Субота, 19 Квітня, 2025

В ЄС шукатимуть майно українців, куплене за “корупційні кошти”

Важливі новини

Росіяни активно просуваються на флангах Великої Новосілки

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

Про це повідомляють українські військові та воєнкори.

Так, лейтенант ЗСУ з позивним «Алекс» пише, що в Новому Комарі на північ від Великої Новосілки точиться бій, на південь від нього – у районі Благодатного – росіяни «мають просування».

«Вся біда в тому, що ворог найближчим часом може взяти повністю під контроль фланги навколо міста, а потім усе за стандартом, як ми бачили до цього, не дуже втішна перспектива», – прокоментував він.

Аналогічну інформацію повідомляє і військкор Мірошников.

«Якось дуже швидко по Великій Новосілці все відбувається… Не те щоб це було несподівано. Але ворог дуже швидко прориває ключові точки на флангах. Брак людей, снарядів і дронів дуже позначається, на жаль», – написав він.

Велика Британія підтвердила право України на використання Storm Shadow

Ініціатором обговорення цього питання став депутат від Консервативної партії Джеймс Картлідж. Його звернення до теми використання ракет Storm Shadow підкреслило важливість цього питання для британської зовнішньої політики та оборонної стратегії.

Парламентський заступник держсекретаря з питань оборони Люк Поллард запевнив, що позиція Великобританії щодо Storm Shadow не змінилася. Він зазначив, що уряд продовжує надавати військову допомогу Україні, підтримуючи її право на самооборону від незаконної агресії Росії відповідно до міжнародного гуманітарного права.

Нещодавні заяви нового прем’єр-міністра Британії Кейра Стармера також були уточнені. Він заявив, що Україні було дозволено використовувати Storm Shadow для ударів по військових цілях на території Росії. Президент Володимир Зеленський під час саміту НАТО у Вашингтоні подякував Великій Британії за можливість атакувати ворожі об’єкти.

Стармер наголосив, що використання цих ракет має відповідати міжнародному гуманітарному праву, і остаточне рішення щодо їхнього застосування має приймати Україна.

Спочатку новий британський прем’єр Кір Стармер не підтвердив дозвіл на використання ракет Storm Shadow проти Росії. Водночас міністр оборони Великої Британії Джон Хілі заявив, що Україна може використовувати ці ракети на території Росії.

Заплутана ситуація виникла через те, що після вступу на посаду прем’єр-міністр Стармер запропонував послабити обмеження на використання Storm Shadow, що стало зміною політики. Джерела в Міністерстві оборони пояснили, що Велика Британія мала узгодити це рішення з Францією, яка є співвиробником цих ракет, та іншими ключовими союзниками НАТО, перш ніж дозволити Україні використовувати ракети проти Росії.

Війна за ритуальний бізнес у столиці. Оприлюднено скандальний фільм

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

У мережі оприлюднено фільм про боротьбу за похоронний бізнес у столиці. Автори матеріалу стверджують, що цей ринок у Києві захопили структури, які підконтрольні керівництву столиці. Також у фільмі задокументовані випадки нелегального продажу ритуальних послуг людьми Володимира Кличко.

Вони наполягають, що протягом довгого часу керівні особи та структури приховують інформацію стосовно цієї теми. При цьому автори сюжету пов’язують переділ ринку з мером Києва Віталієм Кличком та його найближчим соратниками.

Зокрема, у скандальному відео про те, як команда Володимира Кличка заробляє буквально з кожного померлого кияна, а в своєму так званому бізнесі використовує погрози, шантаж та рейдерство. Крім того, “бізнес Кличко на померлих киянах” працює повністю нелегально, та ні копійки не заплатив до бюджету.

Ситуацію у відео коментує керівниця і власниця компанії «Петро Великий» Алла Ландар. Це підприємство надає ритуальні послуги в столиці з 1994 року. Ландар заявляє про рейдерство, та розказує про погрози в свою адресу.

Також у фільмі пряма мова інших киян, пострадавших від незаконних дій Кличка та його людей: в хід йшло все – від погроз, до примінення фізичної сили до жінок.

На скандальні звинувачення ніхто зі згаданих керівників столиці так і не відреагував.

Багатодітним чоловікам необхідно нотаріально доводити утримання дітей для відстрочки від мобілізації

У зв'язку зі стрімким розвитком суспільства та введенням нових нормативних актів українським законодавством, виникла необхідність у зміні умов щодо отримання відстрочки від військової мобілізації для багатодітних батьків. Зокрема, з метою забезпечення об'єктивної перевірки факту фактичного утримання дітей, ухвалено рішення про обов'язковість нотаріального підтвердження цього обставини для чоловіків з числа багатодітних сімей.

Зазначена ініціатива визначає, що батько, який претендує на відстрочку від мобілізації через своє багатодітнє становище, повинен пред'явити документальне підтвердження про фактичне утримання кожної зі своїх дітей. Це може бути підписане ним особисто заявлення або довідки від органів опіки та піклування, що підтверджують факт опіки над кожним з дітей. Однак, для забезпечення надійності та об'єктивності цієї інформації, необхідне її нотаріальне посвідчення.

Такий підхід впроваджено з метою запобігання можливим випадкам недостовірного представлення інформації стосовно утримання дітей та забезпечення справедливості в розгляді питань щодо надання відстрочки від військової служби. Рішення про обов'язкове нотаріальне підтвердження факту утримання дітей багатодітними батьками стало важливим кроком у напрямку покращення військової мобілізаційної системи та забезпечення її ефективності та справедливості для всіх категорій громадян.

Це рішення спрямоване на забезпечення прозорості та точності даних щодо осіб, які претендують на відстрочку від мобілізації.

«Військовозобов’язаний і батько трьох неповнолітніх дітей визнаний придатним до військової служби. Згідно з мобілізаційним законом, він автоматично має отримати відстрочку від мобілізації. Його діти народжені від двох жінок, з якими чоловік розлучений, поки не живе, але продовжує фінансово утримувати дітей. Що вигадав ТЦК? Там додатково вимагають договір між чоловіком і його колишнім подружжям про те, що він бере участь в утриманні своїх неповнолітніх дітей”, – повідомив нардеп Ігор Фріс.

Згадка про письмовий договір між батьками, в якому потрібно прописати, з ким проживатимуть діти і ступінь участі другого з батьків у їхньому вихованні, є в урядовій постанові № 560.

Фріс розцінює цю вимогу як незаконну.

«Уряд цією постановою запровадив додаткові вимоги для військовозобов’язаних щодо підтвердження ними певних юридичних фактів і документів, що розцінюється як перевищення норм і положень закону про мобілізацію», – заявив нардеп.

Розподіл коштів для бізнесу в програмі Ukraine Facility

У 2024 році Ukraine Facility визначається як стратегічна програма, спрямована на економічне оздоровлення України через відведення значних фінансових ресурсів. За інформацією, наданою Олексієм Соболевим, заступником міністра економіки України, розмір фінансування може коливатися в межах від 1 млрд до 1,5 млрд євро. Основна увага цієї програми спрямована на малі та середні підприємства, які є важливими катализаторами для економічного зростання та розвитку країни.

Ці фінансові вливання передбачається використовувати з метою зниження вартості застави для підприємств, що стане стимулом для їхнього активного розвитку. Крім того, співпраця з міжнародними фінансовими організаціями та українськими банками має на меті розширення обсягів кредитування, що сприятиме підтримці бізнесу на всіх рівнях.

Український бізнес очікує на цю програму з надією на покращення умов для розвитку і росту. Ukraine Facility стає ключовим інструментом у зміцненні фінансової стабільності та конкурентоспроможності української економіки на міжнародному ринку.

У рамках програми передбачено загалом 12 млрд євро на розширення європейських проєктів в Україні протягом чотирьох років. Зокрема, компонент “Pillar 2” Ukraine Facility передбачає спрямування 7 млрд євро на підтримку приватних, муніципальних та державних проєктів. Програма фокусується на сім ключових секторах, включаючи енергетику, оборонну промисловість, сільське господарство, ІТ, транспорт, виробництво критичних матеріалів та переробну промисловість.

Додатково, у 2024 році планується виділити до 1,5 млрд євро на розвиток існуючих програм, запроваджених міжнародними фінансовими організаціями в Україні, з яких 70% спрямуються на малий та середній бізнес. Співпраця з українськими банками, які беруть участь у програмі, відкриває доступ до додаткових ресурсів для здешевлення кредитів та інших пільг для бізнесу.

Поміж інших ініціатив Міністерства економіки є програма підтримки “Зроблено в Україні”, яка включає грантові програми для ветеранів, компенсації для аграріїв на придбання техніки, а також гранти та компенсації для переробної промисловості. Змінено також програму “Доступні кредити 5-7-9%” для полегшення умов кредитування бізнесу.

У лютому Європейська Рада підтримала виділення Україні 50 млрд євро у рамках Ukraine Facility, що підтверджується надходженням перших траншів у березні та квітні. З погодженням Плану для Ukraine Facility у травні Європейський Союз визначив конкретні реформи, необхідні для отримання додаткового фінансування. Виконання цих умов дозволить Україні залучити у 2024 році загалом 16 млрд євро, включаючи 3 млрд євро у формі грантів.

Як повідомляють наші джерела, з поверненням Дональда Трампа в Овальний кабінет європейці розпочнуть детальну перевірку всіх крупних покупок нерухомості та бізнесу громадянами України, починаючи з лютого 2022 року.

За інформацією джерел, перевірки пов’язані з інформованістю європейських структур про високий рівень корупції в Україні та побоювання, що кошти, якими громадяни України оперують за кордоном,  можуть мати “корупційне походження”.

Так як під моніторинг попадають угоди укладені українцями починаючи з лютого 2022 року, можемо припустити, що шукатимуть розтрату військової допомоги наданої Україні, для захисту від агресії РФ.

Так, за інформацією джерел, з початку тижня деякі європейські нотаріуси при оформлені громадянами України угод з купівлі нерухомості (як житлової так і комерційної) почали більше цікавитись “первинною документацією та задавати додаткові питання про походження коштів”.

Нагадуємо, в кінці грудня 2024 року Дональд Трамп натякнув на масштабні перевірки цільового використання військової допомоги наданої США та заявив, що “Україна має відзвітувати за кожен долар американської допомоги”.

The post В ЄС шукатимуть майно українців, куплене за “корупційні кошти” first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини