Субота, 19 Квітня, 2025

Україна готується до переговорів з адміністрацією Дональда Трампа

Важливі новини

Енергетична криза: Україна під загрозою зникнення світла через російську агресію

В останні дні серйозно наростають обурені голоси та великі побоювання щодо енергетичної безпеки України. Поширюються чутки, які стають реальністю: якщо росіяни продовжать атакувати нашу енергетичну інфраструктуру, Україна може опинитися в "темряві". На фоні цих звинувачень, виконавчий директор ДТЕК підкреслює, що точність ракет, якими росіяни атакують наші об'єкти, вражає своєю непревзойденістю. Якщо раніше ракети приземлялися від цілі на відстані 100-200 метрів, то тепер це вже лише метр. Ця безпрецедентна точність атак стає серйозним викликом для нашої енергетичної безпеки.

Не лише точність ракет хвилює експертів. Російська Федерація зростає в збройних потужностях, посилює виробництво боєприпасів до артилерії, розширює сегмент безпілотних літальних апаратів і випускає потужні далекобійні бомби. Ці кроки критично впливають на українську кризу, особливо у той час, коли захід відмовляється виконувати свої зобов'язання щодо поставок озброєння Києву.

Однак, дуже мало хто звертає увагу на постачання додаткових боєприпасів та техніки з Північної Кореї. Згідно з отриманою інформацією, КНДР щорічно буде постачати в Росію мільйони боєприпасів для артилерії. Це означає, що Збройні Сили РФ завжди матимуть перевагу над ЗСУ у випадках артилерійських атак, що негативно позначиться на результативності воєнних дій на користь Києва.

Проте, найбільше хвилює можлива втрата Україною можливості виробляти та ремонтувати військову техніку у найкоротші терміни. Без постійного електропостачання це буде майже неможливо здійснити. Банкіри вже зараз вибирають економію на українських громадянах, щоб зберегти мінімальний фінансовий потенціал у цьому контексті.

Все це посилює побоювання та підкреслює нагальну потребу у вжитті негайних заходів для збереження енергетичної незалежності та безпеки України.

У висновку слід зазначити, що ситуація з енергетичною безпекою України є дуже серйозною та надзвичайно напруженою через постійні загрози з боку Російської Федерації. Не лише точність атак на енергетичну інфраструктуру, але й постійне зростання збройних потужностей РФ та постачання додаткових боєприпасів з Північної Кореї піддають Україну великому ризику енергетичної кризи.

Нагальна потреба в енергетичній безпеці вимагає негайних заходів з боку українських владних структур та міжнародної спільноти. Забезпечення сталої роботи енергетичної системи країни та збереження можливостей виробництва та ремонту військової техніки визначаються як один із пріоритетних завдань на шляху до забезпечення національної безпеки України.

ДТЕК отримає 106 млн євро для відновлення енергетики України

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Додатково, через USAID, США вже забезпечили ДТЕК ремонтним обладнанням, включаючи автовишки, пікапи, трансформатори та кабелі.

Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко подякував міжнародним партнерам за підтримку, підкресливши, що така допомога є визнанням важливості ДТЕК у забезпеченні стабільного електропостачання в Україні.

Тімченко наголосив, що попри безпрецедентні атаки росії на енергосистему України, компанія продовжує відновлювати зруйновані потужності.

Через російські обстріли:

Попри складні умови війни, ДТЕК інвестував понад $1 млрд власних коштів у відновлення енергетичної інфраструктури. Ці кошти спрямовуються на ремонти, модернізацію і забезпечення електроенергією мільйонів споживачів.

Помічник держсекретаря США Джеффрі Паєтт зазначив, що допомога Україні має стратегічне значення для зміцнення її енергетичної стійкості:

“Сполучені Штати пишаються тим, що підтримують Україну в боротьбі з енергетичним терором росії. Цей пакет допомоги — ще один крок до відновлення та зміцнення її енергетичної системи.”

ДБР конфіскувало люксове авто у посадовиці з Івано-Франківська

Антикорупційні органи продовжують викривати необґрунтовані статки посадовців. Цього разу об’єктом уваги Державного бюро розслідувань (ДБР) та Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) стала співробітниця Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області. Розслідування, розпочате на початку 2024 року, виявило серйозні порушення в декларуванні майна. Зокрема, член родини посадовиці користувався розкішним автомобілем німецької марки вартістю […]

The post ДБР конфіскувало люксове авто у посадовиці з Івано-Франківська first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Бензинові авто: ТОП-5 моделей, які обрали українці

У 2024 році українці стали менш схильними до покупки нових автомобілів з бензиновими двигунами, хоча ринок досі не втратив свою привабливість. За даними порталу “УкрАвтопром”, кількість нових легкових авто з бензиновими двигунами склала 27,9 тисячі одиниць, що на 2% менше, ніж у попередньому році. Також було зафіксовано зниження частки бензинових автомобілів у загальних продажах нових […]

The post Бензинові авто: ТОП-5 моделей, які обрали українці first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Експосадовець Міноборони Лієв залишився на волі після підозри у втраті 1,5 мільярда гривень

Верховний антикорупційний суд (ВАКС) прийняв рішення про звільнення експосадовця Міноборони Олександра Лієва під особисте зобов’язання після підозри в причетності до махінацій у справі закупівлі боєприпасів для Збройних Сил України (ЗСУ) на суму майже півтора мільярда гривень. Його адвокат Назар Кульчицький заявив про це у коментарі для телеканалу "Суспільне". Суд прийняв рішення про зміну запобіжного заходу, звільнивши Лієва під особисте зобов’язання і направив ухвалу в СІЗО.

За словами адвоката, судячи з трансляції засідання, прокурор не був присутній під час розгляду справи. Суд повернув справу проти Лієва в Національну поліцію після того, як Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) не знайшли достатніх доказів щодо підозри у розкраданні.

Суддя Ярослав Шкодін під час засідання зазначив, що якщо САП не бачить складу злочину, то й суд не може його вбачати. Таким чином, експосадовець Міноборони Лієв залишився без запобіжного заходу після визнання відсутності достатніх доказів.

Лієва було взято під варту з заставою у 50 мільйонів гривень ще 12 лютого. Проте через місяць він був відпущений додому під особисте зобов’язання. 9 квітня ВАКС скасував це рішення, але Лієв не повернувся до СІЗО, оскільки термін тримання під вартою закінчився 8 квітня. За словами адвоката, це означає, що він залишився без запобіжного заходу. 17 квітня ВАКС повторно розглянув клопотання про зміну запобіжного заходу, але за згодою обвинувачення залишив клопотання без розгляду.

• Експосадовець Міноборони Олександр Лієв залишився без запобіжного заходу після звільнення під особисте зобов’язання Верховним антикорупційним судом (ВАКС).

• Суд прийняв рішення про зміну запобіжного заходу після того, як Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) не знайшли достатніх доказів у справі.

• Суд відмовив у розгляді клопотання про зміну запобіжного заходу за згодою обвинувачення.

• Необхідно підкреслити неефективність співпраці між НАБУ, САП та судовими органами у встановленні правопорядку та боротьбі з корупцією.

• Виникає питання щодо системної проблеми у встановленні правдивих обвинувачень та ефективного судочинства в антикорупційних справах.

• Система запобіжних заходів потребує перегляду та удосконалення з метою забезпечення справедливості та запобігання уникненню відповідальності осіб, підозрюваних у корупційних діях.

Міністерство закордонних справ України заявило про підготовку до українсько-американських контактів на високому рівні, яку планують провести після інавгурації обраного президента США Дональда Трампа, що відбудеться 20 січня. Про це під час пресконференції складається речник МЗС Георгій Тихий.

Наша позиція дуже проста: ми всі в Україні хочемо завершити війну справедливо для України, і ми бачимо, що Трамп теж налаштований рішуче на припинення війни. Тому головне, що ми зараз чекаємо – на зустріч президента Трампа з Зеленським, тому що для нас головне спільно працювати з Америкою заради миру. Ми готуємося до контактів українсько-американських на високому рівні одразу після інавгурації

– заявив Тихий.

Обраний президент США Дональд Трамп заявив, що не запрошував Президента України Володимира Зеленського на свою інавгурацію 20 січня, але готовий його прийняти.

Президент Володимир Зеленський, коментуючи свій можливий приїзд на інавгурацію президента США Дональда Трампа, заявив, що він не може приїздити в гості без запрошення.

The post Україна готується до переговорів з адміністрацією Дональда Трампа first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини