Вівторок, 22 Липня, 2025

Суд на Рівненщині визнав винним чоловіка, який знущався над родиною

Важливі новини

Трагедія у центрі Львова: у квартирі знайшли мертвим подружжя

24 червня у центрі Львова виявили тіла двох людей – подружжя віком 60 і 58 років. За попередніми даними, причиною їхньої смерті могло стати отруєння чадним газом. Про це повідомила Львівська міськрада. Трагедія сталася у квартирі на вулиці Валовій, 13/11. Подружжя знайшли вже мертвими, а ось домашні тварини, які перебували в оселі, залишились живими. Остаточні […]

Погода 22 червня: на півдні та заході до +28

У неділю, 22 червня, в Україні очікується поступове потепління: температура повітря сягне +20°…+28°, а дощів стане менше, хоча опади все ще можливі в окремих регіонах. Захід У західних областях дощі майже припиняться. Короткочасні опади прогнозують лише у Волинській, Рівненській та Тернопільській областях. Температура вдень становитиме +22°…+26°, а в Закарпатті досягне +27°. Північ На півночі країни […]

Українці стали рідше купувати старі авто

Попит на вживані авто в Україні помітно знизився. У січні 2025 року громадяни придбали лише 14 тисяч машин із пробігом, що на 16% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Водночас середній вік вживаних авто, які оформили українські номери, складає 10 років. Найпопулярнішою моделлю стала Volkswagen Golf – таких машин купили 714 одиниць. Ціна на […]

The post Українці стали рідше купувати старі авто first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Мінімальна зарплата в Європі: порівняння з Україною

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Видання Коротко про проаналізувало рівень мінімальних зарплат у різних країнах. Навіщо? Та тому, що найчастіше українські біженці в Європі працюють саме за мінімалку.

Останній рік експерти ринку праці тільки й роблять, що говорять про зростання українських зарплат. Але при цьому заробітки все одно бажають кращого.

Середня зарплата в Україні, за підсумками другого кварталу 2024 року, становила 20 964 грн, або близько 455 євро. Для порівняння: у Польщі середня зарплата у серпні становила 8190 злотих брутто (1916 євро), а, наприклад, у Швейцарії – 8012 швейцарських франків (8493 євро).

Експерти не перший рік кажуть, що середня зарплата мало про що каже, що видно з нашого прикладу. Недарма її часто називають “середньою температурою по лікарні” і наводять приклад із голубцями (коли одні їдять капусту, інші – м’ясо, а в середньому всі їдять голубці).

Набагато більш інформативною є медіанна зарплата – значення, яке розподіляє статистичний ряд зарплат на дві рівні частини. Якщо ми розташуємо зарплати співробітників нашої умовної компанії в порядку зростання, отримаємо ряд 20 000, 20 000, 20 000, 20 000, 100 000. У середині цього ряду і знаходиться медіанна зарплата – 20 тис. грн.

Економісти одностайно вважають, що медіанна зарплата набагато краще відбиває реальну ситуацію в умовах значних відмінностей у заробітках. Саме тому у Європі вже давно перейшли на підрахунок медіанної зарплати. Але український Держстат, як і раніше, бере середню.

Тому доцільно порівнювати між собою все ж таки мінімальні зарплати.

З 1 квітня 2024 року мінімальна зарплата в Україні відповідно до бюджету на 2024 рік зросла до 8000 грн. Економісти сприйняли ці новини без ентузіазму, пояснюючи, що грошей у кишенях українців більше не стане. Все просто: оскільки половина зарплат перебуває в тіні, зростання мінімалки призводить лише до зростання офіційної частини та, відповідно, до збільшення податкового навантаження, але при цьому «конвертна частина» зменшується.

Відзначимо одразу, що мінімальні зарплати є не у всіх європейських країнах. Наприклад, ініціативу запровадити мінімальну зарплату у Швейцарії жителі країни категорично відкинули ще десять років тому, але при цьому середня зарплата у Швейцарії, як уже говорилося вище, є однією з найвищих у Європі.

Немає мінімальної зарплати і в Норвегії, проте місцеві роботодавці, щоб уникнути проблем, намагаються знаходити взаємовигідні компроміси з профспілками. 2024 року мінімальний розмір погодинного заробітку на некваліфікованій роботі в Норвегії становив 18 євро. Тобто при 40-годинному робочому тижні людина на такій роботі заробить 720 євро, що з розрахунку 176 робочих годин еквівалентно 3168 євро на місяць.

За даними Євростату, найвищу мінімалку в Європі встановлено в Люксембурзі – 2571 євро. На другому та третьому місці – Ірландія та Нідерланди з 2146 євро та 2070 євро відповідно.

Якщо говорити про європейські країни з найбільшою кількістю українських біженців, то у Польщі мінімальна зарплата становить 978 євро, у Німеччині – 2054 євро, у Чехії – 764 євро.

Як бачимо, найнижча європейська мінімалка вдвічі перевищує українську. І з огляду на те, що нам із такою зарплатою жити не один рік, до європейських заробітків ми навряд чи наблизимося найближчим часом.

Нагадаємо, у проєкті бюджету-2025 передбачено замороження соціальних стандартів. Мінімальна заробітна плата залишиться на рівні 8 тисяч гривень, а прожитковий мінімум становитиме 2920 гривень, що також не змінюється порівняно з 2024 роком. Для державних службовців цей показник складатиме 2102 гривні. Таким чином, соціальні виплати залишаться на нинішньому рівні, що може викликати невдоволення серед населення.

Київрада планує віддати організацію ярмарків приватним операторам

Через інтриги депутатів Київради Дмитра Білоцерковця та Вагана Товмасяна  кияни лишаться доступу до дешевих фермерських продуктів на столичних продуктових ярмарках. Як повідомляє наше джерело в КМДА, “ударовець” Дмитро Білоцерковець підготував проект рішення Київради щодо функціонування продуктових сільськогосподарських ярмарків у столиці. Ідея на перший погляд “благородна” – продавати місця для пересувної торгівлі (на ярмарках) приватним операторам, […]

На Рівненщині суд визнав винним 39-річного чоловіка у вчиненні систематичного домашнього насильства над дружиною, пасинком та трьома малолітніми дітьми. Про це повідомляє Рівненська обласна прокуратура.

Слідством встановлено, що з серпня 2023 року по серпень 2024 року обвинувачений регулярно знущався з членів родини, спричиняючи їм як фізичні, так і психологічні страждання. Його дії викликали в постраждалих постійне погіршення самопочуття, страх за власну безпеку та глибокі емоційні переживання.

Чоловік уже мав проблеми з законом: він неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за домашнє насильство, яке здійснював у присутності дітей. Проте, попри попередні покарання, не зупинився, а навпаки — перейшов до фізичного насильства з нанесенням тілесних ушкоджень дружині та пасинку.

Під час судового розгляду обвинувачений повністю визнав свою вину.

Рівненський міський суд призначив йому 1 рік обмеження волі. Це означає, що він перебуватиме під наглядом і буде обмежений у праві вільного пересування, але не утримуватиметься у місцях позбавлення волі.

Вирок наразі не набрав законної сили. Сторони мають право оскаржити його в апеляційному порядку.

Останні новини