Неділя, 20 Квітня, 2025

Депутата Берегівської міської ради затримали на Закарпатті за незаконне переправлення ухильника через кордон

Важливі новини

Жорстокість без меж: у Зінькові діти катували 10-річного хлопчика

Полтавщина сколихнута шокуючим випадком жорстокого насильства серед дітей. У місті Зіньків четверо неповнолітніх – віком від 10 до 14 років – побили 10-річного хлопчика. Подія трапилася ще два тижні тому, але лише зараз про неї стало відомо громадськості. За даними поліції, знущання сталося на території недобудованої споруди. Четверо дітей – 10, 11, 12 та 14 […]

The post Жорстокість без меж: у Зінькові діти катували 10-річного хлопчика first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Сомнолог розповіла про вплив сезонного переведення стрілок годинника на українців

Ключові елементи військового обліку:

Як розповіла Пилипенко, з точки зору біології та еволюції стандартним часом для людини, для її природи є саме “зимовий” час, а не “літній”, який штучно створений.

“Людина до кінця не могла адаптуватися до “літнього” часу. Вона в середньому недосипала протягом цих 7 місяців – 50 хвилин. Якраз те, що нарешті ми вже прислухалися до більшості світової спільноти, тому що американське товариство з дослідження сну, європейські, всі ратують за те, щоб все ж таки відмінили переведення на “літній” час, тому що це абсолютно з точки зору здоров’я недоцільно, і з точки зору економіки. З іншої сторони, якщо подивитися на зони ризику, або як це буде впливати… у будь-якому випадку переведення годинника впливає негативно на людину, тому що нам треба перейти цей фарватер. Переведення стрілок годинника негативно впливає, тому що у людини якраз буде збиватися циркадна ритміка”, – сказала Пилипенко.

За її словами, переведення стрілок годинника створює десинхронізацію.

“Тобто ми їмо в один і той же час, температура тіла знижується відповідно до коливань біологічного годинника, артеріальний тиск, серцеві скорочення. Це все регулюється нашим внутрішнім біологічним годинником. Якраз ці циркадні ритми контролюють зміну дня і ночі. Ми не можемо просто змусити себе заснути, тому що така година. Або ми не можемо прокинутися, тому що, наприклад, зараз шоста година, а не сьома. Ми будемо або вставати невиспані, або прокидатися раніше, коли переводять стрілки годинника.

У цьому якраз ця невідповідність, яку дуже складно багатьом людям пережити. У нормі здорова людина адаптується до нового часу протягом 24-48 годин. Але при умові, якщо вона абсолютна здорова, і при умові, що немає недосипання. В українців у всіх недосипання. Ми всі недосипаємо через нашого хворого сусіда. Ми всі автоматично в зоні ризику, тому що ми маємо всі недосипання. Ми перебуваємо в затяжному стресі, який виснажує нервову систему”, – додала сомнолог.

Вона зазначила, що українці відчують наслідки переведення часу вже наступного понеділка.

“Звісно, що наслідки будуть. У першу чергу це в понеділок, тому що ми встаємо за новим часом. Лягаємо за старим, а встаємо все ж таки за новим. Їсти, наприклад, походи у вбиральню і т.д. у нас все ще будуть регулюватися старим ритмом. Так, говорять, що, типу, у нас буде на годину більше для сну, але циркадний ритм у нас додається якраз світлом. От якраз світло є датчиком. Наскільки воно попадає інтенсивно на сітківку ока, настільки мозок отримує інформацію про те, що зараз день або ніч”, – зазначила Пилипенко.

Переведення стрілок годинника в Україні регулюється постановою Кабінету міністрів №509 від 13 травня 1996 року “Про порядок обчислення часу на території України”. У ній вказується, що на території України запроваджено час другого часового поясу з переведенням щорічно годинникової стрілки: в останню неділю березня о 3 годині на 1 годину вперед і в останню неділю жовтня о 4 годині на 1 годину назад.

У 2011 році Верховна Рада зробила першу спробу скасування переведення стрілок годинника, ухваливши постанову №3914, яка передбачала залишити в Україні “літній” час.

Однак це викликало невдоволення в західній частині України, зумовлене недоліком щодо занадто раннього пробудження, адже там сонячний час різко відрізняється від 3-го часового поясу. Висловлювалися думки, що такий час зашкодить перш за все дітям, що відвідують школи та дитсадки.

Згодом Рада визнала постанову такою, що втратила чинність. Чутки про нове скасування переведення стрілок годинника розпочалися у 2012 році. Наводилися аргументи, що скасування буде зручним для проведення Євро-2012.

У жовтні 2020 року нинішній спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук вніс до парламенту законопроєкт, який мав скасувати перехід на “зимовий” та “літній” час.

Ухвалення закону, на думку Стефанчука, “має забезпечити захист територіальної цілісності та зміцнення національної безпеки України, оскільки, як відомо, на тимчасово окупованих територіях України встановлений час держави-агресора – російської федерації. Тому встановлення і закріплення на всій території України без виключення єдиного київського часу в свою чергу дозволить зміцнити й безпекові позиції України та сприятиме деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій”.

Розглянули у ВР документ лише через 6 місяців. Проєкт закону був ухвалений основу із скороченням строку підготовки, адже документ передбачав, що Україна має зилишитися у “зимовому” часі. Однак вже за декілька днів законопроєкт був відправлений на повторне друге читання.

Розглянули законопроєкт в парламенті лише через 3 роки. 16 липня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №4201 про скасування переведення часу в Україні з зимового на літній.

За законом, сезонний перехід часу на території України не здійснюється, а набрати чинності повинен з 1 січня 2025 року. Тобто Україна має залишитися у “зимовому” часі.

У вересні законопроєкт був переданий на Президенту України Володимиру Зеленському. Але нещодавно стало відомо, що Зеленський не має наміру підписувати закон про скасування сезонного переведення годинників. Повідомляється, що це рішення пов’язане з можливими економічними збитками та петиціями громадян.

Російські війська не використовують техніку на Харківщині через її дефіцит

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

“Ми спостерігаємо, що ворог намагається поповнити втрати, заводячи нові підрозділи. Також він накопичує боєкомплект і зосереджує техніку в певних районах, але її не використовує, оскільки має дефіцит цієї техніки”, — заявив Романов. За його словами, окупанти не готові використовувати техніку в боях, натомість активно проводять піхотні штурми, намагаючись зберегти техніку для інших завдань.

У зв’язку з цим, українські Сили оборони вже знищили значну кількість бойових броньованих машин ворога, що ще більше поглиблює дефіцит техніки у росіян.

Особливо напруженою залишається ситуація в районі Вовчанська, де противник не припиняє штурмувати позиції українських військ. За підтримки авіації ворог кілька разів намагався прорвати оборону, але всі ці спроби були безуспішними.

Ситуація на Куп’янщині також залишається складною. Російські війська, не змігши захопити лівобережну частину Куп’янщини до 1 листопада, продовжують кидати нові сили на цю ділянку фронту, щоб виконати завдання з окупації регіону.

Ректор Нацакадемії Сухопутних військ може бути притягнутий до відповідальності

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Підставою може послужити звернення голови Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування можливих фактів порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ Ганни Скороход.

Як стало відомо, правоохоронці ДБР проводять розслідування можливих неправомірних дій посадових осіб НАСВ у 2022-2023 роках. Зокрема, перевіряються такі факти:

Отримання благодійної допомоги. У 2022-2023 роках НАСВ отримала благодійну допомогу на загальну суму 137,9 млн гривень, включно з транспортними засобами, генераторами, медикаментами, одягом, продовольством, сигаретами, будівельними матеріалами, безпілотними літальними апаратами (БПЛА) тощо. Наприклад, НАСВ отримала 59 транспортних засобів, з яких 26 були легкові автомобілі. З цих 26 автомобілів тільки п’ять було передано іншим військовим частинам, а доля решти 21 автомобіля невідома.

Академія не надала документів, що підтверджують використання благодійної допомоги. Наприклад, 18 пасажирських автобусів і мікроавтобусів, отриманих як благодійна допомога, не було передано іншим частинам, і невідомо, де вони використовуються.

У січні 2023 року академії було передано понад 1 млн сигарет. Згідно з документами НАСВ, у квітні 2023 року 674,6 тис. сигарет було видано 1958 особам, а в травні 2023 року 465 тис. сигарет видано 1604 особам. Це приблизно 17 пачок на людину у квітні та 14,5 пачок у травні. Однак курсанти заявили, що отримували набагато менше сигарет – 1-2 пачки на людину. Також повідомлялося, що сигарети продавалися в торгових точках на території Академії.

Неякісне харчування. Курсанти скаржилися на низькоякісні продукти харчування з вичерпаним терміном придатності. Зокрема, у вилучених зразках сиру та масла було виявлено заборонені немолочні жири. Академія отримує харчові продукти за договором із постачальником, але є підозри щодо якості цих продуктів.

Фізичне та моральне насильство. Виявлено випадки фізичного та морального насильства з боку старшого солдата особи 8 до підлеглих курсантів, включно із застосуванням електрошокера. Курсанти також заявили про тиск і залякування з боку керівництва академії.

Відрахування та тиск на курсантів. Курсанта Олександра Поповича, який виступив публічно щодо проблем у НАСВ, відрахували з академії. Він зазнав тиску та залякування. Колективне звернення на підтримку відрахованого підписали 49 курсантів. Іншого курсанта, який публічно заявив про проблеми, піддавали службовим розслідуванням та іншим формам тиску, що свідчить про необ’єктивність керівництва академії.

Трамп закликає до усунення Зеленського: жорстка критика з боку Білого дому

Президент США Дональд Трамп посилив критику на адресу українського лідера Володимира Зеленського, називаючи його “диктатором без виборів” та звинувачуючи у затягуванні війни з Росією. Ці заяви викликали занепокоєння серед європейських союзників та в самому Києві. Трамп хоче усунення Зеленського від влади в Україні, пише британський журнал The Economist, коментуючи жорстку критику з боку Білого дому […]

The post Трамп закликає до усунення Зеленського: жорстка критика з боку Білого дому first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Згідно з наявною інформацією, депутата підозрюють у сприянні незаконному перетину кордону. Такі дії, якщо їх буде доведено, є серйозним порушенням закону і можуть мати значні наслідки як для самого депутата, так і для політичної партії, яку він представляє.

Про це розповіли джерела в правоохоронних органах.

“Затримано депутата від фракції Європейська солідарність Віктора Саєнкова. Слідчі встановили, що він за 14 тисяч доларів допоміг ухильнику перетнути державний кордон. Під час обшуку в Саєнкова вилучили хабар у розмірі 14 тисяч доларів, гранату і мисливську рушницю”, – говорить джерело.

Він також додав, що за цим фактом порушено кримінальну справу.

Депутату загрожує від семи до дев’яти років позбавлення волі.

Останні новини