Четвер, 24 Липня, 2025

Україна отримала данні щодо міжнародних рахунків українців

Важливі новини

Після СЗЧ військових відправляють у штурмові бригади

Народна депутатка Анна Скороход заявила, що військовослужбовців, які проходили службу в Службі забезпечення частини (СЗЧ), після повернення масово направляють до штурмових бригад, незалежно від їхньої підготовки чи бажання. За її словами, така практика виглядає як “відправка на забій” та фактично перетворює демобілізованих на “штрафників”. “Люди повертаються на забій, а зараз можна повернутися з СЗЧ тільки […]

Адвокат Роберт Амстердам представив звіт про напади на УПЦ та її представників: нові докази та перспективи

Адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам розкрив деталі звіту, який він підготував з обсягом понад 250 сторінок, що містить докази нападів на УПЦ, її священиків та церкви. Він заявив про це у своєму відеозверненні, в якому відновив заклик до української влади утриматися від розгляду законопроекту 8371, спрямованого на заборону УПЦ.

"Цей законопроект є нічим іншим, як проявом мови ненависті. Напади на вірян у час війни, їх вигнання зі святих місць, а також обмеження доступу до молитвених місць — це абсолютно неприпустимі дії. Я закликаю уряд зупинити розгляд цього законопроекту і припинити розділяти наше населення, нацьковувати братів проти братів", — підкреслив Амстердам.

Також він підкреслив, що УПЦ не має жодних зв'язків з Московським патріархатом. "Українська православна церква не тільки не підтримує, але й активно відмежовується від ідеології "русского мира". Позиція нашої церкви стосовно ідей "русского мира" вже була висловлена Блаженнішим митрополитом Київським Онуфрієм: "Ми будуємо божий мир, а не "русский мир". Крім того, як будь-яка помісна церква, яка діє в межах власної держави, УПЦ повністю ідентифікується з Україною і закликає до її захисту від першого дня російської агресії", — підкреслив він, цитуючи заяву УПЦ.

Наприкінці Амстердам також звернувся до Сполучених Штатів з закликом підтримати Україну. "З моєї особистої точки зору, підтримка України є критично важливою для Америки, і це стосується не лише України. Як можна відкидати людей, підвішуючи їх на кожному кроці? Хто буде довіряти США після Кабула та зараз Києва?", — написав Амстердам у своєму повідомленні в соцмережі.

• Звіт, підготовлений адвокатом Української православної церкви Робертом Амстердамом, містить об'єктивні докази нападів на УПЦ, її священиків та церкви.

• Законопроект 8371, спрямований на заборону УПЦ, є проявом мови ненависті і неприпустимий, оскільки він призводить до поділу суспільства та нацьковування братів проти братів.

• УПЦ активно відмежовується від ідеології "русского мира" і повністю ідентифікується з Україною, закликаючи до її захисту від зовнішньої агресії.

• Підтримка України з боку Сполучених Штатів є критично важливою як для самої України, так і для міжнародної спільноти, і відіграє ключову роль у підтримці демократії та прав людини.

Отруєння грибами забрало життя дитини та батька на Тернопільщині

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Інцидент стався у місті Копичинці, де 27 жовтня батько родини назбирав грибів і приготував з них страви для всієї сім’ї, окрім матері. Того ж вечора у дітей почало погіршуватися самопочуття, однак мати звернулася за медичною допомогою лише 30 жовтня. До лікарні потрапила майже вся родина, включаючи восьмеро дітей віком від трьох до тринадцяти років, серед яких семеро були рідними братами та сестрами, а також співмешканець матері.

Найбільш тяжкі випадки серед дітей були направлені до медичних закладів Львова. На жаль, 1 листопада помер батько сім’ї, а наступного дня – дівчинка, 2021 року народження. Незважаючи на проведену операцію, врятувати її життя не вдалося.

На даний момент семеро дітей все ще перебувають на лікуванні в Києві, їхній стан оцінюється як стабільно тяжкий.

Поліція відкрила кримінальне провадження за статтями 166 (злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною) та 115 з поміткою “нещасний випадок” Кримінального кодексу України. Трагедія стала гірким нагадуванням про небезпеки, пов’язані з вживанням диких грибів, та важливість обережності у таких питаннях.

Справу ексглави Броварської РДА, який п’яним збив чотирьох людей, повернули на новий розгляд

Апеляційний суд скасував вирок колишньому голові Броварської районної державної адміністрації Павлу Майбоженку, якого визнали винним у скоєнні ДТП у стані алкогольного сп’яніння, внаслідок якого постраждали четверо осіб. Про це повідомив Офіс Генерального прокурора. Згідно з повідомленням, Київський апеляційний суд задовольнив апеляційну скаргу прокурора та скасував вирок, винесений Броварським міськрайонним судом. Справу направлено на новий розгляд […]

Чи мають право фотографи показувати світові обличчя загиблих?

Після чергового масованого обстрілу Києва ракетами, в українському суспільстві знову загострилася дискусія: де межа між свідченням воєнного злочину та порушенням людської гідності? Волонтерка, ветеранка та громадська діячка Марія Берлінська емоційно відреагувала на публікацію фото жертв російського терору — і водночас розклала по поличках складну моральну дилему: як бути свідками трагедії, не втрачаючи людяності. Її пост […]

У нещодавньому інтерв’ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

У рамках цього обміну Державна податкова служба України передала дані про фінансові рахунки нерезидентів до податкових органів партнерських юрисдикцій, а також отримала інформацію про рахунки податкових резидентів України. Обмін включав відомості про фінансові рахунки, які ведуть фінансові установи (такі як банки, страхові та інвестиційні компанії) і належать резидентам юрисдикцій-партнерів. Інформація охоплює ім’я власника, адресу, податкове резидентство, податковий номер, дату та місце народження, а також дані про рахунок, залишок на кінець звітного періоду та суму отриманих доходів.

Мінфін підкреслив, що участь України у міжнародній системі автоматичного обміну інформацією створює більш прозоре податкове середовище та підвищує імідж України як надійного партнера в міжнародних податкових відносинах.

Завдяки доступу до інформації про іноземні фінансові активи своїх резидентів, Україна зможе:

Цей крок є частиною зобов’язань України в процесі інтеграції до ЄС і спрямований на підвищення прозорості податкової сфери. Міністерство наголосило, що завдяки обміну даними Україна зможе ефективніше боротися з ухиленням від сплати податків, що сприятиме додатковим податковим надходженням, а отже, економічній стабільності та розвитку країни.

CRS передбачає щорічний автоматичний обмін інформацією про визначені види фінансових рахунків між державами, які приєдналися до Багатосторонньої угоди компетентних органів. Податкові органи щорічно отримують масив даних про іноземні рахунки, що належать їх податковим резидентам. Перший звітний період охоплював період з 1 липня до 31 грудня 2023 року, а перший обмін даними успішно завершився 30 вересня 2024 року. На сьогодні близько 110 юрисдикцій є учасниками цього міжнародного обміну, включаючи всі держави-члени ЄС.

Останні новини