Середа, 23 Липня, 2025

Львівські митники вилучили контрабанду артефактів віком понад тисячу років

Важливі новини

Медіаімперія Фіали під прицілом: підстави для запровадження санкцій

Власник одних із найбільших українських медіаресурсів, таких як «Українська правда» та «Новое Время», Томаш Фіала, став об’єктом серйозної уваги з боку українських правоохоронних органів та міжнародних організацій. За те, що бізнес Фіали продовжив діяльність на окупованому Криму після початку широкомасштабного вторгнення Росії, на його адресу з’явилися нові обвинувачення, пов’язані з можливим систематичним дискредитуванням України. За […]

The post Медіаімперія Фіали під прицілом: підстави для запровадження санкцій first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Голова правління НЕК Кудрицький спростував інформацію щодо своєї зарплати, хто бреше?

На початку цього літа в Україні спалахнув скандал, пов'язаний із зарплатою Володимира Кудрицького, голови правління Національної енергетичної компанії "Укренерго". Громадськість здивувала його заява про щомісячну зарплату в розмірі "лише" 420 тисяч гривень, що виявилося значно менше, ніж очікувано. Цей епізод викликав значний резонанс у суспільстві та породив обговорення щодо прозорості та довіреності управлінських кадрів в ключових державних компаніях.

“Мою зарплату мені встановила наглядова рада у 2020 році при призначенні на посаду. Я заробляю приблизно 420 000 грн на місяць після сплати податків”, – розповів Кудрицький.

Проте на офіційному сайті Укренерго у розділі “звітність” прямо написано, що у квітні Кудрицький та 3 його заступники разом отримали 8 млн 534 тисячі гривень, тобто близько 2,2 млн гривень на кожного.

Загалом за 2023 рік, за офіційними даними, керівник Укренерго разом зі своїми трьома заступниками заробили у держпідприємстві 29 млн гривень.

Нагадаємо, на тлі того, що зарплата рядових енергетиків у держкомпанії становить 15-20 тис. грн, правління НЕК перетворило себе на вищу касту, яка отримує мільйони під час повномасштабної війни. Згідно зі звітами правління Укренерго, у 2023 році його утримання коштувало державі 29,2 млн грн.

Зокрема, за 4 місяці 2024 року винагорода правління «Укренерго» склала понад 16,5 млн. грн.

До складу правління окрім Володимира Кудрицького входять ще три члени: Олексій Брехт, Сергій Галаган та Олег Скрипник. Минулого місяця ці діячі розділили на чотирьох 8,534 млн. грн. І це при тому, що остання перевірка компанії Держаудитслужбою виявила у НЕК Укренерго зловживань на 68 млрд грн, серед яких – розкрадання коштів на закупівлю бронежилетів та постачання електроенергії без оплати компанії Коломойського.

Російські війська атакували Донеччину: нові жертви серед мирного населення

Ключові елементи військового обліку:

Поліцейські зафіксували 2465 ворожих обстрілів по лінії фронту та житловому сектору. Влучання сталися в 3 населених пунктах: містах Мирноград, Покровськ та селі Іванопілля.

Внаслідок атак рф, як повідомляється, пошкоджено 13 цивільних об’єктів, з них 9 житлових будинків.

В Іванопіллі внаслідок артилерійського удару загинуло двоє мирних мешканців. Пошкоджено 4 приватних будинки, газопровід, ЛЕП.

Під час ворожої атаки в Мирнограді травмовано цивільну особу, зруйновано оселю та гараж.

З артилерії росіяни били по Покровську – пошкоджень зазнали чотири приватних будинки й газопровід.

Шахраї почали використовувати підмінені QR-коди для крадіжки банківських даних

В Україні зросла активність шахраїв, які почали використовувати підмінені QR-коди для викрадення банківських даних громадян. Кіберполіція попереджає, що зловмисники розміщують фальшиві QR-коди в різних публічних місцях, де люди часто використовують технологію швидких оплат. Ці підроблені коди перенаправляють користувачів на фішингові сайти, що імітують офіційні онлайн-сервіси. Після сканування таких QR-кодів, користувачі потрапляють на підроблені сайти, де […]

The post Шахраї почали використовувати підмінені QR-коди для крадіжки банківських даних first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

На Черкащині чоловіка підозрюють у стрілянині на роботі колишньої дружини

У Черкасах 54-річного чоловіка підозрюють у вчиненні хуліганських дій із застосуванням травматичної зброї. Як повідомили в Черкаській обласній прокуратурі, інцидент стався за місцем роботи його колишньої цивільної дружини. Як розповіли у прокуратурі, “чоловік на ґрунті довготривалих неприязних відносин, перебуваючи за місцем роботи його колишньої цивільної дружини, здійснив три постріли з вогнепальної травматичної зброї у вхідні […]

The post На Черкащині чоловіка підозрюють у стрілянині на роботі колишньої дружини first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У Львові митники зупинили спробу вивезення з України старовинних прикрас, які, за попередніми висновками експертів, мають культурну цінність і можуть бути внесені до Державного реєстру національного культурного надбання.

Як повідомила 28 квітня Львівська митниця, під час огляду посилки на митному посту «Львів – поштовий» було виявлено кілька металевих предметів, що здалися фахівцям підозрілими. Після проведеної експертизи з’ясувалося: ці прикраси — не звичайні біжутерні вироби, а справжні історичні артефакти.

Серед вмісту – чотири персні, датовані XII-XIV століттями, а також фібула (металева застібка) I–II століття нашої ери. Такі предмети можуть бути цінними не лише для музейної колекції, а й для розуміння культури та побуту давніх народів, що проживали на території сучасної України.

Львівські митники вилучили старовинні прикраси I та XII–XIV століть, що намагалися вивезти за кордон

Наразі прикраси вилучено, і в подальшому їх буде передано до музейного фонду України.

Митники одразу повідомили поліцію, оскільки факт виявлення таких речей підпадає під дію статті 201 Кримінального кодексу України — контрабанда культурних цінностей. Це може загрожувати від трьох до семи років позбавлення волі.

Імовірно, артефакти потрапили до посилки завдяки так званим «чорним археологам» — особам, які з допомогою металодетекторів незаконно шукають і викопують предмети давнини для подальшого продажу на чорному ринку.

Уточнення, де саме були знайдені артефакти, у повідомленні митниці немає.

Цей випадок — ще один сигнал про загрозу втрати національної спадщини через незаконну торгівлю та недобросовісний експорт культурних цінностей. Митники вкотре наголошують: вивезення предметів історичної або культурної цінності без відповідних дозволів — злочин.

Останні новини