Середа, 23 Липня, 2025

Українцям обіцяють підвищення зарплат: прогноз Нацбанку

Важливі новини

З Білорусі може бути відкрито другий фронт

Український народний депутат Євген Шевченко насторожує громадськість про можливу загрозу відкриття другого фронту з боку Білорусі. В його останньому зверненні Шевченко висловив серйозні обурення та занепокоєння стосовно військово-політичної обстановки, що швидко наростає у нашому сусідньому краї.

«Не хочу нагнітати обстановку. Але, не виключаю відкриття російсько-білоруського другого фронту. І справа не в Януковичі. Разом із Путіним до Мінська приїхали всі. Просто всі. Новий міністр їхньої оборони і сам Лавров. Це погано. Дуже погано!» – пише Шевченко.

Нагадаємо, чутки про можливий вступ Білорусі у війну ходять уже давно, ще з початку війни, хоча досі вони ніколи не підтверджувалися. Лукашенко ці чутки спростовував.

Зараз вступ у війну Білорусі може стати набагато більшою проблемою для України, ніж на початку війни, з огляду на те, що ЗСУ зараз поступаються за чисельністю російській армії, мають обмежені резерви, а відкриття нового фронту ці проблеми дуже серйозно посилить.

Щоправда, немає поки що ознак того, що Білорусь готує ударне угруповання для наступу на Україну. Про великі мобілізаційні заходи в РБ наразі нічого невідомо. Але якщо вони почнуться, це стане першим реальним сигналом про можливість вступу Білорусі у війну.

Утім, в Україні поширена думка, що курсування чуток про вступ Мінська у війну – це інформаційна спецоперація Кремля з метою змусити ЗСУ тримати велике угруповання військ біля білоруського кордону.

Працівники “Ощадбанку” організували схему з крадіжки коштів клієнтів

Правоохоронці на Львівщині викрили групу працівників банку, які за допомогою перевипуску карток клієнтів організували схему розкрадання грошей. Як повідомляють СБУ та Нацполіція, зловмисники використовували внутрішні бази “Ощадбанка” для ідентифікації рахунків, до яких тимчасово не було доступу через тимчасово окуповані території. Завдяки цій схемі зловмисники змогли отримати доступ до 50 рахунків та перевести кошти на підставні […]

The post Працівники “Ощадбанку” організували схему з крадіжки коштів клієнтів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна готова відновити авіасполучення

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

За словами Кулеби, рішення про запуск рейсів у Львові чи Борисполі може бути реалізоване протягом 45–50 днів після його ухвалення. Однак безпека пасажирів залишається основною умовою, що стримує відновлення польотів.

“Архітектура безпеки передбачає серйозні засоби протиповітряної оборони. На сьогодні їх недостатньо для забезпечення безпеки аеропортів”, — зазначив Кулеба.

Відповідаючи на це запитання, міністр наголосив, що все залежить від ситуації на фронті:

“Фронт — це ключовий чинник для будь-якого розвитку країни, включно з авіасполученням”.

Державна авіаційна служба України розглядає можливість поетапного відкриття повітряного простору, і першим містом, де можуть відновитися рейси, ймовірно стане Львів.

У Верховній Раді розглянуть створення слідчої комісії щодо використання бюджетних коштів на фортифікації та дрони

У Верховній Раді України зареєстровано проект постанови, що передбачає утворення тимчасової слідчої комісії для ретельного аналізу використання державних фінансових ресурсів на будівництво фортифікаційних споруд та виробництво безпілотних літальних апаратів (дронів). Цю інформацію вказано у проекті постанови №11282, який був оприлюднений на офіційному веб-порталі парламенту. Згідно з вказаним документом, головними завданнями нової Тимчасової Слідчої Комісії будуть: проведення докладного аналізу потреб у безпілотних літальних апаратах, формування державного замовлення на їх виготовлення та закупівлю, а також аналіз постачання дронів до військових підрозділів. Крім того, комісія проведе огляд облаштування фортифікаційних споруд на лініях зіткнення та докладно проаналізує цільове використання державних коштів, виділених на їх будівництво. У зазначеному проекті постанови пропонується склад Тимчасової Слідчої Комісії, до якого входитимуть 15 народних депутатів. На посаду голови комісії пропонується обрати депутата Миколу Задорожнього, а на посаду заступника – Михайла Цимбалюка.

Серед потенційних членів комісії зазначаються депутати Андрій Богданець, Єлізавета Богуцька, Михайло Бондар, Віталій Борт, Анатолій Бурміч, Олександр Горенюк, Олексій Жмеренецький, Роман Костенко та Дмитро Костюк.

За словами парламентаря Олексія Гончаренка, голосування за постанову про створення ТСК відбудеться сьогодні, 22 травня, під час засідання Верховної Ради.

Вчора, 21 травня, роботу парламенту призупинили через те, що депутати двох фракцій заблокували трибуну, вимагаючи внесення на голосування законопроекту щодо заборони УПЦ МП та створення ТСК щодо фортифікацій і дронів.

Люксові авто – під податком: власникам доведеться платити більше

Міністерство економіки України оприлюднило оновлений список легкових автомобілів, власники яких у 2025 році сплачуватимуть транспортний податок. До переліку увійшли елітні авто, ринкова вартість яких перевищує певний поріг. Податок для таких транспортних засобів становитиме 25 тисяч гривень на рік. Про це повідомляє пресслужба Мінекономіки. Згідно з новими критеріями, до переліку потрапили автомобілі з об’ємом двигуна понад 2,5 літра, […]

The post Люксові авто – під податком: власникам доведеться платити більше first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У 2025 році заробітні плати українців продовжать зростати, хоча темпи збільшення будуть дещо скромнішими, ніж цьогоріч. Про це йдеться в оприлюдненому “Інфляційному звіті” Національного банку України.

Згідно з новим прогнозом, номінальна зарплата наступного року підвищиться на 17,07%, а реальна — з урахуванням інфляції — зросте на 3,9%. Це навіть трохи вище, ніж очікувалося у січні, коли регулятор прогнозував відповідно 16,7% і 3,8%.

Основними факторами підвищення залишаються хронічний дефіцит кваліфікованих працівників і пожвавлення економічної активності. В умовах відновлення економіки попит на робочу силу перевищує пропозицію, що змушує бізнес пропонувати вищі зарплати.

“Невідповідності між попитом і пропозицією кваліфікованої робочої сили зумовлюватимуть подальше підвищення зарплат у приватному секторі”, — пояснюють в НБУ.

Водночас Нацбанк звертає увагу на ризики. Зростання зарплат наразі випереджає темпи зростання продуктивності праці. У 2023 році номінальні зарплати зросли на 17,4%, реальні — на 3,7%. У 2024-му показники ще вищі: 23,2% у номіналі та 15,6% у реальному вимірі. Це створює додатковий інфляційний тиск, який регулятор планує контролювати монетарними інструментами.

Попри певне полегшення ситуації через часткове повернення трудових мігрантів, проблему дефіциту кадрів швидко вирішити не вдасться. На думку експертів НБУ, повернення буде поступовим, і кадровий дефіцит залишатиметься відчутним протягом найближчих років.

Прогнози на наступні роки такі:

  • 2025 рік: номінальне зростання зарплат — 17,07%, реальне — 3,9%;

  • 2026 рік: номінальне зростання — 9,4%, реальне — 3,3%;

  • 2027 рік: номінальне зростання — 8,8%, реальне — 3,5%.

У Нацбанку заспокоюють: починаючи з 2025 року темпи зростання зарплат поступово сповільняться, а інфляційний тиск відповідно зменшиться.

Останні новини