Середа, 16 Липня, 2025

Свята 19 березня: що відзначають в Україні та світі

Важливі новини

Україна будує унікальну систему РЕБ за 5,2 мільярди

Українська компанія Kvertus, яка спеціалізується на виробництві систем радіоелектронної розвідки (РЕР) та радіоелектронної боротьби (РЕБ), розпочала реалізацію амбітного проєкту “Атлас”. Його головна мета — створення масштабної системи захисту від безпілотників уздовж лінії фронту завдовжки понад 1300 кілометрів. За даними Defence Express, “Атлас” стане інтелектуальною системою, що поєднає радіоелектронну розвідку, приглушення сигналів ворожих дронів та можливість […]

The post Україна будує унікальну систему РЕБ за 5,2 мільярди first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Суд визнав незаконною мобілізацію заброньованого працівника на Рівненщині

У Рівненській області суд скасував мобілізацію чоловіка, який мав бронювання, і зобов’язав військову частину звільнити його зі служби. Відповідне рішення ухвалив Рівненський окружний адміністративний суд. Позивач – працівник аграрної компанії – мав відстрочку від мобілізації до кінця 2025 року. Роботодавець ще в серпні 2024-го повідомив ТЦК про його зарахування на спеціальний військовий облік. Попри це, […]

The post Суд визнав незаконною мобілізацію заброньованого працівника на Рівненщині first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Віктор Ляшко розповів про злочинні схеми для отримання статусу “непридатний”

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко виступив із гучною заявою щодо серйозних порушень у процесі отримання статусу "непридатний". За його словами, спільно з правоохоронними органами Міністерство охорони здоров’я виявило дії організованих злочинних угруповань, які систематично зловживають корупційними схемами для отримання цього статусу.

Система визначення медичної придатності до військової служби або цивільного обслуговування є ключовою для здоров’я і безпеки громадян України. Проте виявлені факти корупції в цій сфері підірвали довіру громадськості до процесу прийняття важливих рішень щодо медичного статусу.

За останніми даними, злочинні групування використовували різноманітні підкупи та впливові зв'язки для того, щоб змінювати медичні документи та отримувати бажаний статус для осіб, які власне не мають об'єктивних підстав для визнання непридатними. Це негативно позначається на здатності системи забезпечувати об'єктивне прийняття рішень, що є критичним у важливих суспільних сферах.

Міністр Ляшко наголосив на необхідності ретельного аналізу та очищення системи від корупційних проявів, щоб забезпечити справедливе визначення медичного статусу для українських громадян. Він також закликав до посилення контролю та вжиття необхідних заходів для запобігання подібним зловживанням у майбутньому.

Загальнонаціональна обговорення цих проблем та прийняття конкретних заходів є важливим кроком на шляху до відновлення довіри до медичної системи та забезпечення її ефективності у службі громадянам України.

Всіх, хто проходить медичний огляд, вносять в електронну систему охорони здоров’я. МОЗ, у співпраці з поліцією, СБУ та ДБР виявляє порушення та злочинні схеми, пов’язані з отриманням статусу “непридатний”, і не захищає лікарів, які свідомо йдуть на порушення. Про це розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в інтерв’ю ВВС.

Коли пішов більше процес мобілізації, ми побачили, що медичні комісії при ТЦК не встигають. Тому перезапустили формат. Ми вийшли з пропозицією до Міноборони, що давайте у програмі медичних гарантій передбачимо окремий пакет. І за кожним ТЦК закріпимо заклад охорони здоров’я, який визначають обласні військові адміністрації

За його словами, до військових лікарів додали цивільних з лікарень. ТЦК направляє людей на огляд у цей заклад. У цьому закладі всі, хто проходять медичний огляд ВЛК, заносяться в електронну систему охорони здоров’я.

Тепер ми бачимо, скільки у людини йде часу на медичний огляд, на які дослідження її направляють, куди після цього її відправляють. І ці кожні конкретні випадки в разі надходження звернень, ми розглядаємо. Чи є проблеми? Так. Питання в тому, що ці заклади не перебувають в нашому підпорядкуванні. Ми прописали, як повинно бути. Не спрацьовує? Тоді робимо перевірки. Ми перевіряли майже всі ВЛК

Він розповідає, що інколи там не робили навіть банальних речей – не розводили чергу, де йде поліклінічний прийом, і де працює ВЛК. І в одній черзі перебували і ті, хто йшов на мобілізацію, і ті, хто приходив зі своїми проблемами по здоров’ю.

Ми повинні розуміти, що чомусь є таке негативне ставлення до того, що направляють на ВЛК. І багато хто буде скаржитись через те, що він пройшов ВЛК, а він хотів на ВЛК знайти якусь хворобу. Повірте, ми ці випадки бачимо. Розуміємо, скільки хто направляє на МРТ, щоб знайти щось, якусь патологію. В відсотках – це близько 15%, такі випадки зустрічаються

За словами Ляшка, МОЗ спільно з поліцією, СБУ, ДБР працюють по справах купівлі-продажу статусу “непридатний”.

Це не тільки лікарі. Там є цілі організовані злочинні угруповання, які організовують певні схеми, і знову спрацьовує людський фактор. Але дякую нашим правоохоронним органам, які працюють чітко і виявляють такі випадки. І тут МОЗ ніколи не буде ставати на захист лікарів, які свідомо йдуть на порушення

Ляшко додав, що відомо про сотні порушень.

Нагадаємо

Чоловіка з численними серйозними захворюваннями та вкрай низькою вагою військово-лікарська комісія в Гайсині помилково визнала придатним до військової служби, незважаючи на його поганий стан здоров’я.

Офіс Президента не зміг зібрати достатню кількість підписів за відставку Кличка

Як повідомляє джерело видання 360ua.news в Київраді, ОП не може зібрати достатню кількість підписів за відставку мера Києва Віталія Кличка. На сьогоднішній день поставити свої підписи за відсторонення Віталія Кличка від посади готові лише депутати від фракції Слуг Народу. При цьому більша частина Батьківщини та Єдності виступають проти, як і решта депутатів Київради. Нагадаємо, нещодавно […]

Очікується екстрадиція високопоставленого співробітника Офісу генпрокурора Грузії Зураба Адеішвілі з України

Грузія чекає на екстрадицію високопоставленого співробітника Офісу генпрокурора, Зураба Адеішвілі, який зараз обіймає посаду голови Департаменту міжнародно-правового співробітництва. Його відмова повернутися на Батьківщину викликає обурення, адже він сам собі відмовив у екстрадиції, що може вказувати на конфлікт інтересів у його посаді. Адеішвілі має складну історію, пов'язану з обвинуваченнями у різних злочинах, зокрема у використанні катувань у в'язницях та нелегальних діях під час свого перебування на владних посадах у Грузії. Наразі Грузія активно докладає зусиль для його екстрадиції та розслідування всіх обвинувачень, що стосуються Зураба Адеішвілі.

Грузія в 2013 році розпочала процес міжнародного розшуку Зураба Адеішвілі, а Інтерпол включив його до "червоного" списку. Протягом двох років він перебував у цьому статусі, але в 2015 році Інтерпол вирішив припинити його розшук. Варто зазначити, що саме у цей період, на початку 2015 року, Зураб Адеішвілі прийняв посаду радника у Кабінеті Міністрів України. Також у травні цього ж року Михайло Саакашвілі, співробітник Адеішвілі, став губернатором Одеської області. Ці події відображають складність політичних відносин та переходи влади як у Грузії, так і в Україні.

У висновку можна зазначити, що Зураб Адеішвілі, колишній високопосадовець у Грузії, перебував у міжнародному розшуку та був включений до "червоного" списку Інтерполу в 2013 році. Проте, у 2015 році його розшук був припинений. Важливо відзначити, що саме в цей час він обіймав посаду радника у Кабінеті Міністрів України, а його співробітник Михайло Саакашвілі став губернатором Одеської області. Ці події свідчать про складність політичних процесів та взаємозв'язки між різними країнами, а також можливий вплив політики на правову систему і процеси розшуку осіб.

Сьогодні у світі відзначають кілька важливих міжнародних дат, присвячених соціальній роботі, клієнтам і культурі поведінки на дорогах. Віряни вшановують пам’ять святих мучеників Дарії та Хрисанфа.

Що сьогодні за церковне свято

19 березня в церковному календарі – день пам’яті святих мучеників Дарії і Хрисанфа. Хрисанф народився в Олександрії у сім’ї багатих язичників. Коли він був ще маленьким, родина переселилася до Рима. Тут він навчався у філософській школі, де вивчав, серед інших предметів, і Слово Боже. Це спонукало його таємно охреститися.

Коли батько Хрисанфа дізнався про це, то дуже розізлився. Він намагався зробити все, щоб його син повернувся у язичництво. Навіть знайшов йому дружину Дарію, яка була жрицею. Та молодий чоловік після одруження і її навернув у християнство. Молода родина навіть вирішила жити в чистоті, без гріха плоті. Римська влада схопила подружжя, піддала його мукам, а потім засипала камінням до смерті.

Що не можна робити 19 березня

  • Не можна лаятися і сваритися.
  • Варто уникати будь-якої ситуації, коли ви можете забруднитися.
  • Не рекомендовано займатися важкою фізичною працею.

Народні прикмети і традиції на 19 березня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: хмарне небо в ніч проти 19 березня — найближчим часом вже не буде похолодання;
  • на світанку зорі дуже яскраві — чекайте на мороз;
  • птахи літають низько — будуть опади;
  • біля водойми чутно, як гуркоче вода — влітку буде великий урожай;
  • дощить — в літні місяці не буде посухи.

Святим цього дня наші предки молилися для збереження родини в любові та вірності. Також селяни намагалися розважити домовика, адже вірили, що він допоможе зберегти мир в сім’ї.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 19 березня

Які сьогодні іменини: Клавдій, Інокентій, Макар, Дмитро, Дарина, Маріанна, Софія, Одарка.

Талісманом людини, народженої 19 березня, є сардонікс. Здавна він вважався каменем удачі. А ще за допомогою сардонікса можна було прочитати своє майбутнє. Навіть існувала думка, що мінерал захищає закоханих від розлуки.

Цього дня народилися:

  • 1955 рік — дизайнерка одягу, авторка ляльок, громадська та культурна діячка України Валентина Сазонова;
  • 1979 рік — офіцер Національної поліції України, Герой України Михайло Куратченко;
  • 1988 рік — військовослужбовець Збройних Сил України, учасник російсько-української війни, Герой України Андрій Ханін.

Пам’ятні дати 19 березня

Календар важливих подій в Україні та світі за 19 березня:

  • 721 рік до н. е. — перше описане сонячне затемнення було побачене з Вавилона;
  • 1474 рік — у Венеції ухвалюють закон про охорону винаходів — перший у світі закон про охорону авторського права;
  • 1682 рік — Собор духівництва Франції ухвалює, що Папа Римський не має права позбавляти королів влади, а церква панує лише в духовних справах;
  • 1812 рік — Кадіські кортеси ухвалюють першу Конституцію Іспанії;
  • 1831 рік — перше пограбування банку в США;
  • 1859 рік — в Парижі відбувається прем’єра опери Шарля Гуно “Фауст”;
  • 1917рік — Тимчасовий уряд одним зі своїх перших зовнішньополітичних актів підтверджує автономію Фінляндії;
  • 1932 рік — відкривають міст Гарбор-Брідж у Сіднеї;
  • 1935 рік — Ігор Сікорський отримує у США патент на “літальний апарат прямого підйому”;
  • 1946 рік — Мартиніка, Гваделупа, Реюньйон оголошені департаментами Франції;
  • 1953 рік — вперше на телебаченні показали церемонію вручення “Оскара”;
  • 1953 рік — уряд Канади оголошує про те, що у всіх великих містах країни встановлюються сирени на випадок війни між США і СРСР;
  • 1955 рік — в Масаді (Ізраїль) археологи виявляють останки палацу Ірода;
  • 1958 рік — у Люксембурзі відкривають перше засідання Європарламенту;
  • 1982 рік — група аргентинців піднімає свій прапор над Південною Джорджією, зробивши поштовх до Фолклендської війни з Великою Британією;
  • 1989 рік — перший прототип єдиного у світі літального апарату з поворотними роторами — багатоцільового V-22 “Оспрей” вперше піднімається в повітря і вперше переходить від вертикального польоту до горизонтального;
  • 2012 рік — сталася стрілянина в єврейській школі у Тулузі.

Який сьогодні день в Україні і світі

19 березня в Україні і світі святкують Всесвітній день соціальної роботи. Це свято щорічно припадає на третій вівторок березня. Воно було створене за ініціативи Міжнародної асоціації шкіл соціальної роботи разом з Міжнародною федерацією соціальних працівників ще 1983 року. Головна мета цього дня полягає в тому, щоб привернути увагу влади до проблем соціальної незахищеності, обмінятися досвідом представниками різних держав тощо.

Також 19 березня Міжнародний день клієнта. Молоде сучасне свято, яке з’явилося у Литві 2010 року за ініціативи однієї з компаній. Головна його мета полягає у тому, щоб висловити подяку клієнтам за користування послугами та товарами. Бізнеси до цього дня часто організовують знижки, розіграші та дарують подарунки.

А ще 19 березня День таксономіста. Професійне свято, яке вшановує тих, хто займається систематизацією та класифікацією різних систем дійсності. Наприклад, у біології це групування істот на основі певних спільних ознак. Поняття таксономії є дуже широким, адже воно розповсюджеється на об’єднання систем в суспільній, географічній, геологічній, мовознавчій сферах тощо.

19 березня святкують Міжнародний день ввічливості на дорозі. Дуже актуальне сьогодні свято, адже доброзичлива поведінка водія чи пішохода вказує на рівень їхнього культурного розвитку. А ще ввічливість на дорозі допомагає уникнути великої кількості аварій.

Також 19 березня Міжнародний день “Почитай мені”. Глобальна ініціатива, яка підкреслює, наскільки важливим є читання вголос для розвитку дітей та дорослих, адже воно прищеплює любов до читання, а також поширює грамотність в усьому світі. Свято було засноване за ініціативи Фонду “Child Writes Foundation”, щоб прищепити любов до читання та заохотити ранню грамотність.

The post Свята 19 березня: що відзначають в Україні та світі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини