Середа, 23 Липня, 2025

Як фарби для волосся можуть впливати на здоров’я

Важливі новини

Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія, значення та традиції свята

Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне з дванадцяти найбільших християнських свят, яке має особливе значення для всіх вірян. Воно входить до числа неперехідних свят і щороку відзначається 25 березня (за новим календарем). Це свято символізує початок спасіння людства та є однією з найважливіших подій у християнському календарі. Назва “Благовіщення” походить від слова “благовість”, що означає “добра […]

The post Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія, значення та традиції свята first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

НБУ оголосив про пом’якшення валютних обмежень для бізнесу

Національний банк України оголосив про пом’якшення низки валютних обмежень, що набирають чинності з 21 грудня. Як повідомляє пресслужба НБУ, ці зміни не повинні суттєво вплинути на курсову динаміку та рівень міжнародних резервів, але мають на меті підтримати вітчизняних виробників та поліпшити умови ведення бізнесу в Україні. Зокрема, пом’якшено заборону на купівлю-продаж банківських металів. Тепер юридичні […]

The post НБУ оголосив про пом’якшення валютних обмежень для бізнесу first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Основні пункти перемовин в Лондоні: ракети до Patriot,  розвіддані та зниження призовного віку

Підписання угоди про надра з самого початку було під питанням, так як вона не містила гарантій безпеки з боку США, на які розраховували в тому числі європейці. Мова йде про фінансування в розмірі 20-30 млрд доларів на рік, які США не хочуть давати, а Європа просто не в змозі. За інформацією джерел, однією із причин […]

The post Основні пункти перемовин в Лондоні: ракети до Patriot,  розвіддані та зниження призовного віку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Кіровоградщина послаблює комендантську годину в ніч на Великдень — у чому нюанс

У ніч святкування Великодня мешканці Кіровоградської області зможуть вільно пересуватись протягом чотирьох годин. Обласна адміністрація ухвалила рішення скоротити комендантську годину з опівночі до 4 ранку. Про це повідомив голова ОВА Олег Райкович. За його словами, таке рішення продиктоване бажанням забезпечити віруючим можливість відвідати святкові богослужіння, водночас не наражаючи їх на небезпеку. На тлі останніх ракетних […]

Україна переходить до децентралізованої генерації

У майбутньому енергетична система України пройде значні зміни. Замість добре відомих 20 великих електростанцій, які домінують сьогодення, на карті країни з'явиться розгалужена мережа з 100-200 розподілених маневрових установок меншої потужності. Ця трансформація передбачає використання різноманітних джерел енергії, включаючи газові установки, теплові станції, які працюватимуть на біопаливі, а також сучасні системи накопичення енергії. Такий підхід дозволить зменшити залежність від одного джерела енергії, забезпечуючи більшу стабільність та ефективність всього енергетичного сектору країни. Крім того, ця стратегія сприятиме збереженню навколишнього середовища та зменшенню викидів шкідливих речовин, що є важливим кроком у напрямку сталого розвитку.

Володимир Кудрицький, голова правління ПрАТ “НЕК “Укренерго”, розповів про цей перехід. За його словами, вже активно розвиваються проєкти нової розподіленої генерації. Основна увага приділяється проєктам із встановлення систем накопичення енергії, що є стандартними для розвинених країн, таких як Європа, США та Японія. Ці зміни передбачають повне або майже повне заміщення існуючих теплових генеруючих потужностей.

Однак, перехід не передбачає просту заміну одних видів енергії на інші. Натомість, планується створення мережі, яка включатиме в себе різноманітні джерела енергії, такі як промислові вітряки, сонячні батареї та газові станції. Наприклад, замість однієї великої теплової електростанції потужністю 1000 МВт, буде розгорнуто 100 малих станцій по 10 МВт. Це змінить структуру енергетичного ринку та архітектуру енергосистеми.

Щодо атомної енергетики, то вона залишатиметься основою української генерації, але разом з тим будуть активно розвиватися відновлювальні джерела енергії, такі як сонячні та вітрові електростанції. За словами Кудрицького, ці джерела є економічно вигіднішими у порівнянні з іншими джерелами.

Перехід до децентралізованої генерації має ще один важливий аспект – підвищення енергетичної безпеки країни. За словами Кудрицького, збільшення кількості малих електростанцій різного типу робить систему менш вразливою перед можливими загрозами.

Вже за останні два роки “Укренерго” затвердило технічні умови на приєднання накопичувальних установок на 1,2 ГВт, що свідчить про великий інтерес приватних інвесторів до цього сектору. Кудрицький впевнений, що першу систему ми побачимо вже цього року, оскільки введення накопичувальних систем у експлуатацію потребує значно менше часу порівняно з іншими джерелами енергії.

У міжчас, фахівці “Укренерго” зосереджують увагу на забезпеченні надійності живлення атомних станцій, як підтверджує ситуація на Запорізькій АЕС. Незважаючи на тимчасові труднощі, енергетична система працює на максимальному рівні, а фахівці роблять все можливе для відновлення нормального живлення.

Фарбування волосся давно стало частиною повсякденного догляду для мільйонів людей. Але наскільки це безпечно? Дослідниця компанії Lush Міллі Алквіст у своїй новій книзі True Colors: Фарбування волосся для цікавого та обережного пояснює, чому навіть у цій звичній процедурі варто залишатися уважними.

“Очевидно, що фарба для волосся не становить такого ж ризику, як куріння”, – зазначає Алквіст. “Але так багато людей фарбують волосся, що навіть невелике підвищення ризику має значення”.

Йдеться не про безпосередню причину, а про підвищення ймовірності розвитку низки онкологічних захворювань. Найбільшу небезпеку становлять перманентні фарби для волосся, які складають близько 80% світового ринку.

Основний підозрюваний – парафенілендіамін (PPD) та його похідні, такі як PTD і ME-PPD. Ці ароматичні аміни мають здатність проникати в організм і потенційно викликати мутації на клітинному рівні. Їх вживання пов’язують із підвищеним ризиком розвитку таких хвороб:

  • раку молочної залози;

  • неходжкінської лімфоми;

  • хронічного лімфолейкозу;

  • множинної мієломи.

Попри те, що ризик є відносно невеликим, зважаючи на масовість використання, його не можна ігнорувати.

Як знизити потенційну шкоду:

  • завжди використовуйте рукавички під час фарбування;

  • фарбуйте волосся у провітрюваному приміщенні;

  • не залишайте фарбу на довше, ніж зазначено в інструкції;

  • ретельно промивайте волосся після процедури;

  • намагайтесь збільшити інтервал між фарбуваннями.

Фахівці також радять звертати увагу на склад продукту. Якщо на етикетці є PPD, PTD або інші аміни – варто замислитися над альтернативами: менш агресивними формулами або натуральними барвниками.

У моді може бути будь-який колір — але найкращий тренд завжди той, що не шкодить здоров’ю.

Останні новини