Неділя, 20 Липня, 2025

Компанія “Фармак” заробляє мільярди на постачаннях для армії: обшуки, тендери і завищені ціни

Важливі новини

Акція протесту проти режисера Білоуса проходить під стінами Молодого театру

У Києві біля будівлі Молодого театру розгортаються акції протесту. Десятки студентів, митців та небайдужих громадян вийшли, аби висловити обурення і закликати міську владу до рішучих дій. Головна вимога протестувальників — відсторонення режисера Білоуса від посади через звинувачення у сексуальних домаганнях. Активісти тримають плакати з гаслами, спрямованими проти безкарності й закликають керівництво Києва до негайної реакції. […]

The post Акція протесту проти режисера Білоуса проходить під стінами Молодого театру first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Дружина ведучого Остапчука розказала про свою дієту

Катерина Остапчук, дружина відомого українського телеведучого Володимира Остапчука, 24 червня відзначила своє 25-річчя. І вже зранку після святкового вечора, багатого на десерти й келихи ігристого, вона вразила підписників несподіваним результатом — мінус кілограм на вагах і ще кращий настрій. У своєму Instagram Катя виклала селфі в дзеркалі, де постала у стильному спідньому з підтягнутою фігурою […]

Акторка Катерина Кузнецова розійшлася з бойфрендом-росіянином і виїхала з України

Відома українська акторка Катерина Кузнецова оголосила про завершення семирічних стосунків із російським бізнесменом Максимом Апліним. Про це вона повідомила в особистому блозі в Instagram. «Ми з Максом більше не разом. Було класно. Зі словами великої вдячності й, звісно, з повагою йду в новий етап свого життя», — коротко написала акторка, не вдаючись у подробиці причин […]

Скандальний екс-чиновник оборони уникає відповідальності за мільярдну крадіжку

Відомо, що ВАКС випустив екс-посадовця Міністерства оборони, Олександра Лієва, якого підозрювали в причетності до схеми, пов'язаної з масштабними фінансовими порушеннями під час закупівель боєприпасів для Збройних Сил України. Ця справа, що набула гучності в суспільстві, здивувала багатьох тим, що суд привів Лієва під особисте зобов'язання, замість тримання під вартою, як було відомо раніше.

Адвокат Назар Кульчицький, коментуючи це рішення, зазначив, що суд розглядав справу без присутності прокурора, що викликає питання щодо об'єктивності процесу. Не менш важливою стала інформація, що Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура не змогли надати достатніх доказів для підтримки обвинувачення щодо Лієва.

Суддя Ярослав Шкодін відзначив, що відсутність достатніх доказів з боку прокуратури створює серйозні сумніви у вині екс-чиновника, запитуючи, як саме суд має вирішити питання, якщо навіть прокуратура не бачить складу злочину.

Ці події викликали хвилю обурення в громадськості, особливо враховуючи той факт, що Лієва вже раніше було взято під варту заставою у розмірі 50 мільйонів гривень, проте пізніше його випустили під особисте зобов'язання. Нині ж, після скасування рішення про особисте зобов'язання та закінчення терміну тримання під вартою, Лієв залишився без запобіжного заходу, що викликає серйозні питання стосовно системи правосуддя та її ефективності.

ВАКС, розглянувши клопотання щодо зміни запобіжного заходу, вирішив залишити це питання без розгляду за згодою обвинувачення, що подальшим чином може вплинути на хід подальшого судового процесу.

Вищезгадана стаття відображає складну ситуацію навколо екс-посадовця Міністерства оборони, Олександра Лієва, якого підозрювали у великомасштабних фінансових порушеннях під час закупівель боєприпасів для Збройних Сил України. Вирішення суду щодо зміни запобіжного заходу здивувало багатьох, особливо враховуючи відсутність прокурора під час розгляду справи. Нагальною стала проблема недостатньої кількості доказів, які змогли б підтвердити обвинувачення щодо Лієва з боку НАБУ та САП. Ця ситуація підкреслює необхідність покращення системи правосуддя та боротьби з корупцією в Україні.

На укриттях для шкіл на Київщині вкрали понад 14 мільйонів

Бюро економічної безпеки України повідомило про викриття масштабної корупційної схеми в Київській області. Під підозрою – п’ятеро осіб, які привласнили понад 14 мільйонів гривень, виділених з бюджету на облаштування укриттів цивільного захисту в навчальних закладах. У схемі фігурують службові особи приватної компанії, яка виготовляла захисні модулі, та посадовці органів місцевого самоврядування, що проводили закупівлі. За […]

Наприкінці лютого поліція та СБУ провели обшуки на підприємстві АТ «Фармак», повідомили одразу кілька ЗМІ. Причиною слідчих дій стала підозра у змові з дистриб’юторами для продажу ліків державним і комунальним закладам за завищеними цінами, що нібито завдало державі збитків на три мільйони гривень. Відкрито кримінальне провадження за статтями про привласнення майна та відмивання коштів.

Попри обіцянку поліції надати більше інформації, нові подробиці розслідування не оприлюднено. Натомість стало відомо, що чистий прибуток АТ «Фармак» у 2024 році склав понад 1,6 мільярда гривень, а основне джерело доходів — державні закупівлі, переважно для потреб армії.

За даними “Опендатабот”, лише у 2024 році компанія отримала 844 млн грн від постачання ліків державним структурам. У першій десятці її замовників — кілька військових частин. Загалом «Фармак» переміг у понад тисячі тендерів.

Журналісти виявили низку випадків завищення цін у контрактах. Наприклад, розчин для ін’єкцій “Тріомбраст”, який у роздріб коштує близько 423 грн, компанія продала Головному військовому шпиталю за 597 грн за упаковку. На пояснення “Фармаку” про близький термін придатності цього товару звернули увагу лише частково, адже інші контракти виявили схожу ситуацію.

Так, у березні 2025 року АТ «Фармак» без конкуренції виграло тендер на постачання ліків для військової частини А4615 на суму понад 5 млн грн. Перевірка цін показала:

  • Крем “Ліпстер” продавався армії по 101,65 грн, тоді як у аптеках коштує близько 95 грн.

  • Таблетки “Аторвакор” армія купувала по 4,39 грн за штуку, тоді як у роздріб — удвічі дешевше.

  • Препарат “Аладин-Фармак” армія отримувала по 0,96 грн за таблетку, тоді як у роздріб його ціна близько 0,33 грн.

Усе це викликає питання про реальну вартість тендерних закупівель і контролю за витрачанням бюджетних коштів.

Раніше “Фармак” також потрапляв у скандали. Зокрема, у 2022 році політолог Олексій Голобуцький повідомляв, що ліки виробництва компанії продавалися в Росії навіть під час війни.

Наразі слідство триває. Однак ані поліція, ані СБУ після обшуків не повідомили про нові кроки у справі. Схоже, як і раніше, власниця “Фармаку” Філя Жебровська та її оточення залишаються поза увагою правоохоронних органів, попри багатомільйонні державні контракти і гучні публікації у медіа.

Останні новини