Середа, 23 Липня, 2025

30 листопада – свято апостола Андрія: головні заборони і традиції дня

Важливі новини

У Чернівцях двоє підлітків побили студента та зняли це на відео

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Співробітники поліції, як вказано, встановили та задокументували протиправні дії неповнолітніх, причетних до інциденту, який стався 14 грудня в гуртожитку Чернівецького фахового навчального закладу. Також триває ретельна перевірка події, яку здійснюють ювенальні поліцейські спільно із освітянами.

“Правоохоронці встановили, що двоє жителів обласного центру, віком 14 і 17 років, ймовірно, перебуваючи у стані алкогольного сп’яніння, потрапили до кімнати 16-річного студента. Хлопець самостійно їх впустив через вікно гуртожитку”, – повідомили у поліції.

Під час спілкування між неповнолітніми виник конфлікт, під час якого молодший із гостей почав наносити мешканцю гуртожитку удари, а старший знімав побиття на мобільний телефон.

Наразі у межах кримінального провадження проводяться необхідні процесуальні дії та призначені відповідні експертизи.

Відомості про подію внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 125 (Умисне легке тілесне ушкодження) Кримінального кодексу України.

Окрім цього, співробітники ювенальної поліції проводять профілактичну роботу з учасниками події та представниками закладу освіти.

“За результатами всебічного і обʼєктивного розслідування буде надана остаточна правова кваліфікація події”, – вказали у поліції.

Переговори між Україною та США – основне завдання української делегації налагодити відносини та “тягнути час”

Завтра, 11 березня, в Саудівській Аравії відбудеться зустріч американської та української делегацій з метою є створення “основ для мирної угоди та початкового припинення вогню”. Водночас, за повідомленнями наших джерел, українська делегація не націлена на реальне підписання угоди, а буде “тягнути час”. Українська делегація вирушила в Саудівську Аравію з цілим списком “нових умов, пунктів та нюансів” […]

The post Переговори між Україною та США – основне завдання української делегації налагодити відносини та “тягнути час” first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У Харкові розпочато роботи з модернізації електромережі

У Харкові наразі тривають інтенсивні роботи зі відновлення електропостачання, що постраждало в результаті суворих ворожих атак на енергетичну інфраструктуру міста. Згідно з повідомленням міського голови Ігоря Терехова, нинішні перебої у постачанні електроенергії тимчасово призвели до зупинки руху метрополітену. Проте, завдяки зусиллям комунальних служб, деякі маршрути трамваїв і тролейбусів вже відновлено, а муніципальні автобуси продовжують забезпечувати транспортне сполучення для мешканців міста.

"Сьогодні виникли значні пошкодження енергетичної мережі, що живить Харків. Наші комунальні підприємства у співпраці з енергетиками зосереджені на відновленні електропостачання. Це, однак, не означає, що весь місто зазнає затримок у постачанні електроенергії, але деякі складнощі все ж існують. Недолік напруги в електромережах став критичним фактором для забезпечення сталого енергозабезпечення міста", – зазначив Терехов.

Він також підкреслив, що житлові будинки зазнали значних пошкоджень через ворожі атаки, і комунальні служби працюють над ліквідацією їх наслідків, у тому числі проводять інспекцію дахів для виявлення пошкоджень. Мер висловив свою подяку за надану підтримку з інших міст України, яка надійшла до Харкова в цей складний час.

"Сьогодні, наприклад, ми отримали значну допомогу від Закарпаття, і я висловлюю щиру вдячність за цей акт солідарності. У ці важкі часи всі міста і області об'єдналися, щоб надати нам допомогу", – підкреслив Ігор Терехов.

У результаті ворожих атак на енергетичну інфраструктуру Харкова, місто стикнулося з серйозними проблемами у системі електропостачання. Хоча деякі перебої в електропостачанні тимчасово призвели до припинення руху метрополітену, комунальні служби активно працюють над відновленням системи енергопостачання. Несприятливі умови створили значні пошкодження житлових будинків та інфраструктури, але завдяки спільним зусиллям місцевих та зовнішніх допомогодавців, місто отримує підтримку та допомогу у відновленні нормального функціонування. Такий акт солідарності між містами та областями підкреслює важливість взаємопідтримки в умовах кризи.

Міністр енергетики: Запустити проект «Гігават Зеленського у 2024» до кінця року не вдасться

У сфері відновлюваної енергетики України настав переломний момент. Міністр енергетики Герман Галущенко офіційно повідомив про необхідність перегляду термінів реалізації масштабного проєкту з розвитку альтернативної енергетики, відомого як "Гігават". Ця ініціатива, спрямована на значне розширення потужностей вітрової та сонячної енергетики, зіткнулася з низкою об'єктивних перешкод.

Міністр в інтерв’ю виданню Forbes заявив, що до кінця року мають завезти тільки обладнання більш ніж на 1 ГВт.

«У деяких містах генераційні установки вже стоять, але підключити їх зможуть не раніше січня 2025 року», – сказав він.

Нагадаємо, на конференції Ukraine Recovery Conference 2024, яка проходила 11 липня в Берліні, президент заявив, що Україна хоче побудувати за допомогою партнерів до 1 гігавата газової маневреної генерації до кінця поточного року. Цю обіцянку назвали «Гігаватт Зеленського».

У вересні колишній глава «Укренерго» Володимир Кудрицький заявив, що з «Гігавата Зеленського» в Україні побудовано всього близько 60 МВт.

Брудна правда про чисте ліжко: чому постільну білизну потрібно прати частіше

Ми проводимо у ліжку близько третини свого життя, і, здавалося б, ця частина має бути найчистішою. Але насправді саме постіль часто виявляється найбруднішим місцем у домі. І мова не про плями — а про колонії бактерій, грибків і пилових кліщів, які ми щодня годуємо власним потом і змертвілими клітинами шкіри. Як повідомляє IFLScience, експерти закликають […]

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Апостол Андрій Першозваний був одним із найближчих учнів Ісуса Христа і першим, хто відповів на його поклик. Завдяки Андрію до апостольської спільноти приєднався і його брат Симеон, згодом знаний як апостол Петро. Андрія шанують як покровителя України, а також моряків і рибалок.

Святитель Фрументій – архієпископ Індійський, що жив у IV столітті. Він зіграв важливу роль у християнізації Абіссінії (сучасної Ефіопії), хрестивши місцевого царя і значну частину його підданих.

За юліанським календарем цього дня відзначають пам’ять святителя Григорія Чудотворця, відомого своїми богословськими працями і численними чудесами.

В Україні 30 листопада здавна відзначали Андріїв день. Цей день у народі вважався магічним, особливо для молоді.

На Андріїв день віряни моляться святому Андрію про:

Дівчата в цей день традиційно ворожили на судженого, але церква ставиться до цього звичаю негативно.

Іменини за новим стилем: Андрій, Василь, Іларіон, Іван, Арсеній, Йосип, Григорій.

Іменини за старим стилем: Григорій, Геннадій, Михайло, Захар.

Останні новини