Неділя, 20 Квітня, 2025

У 2024 році зросла кількість дезертирства серед українських військових

Важливі новини

У Києві чоловік ледь не вбив друга табуреткою під час сварки

У столиці поліція затримала чоловіка, який під час п’яної сварки жорстоко побив табуреткою свого друга. Інцидент стався у Голосіївському районі. Потерпілого господаря квартири, 52-річного киянина, госпіталізувала швидка допомога з численними травмами, у тому числі голови. Як повідомила пресслужба столичної поліції, до них звернулися медики швидкої, які виявили потерпілого з тяжкими тілесними ушкодженнями. Поліцейські з’ясували, що […]

The post У Києві чоловік ледь не вбив друга табуреткою під час сварки first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

ГУР повідомляє про знищення двох російських вертольотів біля берегів Криму в ніч на 31 грудня

Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що в ніч на 31 грудня морські дрони успішно атакували два російських вертольоти біля берегів Криму. Це сталося в результаті проведеної операції, деталі якої були розкриті після початкової інформації, що додала про знищення одного вертольота. Нагадаємо, удари по вертольотах стали завдавати українські морські дрони «Магура», на які навчилися […]

The post ГУР повідомляє про знищення двох російських вертольотів біля берегів Криму в ніч на 31 грудня first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

22 лютого: які свята відзначають в Україні та світі

Сьогодні у світі відзначають низку важливих подій, що мають як міжнародне, так і духовне значення. Окрім цього, вже розпочався відлік останніх 312 днів до Нового року. Що сьогодні за церковне свято 22 лютого в церковному календарі – віднайдення мощів святих мучеників, що в Євгенії. У часи гонінь на християн тіла мучеників кидали на розграбування звірям […]

The post 22 лютого: які свята відзначають в Україні та світі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Вимога нації: 25 тисяч голосів за 3 дні – петиція на мобілізацію правоохоронців та держслужбовців

Українці виявили свою активність та важливість питання, виславши петицію до президента щодо мобілізації правоохоронців, держслужбовців та інших працівників бюджетної сфери, яка здобула підтримку 25 тисяч голосів за всього лише 3 дні. У контексті цієї ініціативи виникає пропозиція від ініціаторів щодо надання пріоритетного права на прийом на роботу в державні, комунальні підприємства та в правоохоронні органи особам, демобілізованим із Збройних Сил України після початку повномасштабної війни. Цікаво порівняти цей успіх з попереднім досвідом: подібна петиція від народного депутата Дубінського №22/204852-ЕП, що стосувалася мобілізації депутатів і чиновників, набрала необхідну кількість голосів протягом 87 днів, і це лише за допомогою підтримки великих телеграм-каналів. Треба зазначити, що ця петиція перебуває "на розгляді" президента Зеленського вже 4,5 місяці, а отже, чекає на вирішення питання. Якщо восени 2023 року українці не поспішали підтримувати мобілізацію чиновників, то тепер, навіть з урахуванням необхідності авторизації, подібні петиції набирають голоси за лічені дні, свідчачи про активність громадян та їх бажання брати участь у формуванні державної політики.

Висновки до статті свідчать про значний рівень активності та зацікавленості громадян України у вирішенні питань, що стосуються публічного сектору. Петиція, що зібрала 25 тисяч голосів за 3 дні, вказує на загальну підтримку ідеї мобілізації правоохоронців та державних службовців. Порівнявши з іншими ініціативами, можна зробити висновок про активізацію громадянського суспільства та зміну у підході до влади: подібні петиції набирають підтримку швидше, що свідчить про зростання довіри до громадських ініціатив та бажання громадян брати активну участь у формуванні державної політики.

Ядерний сигнал: що означає удар по Дніпру

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

За словами Фабіана Хоффманна, докторанта ядерного проекту в Осло, головна відмінність міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) від інших полягає у їхній дальності. Однак критично важливим є не лише це, а й корисне навантаження, яке ракета здатна доставити.

Ракета, яка вразила Дніпро, ймовірно, мала корисне навантаження типу MIRV (Multiple Independently targetable Reentry Vehicle) — технологію, що дозволяє нести кілька боєголовок для одночасного удару по різних цілях. MIRV була створена ще під час холодної війни, щоб підвищити ефективність ядерної зброї, і жодна звичайна ракетна система Росії не має такої можливості.

“Незалежно від того, чи була ракета міжконтинентальною, повідомлення Путіна є очевидним натяком на ядерну загрозу”, — підкреслив Хоффманн в інтерв’ю для CNN.

Цей удар має на меті не лише ураження інфраструктури, а й посилення тиску на Україну та її союзників. Росія демонструє готовність використовувати будь-які засоби для залякування, включаючи прямі натяки на можливість застосування ядерної зброї.

Світова спільнота повинна звернути увагу на подібні сигнали. Важливо не лише реагувати на військову агресію Кремля, а й вживати заходів для запобігання подальшій ескалації, яка може мати катастрофічні наслідки.

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

За перші 10 місяців 2024 року дезертирувало більше українських солдатів, ніж за попередні два роки війни. Україна намагається поповнити свої лави на передовій, поки РФ захоплює все більше нових територій, пише Financial Times.

У виданні нагадали, що наприкінці жовтня сотні піхотинців зі 123-ї бригади ТРО самовільно залишили військову частину у Вугледарі Донецької області. Деякі солдати повернулися в Миколаївську область, де влаштували публічний протест, вимагаючи більше зброї та навчання для військових.

“Ми прибули до Вугледара з одними автоматами. Сказали, що буде 150 танків, а було 20, і прикрити нас нічим”, – розповів журналістам офіцер 123-ї бригади ТРО.

Загалом із січня по жовтень 2024 року в Україні прокурори порушили 60 000 справ проти солдатів за самовільне залишення своїх військових частин, зазначили у виданні. Це майже вдвічі більше, ніж у 2022 і 2023 роках разом узятих.

Місцева влада заявила журналістам, що деякі з дезертирів 123-ї бригади ТРО вже повернулися на фронт. Проте деяка частина солдатів продовжує переховуватися.

Крім того, деякі військові користуються можливістю покинути Україну, вирушаючи в закордонні тренувальні табори. Один зі співробітників польської служби безпеки повідомив журналістам, що в середньому близько 12 українців щомісяця тікають з військових зборів у країні.

Головна проблема полягає в тому, що різке зростання дезертирства збіглося зі стрімким просуванням росіян на фронті, підкреслили у виданні. З літа 2024 року РФ змогла захопити більше територій України, ніж будь-коли з 2022 року.

Офіцер 123-ї бригади ТРО заявив журналістам, що за три роки в його підрозділі не було жодної ротації. Зазвичай вони складаються з чотирьох тижнів, протягом яких солдати отримують можливість відпочити, потренуватися з новобранцями і полагодити пошкоджену техніку.

“Вугледар нікому не потрібен. Місто перетворилося на руїни понад рік тому, тому не було причин наражати своїх людей на небезпеку, захищаючи його. Вони просто вбивають їх, замість того щоб дати їм можливість реабілітуватися і відпочити”, – сказав він.

Десятки інших солдатів з Миколаївської та Запорізької областей розповіли журналістам, що вони виснажені та мають проблеми з психічним здоров’ям. За їхніми словами, мирні громадяни не хочуть, щоб Україна здалася, але й воювати вони не готові.

Чиновник із Генштабу ЗСУ поділився з журналістами, що більшу частину дезертирів складають піхотинці та штурмовики, які втомилися від війни.

Останні новини