Понеділок, 21 Липня, 2025

У Києві пройшли обшуки в оселі Дмитра Білоцерківця

Важливі новини

ФК «Карпати» підтвердив: Олег Авдиш не повернувся в Україну

Заступник генерального директора львівських «Карпат» із зовнішніх комунікацій Олег Авдиш не повернувся до України після навчально-тренувальних зборів команди в Туреччині. Як повідомляє Tribuna.com, у футбольному клубі підтвердили цю інформацію у відповідь на запит журналістів. «Повідомляємо про те, що делегація футбольного клубу «Карпати» перебувала на навчально-тренувальних зборах у Туреччині в період з 18 січня по 14 […]

The post ФК «Карпати» підтвердив: Олег Авдиш не повернувся в Україну first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Депутата Рівненської облради Суховича у звинуватили незаконному збагаченні

Високий Антикорупційний Суд України (ВАКС) засвідчив провину колишнього заступника директора Поліського лісового офісу, що належить до державного підприємства "Ліси України", а також депутата Рівненської обласної ради, Віталія Суховича. У нього вилучено більше ніж 98 мільйонів гривень готівкових коштів. Це вирішальний крок у боротьбі з корупцією, який демонструє непохитну волю української влади в очищенні системи від недобросовісних посадовців та зловживань. Такі дії свідчать про те, що влада вживає ефективних заходів для відновлення довіри суспільства та забезпечення правової справедливості.

Таке рішення 29 травня ухвалив ВАКС.

Як вказується, Сухович визнав провину та надав викривальні показання щодо себе. Також він добровільно перерахував 5 млн грн на Збройні сили України і мав належну процесуальну поведінку. До того ж, обвинувачений підтримав спеціальну конфіскацію вилучених коштів.

«Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 2 травня 2024 року між прокурором САП та обвинуваченим (Суховичем, – Ред.) у кримінальному провадженні. (Суховича, – Ред.) визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 368-5 КК України», – йдеться в рішенні.

Обвинуваченому депутату призначили 5 років умовного позбавлення волі з випробуванням у 3 роки. Також суд застосував спецконфіскацію до 1,34 млн доларів, 1,034 млн євро та 1,56 млн грн, вилучених в Суховича.

Крім того, на депутата поклали наступні обов’язки: періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти цей орган про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Лікар за три дні “лікування” вимагав 1000 доларів

Прокуратура повідомила про підозру виконувачу обов’язків директора однієї зі спеціалізованих лікарень Шосткинського району Сумської області. За версією слідства, медик вимагав хабар від пацієнта, який прагнув пройти курс лікування від наркотичної залежності, що міг би звільнити його від кримінальної відповідальності. Чоловік, у якого правоохоронці раніше вилучили наркотики, скористався законною можливістю пройти лікування в медичному закладі. Проте […]

Верховна Рада прийняла зміни до Бюджетного кодексу

Верховна Рада України прийняла законопроєкт №12245, який змінює систему розподілу капітальних видатків та вносить низку важливих нововведень. Серед основних змін — централізація фінансування проектів, пріоритезація найбільш важливих об’єктів та відновлення штрафів за затримку поставок зброї на фронт. За словами голови бюджетного комітету Верховної Ради, нардепа Роксолани Підласи, зміни до Бюджетного кодексу були ухвалені вчасно, що […]

The post Верховна Рада прийняла зміни до Бюджетного кодексу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Верещук: Заяви про повернення переселенців – це хайп

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

За словами Верещук, жодних підтверджених даних щодо масового повернення переселенців немає і бути не може. Вона звинуватила окремих чиновників і політиків у тому, що вони поширюють ці заяви для створення сенсаційних заголовків.

«Подібні заяви створюють враження, що в окупації жити краще, ніж в Україні. Це підривний і злочинний наратив, який допомагає ворогу», – заявила Верещук.

Хоча Верещук визнала, що підтримка переселенців з боку держави залишається недостатньою, вона підкреслила, що це не є основною причиною, яка могла б спонукати людей повертатися на окуповані території.

«Замість того щоб розповсюджувати недостовірну інформацію, закликаю зосередитися на реальній допомозі переселенцям», – наголосила заступниця голови ОП.

Ірина Верещук звернулася до авторів таких заяв, підкресливши, що вони своїми словами лише шкодять інформаційній безпеці України. Вона також запропонувала знаходити інші теми для привернення уваги замість спекуляцій на темі переселенців.

Державне бюро розслідувань провело обшуки у депутата Київської міської ради Дмитра Білоцерківця. Слідчі дії проводилися у межах перевірки походження криптовалюти на суму 30 мільйонів доларів.

Обшуки відбулися в оселі самого Білоцерківця, де він проживає з родиною, а також у будинку його матері. Представники ДБР діяли у масках, що стало предметом критики з боку партії «УДАР», співголовою фракції якої в Київраді є Білоцерківець.

У партії заявили про системний тиск на опозиційні сили з боку центральної влади. Зокрема, йдеться про незаконне відсторонення місцевих голів, втручання у роботу органів місцевого самоврядування через військові адміністрації та використання правоохоронних органів для політичного переслідування.

«УДАР» розцінив дії ДБР як спробу політичного тиску та заявив про порушення прав представників місцевого самоврядування, які, на думку партії, стали мішенню через власну позицію.

Обшуки відбулися на тлі політичної напруги в Київській міській раді. Напередодні депутати намагалися звільнити секретаря Київради Володимира Бондаренка, який фігурує у справі щодо земельної корупції як свідок. Попри невдале голосування, Бондаренко сам подав заяву про відставку, яку було підтримано.

Станом на зараз у ДБР офіційно не коментують результати обшуків або процесуальні перспективи справи, пов’язаної з цифровими активами. Залишається незрозумілим, звідки саме у Білоцерківця могли з’явитися криптовалюти на таку суму, проте сам факт слідчих дій свідчить про підвищену увагу правоохоронців до цифрових фінансів серед українських посадовців.

Останні новини