Неділя, 20 Липня, 2025

Справу ексзаступника секретаря РНБО Сівковича передали до суду за держзраду

Важливі новини

Польська поліція затримала чоловіка, який утримував українку в покинутій будівлі

У місті Єленя-Гура, що в Нижній Сілезії, правоохоронці затримали 40-річного чоловіка без постійного місця проживання, якого підозрюють у жорстокому побитті та незаконному утриманні громадянки України протягом дев’яти днів. Про це повідомило Управління муніципальної поліції, інцидент стався 19 червня. До воріт ізолятора поліції звернулася розгублена жінка з численними побоями. 51-річна українка розповіла, що останні дні провела […]

Євробачення-2025: Хто судитиме український Нацвідбір

Україна активно готується до Національного відбору на міжнародний конкурс “Євробачення-2025”, який відбудеться у Швейцарії в травні наступного року. Вибір представника країни на міжнародній арені вже на фінішній прямій, і стало відомо, хто саме оцінюватиме виступи учасників. Членів журі Нацвідбору обирали українці шляхом голосування у застосунку “Дія”. Після завершення відбору вже оголошено, хто з українських зірок […]

The post Євробачення-2025: Хто судитиме український Нацвідбір first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Тищенко ніяк не зрозуміє, що від нього всі відвернулися

Ситуація, що склалася, викликає занепокоєння серед військових експертів та політиків. Вони застерігають, що нестача артилерійських боєприпасів може суттєво вплинути на хід бойових дій. Деякі аналітики навіть прогнозують можливість повторення так званого "снарядного голоду", який вже спостерігався раніше.

Попри втрату підтримки, Микола Тищенко продовжував прикриватися своїми колишніми зв’язками у владних структурах. У суді під час обрання запобіжного заходу у справі про напад на колишнього бійця Кракена, він зробив заяву: “Я прийшов до Парламенту за Президентом і я продовжую втілювати його ідеї в життя”. Проте, ця маніпуляція не допомогла, і політик був відправлений під цілодобовий домашній арешт.

Імовірно, що спроби Тищенка прикритися старими зв’язками не допоможуть йому уникнути відповідальності в майбутньому. Попереду – об’єктивне і всебічне розслідування зухвалого нападу на захисника України. Українці за лічені дні зібрали рекордну кількість голосів під петицією про позбавлення Тищенка депутатського мандата.

Микола Тищенко, який раніше займав високі посади в партії “Слуга народу”, включаючи заступника голови фракції та керівника Закарпатської обласної організації, довгий час користувався своєю близькістю до впливових осіб, зокрема голови Офісу Президента Андрія Єрмака. Це дозволяло йому уникати покарання за численні скандали та порушення.

Проте, останньою краплею, що переповнила чашу терпіння, став скандал з так званим “відрядженням” до Таїланду, після чого Тищенко був виключений з партії та фракції. На Закарпатті його репутація також була підмочена, і влітку 2022 року він був знятий з посади керівника місцевого осередку партії.

Відмова від Тищенка стала ще більш публічною після скандального побиття військового в Дніпрі. Андрій Єрмак підтвердив свої близькі стосунки з Тищенком, але однозначно заявив про відсутність підтримки для нього з боку влади.

“Але це було багато років тому. Я давно вже не сприймаю його вчинків і не розумію їх. Тому не підтримую з ним жодних стосунків. Якщо хтось забув, що кожен має нести за свої неадекватні дії відповідальність, незалежно від посад чи прізвищ, раджу про це згадати. Така поведінка Тищенка несумісна зі статусом народного депутата”, – заявив Єрмак.

Україна закликає США та ЄС збільшити підготовку пілотів на літаках F-16

Україна, як ніколи раніше, відчуває потребу в додатковому пілотному контингенті, і на цьому шляху звертається за підтримкою до Сполучених Штатів Америки. Однак, навіть із непереборним бажанням та нагальністю, Україна стикається зі значними перешкодами у здійсненні цієї місії. Обмежений доступ до програми навчання ускладнює можливості країни збільшити свій пілотний склад на необхідний рівень.

Необхідність у поповненні пілотного складу в Україні народжується з величезної відповідальності перед нацією та безпекою країни. Швидкість розвитку сучасної авіаційної технології вимагає постійного оновлення та підвищення кваліфікації пілотів для забезпечення безпеки польотів і ефективного функціонування авіаційної галузі в цілому.

Така ситуація вимагає невідкладних заходів для забезпечення доступу українських пілотів до високоякісних програм навчання, розроблених іноземними партнерами, зокрема, Сполученими Штатами Америки. Співпраця у цьому напрямку може стати ключовим фактором у підвищенні ефективності української авіаційної галузі та підготовці кваліфікованих пілотів, готових виконувати завдання на рівні світових стандартів.

Тому вирішення питання щодо розширення доступу українських пілотів до програм навчання є нагальним завданням для українських та американських влад, які повинні спільними зусиллями знайти оптимальні шляхи вирішення цієї проблеми.

Уряд України офіційно звернувся до Сполучених Штатів з проханням про навчання додаткових пілотів на базі Національної гвардії Морріс у Тусоні, штат Аризона. За інформацією видання Politico, Київ вказує на наявність 30 пілотів, які готові негайно розпочати навчання в США.

Проте, адміністрація президента Джо Байдена повідомила про обмежену кількість місць для навчання у програмі, що базується в Аризоні. Зазначено, що можуть бути прийняті лише 12 пілотів-стажерів одночасно.

Також зазначено, що два інші заклади навчання, що розташовані у Данії та Румунії, також стикаються з аналогічною проблемою обмеження доступних місць для тренувань.

Конгресмени Джим Гаймс та Майк Тернер, які очолюють Комітет з розвідки Палати представників, вжили заходів для підтримки проведення додаткових навчань. Вони спільно з іншими законодавцями написали листа до Пентагону з проханням розглянути цю проблему.

Українські військові отримали відповідь від Вашингтона, в якій зазначено, що окрім обмежених місць у програмі навчання, існують домовленості з іншими країнами щодо тренувань на літаках F-16, які США не можуть порушити.

88 днів на рік у телефонах: як смартфони “крадуть” наше життя

Новий звіт дослідження OnePoll показав тривожні цифри: середньостатистичний дорослий проводить близько шести годин на день, “прилипнувши” до смартфона, що в сумі дає 88 днів на рік — майже чверть року витрачається на скролинг у мережі. Найбільше часу в телефонах проводять представники покоління Z — понад шість з половиною годин щодня. Дослідження також виявило низку психологічних […]

Державне бюро розслідувань завершило досудове слідство у справі про державну зраду колишнього заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони України Володимира Сівковича. Обвинувальний акт передано до суду.

Як повідомили в ДБР, Сівкович є одним із ключових фігурантів резонансної справи про створення агентурної мережі ФСБ на території України. За даними слідства, злочинну організацію з метою шпигунської діяльності очолював начальник 9-го управління Департаменту оперативної інформації ФСБ Ігор Чумаков. До складу угруповання також входили співробітники російських спецслужб Олександр Чуліндін, Марина Тєрєнтьєва та інші.

У відомстві зазначають, що російські спецслужби активно використовували колишніх українських посадовців, які після 2014 року втекли до Росії. Зокрема, саме Володимир Сівкович координував діяльність українських агентів у складі мережі ФСБ, зокрема щодо збору інформації, впливу на кадрові призначення в силових органах та передачі державних таємниць ворогу.

Щоб замаскувати роботу, Сівкович відкрив у Москві так званий “політичний офіс”, який, за легендою, займався громадською діяльністю. Насправді офіс служив прикриттям для підривної роботи проти України: саме звідти контролювали агентурну мережу, залучали нових інформаторів та готували диверсійні дії.

Крім Сівковича, до суду скеровано справи ще трьох співробітників ФСБ. Їм інкримінують державну зраду, вчинену в умовах збройної агресії Росії проти України. Якщо вину буде доведено, їм загрожує тривале ув’язнення.

Ця справа є однією з ключових у розслідуванні діяльності проросійських структур, що діяли в Україні до та після початку повномасштабного вторгнення РФ.

Останні новини