Середа, 23 Липня, 2025

У Києві 24 лютого відзначатимуть третю річницю повномасштабного вторгнення: закриють станцію метро “Майдан Незалежності”

Важливі новини

У Франківську зміна адреси будинку може залишити 17 родин без житла

В Івано-Франківську назріває черговий скандал у сфері житлового будівництва. Як повідомив представник ВОО «Стоп корупції» Віталій Черненький, 17 родин, які понад два роки проживають у багатоквартирному будинку на вулиці Хіміків, можуть залишитися без житла через сумнівну схему, пов’язану з забудовником Олександром Вовчуком. За словами Черненького, земельна ділянка, на якій розташований будинок, у 2023 році перейшла […]

Підсилення оборони: українські війська здійснили успішне використання AASM Hammer на лівому березі Дніпра

Ситуація на сході України залишається напруженою, з бойовими діями на кількох напрямках. Українські сили активно ведуть оборонні операції, використовуючи різноманітні стратегії, щоб протистояти російським загарбникам. Важливим елементом цих операцій стало вперше використання українськими військами плануючих бомб AASM Hammer, наданих Францією, на лівому березі Херсонської області. Українські захисники демонструють високу ефективність утримання позицій та здатність протистояти агресивним атакам супротивника. Проте, конфлікт продовжує загострюватися, з трагічними наслідками для мирного населення, як підтверджує атака дронів-камікадзе на Одесу, що призвела до втрат серед цивільного населення, у той час як українські сили відповідали на цей акт тероризму рішучою реакцією.

Франція надає Україні два типи авіабомб Hammer: Hammer 250 і Hammer 1000. Ці бомби відзначаються високою ефективністю завдяки системам наведення INS, GPS, GPS Laser або GPS IR, які підвищують їхню точність та дальність дії. Для забезпечення можливості використання цих бомб українські літаки МіГ-29 і Су-24М пройшли модернізацію, що дозволяє їм ефективно використовувати ці новітні озброєння, які буде постачати Париж до Києва.

У результаті агресивних дій російських загарбників на сході України та активної оборони українських військ спостерігається напруженість на кількох напрямках. Бойові дії тривають у районах Роботиного, Авдіївського напрямку та Новомихайлівки, а також на лівому березі Херсонської області, де Україна вперше використала авіабомби AASM Hammer. Неспокійне становище також спостерігається у Луганській та Донецькій областях, де російські війська намагалися захопити деякі позиції, проте українські сили успішно їм протистоять. Українські війська використовують різноманітні стратегії оборони, включаючи використання природного рельєфу та водних перешкод, і здійснюють успішні контратаки. Спостерігаються проблеми у російських військах з електронною боротьбою та використанням безпілотників. Результативність українських захисників також демонструється їхнім відповідями на провокації супротивника, зокрема, наданням удару з авіабомби Hammer на об'єкт окупантів у Херсонській області.

Ексзаступник мера Харкова розкрадав мільйони на фортифікаціях

У Харкові затримано ключового фігуранта корупційної схеми у сфері фортифікаційного будівництва — колишнього заступника міського голови Андрія Руденка. За даними Нацполіції, він у змові з чотирма спільниками завищував вартість закупівель оборонного обладнання на 30% і організував системний механізм привласнення бюджетних коштів. Тільки одна зі схем завдала державі збитків на 5,4 млн гривень, але масштаби махінацій […]

Пенсійна реформа в Україні: що чекає на пенсіонерів

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

За словами Ткаченко, питання пенсійної реформи буде актуальним для українців протягом довгого часу. В Україні на сьогодні налічується близько 10 мільйонів пенсіонерів, а середня пенсія становить лише 5 тисяч гривень. Незважаючи на це, витрати на пенсії залишаються одними з найбільших серед інших соціальних видатків. “Бюджет Пенсійного фонду — це шалені гроші”, — зазначила експертка.

Накопичувальна система: на індивідуальних рахунках

Одна з основних пропозицій реформ — впровадження обов’язкової накопичувальної пенсійної системи. Відрахування з зарплат українців більше не надходитимуть до Пенсійного фонду, а на індивідуальні рахунки кожного платника податків у новому Державному накопичувальному пенсійному фонді. Кабінет Міністрів ще має розробити механізм його створення.

Лідія Ткаченко підкреслила, що така система може бути дуже корисною, адже кошти, що надходитимуть до накопичувального фонду, можна буде інвестувати, зокрема, у внутрішні державні облігації. Це дозволить створити гарантованого покупця для цих облігацій.

Бальна система нарахування пенсій

Друга частина реформи — це бальна система нарахування пенсій. У рамках цієї системи страхові внески, які сплачують або сплачували громадяни до Пенсійного фонду, переводитимуться у бали, що залежатимуть від співвідношення заробітної плати людини та середньої заробітної плати в Україні. Щороку нараховані бали перераховуватимуться відповідно до актуальної середньої зарплати, що дозволить підтримувати актуальність пенсійних виплат для тих, хто вже вийшов на пенсію.

Прогнози та виклики реформи

Лідія Ткаченко наголосила, що питання пенсійної реформи залишатиметься в центрі уваги українців на довгий час. Зокрема, вона зазначила, що норма, закладена у законопроєкті про державний бюджет на наступний рік, не містить достатньо конкретики щодо запровадження пенсійної реформи. Проте вона припускає, що цей законопроєкт може передбачати обов’язкову накопичувальну пенсійну систему.

Зараз в Україні діє солідарна система, при якій працевлаштовані особи сплачують єдині соціальні внески, частина з яких йде на пенсійні виплати. Реформа має на меті поступову зміну цієї системи, щоб забезпечити більш стабільну і справедливу пенсійну систему в країні.

У МОЗ пояснили, кого не торкнеться важка форма нового штаму коронавірусу FLiRT

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Новий субваріант коронавірусу “Omicron” – “FLiRT” не викликає важких форм захворювання у людей, які вакциновані, або мають ревакцинацію в тих випадках, коли вона їм показана. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін під час брифінгу.

Ми зараз дійсно бачимо, що на території Європейського Союзу, на території США суттєво зростають показники захворюваності COVID. Також така сама ситуація спостерігається в Україні, якщо за липень у нас було трохи більш як 11 тис…, то умовно за червень ми спостерігали 2 тис. випадків, то бачимо суттєве зростання в липні

Кузін зазначив, що рівень навантаженості на систему лікарні саме в питанні госпіталізації не такий великий.

Рівень навантаження на систему лікарняну саме в питанні госпіталізації не такий великий у відсотку, тому що ми бачимо, що саме в стаціонарному лікуванні перебуває трохи більш як 2,5 тис. і це абсолютно нормально для такого пікового підйому. Ті країни, які звітували про підйом захворюваності, вони так само ідентифікували, що це новий підтип штаму “Omicron” – “FLiRT

Він нагадав, що на території України зафіксовано вже п’ять випадків нового субваріанту коронавірусу “Omicron” – “FLiRT”.

“В нас вже п’ять позитивних зразків за результатом повногеномного секвенування. Хочу нагадати, що цей підвид з’явився в березні цього року. В багатьох країнах він почав дуже швидко поширюватися, але на щастя – це все є мутацією навколо однієї великої групи Omicron й таким чином – це той підвид, який не викликає важких форм захворювання у людей, які вакциновані, або мають ревакцинацію в тих випадках, коли вона їм показана”, – зазначив Кузін.

Він також зауважив, що показники, які спостерігаються ще не говорять про те, що почався епідемічний сезон, або що потрібно вводити обмежувальні заходи.

Тому такі показники, які ми зараз спостерігаємо в Україні, вони ще не говорять про те, що почався епідемічний сезон, або що потрібно вводити якісь конкретні обмежувальні заходи на якихось конкретних територіях. Але дійсно показники є достатньо високими й не характерним з огляду на те, що зазвичай ми починали спостерігати перше зростання починаючи з вересня. Тут трохи раніше, тобто на один місяць раніше ми вже бачимо зростання

Сьогодні у столиці на державному рівні відзначатимуть третю річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну. У зв’язку з цим у Києві запровадять тимчасові обмеження руху транспорту, змінять маршрути громадського транспорту, а також закриють станцію метро “Майдан Незалежності”.

Про це повідомили в пресслужбах Київської міської державної адміністрації та КМВА.

Киян і гостей міста закликають заздалегідь планувати маршрути та враховувати зміни, щоб уникнути незручностей.

Тимчасові обмеження руху транспорту та паркування діятимуть у Печерському та Шевченківському районах столиці. Зокрема, буде перекрито рух:

з 07:00 до 11:00 та з 17:00 до 19:00:

  • вул. Велика Житомирська (від вул. Володимирської до вул. Михайлівської);
  • вул. Михайлівська (від вул. Великої Житомирської до пров. Михайлівського);
  • вул. Володимирська (від вул. Великої Житомирської до Володимирського проїзду);
  • Володимирський проїзд.

З 07:00 до 11:00:

  • вул. Хрещатик (від Європейської площі до вул. Богдана Хмельницького).

Станція метро “Майдан Незалежності” не працюватиме на вхід і вихід із 07:00 до 11:00. Однак пересадний вузол між “Майданом Незалежності” та “Хрещатиком” залишиться відкритим.

Як зміняться маршрути громадського транспорту?

З початку руху та орієнтовно до 19:00 наземний громадський транспорт курсуватиме за зміненими маршрутами:

  • Тролейбус №6 – від Мінського масиву до ст. м. “Лук’янівська”.
  • Тролейбус №18 – від вул. Сошенка до Повітрофлотського шляхопроводу.
  • Автобуси №110, 111, 114 – відповідно від вул. Милославської і Дарницької площі до Європейської площі.
  • Автобус №62 – курсуватиме двома ділянками: Контрактова площа – Європейська площа та Ботанічний сад – Бессарабська площа.

За інформацією Київської міської державної адміністрації, обмеження пов’язані з проведенням заходів до третьої річниці початку широкомасштабної війни.

The post У Києві 24 лютого відзначатимуть третю річницю повномасштабного вторгнення: закриють станцію метро “Майдан Незалежності” first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини