Середа, 23 Липня, 2025

В Україні 55% компаній не можуть компенсувати підвищення військового збору працівникам

Важливі новини

Зеленський відвідає Іспанію та Португалію для підписання нових безпекових угод

Президент України Володимир Зеленський має намір наступного тижня здійснити важливий державний візит до країн Південної Європи, зокрема до Іспанії та Португалії. Планована поїздка, яка спочатку мала відбутися у середині травня, зазнала змін через загострення ситуації на півночі Харківської області, спричинене російським наступом. Спостерігаючи за розвитком подій на цьому фронті, президент вирішив перенести свою мандрівку з метою зосередитися на вирішенні внутрішніх питань та забезпеченні безпеки українських громадян. Тим не менш, відвідування Піренейського півострова залишається актуальним, адже співпраця з країнами Європейського союзу є стратегічно важливою для України в контексті зміцнення дипломатичних зв'язків та спільного вирішення актуальних міжнародних питань.

За інформацією іспанської радіостанції Cadena SER, офіційні заходи за участю Зеленського відбудуться в Мадриді у понеділок, 27 травня. Планується, що президент України зустрінеться з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом та королем Феліпе. Очікується, що Зеленський прибуде до Іспанії вже в неділю.

Це буде перший двосторонній візит Зеленського до Іспанії. У жовтні минулого року він був у Гранаді на саміті Європейської політичної спільноти в рамках головування Іспанії в ЄС. Під час цього візиту планується підписання двосторонньої угоди про гарантії безпеки між Іспанією та Україною.

Після візиту до Іспанії Зеленський відвідає Португалію. Президент Португалії Марсело Ребелу ді Соза ще офіційно не підтвердив заплановану зустріч із Зеленським, але CNN Portugal повідомляє, що зустріч відбудеться у вівторок.

Зеленський раніше анонсував нові безпекові угоди. Він зазначив, що до вже підписаних договорів з Латвією, Італією, Великою Британією, Канадою, Францією, Німеччиною, Данією, Фінляндією та Нідерландами можуть приєднатися країни Північної Європи та, можливо, США.

Україна домовляється з низкою країн-партнерів про безпекові гарантії, але вони не завжди є справжніми гарантіями.

Україна уклала історичну угоду з Великою Британією на постачання ракет для ППО

Україна отримає понад 5 тисяч ракет для протиповітряної оборони від Великої Британії, що стане частиною найбільшої угоди в історії України, яка була укладена в рамках довгострокової ініціативи зі зміцнення ППО до 2030 року. Деталі договору були розкриті міністром оборони України Рустемом Умєровим, який назвав цю співпрацю значущою для посилення обороноздатності країни. Згідно з угодою, Україна […]

The post Україна уклала історичну угоду з Великою Британією на постачання ракет для ППО first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Співачка Міка Ньютон поділилася романтичним фото з чоловіком-американцем

Українська співачка Міка Ньютон, яка вже багато років мешкає у США, поділилася романтичним фото з чоловіком Крісом Сааведрою з нагоди 11-ї річниці їхнього шлюбу. На своїй сторінці в Instagram артистка опублікувала селфі з ресторану, де пара провела святковий вечір. До знімка Міка додала зворушливе звернення до коханого. “Життя не було ідеальним і багато випробовувало нас, […]

Призов до армії з травня зріс у три рази, але цього недостатньо

За повідомленням адвоката підозрюваного, Ігоря Сулими, його клієнт послався на статтю 63 Конституції України. Ця стаття захищає громадян від самозвинувачення та дозволяє не надавати інформацію, яка може бути використана проти них у суді.

За їхніми словами, це вдвічі-втричі більше, ніж в останні зимові місяці, і приблизно стільки ж, скільки російська армія набирає щомісяця.

Тому «найближчими тижнями на фронт прибуде велика кількість новобранців, але деякі з них погано навчені або не у формі».

«Ситуація трохи покращується порівняно з кінцем 2023 року, коли була сильна нестача людей. Але наші потреби все ще перевищують кількість людей, яких ми отримуємо», – заявив виданню Сергій Скібчик, прес-офіцер 65-ї бригади, яка воює на півдні України.

Медик, що воює в районі Торецька, сказала, що за останні два місяці її бригада прийняла дві тисячі призовників.

При цьому «мобілізаційний поштовх досі не призвів до значного посилення сил України на полі бою».

«Багато призовників усе ще завершують тижневий навчальний процес і ще не дісталися фронту. А деякі новобранці, які прибули, фізично не придатні до бою», – йдеться у статті з посиланням на українських військових.

Вони тим не менш «сподіваються, що приплив солдатів допоможе Україні стабілізувати лінію фронту цього літа».

Українські війська просунулися в Курській області

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Проте в районі Глушковського спостерігається певне затишшя. Тим часом російські пропагандисти стверджують, що їхні війська змогли досягти прогресу на схід від Кореневого, зокрема біля населеного пункту Крем’яне. Ці заяви, втім, залишаються непідтвердженими офіційними джерелами або іншими незалежними джерелами.

Російські джерела також заявляли про штурмові дії українських військ поблизу Новоіванівки, розташованої на південний схід від Кореневого, та в районі Пльохового, що на південь від Суджі. У регіоні діють підрозділи російської 83-ї окремої повітряно-десантної бригади та 810-ї окремої морської піхотної бригади Чорноморського флоту, які забезпечують оборону території.

Операція ЗСУ в Курській області показує інтенсивність бойових дій та демонструє, що Україна продовжує використовувати тактику активного наступу навіть на території супротивника. Це також свідчить про наявність українських стратегічних інтересів на цій ділянці фронту, особливо поблизу кордонів з Росією, що може бути важливою складовою для стримування подальших атак з боку російських військ на прикордонні українські області.

У нещодавньому інтерв’ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Так, у разі підвищення військового збору до 3% або 5% дещо більше половини, а саме 55% учасників опитування зазначили, що не зможуть компенсувати цю різницю своїм працівникам. Відповідно, це призведе до зниження реального доходу людей.

У разі зростання військового збору до 3% повністю компенсувати різницю при найближчому перегляді заробітних плат готові 15% компаній, частково – 14%. Решта 7% розглядають варіант повної компенсації за рахунок введення надбавки до кінця року, в якому буде скасовано воєнний стан.

Якщо йдеться про зростання військового збору до 5%, у такому разі повністю готові компенсувати зниження реального доходу працівників дещо менше компаній – 14%, а частково – 13%. І 6% готові повністю компенсувати надбавкою до кінця року, в якому буде скасовано воєнний стан. Інші компанії розглядають різні підходи до компенсації або ще не ухвалили відповідне рішення.

Останні новини