Субота, 19 Квітня, 2025

Заступницю начальника управління Одеської ОДА затримали через недостовірне декларування майна на 2,4 млн гривень

Важливі новини

Українські депутати у США: що відомо про відрядження 37 парламентарів

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив, що 37 народних депутатів України відправилися у відрядження до США. За його словами, мета поїздки – зміцнення співпраці з американськими партнерами, а також системна робота з Конгресом і Сенатом США. Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук пояснив перебування українських народних депутатів у США та прокоментував критику, яка пролунала з боку […]

The post Українські депутати у США: що відомо про відрядження 37 парламентарів first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Костянтин Бондарєв: Тіньовий господар Київщини

Однак останнім часом репутація Бондарєва зазнала серйозних ударів. З'явилися звинувачення, які викликали значний суспільний резонанс та призвели до втрати довіри частини його електорату. Ці звинувачення стосуються можливої участі у сумнівних фінансових операціях та неналежного поводження з документацією.

До цих титулів варто додати неофіційний – “реальний господар Київщини”. За нашими даними, наразі на нього заведено кримінальну справу №42023000000001423. Джерела розповіли, що Бондарєва підозрюють у підробці адміністративних документів. Цей факт, міжнародні запити на його пересування і рахунки все одно не заважають йому пересуватися світом. При цьому на машинах Бондарєва кордон перетинають його родичі, друзі, ділові партнери і навіть молоденькі моделі.

Загалом нам відомо про 73 факти перетину українського кордону Бондарєвим і його оточенням із січня 2023 року по червень 2024 року. Для перетину кордону використовували автівки, що належать Бондарєву та його родині, а саме: LEXUS AI2400OT, Porsche KI7777HA, Toyota КА0667EP, Suzuki АI6404PE, Volvo КА0470ХМ, Mersedes Benz BO5955BO.

Сам Бондарєв для виїзду з України використовує дипломатичний паспорт DU004461. На якій підставі Бондарєв під час війни виїжджав із країни, ми не знаємо. Формально він не мав права залишати країну, оскільки не має жодного стосунку до міжнародного порядку денного країни або благодійних фондів. Для перетину кордону Бондарєв використовував дві машини – LEXUS і Toyota. За нашими даними, 10 червня і 16 червня чиновник залишав територію України через пункти пропуску Корчова-Краковець і Зосин-Устилуг.

Його дружина – Тетяна Шейнич (02.08.1976 р.н.) покидала країну на машинах LEXUS і Toyota, використовуючи закордонний паспорт FU020781. При цьому жінка має посвідку на проживання (RR0366364) у Словаччині. Однак найцікавіше, що 17 листопада 2023 року польською стороною Шейнич було пред’явлено звинувачення у зв’язку з використанням паспорта громадянина України з підробленими прикордонними штампами. Незважаючи на це, 19.12.2023 і 04.01.2024 Тетяна була зафіксована на прикордонних переходах. Останній був на пункті Долгобичів-Угринів.

Донька – Бондарєва Анастасія (19.05.2003 р.н.), закордонний паспорт FX137391. Має посвідку на проживання в Нідерландах. Кордон перетинала на LEXUS, Porsche і на поїзді. Друга донька Маргарита (02.07.2000 р.н.), закордонний паспорт FB961514. Для виїзду використовувала LEXUS, Toyota, Suzuki і Volvo. Крім того, користувалася поїздом.

Але не тільки родичі Бондарєва виїжджали з країни. За нашими даними, друзі сім’ї Віктор (23.01.1970 р.н., паспорт FU546631) і Сніжана Лебідь (07.12.1983 р.н., GC782070) користувалися машинами Бондарєва Toyota і Mersedes Benz для виїзду. Віктор Лебідь є чоловіком призовного віку. Однак це зовсім не заважало йому перетинати кордон.

Поряд із цим, партнер Бондарєва по “Банку Велес”, який закрили у 2015 році, Андрій Павлов (13.06.1970 р.н., паспорт FY702576) також використовував LEXUS Бондарєва для перетину кордону. Здебільшого залишав Україну на поїзді. Мабуть, колишні акціонери “Велеса” стали жити дуже скромно.

Також нам стало відомо, що двоє молодих людей призовного віку – Гліб Ханник (13.06.1994 р.н., паспорт FG021147) і Андрій Харківський (03.05.1996 р.н., паспорт FG793977) перетинали український кордон. Ймовірно, це водії Бондарєва. Адже з ними цього дня (21.01.2023) також перетинали кордон сам Бондарєв, його дружина, доньки, а також Віктор і Сніжана Лебідь.

Тепер переходимо до найцікавішого. На LEXUS Бондарєва на одному з прикордонних пунктів засвітилася й українська модель Аліса Стрижак (29.05.1993 р.н., закордонний паспорт GD616819). Дивно, але дівчина з таким самим ім’ям і роком народження фігурує у списках політичної партії “Патріоти Волині”. Але про її політичну кар’єру немає жодних даних. Натомість, судячи з її сторінки в Instagram, підкорювачка політики перебуває виключно за кордоном. При цьому вона підписана на Бондарєва в Instagram.

Новий керівник Київміськбуду: зв’язок з Ігорем Кушніром та перспективи розвитку

Новий керівник "Київміськбуду", Василь Олійник, відзначається своєю тісною зв'язаністю з бізнес-імперією Ігоря Кушніра, його попередника, що викликає значний інтерес серед громадськості та експертного середовища. Згідно з розслідуванням Bihus Info, Олійник, який на 80% є громадянином Києва та відомий як один із ключових забудовників України, у минулому працював у компанії-генпідрядника Stolitsa Group, що належить Владиславі Молчановій. Ця компанія відома своєю активною участю у київській забудові та має партнерські взаємозв'язки з родиною Кушніра.

Не менш цікавою є інформація про партнерські зв'язки Молчанової та Дар'ї Кушнір, 25-річної доньки Ігоря Кушніра, які були виявлені як кінцеві бенефіціари британської компанії Alliance 1903 LTD, зареєстрованої у Лондоні наприкінці 2022 року. Ця компанія також здійснює девелоперську діяльність, що вказує на додаткові підстави для публічної уваги до взаємозв'язків між бізнесом та політикою.

Додатково, варто зазначити, що Молчанова та Кушнір встановили партнерські зв'язки з бізнесменом, який має близькі стосунки з главою Офісу президента України, Андрієм Єрмаком. Це свідчить про складну мережу взаємозв'язків між ключовими гравцями в сфері будівництва та політики в Україні.

У світлі цих фактів, неможливо не враховувати можливі наслідки для будівельного сектору та державних структур, і звертати увагу на потенційні конфлікти інтересів. Важливо, щоб суспільство та влада дотримувалися принципів прозорості та відкритості в управлінні державними ресурсами, щоб уникнути впливу корупції та відновити довіру громадян до державних інституцій.

Розслідування журналістів розкрило, що на землях, які раніше належали "Київміськбуду" у Козині, було зведено закрите котеджне містечко, де згідно з оцінками вартість будинків перевищує $3 мільйони. Також з'ясувалося, що компанія, яка належить дружині Кушніра, придбала французьку фірму у період з 2019 по 2020 рік і зареєструвала на неї віллу на Лазурному узбережжі, приблизна вартість якої становить 20 мільйонів євро. Не менш вражаючим було відкриття, що в травні 2023 року голова "Київміськбуду" разом із дружиною Оксаною підкорили Еверест, витративши на це $150 тисяч, причому сам Кушнір майже вісім місяців провів поза межами країни.

У той час, коли "Київміськбуд" повідомляє про зведення майже 1,5 мільйона квадратних метрів житла — 22 житлових комплекси, влада міста відмічає, що на більшості будівельних майданчиків під керівництвом компанії не ведуться роботи. Тим не менш, для продовження будівництва "Київміськбуд" звертається до влади міста з проханням надати мільярди гривень з міського бюджету.

Ці факти свідчать про потребу уряду відверто розглянути питання про прозорість та ефективне використання державних ресурсів у будівництві. Забезпечення рівних умов для всіх учасників ринку та запобігання можливим випадкам корупції є важливими завданнями, які потребують негайного уваги.

У вищезгаданій статті викрито ряд сумнівних практик, пов'язаних з керівництвом "Київміськбуду" та його колишнім головою Ігорем Кушніром. Зокрема, виявлено зв'язки цього підприємства з бізнес-імперією Кушніра, його родичами та бізнес-партнерами, що створює підозру в можливому використанні владних ресурсів для особистої вигоди. Новини про будівництво котеджного містечка та придбання нерухомості за кордоном за високими вартостями відображають потенційні конфлікти інтересів та викликають сумніви в джерелах фінансування таких проектів. Крім того, відзначається необхідність детального аналізу витрат "Київміськбуду" та ефективності його діяльності в умовах недостатнього контролю та прозорості.

Ці відкриття підкреслюють необхідність зміцнення антикорупційних механізмів та підвищення рівня прозорості в діяльності будівельних компаній, особливо тих, що мають пряме відношення до державних ресурсів та проектів. Для забезпечення рівних умов для всіх учасників ринку та відновлення довіри громадян до владних інституцій необхідно здійснювати ефективний нагляд та забезпечувати відповідальність за порушення законодавства та моральних норм.

У Києві залишили лише 4 вулиці з дозволеною швидкістю 80 км/год

Із 1 квітня у столиці скоротили кількість міських ділянок, де водіям дозволено розганятися до 80 км/год. Таке рішення Київська міська державна адміністрація ухвалила після аналізу аварійності та летальних випадків на дорогах. Попри те, що Київрада раніше схвалила список із 17 вулиць, де планувалося підвищити швидкісний режим, реальність виявилася значно суворішою. Після комісійного обстеження кількість таких […]

The post У Києві залишили лише 4 вулиці з дозволеною швидкістю 80 км/год first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українська енергосистема на межі, дефіцит електроенергії та підвищення тарифів

Літній період в Україні завжди наповнений енергією та напругою. У цей час, коли спека досягає свого піку, наша країна стикається зі складними завданнями в енергосистемі. Компанія "Укренерго" підтверджує, що щоденні виклики у вигляді дефіцитів електроенергії стають ще більш відчутними в цей період. Пікове споживання, спричинене не лише зростанням температури, але й активною діяльністю промислових підприємств та побутових споживачів, робить ситуацію ще більш складною. Незважаючи на ці виклики, ми продовжуємо працювати на межі своїх можливостей, забезпечуючи надійне енергопостачання для всіх громадян та підприємств країни. Наші фахівці постійно вдосконалюють систему керування, впроваджуючи нові технології та стратегії, щоб забезпечити стабільну роботу енергосистеми навіть у найважчі моменти.

Компанія пояснює, що буде складно забезпечити всі потреби в електриці через ремонтні роботи на пошкоджених російськими обстрілами теплових та гідроелектростанціях.

“У літній період гідроелектростанції зазвичай знижують виробітку, а енергоблоки атомних станцій перебувають в ремонті та підготовці до навантажень наступної зими”, – додають у “Укренерго”.

Прогнозується, що у четвер, 6 червня, енергосистема стикається з дефіцитом електроенергії протягом усього дня. Ліміти на споживання електроенергії будуть діяти для кожної області з 00:00 до 24:00.

Також варто зазначити, що Кабінет міністрів збільшив тариф на електроенергію для населення. За середнім місячним споживанням електроенергії у розмірі 170 кВт*год, платіжка за електроенергію зросте на 285 грн. Про це повідомила пресслужба Міністерства енергетики. Новий тариф становитиме 4,32 грн за кіловат.

Після підвищення тарифу на електроенергію, українцям варто готуватися до зростання вартості опалення.

Також уряд планує зняття митних та бюрократичних перешкод для імпорту генераторів, сонячних панелей, інверторів та іншого обладнання в Україну.

Заступниця начальника управління в департаменті міжнародного співробітництва та протоколу Одеської обласної державної адміністрації Яна Алексєєва виявилася у центрі скандалу через недостовірне декларування майна на суму 2,4 мільйона гривень. Цю інформацію було отримано в результаті перевірки Національним агентством з питань запобігання корупції (НАЗК) декларацій за 2021 рік.

Алексєєва задекларувала квартиру ТОВ «Кадорр-Каманіна» площею 45,8 кв. м, але не вказала її вартість. За документами, вартість цієї квартири становить 1,13 млн гривень (або 41,37 тис. доларів). У декларації також зазначалося, що жінка є співвласницею іншої квартири площею 68,5 кв. м, але ці дані не збігаються з документами.

Ще однією проблемою стала не задекларована сума доходу — 740 тис. гривень, яку, за її словами, вона отримала від матері для придбання квартири. Проте документи вказують, що вона сама оплачувала житло.

Крім того, у декларації не було вказано разових витрат на суму 529,55 тис. гривень, хоча ці видатки мають офіційні підтвердження.

Загалом, за результатами перевірки декларації, НАЗК виявило невідповідності на суму 2,4 млн гривень. За цими фактами було складено звіт про ознаки кримінального порушення за статтею 366-2 Кримінального кодексу України.

Зазначимо, що в квітні 2024 року Алексєєва оформила отримання 1,36 млн гривень від громадянина Дмитра Петровича Біля, що може бути пов’язано з уникненням цивільної конфіскації майна у разі оголошення підозри від НАБУ.

The post Заступницю начальника управління Одеської ОДА затримали через недостовірне декларування майна на 2,4 млн гривень first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини