Середа, 23 Липня, 2025

Сім’я з дітьми отруїлася чадним газом в Коломиї

Важливі новини

Військовослужбовець Рівненського ТЦК отримав травму внаслідок конфлікту з місцевими жителями

У Рівненській області стався інцидент за участі військовослужбовців територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП). Як повідомили у пресслужбі обласного ТЦК, під час виконання службових обов’язків було травмовано одного з військових. Подія трапилася в суботу, 5 липня, в селі Орлівка. Група військовослужбовців здійснювала оповіщення громадян і перевірку документів. У цей момент виник конфлікт […]

Ціни на яловичину та свинину в Україні зростають

У лютому 2025 року ціни на м’ясо в Україні продовжили зростати, зокрема, яловичина та свинина стали дорожчими. За даними Мінфіну, індекс споживчих цін на м’ясні продукти в лютому 2025 року склав 101,45%, що на 1,45% більше, ніж у січні. При цьому, хоча вартість курятини залишалася стабільною, фахівці попереджають, що ситуація може змінитися через подорожчання кормів. […]

The post Ціни на яловичину та свинину в Україні зростають first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Захід обговорює з українським урядом закінчення війни в обмін на вступ в НАТО – Financial Times

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Тобто, війна закінчується без повернення Україні захоплених Росією територій, але водночас підконтрольна Києву частина України вступає в НАТО і на неї поширюються гарантії безпеки Альянсу. Але вони не поширюються на захоплені РФ землі, які, однак, юридично продовжують вважатися українською територією.

Ідеться про «німецьку» модель, про яку раніше говорив (https://t.me/stranaua/171672) екс-генсек НАТО Столтенберг, що закликав закінчити війну по лінії фронту і прийняти до Альянсу тільки підконтрольну Києву частину України. Так само як під час холодної війни членом НАТО була тільки Західна Німеччина.

«Західні дипломати і, дедалі частіше, українські чиновники приходять до думки, що значущі гарантії безпеки можуть стати основою для узгодженого врегулювання, в якому Росія зберігає де-факто, але не де-юре, контроль над усією або частиною української території, яку вона наразі займає. Ні Київ, ні його прихильники не пропонують визнати суверенітет Росії над п’ятою частиною території України. Те, що передбачається, – це негласне визнання того, що ці землі мають бути відновлені дипломатичними засобами в майбутньому. Навіть це, зі зрозумілих причин, є делікатним питанням для українців, особливо коли представляється як основа компромісу з Москвою. Поступитися землею для отримання членства в Нато може бути «єдиною грою в місті», як сказав нам західний дипломат, але для українців це залишається табу, принаймні на публіці.

Ідея також набирає обертів в офіційних колах.

«Я не думаю, що повне відновлення контролю над усією територією є обов’язковою умовою», – сказав Петр Павел, президент Чехії та колишній генерал Нато, газеті Novinky a Právo.

«Якщо є демаркація, навіть адміністративний кордон, то ми можемо розглядати [це] як тимчасове і прийняти Україну до складу НАО на території, яку вона контролюватиме на той час», – сказав Павел.

Як вважає американський історик холодної війни Мері Саротт, Україна має визначити оборонний військовий кордон, що обороняється, погодитися постійно не розмежовувати війська або ядерну зброю на своїй території, якщо тільки вона не погрожує нападом, і відмовитися від застосування сили за межами цього кордону, окрім як з метою самооборони (тобто, не намагатися військовим шляхом повернути захоплені РФ території – Ред.)», – пише видання.

При цьому Financial Times визнає, що ця ідея («НАТО в обмін на території») має труднощі в реалізації. Як через позицію Росії (яка категорично проти членства України в Альянсі), так і через відсутність чіткого розуміння, чи готові на це йти США та інші країни НАТО.

«Існує також велике питання про те, чи будуть США, не кажучи вже про своїх європейських союзників, готові взяти на себе зобов’язання, необхідні для захисту України всередині Альянсу. Адміністрація Байдена досі відмовлялася зрушити з місця питання про прискорене членство Києва. Чи буде президент Камала Гарріс ставитися до цього по-іншому? Чи може Дональд Трамп уявити собі західнонімецьку модель як частину його запропонованої «угоди» щодо припинення війни? Чи може Зеленський продати це своєму народу?», – ставить запитання Financial Times.

Зеленський підпише угоду зі США щодо корисних копалин

Президент України Володимир Зеленський незабаром підпише угоду зі Сполученими Штатами Америки щодо розробки корисних копалин на території України. Про це заявив радник президента США з національної безпеки Майкл Волц під час своєї промови на конференції Conservative Political Action Conference. Майкл Волц підкреслив, що угода є взаємовигідною для обох країн. Зеленський запропонував Сполученим Штатам співпрацю у […]

The post Зеленський підпише угоду зі США щодо корисних копалин first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Свято 16 липня: прикмети та заборони дня

У середу, 16 липня, православні християни вшановують пам’ять преподобного Іоана Вишенського — одного з найяскравіших релігійних діячів XVII століття, мислителя, полеміста й афонського подвижника. Також цього дня згадують мученика Афіногена та його учнів — а в народі свято називають Фіногеєвим днем. Хто такий Іоан Вишенський Іоан Вишенський народився на Львівщині, жив у період утисків православної […]

3 січня на Івано-Франківщині в місті Коломия сталася чергова трагедія, коли ціла родина, в тому числі двоє дітей, постраждала від отруєння чадним газом. Чотирьох потерпілих, серед яких діти 2010 та 2019 років народження, госпіталізували до лікувальних закладів Коломийського району.

За попередньою інформацією ГУ ДСНС в Івано-Франківській області, причиною інциденту стала несправність газового котла. Відомо, що чадний газ є однією з найпоширеніших причин отруєнь у домогосподарствах, де використовуються газові котли, пічки або каміни.

Чадний газ не має запаху та кольору, тому він може накопичуватися у приміщенні без будь-яких явних ознак. Це робить його особливо підступним і небезпечним. Потрапляння навіть невеликої кількості чадного газу в організм може призвести до серйозних отруєнь або навіть летального результату.

Симптоми отруєння чадним газом включають головний біль, нудоту, прискорене дихання, слабкість, запаморочення, відчуття втоми та навіть втрату свідомості. У разі підозри на отруєння, необхідно забезпечити доступ потерпілого до свіжого повітря та негайно викликати швидку допомогу.

Рятувальники наголошують на важливості використання спеціальних датчиків чадного газу. Ці пристрої моментально реагують на підвищений рівень чадного газу в приміщенні та видають звуковий сигнал, що дозволяє своєчасно вжити необхідних заходів. Вартість таких детекторів починається від 200 грн, і вони можуть стати важливою інвестицією для безпеки родини.

Пам’ятайте: чадний газ – це невидима, але смертельна загроза, і з ним не можна жартувати.

The post Сім’я з дітьми отруїлася чадним газом в Коломиї first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини