П’ятниця, 18 Липня, 2025

Верховна Рада розглядає закон про звільнення від відповідальності військових, які повернулись на службу

Важливі новини

Майже половина українських пенсіонерів за межею бідності

Ситуація, що склалася, викликає занепокоєння серед військових експертів та політиків. Вони застерігають, що нестача артилерійських боєприпасів може суттєво вплинути на хід бойових дій. Деякі аналітики навіть прогнозують можливість повторення так званого "снарядного голоду", який вже спостерігався раніше.

Тільки 12,5% можуть похвалитися виплатами, що перевищують 10 тисяч гривень. Цю інформацію оприлюднив Пенсійний фонд України.

Згідно з даними Фонду, в Україні налічується 10,26 мільйона пенсіонерів, а середній розмір пенсії становить 5 816,6 гривень. Розподіл пенсійних виплат виглядає наступним чином:

Ці цифри свідчать про значну нерівність у виплатах.

Згідно з інформацією Пенсійного фонду, найбільші пенсії отримують жителі столиці та кількох областей:

Найменші пенсії фіксуються у Тернопільській області, де середній розмір становить лише 4 436,4 грн.

На початок липня 2024 року ситуація з пенсіями в Україні залишається тривожною. Більшість пенсіонерів отримують виплати на межі бідності, а лише невелика частина має можливість жити на гідному рівні. Це підкреслює необхідність реформ у пенсійній системі та соціальній політиці для забезпечення гідного життя українських громадян похилого віку.

Коли в Україні розпочнеться опалювальний сезон

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Графік початку опалювального сезону в різних містах:

Влада Луцька та Рівного поки що не оголосила точні дати початку опалювального сезону, але також орієнтуватиметься на погодні умови. Водночас, у Рівному тепло подали в лікарні ще 8 жовтня.

У Дніпрі міська влада повідомила, що всі роботи з теплоізоляції завершені, однак точна дата початку опалювального сезону ще не відома.

Тарифи на опалення у 2024 році

В умовах воєнного стану, продовженого до 9 листопада 2024 року, в Україні запроваджено мораторій на підвищення тарифів. Це означає, що до 30 квітня 2025 року ціни на газ, гарячу воду та опалення залишаться незмінними. Так, жителі, які користуються послугами “Нафтогаз України”, платитимуть 7,96 гривні за кубометр газу, в той час як інші постачальники тримають ціни в межах 7,70-9,99 гривень за кубометр.

Щодо електроенергії, з 1 жовтня більшість населення сплачуватиме 4,32 грн за кВт-год, а використання електрокотлів, якщо проєкт затверджено, обійдеться в 2,64 грн за кВт-год. Опалювальний сезон може проходити за пільговим тарифом, але тільки на перші 2000 кВтг на місяць. Після перевищення цього ліміту, тарифи будуть стандартними.

Видання “СЛІДСТВО.ІНФО” звернулося до суду із позовом проти Верховної Ради України

Агенція журналістських розслідувань ім'ям журналіста медіа Ігоря Ющенка виступила в суді проти Апарату Верховної Ради України у зв'язку з відмовою надати публічну інформацію за журналістським запитом. Відповідно до повідомлення, видання "Слідства.Інфо" надіслало запити до Апарату Верховної Ради України з метою отримання інформації про службові відрядження народних депутатів за кордон після повномасштабного вторгнення. Попри це, редакція отримала відповіді, у яких зазначалося, що Апарат Верховної Ради України не є розпорядником інформації щодо такої, яка може бути отримана шляхом узагальнення, аналітичної обробки даних або потребує створення в інший спосіб. Представники ВРУ також посилалися на обмеження поширення інформації про діяльність Верховної Ради України, її органів та народних депутатів у зв'язку з дією воєнного стану. У своїй відповіді представники ВРУ наголосили на значенні закордонних візитів народних депутатів та їх впливу на обсяги військової та гуманітарної допомоги, а також стабілізацію економіки та повоєнну відбудову України. Крім того, у відповіді було зазначено, що розголошення запитуваної інформації може загрожувати національній безпеці України, що переважає суспільний інтерес у її отриманні.

У липні 2023 року журналістам видання "Слідства.Інфо" вдалося з'ясувати, що 48-річний Юрій Арістов, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, який є народним депутатом від партії "Слуга Народу", перебував у розкішному 5-зірковому готелі Waldorf Astoria Maldives на приватному острові Ітхаафуші, Мальдіви. Журналісти вирішили надіслати запит, щоб з'ясувати, як саме нардеп перетнув український кордон і чи була його поїздка на Мальдіви робочою. Незважаючи на обіцянки прес-секретарки депутата надати відповідь на запит протягом кількох годин, помічниця, а також сам нардеп проігнорували спроби журналістів "Слідства.Інфо" отримати відповіді на надіслані питання. Після того, як матеріал "Слідства.Інфо" було опубліковано, Юрій Арістов висловив бажання звільнитися з посади народного депутата України.

У результаті розслідування видання "Слідства.Інфо" було встановлено, що народний депутат Юрій Арістов перебував у розкішному готелі на Мальдівах, а не виконував робочі обов'язки, як повинен був. Журналісти намагалися отримати відповіді від нардепа та його представників, але ті ігнорували їхні запити. Після публікації матеріалу Юрій Арістов вирішив звільнитися з посади народного депутата. Цей випадок підкреслює важливість журналістських розслідувань у виявленні недоробків у діяльності посадових осіб та забезпеченні відкритості та прозорості у роботі українських чиновників.

СБУ викрили корупційну схему з продажем світла у Києві

Служба безпеки України викрила чергову корупційну схему в столичній владі. Цього разу об’єктом розслідування стало комунальне підприємство “Київміськсвітло”, яке відповідає за освітлення вулиць Києва. За попередніми даними, оборудка завдала бюджету столиці збитків на 40 мільйонів гривень. За версією слідства, у корупційній схемі брали участь дві компанії: “Інтелтек Трейд” – фірма, пов’язана з колишнім народним депутатом […]

The post СБУ викрили корупційну схему з продажем світла у Києві first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українська співачка Тіна Кароль розповіла про проблеми українського шоу-бізнесу

Відома українська співачка Тіна Кароль поділилася своїми думками про конкуренцію у шоу-бізнесі України, порівнюючи її з міжнародною практикою. За словами артистки, за кордоном зірки часто підтримують одне одного, створюючи творчі колаборації та працюючи разом над новими проектами. В Україні ж, на жаль, ця культура співпраці майже не розвинута, і часто музиканти не зустрічаються для спільної […]

The post Українська співачка Тіна Кароль розповіла про проблеми українського шоу-бізнесу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У Верховній Раді розглядають законопроєкт, який дозволить звільнити від кримінальної відповідальності військових, що самовільно залишили службу, але добровільно повернулись. Ініціативу підтримало Міноборони.

Законопроєкт №13260, що наразі перебуває на розгляді у Верховній Раді, стосується військовослужбовців, які у минулому самовільно залишили військову частину, але згодом добровільно повернулись до виконання обов’язків. Міністерство оборони України підтримує цей документ, підкреслюючи, що йдеться не про амністію, а про механізм мотивації та відновлення.

“Йдеться про тих, хто усвідомив свою помилку, повернувся до побратимів і не ухиляється від служби”, — зазначають у Міноборони.

Міністерство нагадало, що схожа процедура діє з 2021 року згідно з Законом №4392-ІХ, але новий законопроєкт дозволяє чітко врегулювати правовий статус військових, які вже повернулись. Зокрема, вносяться зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України.

Що передбачає законопроєкт №13260:

  • встановлення підстав для звільнення від кримінальної відповідальності;

  • уточнення, що військові, які самовільно залишили службу до набрання чинності Законом, але повернулись до 30 серпня 2025 року та відслужили щонайменше три місяці, можуть бути звільнені від переслідування.

У міністерстві переконані, що новий законопроєкт сприятиме поверненню людей до бойових підрозділів і відновленню їхнього статусу.

Останні новини