Субота, 19 Квітня, 2025

США продовжують надавати інформацію розвідки для оборони України

Важливі новини

Безкарний Екс-воєначальник Міноборони Лієв: Звільнений від Запобіжного заходу у Справі про Мільярдний Розкрадіж

Високий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив рішення щодо екс-садовця Міноборони Олександра Лієва, який був підозрюваний у зловживанні владою під час закупівлі боєприпасів для Збройних Сил України на суму майже півтора мільярда гривень. Після затримання Лієва і його тримання під вартою на заставі в розмірі 50 мільйонів гривень, суд ухвалив рішення про його звільнення під особисте зобов'язання.

Адвокат Назар Кульчицький повідомив про це у коментарі для "Суспільного". Відзначено, що під час розгляду справи відсутності прокурора було зазначено, і справу проти Лієва повернули до Національної поліції. Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) не змогли знайти достатніх доказів щодо підозр до Лієва у зловживанні владою.

Суддя Ярослав Шкодін під час засідання зазначив, що якщо САП не бачить складу злочину, то як його може побачити суд. Відзначено, що Лієв залишився без запобіжного заходу через закінчення терміну тримання під вартою, а саме — 8 квітня. Нове розглядання клопотання щодо зміни запобіжного заходу 17 квітня було відхилено згодою обвинувачення.

• Високий антикорупційний суд (ВАКС) ухвалив рішення щодо екс-садовця Міноборони Олександра Лієва, який був підозрюваний у зловживанні владою під час закупівлі боєприпасів для Збройних Сил України на суму майже півтора мільярда гривень.

• Суд ухвалив рішення про звільнення Лієва під особисте зобов'язання, враховуючи відсутність достатніх доказів щодо підозр до нього у зловживанні владою, зазначених Національним антикорупційним бюро (НАБУ) та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП).

• Відзначено, що прокурор був відсутній під час розгляду справи, і справу проти Лієва повернули до Національної поліції.

• Лієв залишився без запобіжного заходу через закінчення терміну тримання під вартою, а саме — 8 квітня.

• Нове розглядання клопотання щодо зміни запобіжного заходу 17 квітня було відхилено згодою обвинувачення.

Отже, судовий процес у справі Лієва відзначається відсутністю конкретних доказів щодо його вини, що спричинило рішення суду про звільнення під особисте зобов'язання.

7 корисних жирів, яких варто частіше споживати

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Жири є важливим макроелементом, а це означає, що організм потребує їх у великих кількостях. Вони беруть участь у безлічі функцій, включно з накопиченням енергії, насиченням, засвоєнням поживних речовин і виробленням гормонів. Головне — це віддавати перевагу корисним жирам, які природним чином містяться в багатьох продуктах харчування. Дієтологи пояснюють різницю між корисними та нездоровими жирами, а також про те, як додати корисні жири до свого раціону. Про це пише Real Simple.

“Корисні жири” — це ненасичені жири. Сюди входять мононенасичені жири і поліненасичені жири, такі як омега-3 і омега-6 жирні кислоти. Ці жири вважаються “корисними”, тому що вони знижують рівень ЛПНЩ (“поганого”) холестерину в крові, тим самим знижуючи ризик серцевих захворювань, за даними Американської кардіологічної асоціації. Вони також мають протизапальні властивості, що означає, що вони знижують запалення, основний фактор хронічних захворювань. Ненасичені жири можуть навіть контролювати рівень цукру в крові, що є ключем до профілактики та лікування діабету. Насичені жири мають протилежний ефект, оскільки вони підвищують рівень холестерину та запалення, тому варто зосередитися на здорових ненасичених жирах. На щастя, існує безліч смачних джерел корисних жирів, багато з яких також містять вітаміни, мінерали та клітковину.

Цей фрукт (так, це фрукт) настільки багатий на корисні жири, що це пов’язано з більш низьким рівнем холестерину ЛПНЩ. Авокадо також містить велику кількість клітковини, яка ще більше сприяє більш здоровому рівню холестерину. Ви можете додати нарізаний кубиками авокадо в салат або намазати на хліб для класичного тосту з авокадо.

Щоб отримати щедру дозу корисних жирів, перекусіть жменею горіхів. За словами дієтолога Джоанни Салазар, волоські горіхи є чудовим джерелом корисних жирів. Горіхи також багаті білком, що насичує, і корисною для кишечника клітковиною, що робить їх одним із найкорисніших продуктів, які ви можете їсти. Вони універсальні, так їх можна додати в йогурт або вівсянку. Горіхи також добре підходять для салатів і страв із рису, де вони додадуть смачного хрускоту.

“Насіння льону багате на поліненасичені жири, зокрема омега-3 жирні кислоти”, — ділиться дієтологиня Крістен Карлі. Крім того, воно рясніє білком і клітковиною, двома поживними речовинами, що збільшують ситість і зменшують відчуття голоду. Якщо ви не знаєте, як їсти лляне насіння, спробуйте “додавати його в смузі, вівсянку чи млинці або посипати ним салати, йогурт чи тости”, — радить Карлі. Ви навіть можете змішати лляне насіння з панірувальними сухарями і горіхами, щоб зробити хрустку глазур для запеченої курки, риби або тофу.

Ще одним джерелом корисних жирів є насіння чіа, яке в основному складається з поліненасичених жирів, зазначає Салазар. У ньому особливо багато омега-3 жирів, хоча воно також містить необхідні мінерали, як-от кальцій, магній і селен, ділиться дієтологиня Конні Елік. Щоб їсти більше насіння чіа, додавайте його до смузі, граноли, соусів чи випічки, як-от хліб і печиво, радить Салазар.

За словами Карлі, устриці багаті на омега-3 жирні кислоти, різновид поліненасичених жирів. Вони також містять цинк, що підвищує імунітет, білок, що насичує, та антиоксиданти, які борються з хворобами. Незалежно від того, чи віддаєте перевагу ви устрицям у сирому вигляді, на грилі, на парі, смаженим або запеченим, ці молюски стануть чудовою закускою або основною стравою.

“Оливкова олія в основному складається з мононенасичених жирів”, — каже Салазар. Крім того, оливкова олія багата на антиоксиданти, які допомагають організму боротися з окислювальним стресом. “Крім використання оливкової олії для приготування їжі, спробуйте додати її в салат або хумус”, — радить Салазар. “Ви також можете подавати її з хлібом, додавати в соуси і [використовувати як] маринад”, — додає вона.

Як випливає з назви, жирна риба містить багато корисних жирів. Це лосось, тунець і сардини. Вони є зірковими джерелами омега-3 жирних кислот, а також білка, вітаміну D, цинку, заліза і калію. За словами Елік, щоб отримати максимальну користь, намагайтеся їсти дві порції жирної риби на тиждень.

Як і навіщо ставати на військовий облік неповнолітнім

В Україні юнаки, яким виповнилося 17 років, зобов’язані стати на військовий облік. Процедура проходження обліку в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП) не пов’язана з мобілізаційними заходами. Про це розповів заступник начальника відділу призову сектору комплектування Кіровоградського обласного ТЦК Дмитро Сухий. Хто і коли має стати на облік Взяття на військовий облік […]

The post Як і навіщо ставати на військовий облік неповнолітнім first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Авіаудар по Краматорську: серед поранених – діти

У результаті російського авіаудару по багатоповерховому житловому будинку в Краматорську, Донецька область, було поранено щонайменше 8 цивільних. Серед постраждалих – шестеро жінок, 6-річна дівчинка та 16-річний хлопець. За даними прокуратури, 15 січня о 09:33 зс рф завдали авіаційний удар по місту Краматорськ. Мішенню для ворожої атаки став мікрорайон зі щільною житловою забудовою. “У результаті влучання […]

The post Авіаудар по Краматорську: серед поранених – діти first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Правоохоронці викрили масштабну аферу із землею в Обухівському районі

У Київській області викрито злочинну схему незаконного заволодіння комунальними землями, унаслідок якої зловмисники оформили у приватну власність 47 земельних ділянок загальною площею понад 24 гектари. Про це повідомила пресслужба Національної поліції. До схеми були залучені мешканці Київщини та Львівщини, а також приватний нотаріус. За даними слідства, аферисти використовували підроблені документи — зокрема, фальсифіковані витяги з […]

The post Правоохоронці викрили масштабну аферу із землею в Обухівському районі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Вашингтон скоротив обмін розвідувальною інформацією з Україною, яка могла б бути використана для завдання ударів по російських цілях. Водночас, як повідомляє CNN, США продовжують передавати дані, які допомагають Києву захищати свої позиції та інфраструктуру.

Американські військові чиновники пояснили журналістам, що скорочення обміну інформацією пов’язане із небажанням США брати активну участь у бойових діях проти Росії.

“Вашингтон не хоче, щоб його вважали державою, яка безпосередньо допомагає Україні завдавати ударів по території РФ”, – зазначили джерела у військових колах.

Водночас США продовжують передавати критично важливі дані для захисту Збройних сил України. Наприклад, Starlink, супутниковий інтернет-сервіс компанії SpaceX Ілона Маска, залишається активним і забезпечує зв’язок українських військових на полі бою.

За даними CNN, президент США Дональд Трамп висловив невдоволення діями Росії, яка, попри дипломатичні зусилля Вашингтона, продовжує завдавати масованих ударів по українських містах.

Трамп навіть пригрозив Кремлю новими санкціями, якщо атаки не припиняться. Проте його адміністрація чітко дає зрозуміти, що наразі США намагаються уникнути ескалації конфлікту і хочуть, щоб Київ зробив реальні кроки до переговорів про припинення бойових дій.

Скорочення обміну розвідданими стало частиною ширшої стратегії адміністрації Трампа. Рішення було ухвалене на фоні “паузи” у військовій допомозі Україні, яку Білий дім запровадив раніше.

Радник із національної безпеки Майк Волц і директор ЦРУ Джон Реткліфф зазначили, що обмеження можуть бути тимчасовими – усе залежатиме від того, чи піде Україна на переговори з Росією.

Водночас відключення частини американських розвідданих може ускладнити роботу української армії, зокрема у плануванні контрнаступальних операцій та прогнозуванні російських ракетних ударів і атак безпілотників.

Очевидно, що Вашингтон готує нову стратегію щодо України, яка передбачає тиск на Київ з метою активізації переговорного процесу. Проте залишається відкритим питання: чи готовий Трамп відновити повноцінний обмін розвідданими, якщо Україна не погодиться на його умови?

Рішення США зменшити потік критично важливих даних до України свідчить про серйозні зміни у позиції Білого дому, що може мати довгострокові наслідки для війни.

The post США продовжують надавати інформацію розвідки для оборони України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини