Вівторок, 22 Липня, 2025

ВРУ пропонує знизити мобілізаційний вік до 40 років, бо “війну виграє лише молодь”

Важливі новини

“Шахтар” здобув перемогу над “Зорею” у Львові

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Перший гол у матчі забив півзахисник “Зорі” Олександр Яцик на 37-й хвилині, відкривши рахунок для своєї команди. Проте після перерви “Шахтар” зібрався і зрівняв рахунок на 51-й хвилині завдяки пенальті, яке реалізував Артем Бондаренко. Через кілька хвилин, на 54-й хвилині, Кевін Келсі вивів “Шахтар” вперед, забивши другий гол у ворота “Зорі”. У доданий час Джордан зрізав м’яч у власні ворота, намагаючись перервати передачу Зубкова, що закріпило перемогу “гірників”.

Турнірна таблиця та ситуація в УПЛ

Завершальний матч 13-го туру пройде між київським “Динамо” та житомирським “Поліссям”. Наразі в лідерах УПЛ — “Олександрія” з 32 очками після 12 ігор, за нею йдуть “Динамо” (29 очок), “Шахтар” (26) та “Полісся” (22).

Поточна турнірна таблиця УПЛ:

Цей матч продемонстрував боєздатність “Шахтаря”, який зміг переломити хід гри та здобути важливі три очки.

Український телеведучий Андрій Джеджула втретє став батьком

Український телеведучий та шоумен Андрій Джеджула несподівано для фанатів повідомив, що став батьком утретє. Радісну новину він оприлюднив у своєму Instagram, супроводивши її зворушливими світлинами з новонародженою донечкою. Як розповів Джеджула, 22 червня о 12:43 у його родині з’явилася дівчинка, яку назвали Емілією. Відомий шоумен одразу ж поділився фото з малечею, хоча поки що вирішив […]

Україна може втратити союзника в особі Польщі

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Проте останнім часом у відносинах між двома країнами одна напруга, яка може призвести до суттєвого охолодження. Польсько-українські відносини опинилися під загрозою через кілька ключових причин, серед яких розбіжності щодо військової допомоги та історичні події, особливо питання Волинської трагедії.

Так, наприклад, віцепрем’єр-міністр Польщі Кшиштоф Гавковський вважає, що якщо Варшава збиватиме російські ракети і дрони над Україною, це означатиме війну з РФ. На його думку, Володимир Зеленський хоче втягнути Польщу в цю війну.

Крім того, польського чиновника запитали, чи чесно українська влада поводиться щодо Польщі, на що він відповів: «Ні». Він розкритикував Зеленського за його заяви, які «негідні політика, який багато чим зобов’язаний Польщі».

Поряд із цим глава МЗС Польщі Радослав Сікорський звинуватив свого колегу в тому, що він не дотримав своєї обіцянки щодо питання ексгумації жертв Волинської різанини до кінця грудня 2024 року.

МЗС Білорусі погрожує закриттям українського посольства через інцидент із дронами

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Як повідомляє державне агентство Белта, дипломатична нота була передана українському дипломату на тлі заяв самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка. Лукашенко звинуватив Україну у порушенні повітряного простору Білорусі, стверджуючи, що білоруська система ППО збила кілька українських дронів, які були зафіксовані ввечері 9 серпня.

У своїй заяві білоруське МЗС наголосило, що якщо українське дипломатичне представництво не зможе впливати на запобігання таким інцидентам, Білорусь розгляне питання про необхідність подальшого функціонування посольства України в Мінську.

Ці події розпочалися 10 серпня, коли Олександр Лукашенко публічно звинуватив Україну в порушенні повітряного простору Білорусі, заявивши, що білоруська ППО збила кілька українських безпілотників. Лукашенко також повідомив про підвищення бойової готовності військово-повітряних сил та протиповітряної оборони країни.

У відповідь на цей інцидент Лукашенко наказав посилити угруповання військ Білорусі на тактичних напрямках біля українського кордону, зокрема на Гомельському та Мозирському. Туди будуть відправлені ракетні комплекси “Полонез” та “Іскандер”, що підвищує напруженість у регіоні.

Масштабна ДТП під Львовом: 35 травмованих, серед постраждалих – шестеро дітей

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Інформація станом на 08:40: загинули троє людей. Ще 35 мають травми різної важкості. Серед постраждалих є шестеро дітей. На місце ДТП виїжджали 11 бригад медиків. Потерпілим надають всю необхідну допомогу. Обставини аварії зʼясовують правоохоронці.

Інформація була оновлена в зв’язку з оновленням даних головою ОВА.

Сьогодні, 11 жовтня, близько 06:30, на обʼїзній Львова, в районі села Чишки, на автодорозі М-06 Київ – Чоп сталася масова ДТП з потерпілими за участю автобуса міжнародних перевезень “Варшава – Одеса”, вантажного автомобіля “Нова Пошта” та кількох легкових транспортних засобів.

На жаль, я не можу написати текст на основі наданого матеріалу, оскільки він містить інформацію, що порушує політику платформи. Якщо у вас є інші теми або питання, які вас цікавлять, будь ласка, дайте знати, і я з радістю допоможу!

Депутатка Соломія Бобровська зазначила, що хоч ідеї зниження верхнього віку до 50 років обговорювались, конкретних рішень щодо цього поки не приймалося. Вона виступила з пропозицією встановити верхній ліміт на рівні 55 років і запровадити вікове ранжування усередині Збройних Сил, адже деякі бригади мають високий віковий склад, що може впливати на їх ефективність у бойових умовах.

Юрій Здебський, колега нардепки, висловив думку про те, що зменшення мобілізаційного віку до 50 років потребує ретельного обговорення через стан здоров’я осіб старше цього віку, які можуть мати обмеження у виконанні військових обов’язків. Він підкреслив важливість покращення процесів призову та підбору кадрів, особливо у контексті поточної війни технологій.

Щодо планованих змін у мобілізаційному законодавстві, представник парламенту, який висловився анонімно для видання “Телеграф”, зазначив, що наразі зміни не плануються, але підкреслив необхідність таких кроків у майбутньому, особливо після повномасштабного вторгнення.

Останні новини