Субота, 19 Квітня, 2025

США передали Україні менше 40 ATACMS, і вони вже закінчилися

Важливі новини

Українські університети потрапили до престижного світового рейтингу

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Рейтинг оцінює університети за 11 ключовими показниками ефективності:

Цей рейтинг особливо важливий для аналізу міждисциплінарних досліджень, які стають все більш актуальними у сучасному науковому світі.

На перших позиціях у рейтингу традиційно залишаються провідні університети світу:

До першої десятки також увійшли:

Попадання до престижного рейтингу — це не лише визнання якості освіти й досліджень, а й сигнал для потенційних інвесторів та партнерів про високий рівень розвитку науки в Україні. Особливо важливим є збереження і розвиток міжнародних партнерств, які допомагають інтегрувати українську освіту в глобальну систему.

Виробничі потужності дронів в Україні зросли у 10 разів в цьому році

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Мінцифри провело дослідження сфери виробництва дронів разом з Київською школою економіки (KSE) та кластером Brave1.

У 10+ разів збільшились виробничі потужності української дронової індустрії у 2024 році порівняно з 2023,

За даними Мінцифри, виробничі потужності зросли з 300 тисяч дронів у 2023 році до 4 мільйонів у 2024 році.

У відомстві зазначили, що після запуску масового виробництва акцент перейшов на підвищення ефективності та впровадження новітніх технологій. Експерти прогнозують, що в найближчі роки конкуренція сприятиме об’єднанню виробників.

У Мінцифри також повідомили, що спостерігається значний прогрес у створенні повітряних, морських і наземних дронів, а також у розвитку систем радіоелектронної боротьби. Серед основних тенденцій – використання технологій комп’ютерного зору, “ройових” систем, інновацій у навігації та зв’язку.

Розгляд позову щодо майна Міноборони: суддя Сергій Гут вирішить справу навесні

У приміщенні Одеського господарського суду відбулося наступне засідання, присвячене розгляду позову, ініційованого військовою прокуратурою проти ТОВ "Баско". Суть позову полягала в тому, щоб отримати майновий комплекс компанії, розташований в Одесі, який був проданий Міністерством оборони двадцять років тому.

Учасники засідання з прокуратури та Міноборони намагалися переконати суд у незаконності угоди про продаж майна. Проте їх аргументи виявилися менш переконливими порівняно з аргументами представників адвокатського об’єднання "Баско". Більшість засідання було присвячено обговоренню легітимності довіреності, на підставі якої був здійснений продаж об’єкта. Це стало ще одним підтвердженням того, що позиція прокуратури та Міноборони у цій справі має суттєві недоліки.

Позивач знову наголошував на тому, що начальник Центрального управління Міноборони не мав права видавати дозвіл на продаж об’єкта. Проте адвокати відповідача підкріпили, що нотаріальна довіреність може бути відкликана лише через нотаріуса, що не сталося у визначений термін. Усі звинувачення проти "Баско" розпадалися на підтверджені факти та аргументи адвокатів, які документально підтвердили законність угоди купівлі-продажу.

Заяви прокуратури про незаконну перепродажу майнового комплексу не знайшли підтвердження в поданих на засіданні доказах. Загалом, судове засідання підтвердило, що спроби прокуратури знову відкрити цю справу без будь-яких нових доказів або аргументів виглядають дивними. Суддя Гут призначив наступний розгляд справи на 7 березня. Ми сподіваємося, що навесні суд прийме справедливе рішення, ґрунтуючись на фактах та документах, що представлені у цій справі.

• Засідання Одеського господарського суду щодо позову, поданого військовою прокуратурою проти ТОВ "Баско", підтвердило складність та спірність цієї справи.

• Представники прокуратури та Міноборони намагалися довести незаконність угоди про продаж майна, але їх аргументи були менш переконливими порівняно з аргументами адвокатів "Баско".

• Засідання зосереджувалося на легітимності довіреності, яка була використана для здійснення продажу майнового комплексу. Це підтверджує наявність недоліків у позиції прокуратури та Міноборони.

• Позивач наголошував на незаконності дій по продажу об'єкта, але адвокати відповідача успішно підтвердили законність угоди купівлі-продажу, використовуючи документальні докази.

• Засідання показало, що спроби прокуратури знову відкрити справу мають мало підстав і виглядають сумнівно. Наступне засідання призначено на 7 березня, і сподіваємося на справедливе рішення суду, засноване на фактах та документах, представлених у справі.

Українські засуджені, мобілізовані в обмін на дострокове звільнення, служитимуть у спеціальних штурмових підрозділах

Рішення про впровадження нової стратегії для зміцнення військових сил України на тлі продовженої агресії з боку Росії стало необхідним кроком у забезпеченні національної безпеки та суверенітету країни. Ця стратегія відображає глибоке розуміння сучасних воєнних загроз та вимог ефективного захисту територіальної цілісності. Її ухвалення є виявом рішучості та національної готовності протистояти будь-яким загрозам з боку зовнішніх агресорів.

Нова стратегія передбачає комплексний підхід до модернізації та підвищення бойової готовності Збройних Сил України. Вона включає в себе не лише збільшення обсягів військового бюджету та придбання передової військової техніки, а й вдосконалення тактики, підвищення професійної підготовки військовослужбовців та розвиток сучасних кіберзаходів для протидії кіберзагрозам.

Крім того, у новій стратегії великий акцент робиться на підтримці військових, які пережили військові дії, та їхній подальшій інтеграції в мирне цивільне життя. Забезпечення соціального захисту та психологічної реабілітації ветеранів війни є важливою складовою успішної реалізації стратегії зміцнення військових сил.

Ця стратегія покликана не лише забезпечити відповідність українських Збройних Сил найвищим стандартам ефективності та бойової готовності, а й продемонструвати рішучість України у відстоюванні своїх національних інтересів та територіальної цілісності.

Згідно з цією ініціативою, засуджені, які погодилися на мобілізацію в обмін на дострокове звільнення, служитимуть у спеціальних штурмових підрозділах, що складаються з таких самих ув’язнених.

Про це заявив міністр юстиції Денис Малюська в ефірі телемарафону.

«Станом на зараз це будуть штурмові підрозділи. Це будуть підрозділи, які поки що складаються виключно з осіб, які відбували покарання. Тобто це монолітні підрозділи без змішування з іншими військовослужбовцями”, – зазначив Малюська.

За словами міністра, засуджені, яких мобілізували, поки що не беруть участі в бойових діях. Вони проходять підготовку.

Водночас очільник Мін’юсту припустив, що в майбутньому засуджених можуть направляти служити в підрозділи зі звичайними військовослужбовцями.

Максим Бахматов може очолити Деснянську РДА — можливе призначення обговорюється в соцмережах

Як повідомляють наші джерела, Президент не підписує погоджені Кабміном кандидатури голів районних у місті Києві державних адміністрацій через хейт в соцмережах навколо кандидатури на пост голови Деснянської РДА Максима Бахматова. Нагадаємо, після появи інформації про призначення Максима Бахматова головою Деснянської РДА в соцмережах пройшла хвиля хейту, через його “неоднозначну” репутацію. Бахматов був резидентом Comedy Club, […]

В арсеналі Збройних сил України більше немає армійських тактичних ракет великої дальності ATACMS, які раніше були передані Сполученими Штатами. За даними Associated Press, запаси цих ракет було повністю вичерпано ще наприкінці січня.

Офіційний представник США та український депутат із Комітету оборони підтвердили, що вогневі можливості ЗСУ з використання ATACMS наразі відсутні. За словами американських посадовців, Вашингтон надав Україні менше 40 таких ракет, а їхні запаси закінчилися швидше, ніж очікувалося.

При цьому в адміністрації США неодноразово наголошували, що кількість переданих ATACMS буде обмеженою, оскільки американські військові стратеги вважають інші види озброєння більш ефективними для України.

З початку їхнього постачання Україна застосовувала ATACMS для ураження військових об’єктів РФ, включаючи склади боєприпасів, авіабази та командні центри. У грудні 2024 року The New York Times повідомляло, що запаси ракет уже майже вичерпані, а представники США і НАТО закликали українську сторону використовувати їх більш вибірково.

Після того, як 17 листопада було знято заборону на удари ATACMS по території РФ, у розпорядженні України залишалися лише “десятки ракет”. Вже тоді експерти попереджали, що без нових поставок цей вид озброєння швидко закінчиться.

Питання подальшого постачання ATACMS залишається відкритим. Адміністрація Дональда Трампа наразі не схильна збільшувати допомогу Україні, зосереджуючись на можливих мирних переговорах. Водночас союзники по НАТО, зокрема Німеччина та Франція, можуть компенсувати втрату ATACMS іншими типами далекобійного озброєння.

Попри це, нестача ATACMS може вплинути на здатність України завдавати глибоких ударів по тилових об’єктах противника, що є ключовим для стримування російських наступальних операцій.

The post США передали Україні менше 40 ATACMS, і вони вже закінчилися first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини