Середа, 23 Липня, 2025

Учені прогнозують втрату атмосфери, придатної для життя

Важливі новини

Байден передає Україні заборонені конвенціями протипіхотні міни — Washington Post

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

«Понад 160 країн (Україна зокрема – Ред.) підписали міжнародний договір, що забороняє їхнє використання, зазначивши, що ця невибіркова зброя може завдати довгострокової шкоди цивільному населенню», – пише газета.

Але адміністрація Байдена хоче «допомогти уповільнити наступ Росії».

«Українці, очевидно, зазнають втрат, і дедалі більше міст і селищ ризикують впасти. Ці міни були створені спеціально для боротьби саме з цим», – пояснили в президентській адміністрації.

Один із чиновників сказав, що тип переданих мін – «непостійні». Вони самоліквідуються або втрачають заряд батареї, що робить їх неактивними протягом кількох днів або тижнів, що знижує небезпеку для мирних жителів».

«Чиновник сказав, що українські політики взяли на себе зобов’язання не встановлювати міни в густонаселених районах», – йдеться в статті.

Раніше США постачали Україні тільки дозволені конвенціями міни міни «Клеймор», які встановлюються над землею і приводяться в дію оператором.

Правозахисники вже заявили, що рішення США є «чорною плямою на репутації Вашингтона».

В організації Human Rights Watch зазначили, що навіть «непостійні» міни становлять небезпеку для мирних жителів, вимагають складних заходів з очищення і не завжди надійно знешкоджуються.

США хочуть завершити будівництво Хмельницької АЕС

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Зокрема, важливу роль відіграє участь американської компанії Westinghouse, яка вже забезпечує ядерне паливо як для українських, так і болгарських станцій. Це допоможе забезпечити інтеграцію болгарського обладнання на українській АЕС і, тим самим, задовольнити нагальні потреби України в електроенергії. Крім того, така підтримка значно послабить російські позиції як в Україні, так і на Балканах.

Стратегічне посилення українського ядерного потенціалу покращить її економічні перспективи та підготує до можливої ролі ключового постачальника енергії для Європи в післявоєнний період. Такий розвиток подій є перспективним для всього Заходу, особливо в умовах післявоєнної відбудови України.

Для реалізації цього кроку можуть бути використані європейські фонди, спрямовані на відновлення української економіки. Також підтримку можуть надати Сполучені Штати, виділивши додаткову допомогу для забезпечення стабільності енергетичного сектору України.

Невидимий ворог: очисні споруди не справляються з мікропластиком у питній воді

Попри розвиток сучасних технологій, очисні споруди по всьому світу не здатні повністю видалити мікропластик із питної води. Це становить серйозну загрозу здоров’ю людей, адже пластик потрапляє в наш організм щодня — через пиття води, прання чи навіть полив рослин. Про проблему повідомляє Science Alert, посилаючись на дані досліджень екологів із Техаського університету в Арлінгтоні. Мікропластик […]

В Україні почали оподатковувати всі посилки з AliExpress, включаючи товари для ЗСУ

Як повідомляють наші джерела у волонтерському середовищі, почали оподатковуватись усі посилки з маркетплейсу AliExpress, включно з товарами подвійного призначення для потреб ЗСУ. За словами волонтерів, це стосується дронів і запчастин до них та іншого специфічного обладнання, яке волонтери закуповують бійцям на фронт. Нагадаємо, у Верховній Раді  зареєстрований законопроєкт № 12430 про оподаткування усіх посилки з-за кордону […]

НАБУ завершило досудове розслідування справи з участю екс-керівника Держспецзв’язку Юрія Щиголя

Особливу увагу громадськості та ЗМІ привернув той факт, що серед фігурантів справи значиться колишній високопосадовець — екс-керівник Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України Юрій Щиголь. Ця обставина підкреслює серйозність та масштабність розслідування, яке торкнулося вищих ешелонів державної влади.

«Слідство встановило, що впродовж 2020-2022 років власник групи компаній у змові із керівництвом Держспецзв’язку розробили схему заволодіння бюджетними коштами, виділеними на закупівлю обладанання та програмного забезпечення», – зазначено в повідомленні.

Так, відомство уклало контракти на постачання відповідного ПЗ та послуг та перерахувало у 2021-2022 роках кошти на суму понад 285 млн грн. Проте реальна вартість ПЗ склала 223 млн грн, а різницею більш ніж 62 млн грн і заволоділи учасники злочину.

Серед підозрюваних:

Нагадаємо, у листопаді минулого року НАБУ та САП повідомили про підозру голові Держспецзв’язку Юрію Щиголю, його заступнику та іншим у заволодінні державними коштами у сумі понад 62 млн грн.

Щиголю визначили запобіжний захід у вигляді взяття під варту з альтернативою у вигляді застави у розмірі 25 млн грн. Через день після обрання запобіжного заходу він вийшов з-під варти.

У майбутньому Земля може втратити кисень — і значно раніше, ніж передбачалося. За даними нового дослідження, багата на кисень атмосфера, завдяки якій існує складне життя, зникне вже за мільярд років. Це зробить планету непридатною для більшості відомих форм життя.

Про це пише BBC Sky at Night Magazine, посилаючись на спільну роботу науковців з Японії та США.

Команда дослідників, яку очолювали доцент Університету Тохо Казумі Одзакі та Крістофер Рейнхард із Технологічного інституту Джорджії, створила складну комп’ютерну модель для аналізу кліматичних і біохімічних процесів на планеті. Метою було з’ясувати, коли атмосфера Землі перестане підтримувати високий рівень кисню.

За результатами понад 400 тисяч моделювань вчені дійшли висновку: приблизно через 1 мільярд років відбудеться “швидка дезоксигенація” — різке зниження рівня кисню в атмосфері. Земля повернеться до стану, подібного до того, що існував до “Великої окиснювальної події”, яка сталася 2,5 мільярда років тому. Тоді внаслідок діяльності мікроорганізмів у повітрі з’явився вільний кисень, що зрештою дало змогу еволюціонувати складному життю.

Після втрати кисню атмосфера стане багатою на метан, рівень вуглекислого газу впаде, а озоновий шар повністю зникне. Планета більше не зможе захищати життя від згубного ультрафіолету, і домінувати будуть анаеробні — тобто ті, що не потребують кисню — форми життя.

Дослідження має й ширший астрономічний контекст. Сьогодні науковці у пошуках позаземного життя орієнтуються на “біосигнатури” — зокрема, присутність кисню в атмосфері планети. Але автори нової роботи вказують: така стратегія може бути хибною. Киснева атмосфера не є сталою характеристикою навіть для планети з активною біосферою. Земля мала кисень лише протягом приблизно третини свого існування — отже, є ризик, що потенційно населені світи ми просто не впізнаємо.

“Щоб збільшити шанси виявлення життя за межами Землі, нам потрібно враховувати й ті планети, атмосфера яких містить мало кисню або зовсім його не має”, — наголошують дослідники.

Утім, для людства важливіше інше: киснева подушка, на яку ми покладаємося, не вічна.

Останні новини