Неділя, 20 Квітня, 2025

США планують переговори між Києвом і Москвою у 2025 році

Важливі новини

Що змінить для українців закон про множинне громадянство

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

Множинне громадянство: як це працюватиме

Згідно з новими нормами, іноземці, які набувають громадянство України, матимуть право зберегти своє попереднє громадянство. Так само, українці, що набувають громадянство іноземної держави, не будуть змушені відмовлятися від українського. Однак для цього буде затверджений спеціальний список держав, з якими буде дозволено зберігати множинне громадянство. Цей список ще має бути визначений окремим законопроєктом.

Зміни для іноземців та тестування для громадянства України

Ірина Ковалевська, перша заступниця голови ДМС, зазначила, що з серпня поточного року вже внесено зміни до законодавства, які уточнили підстави для набуття громадянства України іноземцями. Окрім того, законопроєкт передбачає введення нового списку документів, які подаються при оформленні громадянства, а також продовження практики тестування з української мови, історії та Конституції України для претендентів на громадянство.

Одним з важливих аспектів є спрощена процедура для іноземців, які воювали на стороні України в конфлікті на сході країни. Для них буде діяти полегшена процедура набуття українського громадянства, що дає можливість отримати громадянство за прискореною схемою.

Процедура набуття громадянства України не змінюється: вона залишається визначеною Указом президента. Однак є одне важливе доповнення — перевірка документів і підготовка іспитів для кандидатів. Очікується, що терміни набуття громадянства складатимуть від 6 місяців до одного року.

Зміни в законодавстві для українців, які тимчасово перебувають за кордоном, наразі не передбачаються. Законопроєкт стосується в основному іноземців і не вносить коректив для українців, які вже є громадянами України, але змушені жити за кордоном.

CNN: На Покровському напрямку українські військові побоюються прориву РФ через брак особового складу

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Компенсувати брак піхоти дронами не вдається, а «помилки командування збільшуються».

«Ситуація дуже критична. У нас не вистачає піхоти, щоб битися і протриматися деякий час, поки безпілотники виконують свою роботу. Ось чому ми часто бачимо ситуації, коли противник безконтрольно проникає у вразливі зони», – каже командир підрозділу безпілотників 15-ї бригади Нацгвардії з позивним Іст.

Наприклад, Селидове, втрачене в жовтні, захищали всього шість українських позицій, тобто близько 60 солдатів, які були швидко оточені і відступали зі значними втратами.

Бійці «дали різку оцінку перспективам у цьому районі на найближчі місяці».

«Я не можу точно сказати, скільки в нас часу, якщо він взагалі є. Зараз вони (росіяни) максимально стягують свої війська на передову. І ось в один прекрасний момент вони всі підуть на штурм. Вони можуть зайти дуже далеко. За один день, скажімо. Ворог наступає, тому що на землі немає людей, які захищають свої позиції. Ніхто не хоче там сидіти. Дуже висока ймовірність, що вони не повернуться», – каже розвідник-снайпер Кащей.

Перспективу завершення бойових дій після приходу Трампа бійці оцінюють зі скепсисом.

«Заморожування цієї війни – палиця з двома кінцями. Віддамо ми землю, за яку загинули мої друзі, чи продовжимо її відвойовувати і втратимо ще більше друзів. Якщо ці два старики (Трамп і Путін – CNN) почнуть мірятися членами, Україна опиниться в центрі всього цього. Це буде неприємно», – каже боєць Котя.

Генштаб: гостродефіцитних спеціалістів Повітряних сил у піхоту не переводять

Генеральний штаб Збройних сил України офіційно спростував інформацію про переведення гостродефіцитних спеціалістів із Повітряних сил до піхотних підрозділів. У заяві наголошується, що такі фахівці залишаються на своїх позиціях, проте певні категорії особового складу все ж долучаються до посилення сухопутних і десантно-штурмових військ через складну ситуацію на фронті. Про повідомляє Генштаб ЗСУ у Telegram. “Генеральний штаб […]

The post Генштаб: гостродефіцитних спеціалістів Повітряних сил у піхоту не переводять first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Відстрочка від мобілізації для людей з інвалідністю – що змінилось з 1 листопада

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Згідно з коментарями адвокатки Тетяни Савченко, стаття 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” чітко регламентує право осіб з інвалідністю на відстрочку від мобілізації. Зокрема, це положення стосується людей із будь-якою групою інвалідності — від першої до третьої. Водночас, примусова мобілізація для осіб з інвалідністю (особливо другої та третьої груп) є незаконною. Таким чином, громадяни, що мають статус інваліда будь-якої групи, захищені від призову.

Раніше обговорювали можливість скасування відстрочки для людей з інвалідністю третьої групи. Однак такі зміни так і не були затверджені, тому люди з третьою групою інвалідності також звільнені від обов’язкової мобілізації, якщо мають необхідні підтверджувальні документи.

Людина з інвалідністю має право добровільно вступити до лав Збройних сил України. Наприклад, чоловіки з третьою групою інвалідності можуть підписати контракт із ЗСУ за власним бажанням. Для цього їм потрібно пройти медичну комісію (МСЕК), яка визначить стан здоров’я і здатність виконувати обов’язки військовослужбовця. У разі позитивного висновку медкомісії, інваліди можуть стати частиною української армії на контрактній основі.

Для осіб, що отримали інвалідність після початку повномасштабного вторгнення Росії, передбачено необхідність перекомісії для підтвердження статусу. У разі, якщо медична комісія не виявить обґрунтованих підстав для інвалідності, відстрочка втрачається, а особа може стати придатною до служби.

У листопаді також очікується, що чоловіки з інвалідністю зможуть оновлювати статус онлайн через додаток “Резерв+”. Ця функція дасть можливість уникнути відвідування військових комісаріатів і спростить процес отримання та продовження відстрочки.

Існують також випадки, коли особи з інвалідністю звільняються від необхідності проходити перекомісію для підтвердження свого статусу. До таких належать:

Люди з першою групою інвалідності також звільнені від необхідності підтверджувати статус, оскільки цей рівень інвалідності, зазвичай, пов’язаний із важкими або невиліковними захворюваннями.

Трагедія на дорозі: загинув депутат Київської міської ради Сергій Мамоян

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Про це повідомили джерела у Верховній Раді та у правоохоронних органах.

За їхніми даними, ДТП, в якій загинув Сергій Мамоян, сталося вчора о 19:00 біля селища Старокозача Білгород-Дністровського району Одеської області.

Як повідомило джерело, автомобіль Toyota Land Cruiser, яким їхав Мамоян, з’їхав з дороги, перекинувся і загорівся.

«У машині перебувало чотири особи, від отриманих травм загинув Сергій Мамоян та пасажирка. Ще двоє людей отримали травми їх госпіталізували», – розповіло джерело.

Сергій Мамоян був молодшим братом нардепа Суто Мамояна.

Україна та Росія можуть розпочати переговори в першій половині 2025 року. Про це повідомляє CNN, посилаючись на українських та американських чиновників. Переговори планувалися навіть у разі перемоги Камали Гарріс на виборах у листопаді 2024 року.

Підготовка до можливих мирних переговорів включає фінансування для України, зокрема останній транш військової допомоги від адміністрації Байдена. Цей транш у розмірі близько 500 мільйонів доларів має надати Україні додаткові можливості для переговорної позиції перед майбутніми переговорами.

Очікувалося, що Міністр оборони США Ллойд Остін оголосить цю суму на засіданні Контактної групи з оборони України на авіабазі Рамштайн. Водночас адміністрація США намагається застосувати тиск на Росію за допомогою додаткових санкцій, які можуть бути введені до інавгурації Трампа.

Офіційні особи США і України вважають, що переговори можуть відбутися навіть незалежно від того, хто виграє вибори в США, і мета цих переговорів — зміцнити позицію України на момент їхнього початку. Водночас представник Дональда Трампа заявив, що нова адміністрація сподівається вирішити питання війни між Україною та Росією протягом 100 днів після його вступу на посаду.

The post США планують переговори між Києвом і Москвою у 2025 році first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини