Середа, 23 Липня, 2025

Законопроєкт про визнання освіти дітей за кордоном: комітет ВР рекомендує ухвалення

Важливі новини

Мера Ірпеня Маркушина заарештовано через його поїздку до Італії

Печерський суд Києва ухвалив рішення щодо міського голови Ірпеня Олександра Маркушина, призначивши йому тримання під вартою до 22 березня 2025 року із можливістю внесення застави в розмірі 30 млн гривень. Крім того, до цього часу він відсторонений від виконання своїх обов’язків як міський голова. Це рішення стало результатом розслідування, яке стосується поїздки Маркушина до Італії […]

The post Мера Ірпеня Маркушина заарештовано через його поїздку до Італії first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Шахрайська схема мера Ірпеня: як друзі Маркушина намагаються приховати корупційні схеми з бюджетними коштами

Український гідрометеорологічний центр оприлюднив детальний прогноз погоди, який обіцяє досить стабільну атмосферну ситуацію в найближчі дні. Синоптики повідомляють, що цього тижня жителям України навряд чи варто очікувати сніговий покрив, що є досить характерним для зимового періоду.

Така послуга коштує на українському чорному медіаринку від від 200уе і є найдешевшим способом на ринку з купою слідів, таких як повідомлення видання через гугл консоль. Цим займаються чорні піарники, які пишуть “липові” скарги та позови за матеріалами, які не подобаються замовникам.

Очевидно, тут ми маємо справу з відомою шахрайською схемою із застосуванням DMCA – американського Закону «Про авторське право у цифрову епоху». Пройдисвіти вже не перший рік використовують її для відмивання репутації корупціонерів, бандитів та різного шахрая в пошуковій видачі Google.

Для тих, хто не знає, як це працює, коротко викладемо суть. У 2020 році дослідники з The Wall Street Journal виявили сотні випадків, коли окремі особи або компанії, часто використовуючи явно вигадані особи, змушували видаляти посилання на несприятливі статті та повідомлення в блогах, в яких передбачалося, що засуджені злочинці, іноземні офіційні особи та бізнесмени вчинили правопорушення у США та за кордоном.

Завданням чорних піарників є домогтися видалення статті, де той чи інший їхній клієнт виставлений у непривабливому світлі, з сайту-першоджерела. Зазвичай це робиться за гроші клієнта.

По-друге, на сторінках свого сайту, де вони розміщують «оригінали» статей, ці спритники видаляють мета теги, якими можна визначити дату публікації, а також закривають ці сторінки для пошукових роботів. Ці маніпуляції вкрай ускладнюють автоматичну перевірку шахраїв щодо брехні щодо їх авторства.

Але щоби махінації мера Маркушина та його кумів не загубилися в інтернет-просторі, нагадаємо, у чому суть матеріалу та чому його так ретельно намагаються видалити.

У травні цього року українські телеграм-канали повідомили, що “БК Біг Буд Інвест” отримала на відновлення Ірпеня 497 млн грн, зокрема, понад 43 млн грн від Управління освіти та науки Ірпеня та 255 млн грн з місцевого бюджету, 180 млн грн від уряду Литви та 19 млн грн від міста Кашкайш (Португалія).

За кошти Уряду Литви компанія за 159 млн грн здійснила ремонт дитсадка “Радість” (нова назва “Рута”) та за понад 21 млн грн проводить ремонт протирадіаційного укриття дитсадка “Івасик-Телесік” у селі Козиці Ірпінської громади.

Засновником “БК Біг Буд Інвест” поки що номінально є Ольга Пінчук, але фактичний її власник – Сергій Росстальний – давній друг мера Маркушина.

Сергій Росстальний був рекомендований мером Ірпеня Уряду Литви для відновлення дитсадка “Рута”. Хоча формально Росстальний не є власником компанії “БК Біг Буд Інвест”, саме він був представлений Маркушиним у переговорах з Урядом Литви, як головний підрядник і навіть фотографувався з Президентом Литви на відкритті дитсадка “Рута”.

За даними системи “YouControl”, ФОП Росстальний Сергій Валерійович також неодноразово отримував прямі платежі від ТОВ “БК Біг Буд Інвест”. Ймовірно, саме так виводили бюджетні кошти.

Крім цього, ФОП Росстальний Сергій Валерійович отримав у 2022 році 11,8 млн грн на повоєнне відновлення освіти та житла громади. Зокрема, на ремонт покрівель ЗОШ №1 на вул. Тургенєвська, 17 (6,8 млн грн) та ЗОШ №17 по вул. Тищенка, 10 (4,5 млн грн); ремонти приватних будинків на вул. Садова, 41 (420 тис грн) та Новооскольська, 57 (850 тис грн); ремонт та заміна вікон НВО “Освіта” по вул. Привокзальна, 5 (522 тис. грн).

Також наближені до мера компанії без тендеру додатково отримали понад 16 млн грн від UNICEF (ЮНІСЕФ Україна) на відновлення 1 та 17 шкіл та дитсадка №7 “Бджілка”.

Понад 250 млн грн із отриманих цими підприємцями коштів на відновлення Ірпеня було виділено без проведення тендерних процедур.

Така активна діяльність із відновлення Ірпінської громади не залишилася поза увагою правоохоронців. По ряду підприємств Сергія Росстального та Єгора Ярмолича навіть пройшли обшуки та виїмки. Незабаром після цих подій Єгора Ярмолича випадково вбив перехожий в Ірпені. Від отриманих травм Ярмолич за кілька днів помер у лікарні.

Чому Маркушин, який нещодавно став фігурантом кримінальних проваджень, зокрема через зарплатний скандал в Ірпені, так активно лобіює компанії свого близького друга Сергія Росстального поки що залишається питанням.

Володимир Зеленський передбачає демографічний зростання після закінчення війни в Україні

Президент України Володимир Зеленський висловив свою оптимістичну глянцеву погляд на майбутній демографічний розвиток країни. Під час зустрічі зі студентами Сумського державного університету він висловив упевненість у тому, що після закінчення війни наступить демографічний "бум". Відповідаючи на запитання студентки щодо державних програм, спрямованих на стимулювання народжуваності, президент відзначив, що найважливішим чинником є безпека. За його словами, фінансові стимули можуть допомогти, але важливіше мати відчуття безпеки під час війни. Зеленський підкреслив необхідність наявності укриттів у школах і дитячих садках, а також розвитку систем протиповітряної оборони. Він висловив переконаність у тому, що після закінчення війни народжуваність зросте, оскільки люди будуть впевнені в майбутньому та Україні.

У висновках до вищезгаданої статті можна підкреслити наступне:

• Президент України Володимир Зеленський висловив оптимістичну перспективу стосовно демографічного розвитку країни після закінчення війни.

• Він підкреслив важливість забезпечення безпеки як основного фактору, що стимулює народжуваність під час конфлікту.

• Зеленський наголосив на необхідності розвитку систем протиповітряної оборони та наявності укриттів у школах і дитячих садках для забезпечення безпеки населення.

• Президент впевнений, що після закінчення війни народжуваність в Україні зросте, оскільки люди будуть впевнені в майбутньому та майбутній безпеці країни.

Агент ФСБ намагався вивезти креслення нової техніки ЗСУ

Контррозвідка Служби безпеки України зірвала спробу російських спецслужб викрасти секретну військову документацію. У результаті спецоперації в Одеській області затримано 47-річного інженера, який працював на ФСБ РФ і намагався передати ворогу критичні дані про новітні українські розробки. За інформацією СБУ, агент влаштувався на оборонне підприємство саме з метою отримання доступу до креслень та технологій виробництва запчастин […]

Зеленський пообіцяв ракети вітчизняного виробництва

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

На засіданні Зеленський заслухав доповідь головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, який представив детальну інформацію про фронтову ситуацію, зокрема в Покровському, Торецькому і Харківському напрямках. Головком ЗСУ наразі перебуває на передовій та тримає ситуацію під особистим контролем.

Крім того, розвідка доповіла про прогнози розвитку ситуації на фронті та найближчі цілі російських військ. Це дозволяє українському командуванню краще планувати свої дії та реагувати на можливі загрози.

Однією з ключових рішень засідання стало спрямування додаткового фінансування на ракетну програму України. Міністр оборони Рустем Умєров, віцепрем’єр з інновацій Михайло Федоров та міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін доповіли про потреби Сил оборони в дронах і ракетах до кінця року, а також про динаміку їх виробництва.

«Рішенням Ставки спрямовано додаткове фінансування на нашу ракетну програму. Ми плануємо збільшити виробництво ракет власного виробництва. Також обговорили питання насичення зброєю та технікою додаткових бригад. Активно працюємо з партнерами», – зазначив Володимир Зеленський.

В Україні також активно працюють над розширенням виробництва дронів. Заступниця міністра з питань стратегічних галузей та промисловості Анна Гвоздяр повідомила, що країна має потенціал для виробництва понад трьох мільйонів дронів за рік. Це стане можливим завдяки достатнім виробничим потужностям та співпраці з міжнародними партнерами.

Комітет Верховної Ради України з питань освіти і науки рекомендував парламенту ухвалити законопроєкт, який дозволить визнавати результати навчання українських дітей за кордоном. Цей документ покликаний забезпечити освітні права для 700 тисяч – 1 мільйона школярів, які були змушені виїхати через війну.

“… за результатами його розгляду в першому читанні прийняти за основу та в цілому”, – йдеться у висновку комітету.

Законопроєкт доповнює статтю шосту закону “Про повну загальну середню освіту”, з якою “громадяни України мають право на визнання результатів навчання, здобутих ними шляхом формальної та/або неформальної освіти у суб’єктів освітньої діяльності, що розташовані за кордоном (крім держави, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом), у порядку, затвердженому Кабінетом міністрів”.

Автор законопроєкту Сергій Бабак вказує, що законопроєкт надасть правові підстави для Кабміну розробити нормативні акти, що дозволять зарахувати результати навчання дітей, які виїхали за кордон.

Також є ще одна проблема, яка знаходиться поза правовими межами. Йдеться про освітні осередки, що були створені після 24 лютого за кордоном, які мають різний статус. Наприклад, є ті, що мають офіційний статус школи, зареєстрованої національним законодавством країни перебування. Перелік цих шкіл відомий освітнім управлінцям, оскільки ці заклади освіти були забезпечені підручниками, наданими нашою державою. Також є осередки неформальної освіти – від шкіл вихідного дня до невеликих об’єднань громадян, які навчають школярів. Після початку повномасштабного вторгнення з України виїхало від 700 тисяч до 1 мільйона дітей шкільного віку. Наше завдання, як мінімум, залишити тісний зв’язок із освітньою системою України, щоб, як ми сподіваємось, вони повернулися до нас після нашої перемоги”, – зазначив Бабак.

Віцепрем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров озвучив візійні плани з розвитку освітньої екосистеми Мрія. У майбутньому застосунок для учнів матиме функцію персоналізованих рекомендацій.

The post Законопроєкт про визнання освіти дітей за кордоном: комітет ВР рекомендує ухвалення first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини