Середа, 23 Липня, 2025

Скандал довкола “Боріважа”: Коломойський, Боголюбов та “схеми” ПриватБанку

Важливі новини

Голосування на Євробаченні: Початок кінця для “Дії” на виборах?

Голосування національного відбору на Євробачення виявилося не лише важливим моментом для музичної сцени, але й уроком демократії для України. За словами аналітика Валерія Пекаря, цей процес показав нам неможливість використання "Дії" та подібних застосунків для реалізації критично важливих демократичних процедур. Участь у голосуванні принесла країні усвідомлення неможливості використання таких механізмів для вирішення важливих питань. Зазначається, що 62% українців визнали, що проведення виборів під час війни є неможливим з різних причин, як юридичних, так і технічних, соціальних та безпекових. Одним із виходів з цієї ситуації є перехід до інклюзивного процесу формування публічної політики, який включатиме широкий коло зацікавлених сторін. Це стає важливою умовою в умовах зниження легітимності влади та складностей з проведенням виборів під час конфлікту.

Висновки до цієї статті можуть бути наступними:

• Голосування національного відбору на Євробачення стало своєрідним уроком демократії для України, показавши неможливість використання "Дії" та схожих механізмів для проведення критично важливих демократичних процедур.

• Велика частина українців усвідомлює, що проведення виборів під час війни є неприпустимим з різних причин, що включають юридичні, технічні, соціальні та безпекові аспекти.

• Один із можливих виходів з цієї ситуації — перехід до інклюзивного процесу формування публічної політики, який враховуватиме думку різних зацікавлених сторін та сприятиме підвищенню легітимності влади.

• Важливо зрозуміти, що під час війни нелегітимна влада без довіри та авторитету, що приймає критично важливі рішення зачиненими дверима, не може бути прийнятною для нації.

Скільки в Україні придбали електрокарів від Rolls-Royce вартістю 600 тис євро

Під час повномасштабної війни в Україні, коли більшість громадян намагається вижити і адаптуватися до нових умов, 13 осіб стали власниками Rolls-Royce Spectre – першого електричного автомобіля цієї легендарної марки. Кожен із таких авто має вартість понад €600 тисяч, і це викликало суспільний резонанс на фоні економічних труднощів у країні. Spectre – це новинка від Rolls-Royce, […]

The post Скільки в Україні придбали електрокарів від Rolls-Royce вартістю 600 тис євро first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Жарт із поліцейською формою обернувся для дівчат кримінальною справою

Група жінок, які вирішили нестандартно привітати свою подругу зі святом, тепер опинилися під загрозою покарання через свої дії. Як стало відомо, вони придбали на місцевому ринку поліцейську форму, аби створити оригінальний сюрприз. Проте їхній жарт викликав серйозні наслідки. У місті Вільнянськ Запорізької області п’ятеро дівчат переодяглися в поліцейську форму, щоб привітати подругу з Днем народження, […]

The post Жарт із поліцейською формою обернувся для дівчат кримінальною справою first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Хто має право на статус учасника бойових дій і як його оформити

Військовослужбовці Сил оборони України можуть отримати статус учасника бойових дій (УБД) двома шляхами — автоматично або через особисте звернення. Міністерство оборони опублікувало покрокову інструкцію, як оформити цей статус. Як пояснив заступник міністра оборони, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник, автоматичне оформлення відбувається через Єдиний державний реєстр ветеранів війни. Уповноважені особи частин зобов’язані внести інформацію про військовослужбовця […]

The post Хто має право на статус учасника бойових дій і як його оформити first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Хто з українських артистів рекламує компанії, що працюють у РФ

Український співак Володимир Дантес розкритикував своїх колег, які продовжують рекламувати бренди, що досі ведуть бізнес у Росії. Особливо його обурила ситуація з шоколадними батончиками “KitKat” від компанії Nestle. Відомий артист опублікував емоційний допис у Telegram, у якому висловив своє невдоволення тим, що багато українських знаменитостей продовжують рекламувати продукцію міжнародних компаній, які не припинили діяльність у […]

The post Хто з українських артистів рекламує компанії, що працюють у РФ first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Зерновий термінал “Боріваж” 13 березня було передано в управління АРМА за рішенням суду. Це стало можливим завдяки розслідуванню Бюро економічної безпеки України, яке виявило незаконну передачу терміналу ще у 2016 році. У центрі справи опинилися колишні топменеджери “ПриватБанку”, серед яких Володимир Яценко, а також нерезиденти-засновники юридичних осіб, представники Міністерства юстиції та судді. Очікуються нові підозри та арешти.

Слідство встановило, що термінал, який перебував у заставі Національного банку України, був переданий ТОВ “Агротермінал Логістик” незаконно. В ухвалі суду зазначено, що службові особи “Боріваж” діяли у змові зі службовими особами “Агротермінал Логістик”, “ПриватБанку” та іншими невстановленими особами. Це дало змогу колишнім власникам та менеджменту “ПриватБанку” заволодіти активом і уникнути відповідальності перед державним банком.

Ключову роль у схемі відіграв Володимир Яценко, який на той час був заступником голови правління “ПриватБанку”. Саме він організував юридичне оформлення схеми, що дозволило у вересні 2016 року перевести порт “Боріваж” від боржника “ПриватБанку” до нової компанії – “Агротермінал Логістик”. Як заставу банк отримав не реальний актив, а лише корпоративні права на нову компанію, що фактично означало втрату контролю над портом.

Ця схема дозволила колишньому керівництву банку згодом використовувати порт для власної вигоди, залишивши державний “ПриватБанк” без забезпечення. Протягом дев’яти років ситуація залишалася без належної уваги правоохоронних органів, однак зараз БЕБ займається розслідуванням та встановлює всіх причетних.

За даними слідства, серед фігурантів справи – Володимир Яценко, інші представники колишнього менеджменту “ПриватБанку”, засновники офшорних компаній, які використовувалися для оборудок, а також члени Центральної колегії Міністерства юстиції та два судді, один із яких наразі перебуває за межами України.

Ця справа є продовженням масштабного розслідування щодо розкрадань у “ПриватБанку” перед його націоналізацією. У 2016 році, під керівництвом Яценка, з банку було виведено майже 6 млрд грн. Частину цих коштів, як випливає з ухвали суду, відмили через Єврейську общину України.

The post Скандал довкола “Боріважа”: Коломойський, Боголюбов та “схеми” ПриватБанку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини