Понеділок, 14 Липня, 2025

У Лондоні керівник ОП Єрмак отримав гарантії підтримки від британської розвідки

Важливі новини

Вчені виявили як безсоння, алкоголь і стрес взаємопов’язані

Команда американських дослідників з трьох університетів — Кентуккі, Маямі та штату Огайо — провела дослідження, яке виявило тісний зв’язок між чотирма поширеними проблемами: безсонням, алкоголем, стресом і депресією. У дослідженні взяли участь 405 людей, які регулярно зловживають алкоголем і мають проблеми зі сном. Вчені хотіли зрозуміти, як саме ці стани взаємодіють і чому так часто […]

Чого очікувати від курсу долара

Валютний ринок України знаходиться під впливом багатьох важливих факторів, які визначають динаміку курсу національної валюти. Серед ключових чинників особливу роль відіграють:

Експерт Українського інституту майбутнього Данило Монін вважає, що “затишшя” на валютному ринку може зберегтися не лише у листопаді, а й у грудні. Він підкреслив, що з середини жовтня до кінця року Україна отримає близько 17 мільярдів доларів міжнародної допомоги, що суттєво збільшить резерви країни.

“Національний банк України (НБУ) має можливість підтримувати курс на рівні 41-41,5 гривні за долар до кінця грудня. Девальвація гривні наразі не є доцільною, оскільки це лише підвищить інфляцію,” — зазначив Монін. За його прогнозом, у листопаді 100 доларів можуть коштувати від 4100 до 4150 гривень.

Банкір Сергій Фурса передбачає, що протягом 2025 року курс долара в Україні може зрости, але поступово. “Наприкінці 2025 року курс може становити 44-45 гривень за долар, що означає, що 100 доларів обійдуться в межах 4400-4500 гривень,” — зазначив він.

Монін радить українцям купувати валюту, проте з обережністю, оскільки немає термінової необхідності в цьому кроці. В умовах можливого зміцнення гривні до кінця року, варто зважати на ситуацію на валютному ринку.

У Києві живе понад 425 тисяч переселенців

За останнє десятиліття кількість мешканців Києва значно зросла. Як повідомила голова ради внутрішньо переміщених осіб у Київській міській державній адміністрації Ольга Алтуніна, станом на 2024 рік у столиці проживає близько 3,7 мільйона осіб. Для порівняння, за останніми офіційними статистичними даними, наданими ще у 2014 році, чисельність населення Києва складала 2,8 мільйона. Оцінка населення у 2024 […]

Росія хоче використати США для легалізації окупації

Переговори в Ер-Ріяді, що тривали з 23 березня, привернули увагу світової спільноти не лише завдяки зустрічам української та американської делегацій, а й через діалог представників США та Росії. Можливі результати переговорів оцінив політолог Вадим Денисенко. В Ер-Ріяді з 23 березня відбувалися переговори української та американської, а також американської та російської делегацій. Міністр оборони України Рустем […]

The post Росія хоче використати США для легалізації окупації first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна вимагає від Австрії видачі ексголови Конституційного суду Тупицького

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Наразі екссуддя перебуває в Австрії. Раніше його було оголошено в міжнародний розшук. Тепер же стало відомо, що міністерство юстиції України звернулося до австрійської сторони з клопотанням про екстрадицію Тупицького.

У ДБР тим часом тиснуть на те, що Тупицький виїхав за межі України незаконно, скориставшись злочинною схемою вивезення військовозобов’язаних, організованою прикордонниками однієї із західних областей України.

Нагадаємо, раніше Тупицький виграв судовий розгляд проти Зеленського.

За інформацією джерела в Офісі президента, Андрій Єрмак провів непублічні переговори у Лондоні з керівництвом британської зовнішньої розвідки. Глава ОП зустрівся з чинним директором MI-6 Річардом Муром, а також із впливовим представником британських спецслужб Блейзом Метрівелі.

Основна тема перемовин — продовження стратегічної співпраці з ОП і особисті гарантії безпеки для президента Володимира Зеленського в умовах можливого загострення ситуації в Україні. За словами джерела, Єрмаку вдалося переконати співрозмовників у доцільності подальшої підтримки поточної конфігурації влади, де він фактично відіграє роль головного арбітра.

«Це була не просто дипломатична зустріч — це була угода про гарантії», — зазначає джерело.

Поїздка до Лондона дозволила Єрмаку не лише зміцнити зовнішньополітичну позицію, а й закласти фундамент для масштабної кадрової реформи всередині країни. За інформацією джерела, Єрмак отримав негласне «добро» на переформатування уряду. Йдеться не лише про заміну окремих міністрів, а про створення повністю підконтрольної йому виконавчої вертикалі.

Очікується, що в найближчі тижні можуть бути ухвалені кадрові рішення, які суттєво змінять баланс у Кабінеті Міністрів та вплив окремих груп усередині влади.

«Єрмак хоче зустріти осінню турбулентність із повним контролем над виконавчою гілкою. Це буде уряд ручного керування», — додає співрозмовник.

На фоні можливих ризиків — як воєнних, так і політичних — у Зеленського не залишилось простору для маневру. Єрмак закріпився як основний медіатор між зовнішніми партнерами і президентом. А підтримка з боку такого гравця, як MI-6, дає йому не лише гарантії, а й розв’язані руки для проведення внутрішніх чисток і кадрових ротацій.

Це також може означати посилення конфлікту з іншими центрами впливу — насамперед із прем’єром Денисом Шмигалем і головою СБУ Малюком, які зберігають автономію в низці рішень.

Якщо сценарій Єрмака реалізується повністю, на виході Україна отримає максимально централізовану модель управління з мінімальним місцем для незалежних інституцій і альтернативних думок.

Останні новини