Понеділок, 14 Липня, 2025

Українського штовхальника ядра Романа Кокошка дискваліфіковано на 22 місяці

Важливі новини

Рятувальники розповіли, як убезпечити себе від ударів дронів

Російські агресори часто намагаються націлювати удари на рятувальників, волонтерів та цивільних осіб, які допомагають ліквідовувати наслідки обстрілів. Це може включати використання FPV-дронів або скидання вибухівки, що підвищує ризик для тих, хто перебуває поблизу лінії фронту. Згідно з інформацією від Запорізької обласної військової адміністрації, фахівці Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки розробили низку рекомендацій для забезпечення […]

The post Рятувальники розповіли, як убезпечити себе від ударів дронів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

На Закарпатті четверо людей, серед яких двоє дітей, отруїлися чадним газом

У селі Заболотне на Закарпатті стався трагічний інцидент — четверо людей, включаючи двох дітей, отруїлися чадним газом. Про це повідомляє Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС). Надзвичайна подія сталася у селі Заболотне Більківської громади. 38-річна жінка, займаючись хатніми справами, раптом відчула нездужання. “На щастя, вона встигла зателефонувати сусідам, які допомогли їй, а також її […]

The post На Закарпатті четверо людей, серед яких двоє дітей, отруїлися чадним газом first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Спираючись на аналіз: Як зберегти безпеку України в контексті втрати стратегічної авіації РФ

Результати дослідження Інституту вивчення війни (ISW) свідчать про недоліки в протиповітряній обороні України, особливо в певних районах, що створює сприятливі умови для активності російської авіації на стратегічно важливих фронтових ділянках. Експерти вбачають, що здатність російських літаків проникати на великі відстані українського повітряного простору без значних втрат свідчить про недоліки у системах протиповітряної оборони біля лінії фронту.

Ця неспроможність стримати російську авіацію ускладнює обстановку на передовій. Крім того, зазначається, що українські Збройні Сили мають обмежену здатність атакувати російські стратегічні літаки, що може лише тимчасово обмежити їх дії. Подібні обмеження вже були помічені після ліквідації деяких систем протиповітряної оборони в минулому. За даними експертів ISW, цей обмежений ударний потенціал України не може компенсувати критичний дефіцит у протиповітряній обороні.

На додачу, українські війська все ще використовують залишкову техніку та розміщують обмежені засоби протиповітряної оборони на деяких важливих фронтових ділянках, що створює прогалину у захисті і відкриває можливості для більш послідовних та ефективних дій російської авіації на землі, зокрема, на ділянці біля Часів Яру.

Висновки до вищезгаданої статті:

• Протиповітряна оборона України має недоліки в певних районах, що сприяє активності російської авіації на стратегічно важливих фронтових ділянках.

• Недоліки у протиповітряній обороні зумовлюють здатність російських літаків проникати в український повітряний простір без значних втрат.

• Українські Збройні Сили мають обмежену здатність атакувати російські стратегічні літаки, що може тимчасово обмежити їх дії.

• Необхідно вдосконалити системи протиповітряної оборони та модернізувати військову техніку для забезпечення ефективного захисту України.

• У зв'язку з наявними прогалинами у протиповітряній обороні, Україні слід вжити заходів для посилення безпеки та зменшення вразливості перед можливими агресивними діями з боку Росії.

Найвища пенсія серед депутатів: колишній член ОПЗЖ отримує 192 тис. грн на місяць

Найвищу пенсію серед народних депутатів України отримує 74-річний Василь Німченко, колишній член партії ОПЗЖ, а нині представник “Платформи за життя та мир”. Щомісячно він декларує пенсію в розмірі 192 136 грн. Згідно з даними НАЗК, Василь Німченко щомісяця вносить зміни у свою декларацію через високий розмір пенсії. Офіційно виплата називається “довічним грошовим утриманням”, адже він […]

The post Найвища пенсія серед депутатів: колишній член ОПЗЖ отримує 192 тис. грн на місяць first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

300 тисяч дітей виїхали з України напередодні навчального року — Ніна Южаніна

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

За її словами, це свідчить про те, що громадяни не отримують чітких сигналів від влади щодо планів на майбутнє – особливо щодо осінньо-зимового періоду та військових можливостей країни.

Депутатка додала, що багато хто продає своє майно і залишає країну, переважно виїжджаючи до Польщі.

Раніше міністр освіти Лісовий також говорив про масовий від’їзд школярів 10-11 класів.

Український легкоатлет Роман Кокошко отримав 22-місячну дискваліфікацію за недотримання антидопінгових вимог. Відповідне рішення оприлюднила незалежна організація Athletics Integrity Unit (AIU), яка здійснює контроль за дотриманням допінгових правил у світовій легкій атлетиці.

Підставою для такого покарання стали три пропущені позазмагальні допінг-контролі у 2024 році. Відповідно до правил AIU, це прирівнюється до порушення антидопінгових правил.

Кокошка було тимчасово усунуто ще 20 грудня 2024 року, і саме з цієї дати почався відлік терміну дискваліфікації. Таким чином, атлет уже відбув майже п’ять місяців від загального строку.

Окрім дискваліфікації, AIU анулювала всі результати Кокошка, показані після 29 жовтня 2024 року. Зокрема, останнім змаганням спортсмена стали виступи на Олімпіаді-2024 у Парижі.

Роман Кокошко має право оскаржити це рішення у Спортивному арбітражному суді (CAS).

Хто такий Роман Кокошко

28-річний Роман Кокошко — один із провідних штовхальників ядра України. Він — бронзовий призер чемпіонату Європи-2023 у приміщенні, володар Кубка Європи того ж року, чемпіон України-2019 та багаторазовий призер національних змагань.

У березні 2023 року Кокошко встановив національний рекорд України у приміщенні — 21,84 м, що залишається найкращим результатом в історії країни у цій дисципліні.

На змаганнях Роман представляє Одеську область.

Це вже другий гучний випадок дискваліфікації українського атлета за останній час — раніше тимчасово відсторонено також Марину Бех-Романчук.

Останні новини