Вівторок, 22 Липня, 2025

Сім’я ексчиновника поліції задекларувала 520 тисяч доларів

Важливі новини

Чеська опозиція хоче припинити постачання боєприпасів до України

Міжнародна ініціатива Чехії щодо закупівлі боєприпасів для України опинилася під загрозою. Причина – політичні ігри чеської опозиції, яка дедалі більше схиляється до проросійських позицій. Як повідомляє Financial Times, партія ANO екс-прем’єра Андрея Бабіша, яка наразі лідирує в опитуваннях громадської думки перед жовтневими виборами, пообіцяла призупинити ініціативу із закупівлі снарядів у разі приходу до влади. Заступник […]

The post Чеська опозиція хоче припинити постачання боєприпасів до України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Керівництво “Укренерго” отримує шалені зарплати

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Про це повідомили у самому “Укренерго”. Там зазначили: найбільшу суму отримав член правління компанії Олексій Брехт. Його фактична зарплата (з урахуванням відпускних) склала 717 424 грн 45 грн. коп. Сума утриманих податків, військового збору та інших утримань склала 180 419 грн 89 коп.

Член правління “Укренерго” Олег Скрипник за липень отримав (з урахуванням відпускних) 581 812 грн 40 коп. фактичної заробітної плати. Податків військового збору та інших утримань він сплатив 142 708 грн 70 коп.

Член правління компанії Сергій Галаган отримав фактичної зарплати на суму 265 650 грн. Сума утриманих податків, військового збору та інших утримань склала 64 350 грн.

Фактично отримана членом правління “Укренерго” Андрієм Немирівським заробітна плата склала 251 338 грн 2 коп. Податків же, військового збору та інших утримань він сплатив 67 226 грн 98 коп.

Водночас українські роботодавці підвищують зарплати своїм співробітникам. Мета – утримання персоналу та залучення нових висококваліфікованих працівників в умовах нестачі трудових ресурсів в країні. Зокрема, середня зарплата у вакансіях на сайтах роботи зросла у липні 2024 року до 19 553 грн – з близько 17 000 на початку року.

За даними Мінекономіки, на рівень оплати праці у 2023-2024 роках продовжують впливати фактори 2022 року – наслідки активних бойових дій на значній території України. Зокрема:

Втім, зазначається, що самі українці хочуть заробляти ще більше. Так, середня зарплата, яку вони зазначають у резюме, становить 20 414 грн.

НБУ вводить ліміт у 150 тис. грн з 1 жовтня

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Нові правила не торкнуться вхідних переказів, їх кількості, а також переказів між власними рахунками клієнта або операцій за реквізитами IBAN. Ліміт також не застосовуватиметься до волонтерів, які відповідають хоча б двом критеріям, визначеним НБУ для волонтерської діяльності.

Важливо, що якщо загальна сума переказів клієнта перевищить 150 тис. грн на місяць, але він зможе довести прозорість цих операцій, обмеження не будуть застосовані.

За даними НБУ, ці зміни не вплинуть на 98% клієнтів, оскільки їхні щомісячні перекази зазвичай не перевищують зазначену суму. Ліміт був запроваджений як тимчасовий захід для боротьби з «дропами» — особами, які надають свої карткові рахунки для використання сторонніми, що призводить до відтоку значних коштів, близько 200 млрд грн щорічно.

Цей шестимісячний період дозволить НБУ працювати над комплексними рішеннями, щоб у майбутньому зняти запроваджені обмеження за умови успішності заходів боротьби з нелегальними фінансовими операціями.

Міноборони оновило «Резерв+»: що змінилось у застосунку

Міноборони продовжує вдосконалювати цифровий інструмент «Резерв+» — цього разу в застосунку з’явилися дві нові функції: автоматичне відображення інвалідності у військовому документі та збереження попередньої версії документа після оновлення. Про це повідомляє «Главком» із посиланням на пресслужбу відомства. У новій версії застосунку військовозобов’язані зможуть побачити свою групу інвалідності та причину її встановлення — ці дані автоматично […]

Полуниця може приховувати небезпеку для здоров’я деяких людей

Полуниця — символ літа, свіжості та солодкого смаку. Вона давно стала незамінною в літньому раціоні українців: її додають до десертів, салатів, смузі та їдять просто так. Але окрім гастрономічної насолоди, полуниця має й чимало корисних властивостей. Користь полуниці У кожній ягоді міститься вітамін C, калій, фолієва кислота та клітковина. Ці речовини підтримують роботу серцево-судинної системи, […]

Ексзаступник начальника управління поліції Житомирської області Віктор Павліченко опинився в центрі уваги Національного агентства з питань запобігання корупції. Перевірка його декларації за 2022 рік виявила недостовірні дані на суму понад 11,67 млн грн.

Основні питання викликала інформація про транспортні засоби, задекларовані дружиною Павліченка. Зокрема, BMW X6 (2022 року) було вказано без вартості. Хоча за даними експертів КНДІСЕ, ринкова ціна авто на момент придбання складала понад 5,7 млн грн. У договорі ж вказано лише 3 тис. грн. Сам Павліченко пояснив це втратою документів, однак така розбіжність викликає серйозні підозри.

Проблеми виникли й через два вантажних MAN TGX 18.440, оцінених фахівцями у понад 2,3 млн грн, але задекларованих за 10 тис. грн. Схожа ситуація і з напівпричепом KRONE SD та автомобілем Skoda Kodiaq: замість реальної вартості понад 1,3 млн грн у декларації фігурують символічні суми.

Крім цього, Павліченко задекларував 520 тис. доларів готівкою. НАЗК з’ясувало, що з урахуванням офіційних доходів його сім’ї та задекларованого подарунку від батька, реальні заощадження могли б становити максимум 200,8 тис. доларів. Понад 319 тис. доларів залишилися без підтвердження джерел.

У 2020-2022 роках родина Павліченків витратила значні суми на придбання нерухомості, авто та іншого майна. Загальний обсяг витрат суттєво перевищує задекларовані доходи.

На підставі виявлених порушень НАЗК передало матеріали до ДБР, яке відкрило кримінальне провадження за ст. 366-2 КК України (декларування недостовірної інформації).

Спроба Павліченка через суд оскаржити висновки НАЗК провалилася. 10 квітня 2025 року Київський окружний адміністративний суд закрив провадження, оскільки справа підпадає під юрисдикцію кримінального судочинства.

Раніше журналісти повідомляли, що родина Павліченків також придбала Audi RS SQ8 за 3 млн грн і оформила покупку через заниження вартості.

Останні новини