рятувальниками відшукали групу чоловіків, серед яких були мешканці Київщини та Донеччини. За інформацією пресслужби Державної прикордонної служби України (ДПСУ), чоловіки почали свою подорож 5 січня, […]

The post Заблукали у Карпатах: врятували “туристів”, що намагались незаконно перетнути кордон first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Судове засідання по справі “Коростишівської банди” триває вже пів року

У Житомирі суд вже пів року розглядає справу “Коростишівської банди”, учасники якої обвинувачуються в низці важких злочинів, серед яких вбивство учасника АТО, зґвалтування студенток, викрадення людей, катування, вибивання грошей та викуп боргів. Однак обвинувачені не визнають свою провину, а їхні адвокати активно затягують процес, що, за словами прокуратури, є навмисним затягуванням справи. Справа була передана […]

The post Судове засідання по справі “Коростишівської банди” триває вже пів року first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У суботу, 14 червня, православні віряни за новоюліанським календарем вшановують пророка Єлисея. Цей день вважається чудотворним, а сам Єлисей – одним із найшанованіших пророків Старого Завіту. Він мав дар зцілення, воскресіння мертвих і передбачення майбутнього.

Пророк Єлисей був учнем святого Іллі, а після вознесіння наставника продовжив його справу. Після смерті мощі Єлисея намагались знищити, однак вони збереглися і були перенесені до Олександрії.

У цей день до пророка моляться про зцілення, захист від несправедливості та просять виконання щирих бажань. За народними повір’ями, якщо на Єлисея охрестити дитину — вона буде щасливою, а новий одяг, освячений у храмі, стане оберегом.

Церква 14 червня засуджує конфлікти, наклеп, лінь і зневіру. Не можна лаятись, вживати алкоголь і відмовляти у допомозі — це притягує нещастя. Особлива прикмета забороняє зривати квіти жовтцю — це може призвести до втрат.

Прикмети на 14 червня:

  • Якщо йде дощ — негода триматиметься ще 7 тижнів.

  • Гучне кумкання жаб — до злив.

  • Комарів багато — буде щедрий врожай ягід.

  • Якщо з вечора з’явилися хмари — чекайте дощу.

Кажуть, що сни з 13 на 14 червня можуть бути віщими — варто звернути увагу на підказки щодо фінансового добробуту.

Останні новини