Середа, 23 Липня, 2025

У Харкові затримано пару, що допомагала ворогу

Важливі новини

СБУ оголосила чергову підозру Віктору Медведчуку, – у справі фігурує Порошенко

Розслідування фокусується на обставинах приватизації нафтопроводу "Самара-Західний напрямок", який є стратегічно важливим об'єктом енергетичної інфраструктури України. Слідчі органи вивчають можливі порушення законодавства під час процесу приватизації.

Цей нафтопровід був предметом юридичних і політичних суперечок після розпаду СРСР, і тепер, як стверджує СБУ, Медведчук діяв у координації з вищим політичним керівництвом України та Росії.

Йдеться про кримінальну справу щодо приватизації державного нафтопроводу «Самара-Західний напрямок» у 2015 році.

СБУ заявляє, що Медведчук діяв «у чіткій координації з тодішнім вищим політичним керівництвом України та Росії».

За матеріалами слідства, у 2014-2015 роках Апеляційний і Вищий господарський суди винесли рішення про право України на володіння трубопроводом, який після розпаду СРСР залишився у власності Росії.

Однак за підтримки тодішнього вищого керівництва України Медведчуку вдалося скасувати це рішення через Рівненський господарський суд і оформити продаж нафтопродуктопроводу швейцарській компанії, яка фактично контролюється учасниками схеми.

Крім Медведчука підозри отримали чотири топменеджери «Прикарпатзахідтрансу». Повне коло осіб, у якому може опинитися й експрезидент України, причетних до цієї незаконної оборудки, наразі встановлюється.

НБУ підвищує кредитну ставку втретє поспіль

Національний банк України (НБУ) ухвалив рішення підвищити облікову ставку з 14,5% до 15,5% річних, починаючи з 7 березня 2025 року. Це третє поспіль підвищення ставки, яке спрямоване на підтримку привабливості заощаджень у гривні, збереження стабільності валютного ринку та контроль за інфляційними очікуваннями, що дозволить забезпечити подальше сповільнення інфляції до цільового рівня 5%. Голова НБУ, Андрій […]

The post НБУ підвищує кредитну ставку втретє поспіль first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Новий крок до деколонізації: у Раді утворено підкомітет – що це означає для України?

У Верховній Раді України оголошено про створення нового підкомітету з питань деколонізації, як повідомила пресслужба парламенту. Новоутвореним підкомітетом очолив депутат від об’єднання "Справедливість" (колишній член фракції "Голос") Роман Лозинський, який також є першим заступником голови Комітету з питань організації державної влади. Згідно з оголошенням, до компетенції підкомітету входить виконання законодавчих норм, спрямованих на деколонізацію, а також розгляд питань найменування та перейменування населених пунктів і районів. Прийняття рішення про створення підкомітету відбулося після аналізу пропозицій місцевих органів влади, військових адміністрацій, а також рекомендацій Українського інституту національної пам’яті та Національної комісії зі стандартів державної мови щодо перейменування окремих населених пунктів у Дніпропетровській та Миколаївській областях.

Створення нового підкомітету з питань деколонізації у Верховній Раді України є важливим кроком у реалізації законодавчих ініціатив, спрямованих на зміцнення національної ідентичності та збереження культурної спадщини країни. Рішення про створення підкомітету було ухвалено на підставі аналізу пропозицій місцевих органів влади, військових адміністрацій та врахування рекомендацій від Українського інституту національної пам'яті та Національної комісії зі стандартів державної мови. Робота підкомітету спрямована на впровадження законодавчих змін, що сприятимуть перейменуванню населених пунктів та районів, а також на вирішення питань, пов'язаних із деколонізацією та відновленням історичних найменувань, що відповідають національним та культурним цінностям України.

У Сновській громаді на Чернігівщині вирубали 2,5 га лісу без дозволів та документів

У Сновській громаді Чернігівської області виявили масштабне знищення лісу — 2,5 гектари дерев на території місцевого кладовища були незаконно вирубані. Операція відбулася без будь-яких дозволів, погоджень та реєстрації договорів. Зрубану деревину вивезли на пилорами і продали за ціною близько 800 гривень за кубічний метр, завдавши громаді збитків на сотні тисяч гривень. Про порушення стало відомо […]

Українці подали рекордну кількість заявок на “тисячу Зеленського” за першу добу

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

“2 500 000+ заяв про “Зимову єПідтримку” за добу. Це абсолютний рекорд для цифрових сервісів. Безперечно, вона стала наймасовішою онлайн-послугою у світі”, – написав він у себе в Telegram.

За його словами, українці подали понад 551 тисячу заяв на дітей. Серед тих, хто подав заяви, 64% становлять жінки, 36% – чоловіки, а середній вік складає 30–40 років.

“Якщо ще не встигли подати заяву, оновлюйте застосунок та оформлюйте допомогу від держави. Послуга настільки швидка, що майже непомітна, щоб подати заяву треба всього кілька секунд. Супернавантаження, до речі, витримали, “Дія” працює стабільно”, – зазначив міністр.

У жовтні президент України Володимир Зеленський доручив Кабінету міністрів запровадити з 1 грудня нову програму, відповідно до якої кожен українець отримає 1000 гривень. Програма отримала назву “зимової єПідтримки”. Гроші можна буде витратити на оплату комунальних послуг, квитків “Укрзалізниці”, українських лікарських засобів, книжок та культурних послуг, а також задонатити на ЗСУ.

Кабінет міністрів визначив порядок подачі заявки на отримання “зимової підтримки” у розмірі тисячі гривень. Допомога надається одноразово фізичній особі за її бажанням, якщо їй станом на 1 грудня виповнилося 18 років. Для отримання допомоги необхідно мати реєстраційний номер облікової картки платника податків та на момент подачі заявки перебувати на території України, крім тимчасово окупованої території. Отримати допомогу можна також на дітей.

Учора, в день початку прийому заявок на виплату, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що за 5 годин українці оформили понад 1 000 000 заявок на 1000 гривень у додатку “Дія”.

У Харкові Служба безпеки України та Нацполіція затримали пару, яка займалась шпигунством на користь Росії та незаконним обігом наркотиків. Чоловік і жінка збирали інформацію про місця розташування українських військових та співробітників СБУ і передавали її російським кураторам.

Шпигунська діяльність проводилась під виглядом звичайних прогулянок. Пара обирала стратегічно важливі локації, зокрема запасні командні пункти ЗСУ та місця проживання співробітників СБУ, фотографуючи їх і фіксуючи геолокації. Окупанти, в свою чергу, пообіцяли їм винагороду за зібрану інформацію, що і стало причиною їхньої зради.

Окрім шпигунства, жінка була залучена до наркоторгівлі. Вона залишала “закладки” з метадоном по місту, що також стало частиною її кримінальної діяльності. Затриманих виявили в орендованій квартирі, де вони організували конспірацію. Під час обшуку правоохоронці вилучили мобільні телефони з доказами їхньої злочинної діяльності.

Фігурантам висунули обвинувачення за кількома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 114-2 — передача ворогу інформації про розташування українських військових (покарання до 12 років ув’язнення);
  • ч. 2 ст. 307 — незаконний обіг наркотиків (покарання до 10 років ув’язнення);
  • ч. 1 ст. 309 — зберігання наркотичних засобів без мети збуту (покарання до 5 років ув’язнення).

Суд обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. За шпигунство та наркоторгівлю фігурантам загрожує до 12 років ув’язнення.

The post У Харкові затримано пару, що допомагала ворогу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини