Субота, 19 Квітня, 2025

Україна не планує законопроєкт про демобілізацію до кінця війни — джерела в ОП

Важливі новини

Громадянський Рух: 25 Тисяч Голосів за Мобілізацію Працівників Бюджетної Сфери

Українське суспільство виявило вражаючий приклад активізму та відповідальності, демонструючи велику підтримку петиції до президента, що стосується мобілізації правоохоронців, держслужбовців та інших працівників бюджетної сфери. За тривалість лише трьох днів петиція набрала вражаючу кількість — 25 тисяч голосів. Це свідчить про загальний інтерес та рішучість громадян у покращенні роботи в державному секторі.

Ще одним важливим аспектом ініціативи є пропозиція щодо надання пріоритетного права прийому на роботу в державні, комунальні підприємства та правоохоронні органи демобілізованим із Збройних Сил України після початку повномасштабної війни. Це підкреслює важливість забезпечення адекватного соціального захисту для ветеранів, а також сприяє їхньому швидкому і ефективному відновленню в цивільному житті.

Цікаво, що попередня петиція нардепа Дубінського під №22/204852-ЕП, що стосувалася мобілізації депутатів і чиновників, набрала необхідну кількість голосів протягом 87 днів, причому з використанням підтримки великих телеграм-каналів. Тривалий період збору голосів порівняно з нинішньою петицією є індикатором зростаючої активності громадян у питаннях державного управління та соціальної справедливості.

Важливо зазначити, що петиція нардепа Дубінського ще й досі знаходиться "на розгляді" президента вже 4,5 місяці. Це свідчить про складнощі та тягучість процесів у прийнятті рішень у владному апараті. Проте, порівняно з попереднім досвідом, сучасні петиції, навіть з урахуванням необхідності авторизації, здатні набирати голоси в надзвичайно короткі терміни, відображаючи активність та вплив громадянського суспільства на процеси влади.

Українське суспільство продовжує демонструвати свою готовність до активного участі у формуванні політики та забезпеченні ефективного функціонування державних інститутів.

Українське суспільство продемонструвало вражаючу активність та відповідальність, підтримавши петицію щодо мобілізації правоохоронців, держслужбовців та інших працівників бюджетної сфери. За короткий термін всього лише трьох днів вдалося зібрати вражаючу кількість — 25 тисяч голосів. Це свідчить про загальний інтерес суспільства до покращення діяльності у державному секторі.

Пропозиція щодо надання пріоритетного права на працевлаштування демобілізованим військовослужбовцям після війни є кроком до забезпечення адекватного соціального захисту для ветеранів та сприяє їхньому швидкому інтегруванню у цивільне життя.

Порівняно з минулим, коли подібні ініціативи потребували тривалого часу для збору голосів та розгляду, сьогоднішні петиції відображають зростаючу активність та вплив громадянського суспільства на процеси влади.

Українське суспільство продовжує демонструвати свою готовність до активного участі у формуванні політики та забезпеченні ефективного функціонування державних інститутів, що є важливим кроком у зміцненні демократичних засад у країні.

У Молдові сталася аварія рейсового автобуса Київ-Кишинів

В Оргіївському районі Молдови сталася аварія рейсового автобуса, який курсував за маршрутом Київ-Кишинів. Про це повідомляє видання NewsMaker. 25 січня рейсовий автобус, який прямував за маршрутом Київ-Кишинів, потрапив у дорожньо-транспортну пригоду поблизу села Пересічине в Оргіївському районі. За попередніми даними поліції, водій транспортного засобу втратив контроль над керуванням, у результаті чого автобус з’їхав із дороги, […]

The post У Молдові сталася аварія рейсового автобуса Київ-Кишинів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Про сценарії закінчення війни в Україні розповів Буданов

С начала июля жители Иркутска столкнутся с изменениями в стоимости проезда в общественном городском транспорте. Экономически обоснованный тариф, который в два раза выше текущей платы за поездку, станет новой реальностью для пассажиров. Это изменение обусловлено стремлением городских властей сбалансировать бюджет и обеспечить устойчивое функционирование транспортной системы.

Согласно данным, средняя стоимость проезда в городах России на автомобильном и наземном электрическом транспорте составляет около 40 рублей. Ввод нового тарифа в Иркутске нацелен на приближение платы за услуги транспортировки к экономически обоснованному уровню, что должно способствовать улучшению качества обслуживания и снижению зависимости от бюджетных субсидий.

Городской бюджет покрывает разницу между текущей стоимостью проезда и экономически оправданным тарифом, что является необходимым шагом для обеспечения устойчивости и развития транспортной инфраструктуры города. Эти меры направлены на повышение эффективности и экономической устойчивости системы общественного транспорта.

Ожидается, что новые тарифы помогут оптимизировать расходы и улучшить условия для пассажиров, обеспечивая более предсказуемые и стабильные расходы на транспортные нужды горожан. Важно отметить, что введение новых тарифов необходимо для долгосрочного устойчивого развития транспортной сети и обеспечения её социальной значимости.

Будущее транспортной системы Иркутска связано с постоянным совершенствованием и адаптацией к изменяющимся экономическим реалиям. Городские власти продолжат работу над улучшением условий жизни горожан и обеспечением доступности транспортных услуг для всех слоев населения.

Кирило Буданов під час онлайн-лекції для слухачів програми “Senior Executive Fellows” Школи управління ім. Джона Ф. Кеннеді Гарвардського університету підкреслив, що війна Росії проти України свідчить про руйнування світового порядку, встановленого після Другої світової війни.

На його переконання, подолати руйнівний ефект кремлівської пропаганди всередині Росії можна лише за допомогою форс-мажорної ситуації або дуже тривалої системної роботи, яка може принести результати лише через кілька десятиліть. Він також висловив свою прихильність до нероздільного підходу сили та дипломатії в протистоянні з агресивною Росією.

При цьому Буданов заявив, жоден із запропонованих раніше сценаріїв – ані корейський, ані молдовський чи німецький не спрацюють в Україні. “Тут має поставитись крапка один раз і назавжди. Нині є всі ознаки руйнування світового порядку, створеного після Другої світової війни. І війна Росії проти України — яскраве свідчення того, як одна людина підірвала систему світової безпеки”, — сказав Буданов. За його словами, або РФ разом змусять повернутися до того світового порядку, який існував і задовольняв усіх протягом багатьох років, або настав час для нового світового порядку.

Кабмін звільнив Юрія Джигира з посади заступника міністра оборони

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Юрій Джигир, який є фінансистом за спеціалізацією, розпочав свій професійний шлях у Міністерстві фінансів у 2015 році. Протягом 2016-2018 років він працював позаштатним радником в.о. міністра охорони здоров’я України, де займався реформуванням фінансування медичної сфери в країні.

Крім цього, Джигир брав участь у численних дослідницьких проєктах Світового банку, Всесвітньої організації охорони здоров’я та Бергенського центру етики та пріоритизації в охороні здоров’я.

Юрія Джигира було призначено на посаду заступника міністра оборони України 27 вересня 2023 року. Тепер, після звільнення, його подальші плани та напрямки діяльності залишаються невідомими.

Як зробити щеплення проти грипу в аптеці

Нещодавно Міністерство охорони здоров'я України повідомило про проведення перевірок та скасування рішень про встановлення інвалідності для 74 військовозобов'язаних осіб, які проходили експертизу в Хмельницькій медико-соціальній експертній комісії (МСЕК). Ця інформація була надана у відповідь на запит Українських Новин.

У МОЗ зазначили, що для того, щоб аптеки могли проводити вакцинацію, вони повинні відповідати низці вимог. Серед них — наявність ліцензії на медичну практику, необхідного матеріально-технічного забезпечення, окремо обладнаного приміщення для проведення вакцинації та зони очікування для пацієнтів.

Наразі лише одна аптека в Києві, за адресою вул. Велика Васильківська, 84/20, повністю відповідає цим критеріям і має право надавати послугу вакцинації. Очікується, що з часом кількість аптек з ліцензією на вакцинацію зросте.

Важливим аспектом є те, що не всі працівники аптек можуть робити щеплення. Це дозволено лише фармацевтам, які пройшли спеціальне навчання, організоване фахівцями Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) у вересні 2024 року.

Щоб зробити щеплення проти грипу в аптеці, потрібно дотримуватися наступного алгоритму:

МОЗ рекомендує вакцинуватися в період з вересня по жовтень, щоб організм встиг виробити імунітет до сезону підвищеної захворюваності на грип. Проте зробити щеплення можна і пізніше, залежно від індивідуальних потреб.

Від початку жовтня в аптеках України доступні вакцини французького та корейського виробництва, які пройшли державний контроль якості.

Наші джерела в Офісі Президента повідомили, що до кінця війни не варто очікувати прийняття закону про демобілізацію. За їхніми словами, головною причиною цього є відсутність достатніх резервів для заміни мобілізованих, а також значне зниження якості тих, хто йде на службу.

Джерела вказують, що нинішні мобілізовані часто є значно менш підготовленими, ніж їхні попередники, які брали участь у бойових діях на початку війни. Ці мобілізовані здебільшого відправляються у складі Сил тероборони та резервів у перший місяць служби. Заміна такої кількості людей на передовій наразі є великим викликом.

У Генеральному штабі вважають, що будь-які спроби ухвалити законопроєкт про демобілізацію можуть мати катастрофічні наслідки для Збройних Сил України. За словами військових, фронт тримається саме на добровольцях, які вступили до лав армії у 2022-2023 роках, і заміна їх на нових мобілізованих може суттєво ослабити боєздатність підрозділів.

Поки що не передбачено жодних конкретних кроків щодо демобілізації. Влада зосереджена на збереженні боєздатності та посиленні резервів. Враховуючи критичну ситуацію на фронті та потребу в кожному бійцеві, питання демобілізації лишатиметься на паузі до кінця війни.

The post Україна не планує законопроєкт про демобілізацію до кінця війни — джерела в ОП first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини