Субота, 19 Квітня, 2025

Відступ з Курської області: що означає рішення України

Важливі новини

Перспективи мобілізації в Україні: реальність чи утопія?

Українська масова мобілізація: міф чи реальність економічного виклику

Аналіз відомого економіста доктора Андрія Длігача, що цитується УНІАНом, висвітлює важливий аспект сучасної ситуації в Україні. За його словами, нинішня країна не має необхідних фінансових ресурсів для масштабної мобілізації, яка б становила 500 тисяч українців. Зазначається, що навіть масовий призов в масштабах понад 15% наявного резерву може призвести до економічної катастрофи. Експерт підкреслює, що подальше збільшення обсягів мобілізації може призвести до масового закриття підприємств і загострення економічної ситуації в країні.

Зазначається, що зараз максимально доступна кількість для мобілізації становить лише 230 тисяч осіб. Таким чином, потрібно шукати альтернативні підходи, такі як рекрутинг та оптимізація використання наявних людських ресурсів.

Цей аналіз свідчить, що масова мобілізація в Україні є вкрай складною фінансовою задачею. Єдиним можливим варіантом допомоги у цій ситуації може бути втручання з боку міжнародних партнерів, проте навіть вони повинні будуть враховувати не лише постачання зброї та техніки, а й надання фінансової підтримки, що може бути ускладненим через обмеження у фінансовій допомозі та невизначеність стосовно її майбутнього продовження. Умови сучасної української економіки не дозволяють самостійно впоратися з цим викликом.

Висновки до вищезгаданої статті:

• Масова мобілізація в Україні стикається з серйозними фінансовими обмеженнями, що ускладнюють можливість призову значної кількості осіб.

• Навіть невелике збільшення обсягів мобілізації може мати негативні економічні наслідки, такі як масове закриття підприємств та загострення економічної ситуації.

• Сучасні обмеження економічних ресурсів не дозволяють Україні самостійно впоратися з викликом масової мобілізації.

• Необхідна допомога з боку міжнародних партнерів може стати вирішальною у забезпеченні необхідних ресурсів для ефективної оборони та збереження стабільності в країні.

В Одесі затримали військового ТЦК за хабар у 500 доларів

В Одесі правоохоронці викрили співробітника територіального центру комплектування (ТЦК), який за хабарі обіцяв видаляти військовозобов’язаних із бази розшуку. Його затримали під час отримання 500 доларів США. Про це повідомили у Головному управлінні Національної поліції в Одеській області. Слідчі встановили, що 29-річний солдат одного з одеських районних центрів комплектування поширював інформацію серед знайомих про можливість вплинути на […]

The post В Одесі затримали військового ТЦК за хабар у 500 доларів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Депутат від «Слуги народу» виїхав до ЄС і не повернувся

Депутат Берегівської районної ради від партії «Слуга народу» та завідувач сектору юридичного забезпечення Головного управління Державної міграційної служби у Закарпатській області Валентин Веремчук ще у листопаді 2024 року виїхав до Європейського Союзу — і з того часу не повернувся. Про це повідомив журналіст Віталій Глагола. За його словами, виїзд був оформлений через пункт пропуску «Дякове» […]

The post Депутат від «Слуги народу» виїхав до ЄС і не повернувся first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Запоріжжі кілер застрелив чиновника, який критикував голову ОВА Івана Федорова

У Запоріжжі сталася трагічна подія: кілер вистрілив у відстороненого від виконання обов’язків директора департаменту правового забезпечення Запорізької міської ради Максима Денщика. На жаль, цей жахливий вчинок став реальністю, як підтверджує поліція. Насильство в будь-якій формі є неприпустимим і вражає глибоко кожного громадянина. Варто зауважити, що раніше на Максима Денщика погрожував вбивством голова ОВА Іван Федоров. Цей випадок викликає серйозне занепокоєння щодо безпеки та стабільності в регіоні. Владні органи повинні негайно реагувати на подібні інциденти та вживати необхідні заходи для забезпечення правопорядку та захисту громадян. Нехтування цими проблемами може призвести до подальшого наростання конфліктів і загрози громадській безпеці.

Напад стався за місцем проживання чиновника біля під’їзду, вистрілили щонайменше 4 рази. Усі кулі влучили в живіт. Максим Денщик помер у реанімації.

На початку травня Максим Денщик заявив про тиск з боку голови Запорізької ОВА Івана Федорова та погрози «розправи» (на скріншоті), а незабаром його усунули з посади.

На Волині виявлено злочинну групу, що привласнила бюджетні кошти на ремонті військових об’єктів

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Восени минулого року квартирно-експлуатаційний відділ (КЕВ) Міноборони на Волині уклав 4 договори з приватним підприємством на ремонт приміщень для потреб одного з військових підрозділів у регіоні. На ці роботи було виділено майже 10 млн грн.

Оборудку організував керівник компанії-підрядника, який залучив до протиправної діяльності посадовця КЕВ та керівника підприємства, яке здійснює нагляд за виконанням робіт.

До актів виконаних робіт директор підприємства впродовж 2023 року вносив неправдиві дані. Зокрема, завищував вартість матеріалів, вказував роботи, яких насправді підприємство не виконувало.

Готувати фальсифіковані акти допомагав керівник підприємства з нагляду за виконанням робіт, а підписував їх начальник КЕВ. Після цього кошти надходили на рахунки підрядника. Через такі махінації бюджету було завдано збитків на понад 2,2 млн грн.

Посадовця та двох керівників приватних підприємств обвинувачують у службовому підробленні та привласненні майна (ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 28 ч. 2 ст. 366 КК України)

Санкції цих статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна.

Під час досудового розслідування було відшкодовано усі завдані збитки.

Процесуальне керівництво здійснювала Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.

Стрімке просування російських військ у Курській області змусило українські сили до вихідних залишити майже всю територію, окрім невеликої ділянки. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

За даними українських чиновників, рішення про відведення військ було прийнято для збереження життів військових та оптимального розподілу ресурсів на інших фронтах. Втім, це рішення викликало суперечки як серед міжнародних аналітиків, так і всередині самої країни.

Україна сподівалася утримати територію в Курську як козир на мирних переговорах, але українські чиновники заявили, що війська необхідно вивести, щоб зберегти життя людей.

Критики Курської операції заявили, що виведення військ показало, що це була марнотратна нерозсудливість, унаслідок якого було розтрачено деякі з найкращих українських військ і їхню цінну західну бронетехніку, яка була вкрай необхідна на інших фронтах України.

Однак деякі аналітики заявили, що Україна, яка поступається за чисельністю та озброєнням своєму гігантському сусідові, була змушена використовувати нестандартні рішення.

“Що таке один поганий варіант серед безлічі поганих варіантів? Україна стикається з дилемою за дилемою?” – сказав Нік Рейнольдс із Королівського інституту об’єднаних збройних сил у Лондоні.

За словами українських чиновників, операція досягла деяких зі своїх початкових цілей: довела українцям і західним прихильникам, що військові все ще можуть вести наступальні дії, запобігла очікуваному російському вторгненню в тому самому районі та захопила солдатів для обміну на українських ув’язнених, які перебувають у нелюдських умовах у російських в’язницях.

При цьому Україні вдалося стабілізувати ключові ділянки лінії фронту на сході України, відтіснивши Росію в районі Покровська і контратакувавши біля Торецька, який був на межі захоплення.

Тактика росіян у Курській області

Як пише WSJ, в умовах, коли українці постійно обстрілювали їхню бронетехніку, росіяни покладалися на артилерію, авіаудари і піхоту, щоб просуватися вперед складною місцевістю Курської області, заповненою болотами і м’якою землею, не здатною витримати важку техніку в дощову пору року.

Крім того, в Курську область були перекинуті північнокорейські солдати, які проривалися вперед під шквальним вогнем, не знаючи сучасних маневрів на полі бою, але демонструючи фізичну силу і хоробрість:

“В одному з боїв українські сили спеціальних операцій вісім годин відбивалися від хвиль північнокорейських солдатів, зрештою в них закінчилися боєприпаси, і вони відступили, захопивши полоненого, який пізніше помер від отриманих ран”.

Один із бійців ЗСУ зазначає, що північнокорейці були всюди, “їх неможливо було порахувати”.

Вирішальне значення для просування росіян мав новий вид безпілотників, керованих по оптоволоконному кабелю, які не піддаються українським електронним перешкодам.

“До початку березня українські війська не могли перекинути техніку до Курська або з Курська без того, щоб не потрапити під град російського вогню, що унеможливило практично систематичну евакуацію поранених або підкріплень”, – пише WSJ.

Минулими вихідними солдати, які перебували в цьому районі, повідомили, що шляхи постачання військ, що залишилися, перебувають під обстрілом і практично не прохідні для транспортних засобів, а артилерія і безпілотники працюють над тим, щоб стримати просування і дати їм можливість відійти.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що оточення українських військ у Курській області Росії немає, операція ЗСУ “в певних районах” регіону триває.

Аналітики ISW писали, що Росія звинувачує українських військових нібито у військових злочинах у Курській області, щоб зірвати переговори про 30-денне перемир’я.

The post Відступ з Курської області: що означає рішення України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини