П’ятниця, 18 Квітня, 2025

У Київраді хочуть ліквідувати “Муніципальну охорону” через перевищення повноважень

Важливі новини

Росія підтвердила перший удар ракетами ATACMS по своїй території

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Міноборони РФ заявляє, що було збито п’ять таких ракет і ще одну пошкоджено. Уламки впали на «технічну територію військового об’єкта», спричинивши пожежу.

В українських пабліках з’явилося відео, як стверджується, запуску цих ракет.

Нагадаємо, Генштаб України запуск ATACMS не підтверджував.

При цьому сьогодні, після дозволу на «далекобій» від США, Росія остаточно затвердила свою нову ядерну доктрину і заявила, що використання Україною американських ATACMS проти РФ може спричинити ядерну відповідь.

Україна та США можуть вже сьогодні підписати угоду про співпрацю у сфері видобутку корисних копалин

Сьогодні Україна та Сполучені Штати можуть укласти важливу угоду про співпрацю у сфері видобутку корисних копалин. Хоча точні деталі документа поки що не розголошуються, переговори між сторонами тривають, і офіційний Київ сподівається на вигідні умови партнерства. Про це повідомляє The Wall Street Journal із посиланням на співрозмовників, знайомих із переговорами. За даними видання, точні умови угоди поки […]

The post Україна та США можуть вже сьогодні підписати угоду про співпрацю у сфері видобутку корисних копалин first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Зеленський планує замінити посла України в США Оксану Маркарову

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Нагадаємо, у вересні спікер Палати представників Майк Джонсон (республіканець) закликав Зеленського звільнити Маркарову після скандального візиту Зеленського на збройовий завод у Пенсільванії в оточенні тільки демократів. Це негативно оцінили республіканці, сприйнявши цю поїздку як участь президента України в передвиборчій кампанії Камали Гарріс.

Перемогу ж на виборах президента здобув республіканець Дональд Трамп.

Офіційно плани щодо зміни посла у США Київ не коментував.

ДБР викрило схему переправлення ухилянтів за кордон на Одещині

Працівники Державного бюро розслідувань (ДБР) спільно з СБУ та Держприкордонслужбою завершили розслідування справи щодо поліцейського, який організував нелегальний канал переправлення чоловіків призовного віку через кордон. Обвинувальний акт вже передано до суду, і тепер зловмисник чекатиме на рішення Феміди. За даними слідства, правоохоронець активно шукав осіб, які хотіли уникнути мобілізації, та пропонував їм нелегальний виїзд до […]

The post ДБР викрило схему переправлення ухилянтів за кордон на Одещині first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У ІІІ кварталі 2024 року ще 200 тисяч українців покинули країну

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

У ІІІ кварталі 2024 року ще 200 тисяч українців покинули країну через літні проблеми з електроенергією та негативні очікування щодо опалювального сезону. Про це йдеться в останньому у 2024 році інфляційному звіті Нацбанку.

«За даними ООН, кількість українських мігрантів упродовж ІІІ кварталу зросла майже на 200 тис., зростання тривало й на початку ІV кварталу – до майже 6,8 млн осіб станом на середину жовтня 2024 року. Ризики подальшого посилення міграційного відпливу залишаються значними», – зазначається у звіті. А також говорить про триваючий негативний вплив міграційного чинника на ринок праці.

У цьому ж звіті Нацбанк спрогнозував зростання попиту населення на готівкову іноземну валюту. При цьому визнав девальвацію гривні в ІІІ кварталі на 3,2%. На 8 листопада офіційний курс НБУ становив 41,36 грн/$, а міжбанківський курс цього тижня досягав 41,54 грн/$, але відкочувався до 41,3 грн/$. Сьогодні середній готівковий курс долара на продажу в банків становить 41,63 грн/$, а максимальний – 41,80 грн/$.

Але нацбанківські аналітики кажуть, що роблять усе для стабілізації ситуації на валютному ринку – а саме, збільшили в ІІІ кварталі 2024-го валютні продажі НБУ на міжбанку з $8,3 млрд (ІІ кв.) до $9,2 млрд.

«Серед ключових чинників, що визначали попит на валюту, залишалися високі видатки бюджету з урахуванням значних обсягів міжнародної допомоги. Вплив на валютний ринок мало і сезонне та ситуативне коливання попиту та пропозиції валюти з боку виробників агропродукції. В умовах слабкого світового попиту знизилися надходження від експорту залізних руд, що було компенсовано нарощуванням поставок металургії на тлі поступового відновлення феросплавної галузі. Водночас попит на валюту дещо збільшився через значну потребу в закупівлях енергообладнання та е/е з огляду на складну ситуацію в енергосистемі та зростання імпорту пального в очікуванні підвищення податків. Активізація літнього відпочинку та пожвавлення міграції зумовило вищі витрати українців за кордоном», – ідеться в інфляційному звіті.

А ще уточнюється, що Україна щорічно планує витрачати на закупівлі електроенергії в Європі $1 млрд.

За підсумками 2024 року Україна розраховує отримати зовнішньої допомоги на $41,5 млрд, а у 2025-му – $38,4 млрд, що призводитиме до скорочення золотовалютних резервів НБУ: – до 41 млрд – до кінця 2025 року; – до 35 млрд – до кінця 2026 року.

Хоча регулятор обіцяє навіть у таких умовах підтримувати валютний ринок і курс гривні, не уточнюючи, щоправда, прогноз цього курсу.

Нацбанк також перерахував економічні ризики України, які генеруватиме війна:

1. Додаткові бюджетні потреби, насамперед для підтримки обороноздатності.

2. Можливе додаткове підвищення податків, що залежно від параметрів може посилювати ціновий тиск.

3. Подальше пошкодження інфраструктури, насамперед енергетичної та портової, що обмежуватиме економічну активність і тиснутиме на ціни.

4. Поглиблення негативних міграційних тенденцій та подальше збільшення дефіциту робочої сили на внутрішньому ринку праці.

За підсумками 2024 року Нацбанк спрогнозував інфляцію на рівні 9,7%, а його голова Андрій Пишний додав у своєму коментарі у Facebook, що на початку 2025 року вона може перевищити 10% у річному обчисленні.

«Найближчими місяцями ціновий тиск зберігатиметься через меншу, ніж торік, пропозицію окремих продуктів харчування, розширення сукупного попиту внаслідок значних бюджетних видатків, подальше загострення диспропорцій на ринку праці та дефіцит е/е під час опалювального сезону», – йдеться в інфляційному звіті НБУ.

Депутат Київради Андрій Вітренко ініціював створення тимчасової контрольної комісії для перевірки діяльності комунальної організації «Муніципальна охорона». За словами депутата, існують серйозні підозри у зловживанні бюджетними коштами та використанні структури як особистої силової підтримки мера столиці Віталія Кличка.

Як зазначає Вітренко, у 2024 році на утримання «Муніципальної охорони» з міського бюджету передбачено 741 млн грн, а на 2025-й заплановано вже 824 млн. При цьому вартість людино-години охоронця вдвічі перевищує ринкові розцінки: 182 гривні проти стандартних 100 грн.

«Фактично ця структура працює як особиста охорона міського голови, а не як комунальна служба, що має забезпечувати безпеку на об’єктах громади. Ми маємо перевірити, куди йдуть ці гроші і чи не перетворилася вона на тіньову армію підконтрольну виключно КМДА», — наголосив Вітренко.

Крім того, значна частина працівників «Муніципальної охорони» має бронь від мобілізації, хоча фактично не виконує критичних функцій. Також депутат звернув увагу на часті випадки застосування сили працівниками охорони проти активістів і громадян.

Особливе обурення викликала інформація про те, що структура, яка утримується за рахунок платників податків, надає охоронні послуги комерційним об’єктам, зокрема нічному клубу Tootsie, що пов’язують із оточенням мера.

Якщо розслідування підтвердить факти зловживань і перевищення повноважень, Вітренко вважає доцільним повну ліквідацію організації.

«Ми повинні повернути охоронну галузь столиці у прозоре, конкурентне й законне поле. Якщо підтвердиться, що “Муніципальна охорона” працює як особиста армія Кличка – її слід ліквідувати», — підсумував депутат.

Останні новини