Субота, 19 Квітня, 2025

У центрі Дніпра на очах дитини охорона “Колі-Котлєти” побила та пограбувала воїна

Важливі новини

The Washington Post: Україна розпочала наступ у Курській області, але значних успіхів не досягнуто

Українські війська почали наступальні дії в Курській області, однак, за даними The Washington Post, операція не принесла значних результатів. Попри скромні успіхи в окремих районах, ситуація залишається напруженою, а російські війська продовжують просуватися на лівому фланзі. «Глава офісу президента Володимира Зеленського похвалився в соціальних мережах, що Росія «отримує по заслугах». Однак через майже тиждень після […]

The post The Washington Post: Україна розпочала наступ у Курській області, але значних успіхів не досягнуто first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про заборону російської мови в школах

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Ініціатором документи виступала зокрема народна депутатка Наталія Піпа.

У пояснювальній записці вона наголосила, що мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова. Проте, наразі закон не регулює питання мови, якою взаємодіють учасники освітнього процесу поза його формальними межами (на перервах, в учительських кімнатах, на території закладу освіти після занять, уроків, пар тощо).

Метою і завданнями прийняття законопроєкту є закріплення на законодавчому рівні чітких обов’язків суб’єктів освітньої діяльності (…) створювати у закладі освіти українськомовне освітнє середовище, підтримувати та забезпечувати його існування. Тобто умови, за яких учасники освітнього процесу спілкуються між собою лише державною мовою як під час формального освітнього процесу, так і під час неформальної та неструктурованої взаємодії між собою у приміщеннях та на території суб’єкта освітньої діяльності

Народна обраниця впевнена, що забезпечення української мови як мови освітнього середовища сприятиме розвитку державної мови й безпеці держави. Також запровадження механізмів заохочень спілкування вихованцями, учнями, студентами українською мовою в освітньому середовищі позитивно вплине на молодь, дітей, інших учасників освітнього процесу, коли серед них буде використовуватися українська мова також і при не формальному спілкуванні.

Українськомовне освітнє середовище — це середовище, в якому студенти, учні, дошкільнята, викладачі, вчителі та вихователі спілкуються на території закладу освіти українською мовою як на уроках і заняттях, так і на перервах, в укриттях, у позанавчальний час

За її словами, сьогодні в Україні поза заняттями діти, студенти та педагоги в освітньому середовищі часто спілкуються іноземною мовою, переважно — російською.

Піпа підкреслила, що це негативно впливає як на формування мовленнєвих навичок (компетенцій) у дітей, так і на становлення державної мови й формування української ідентичності, від чого напряму залежить розвиток і безпека держава.

Вона наголошує, що 90% вчителів продовжують спілкуватися українською мовою з учнями на перервах. Водночас опитування учнівства показало, що відсоток учителів, які розмовляють під час навчальних занять та на перервах виключно українською мовою нижчий — 78% вчителів спілкуються під час уроків тільки українською мовою (минулого року — 82%), 69% — під час перерви (минулого року — 74%).

Питання введення українськомовного освітнього середовища сьогодні є актуальним, адже це підвищить рівень використання української мови, закріпить її важливість та підкріпить політику національної безпеки України

Станом на лютий 2024 року переважна більшість українців – 66% – вважають, що російську мову потрібно усунути з офіційного спілкування. Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології.

У ексзаступника генпрокурора Вербицького знайшли активи на 29 мільйонів гривень

Це відкриття стало результатом ретельного аналізу фінансових декларацій та майнового стану екс-посадовця. НАЗК, виконуючи свої функції з контролю за дотриманням антикорупційного законодавства, виявило значні розбіжності між задекларованими доходами та фактичним майновим станом Вербицького.

Про це повідомили в Національному агентстві з питань запобігання корупції.

Там кажуть, що за дорученням Вербицького пов’язані з ним люди придбали такі активи:

автомобіль LEXUS ES 300H вартістю понад 960 тисяч гривень; автомобіль LEXUS NX 300H вартістю понад 480 тисяч гривень; автомобіль PORSCHE MACAN T вартістю 3,5 мільйони гривень; будинок та земельна ділянка в Києві вартістю 16,3 мільйона гривень; будинок та земельна ділянка в Одесі вартістю 10 мільйонів гривень; квартира та земельна ділянка в Анталії (Туреччина) вартістю 3,9 мільйона гривень; Крім того, НАЗК не змогло встановити законні джерела походження понад 2 мільйонів готівки, які знайшли у Вербицького, а також криптовалюти Tether (USDT).

Матеріали про необґрунтовані активи направили до Національного антикорупційного бюро України для приєднання їх до матеріалів кримінального провадження проти ексзаступника генпрокурора.

Справа Вербицького

Журналісти «Схем» зʼясували, що заступник генпрокурора Дмитро Вербицький оселився в будинку у столичному елітному котеджному містечку «Коник», який його племінник придбав за довіреністю від одеського бізнесмена за понад 2 мільйони гривень, що згідно з ринковими цінами є заниженою в 6 разів вартістю.

Також «Схеми» стверджують, що з травня 2024 року власницею одного із сусідніх маєтків на березі річки Коник стала Христина Ільницька, з якою Вербицький нібито перебуває у стосунках. Приблизна ринкова вартість такої нерухомості сягає 48 мільйонів гривень, хоча договір купівлі-продажу будинку свідчить, що жінка заплатила за нього близько 2 мільйонів гривень.

Сам посадовець заперечив, що допомагав Ільницькій із придбанням майна.

Окрім того, журналісти виявили, що за декілька місяців до того жінка придбала автомобіль Porsche Macan T 2023 року випуску вартістю 100 тисяч доларів. Водночас власний сукупний дохід Ільницької, прозвітований перед державою за останнє десятиліття, становить трохи більше ніж 360 тисяч гривень.

Вербицький — заступник генпрокурора, який, зокрема, відповідає за питання, пов’язані з протидією економічним злочинам, ухиленням від сплати податків, а також із захистом інвестицій.

Після розслідування журналістів щодо Вербицького почали службове розслідування, Національне агентство із запобігання корупції проводить перевірку способу життя Вербицького, а Національне антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження щодо його можливого незаконного збагачення.

Парламентарі викликали генпрокурора Андрія Костіна до Верховної Ради для доповіді щодо майна його заступника. Проте Костін не прийшов, пояснивши, що зараз триває службова перевірка, і тому запропонував відкласти обговорення.

Згодом Вербицький написав заяву на звільнення для уникнення негативного впливу на роботу Офісу генпрокурора. Генпрокурор Андрій Костін підписав наказ про його звільнення 1 липня.

Альтернативна служба в Україні: хто може скористатися правом і як її оформити

В Україні релігійні переконання не є підставою для звільнення від мобілізації, а лише надають можливість проходження альтернативної (невійськової) служби. Відмова від виконання військового обов’язку без законних підстав може призвести до кримінальної відповідальності. Хто має право на альтернативну службу? Відповідно до Закону України “Про альтернативну (невійськову) службу”, скористатися цим правом можуть лише представники релігійних організацій, віровчення […]

The post Альтернативна служба в Україні: хто може скористатися правом і як її оформити first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Україні недостатньо пілотів для F-16

Однак, як зазначає авторитетне видання The New York Times, цей оптимізм може бути дещо стриманим через низку об'єктивних факторів. Одним з ключових обмежень є кількість кваліфікованих пілотів, здатних керувати цими складними машинами.

Україна зможе використовувати цього року не більше десяти F-16 через брак пілотів.

Видання пише, що кількість літаків, які західні країни передадуть Києву цього літа, невідома. Однак, за словами американських чиновників, очікується, що поточного року США, Нідерланди та Данія підготують близько 20 пілотів.

За одним літаком зазвичай закріплено по два льотчики, щоб вони могли по черзі брати участь у вильотах, відпочивати, тренуватися тощо. Таким чином цього року українські ВПС зможуть використовувати в бойових місіях у кращому разі близько десяти F-16.

Також, за інформацією видання, певна кількість винищувачів зберігатиметься на захищених авіабазах за кордоном, адже командування ВПС очікує на збільшення атак РФ по аеродромах із прибуттям F-16 в Україну. Вони стануть резервом для необхідності заміни несправних літаків під час планового технічного обслуговування.

В жаркую погоду многие из нас стремятся освежиться сочными и прохладными арбузами. Однако специалисты Кузбасской детской областной больницы предупреждают, что употребление арбузов не в сезон может представлять опасность для здоровья. Особенно это касается июньских «ранних» арбузов, которые зачастую оказываются небезопасными.

Опасности ранних арбузов

Ранние арбузы, которые появляются на прилавках уже в июне, могут содержать повышенные уровни нитратов и других химических веществ. Это связано с тем, что для ускорения созревания часто используются различные стимуляторы роста и пестициды. Высокое содержание нитратов может привести к отравлению, особенно у детей и людей с ослабленным иммунитетом.

Симптомы отравления нитратами включают:

Тошноту и рвотуГоловокружениеБоли в животеГоловную больПовышенную утомляемостьОсобенно осторожными следует быть родителям маленьких детей, так как их организм более чувствителен к вредным веществам.

Когда арбузы становятся безопасными

По мнению врачей, безопасные и полезные арбузы можно начинать покупать с середины августа. Именно в этот период начинается естественный сезон созревания арбузов, и вероятность содержания в них вредных химических веществ значительно снижается. Натурально созревшие арбузы обладают не только лучшими вкусовыми качествами, но и безопаснее для здоровья.

Советы по выбору арбуза

Чтобы обезопасить себя и своих близких, важно правильно выбирать арбузы. Вот несколько рекомендаций:

Время покупки: как уже упоминалось, лучше всего покупать арбузы с середины августа и до конца сентября.Внешний вид: зрелый арбуз имеет равномерный цвет кожицы, без пятен и повреждений. На «бочке» (место, где арбуз лежал на земле) должно быть желтоватое пятно.Звук при постукивании: зрелый арбуз при постукивании издает глухой звук.Хвостик: сухой хвостик свидетельствует о том, что арбуз созрел на поле.Польза арбузов

Арбузы не только вкусны, но и полезны. Они богаты витаминами А, В6, С, а также калием и магнием. Арбузы способствуют улучшению гидратации организма, поддерживают здоровье сердечно-сосудистой системы и обладают антиоксидантными свойствами.

Следуя рекомендациям врачей Кузбасской детской областной больницы, можно наслаждаться арбузами, не беспокоясь о возможных рисках для здоровья. Выбирайте правильное время для покупки и уделяйте внимание качеству продукта, чтобы арбузы приносили только пользу и удовольствие.

Про це повідомляють місцеві Telegram-канали з посиланням на поліцію та спецпідрозділ “Кракен”.

У Telegram-каналах 20 червня опублікували відео, як група людей у формі оточила чоловіка у цивільному одязі та взяла його руки в кайданки. Також один із чоловіків у формі обшукував сумку чоловіка у цивільному та, схоже, ударив його.

У мережі повідомляють, що чоловік у цивільному – це Дмитро Павлов, який воював у спецпідрозділі Kraken ГУР МО, а люди у військовій формі – охорона народного депутата Миколи Тищенка.

Зазначають, що між Павловим, який гуляв з дитиною у центрі міста, та Тищенком сталася суперечка.

У Національній поліції розповіли, що за даним фактом відкрито два кримінальні провадження: за ст. 125 та ст. 146 Кримінального кодексу України.

Тищенко 20 червня написав пост, де підтвердив, що перебуває у Дніпрі. Він там заявляє, що місто перетворилося “на центр шахрайства”. Також він записав відео з бульвару, неподалік від місця, де невідомі напали на Павлова.

“Сьогодні [20 червня] ми спільно викрили одразу декілька адрес об’єднаного злочинного угруповання “дев’ятки”. Це велика мережа ботоферм, понад сто адрес по всій Україні. Наразі вже встановлено більшу частину всіх організаторів” – сказав він.

О 23:58 у поліції Дніпропетровської області підтвердили, що за фактом конфлікту у центрі Дніпра відкрили два кримінальні провадження. Зараз правоохоронці проводять слідчі заходи для ідентифікації всіх причетних осіб, причетних до події.

“Невідомі особи у камуфльованому одязі та балаклавах завдали 33-річному чоловіку тілесні ушкодження та незаконно утримували його. Подія сталася 20 червня близько 13:45 на пр. Яворницького у м. Дніпро. За даним фактом слідчими відділення поліції № 5 Дніпровського РУП відкрито два кримінальні провадження за ч. 1 ст. 125 (умисне легке тілесне ушкодження) та 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі) Кримінального кодексу України” – повідомили у поліції.

У спецпідрозділі “Кракен” підтвердили, що чоловік у цивільному, який отримав тілесні ушкодження внаслідок сутички, є колишнім військовослужбовцем їхнього підрозділу.

У Києві у певних колах виродок Микола Тищенко відомий як кримінальник на прізвисько “Коля Оболонський” і “Коля-Котлєта”. Це ніяк не заважає покидьку буди “народним депутатом” від так званої “партії” “Слуга народу”.

Останні новини