Понеділок, 14 Липня, 2025

Мінсоцполітики готує реформу пенсійної системи: хто і скільки буде отримувати

Важливі новини

Топменеджер «Нафтогазу» отримав благодійну допомогу, маючи мільйонні доходи

Директор з питань етики та комплаєнсу АТ «Нафтогаз України» Євген Калінін, заробляючи понад 450 тис. гривень щомісяця та накопичивши понад 2,5 млн гривень у валюті, отримав від компанії благодійну допомогу. Це викликало питання щодо доцільності таких виплат, враховуючи його фінансовий стан. За декларацією, Калінін зареєстрований у Гостомелі (Київська область, Бучанський район). Хоча в документі не […]

The post Топменеджер «Нафтогазу» отримав благодійну допомогу, маючи мільйонні доходи first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Чому насправді Укрзалізниця підвищує тарифи на перевезення

Однак, як повідомляє видання "Інформатор", реалізація цієї реформи викликала низку запитань щодо її практичного втілення та впливу на судову систему. Особливу увагу громадськості привернула ситуація з суддями колишнього ОАСК та пов'язаними з цим бюджетними витратами.

Колесникова зазначила, що чергове підвищення тарифів для промисловців є “латанням дірок” за рахунок підприємств, які найбільше постраждали. Вона підкреслила, що керівництво “Укрзалізниці” має надати економічне обґрунтування для зміни тарифів, особливо з огляду на концепцію “зближення класів” вантажів, яка, за її словами, є непрактичною.

“Що таке зближення класів? Один використав логістику на 10%, а інший на 110%, а платити ми мусимо однаково? Це абсолютно не економічно обґрунтовано. Тому ми залишаємося на позиції, що “Укрзалізниця” повинна перерахувати тарифи, оскільки вони завищені для промисловості”, — зазначила Колесникова.

Колесникова також вказала на необхідність ефективного управління ресурсами та проведення реформ у “Укрзалізниці”, щоб забезпечити прозорість діяльності компанії і ліквідувати корупцію. За її словами, відсутність реформ і необґрунтовані витрати, які має компанія, свідчать про погане управління.

“Якби вони здійснювали необхідні реформи, не було б дивних закупівель і необґрунтованих витрат. Зараз виглядає так, що ефективність їхньої роботи забезпечується виключно за рахунок підвищення тарифів для тих, хто і так платить більше, ніж це обґрунтовано”, — зазначила вона.

“Укрзалізниця” демонструє рекордні обсяги перевезень, за перше півріччя 2024 року компанія звітує про прибуток у розмірі 3,1 млрд грн. Однак, згідно з прогнозами, до кінця року може бути зафіксований збиток у розмірі 2,7 млрд грн. Керівництво компанії поки що не пояснило причини можливого збитку, але вже ініціювало нове підвищення тарифів на вантажні перевезення.

Європейська бізнес асоціація закликала “Укрзалізницю” зосередитися на пошуку внутрішніх резервів та скороченні операційних витрат, а не перекладати свої фінансові проблеми на бізнес.

В Ірпені вперше планують знести незаконні багатоповерхівки екс-мера Володимира Карплюка

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

«Останній суд, апеляційний, ми виграли. Будемо рухатися далі. І, можливо, в Ірпені буде перший прецедент на демонтаж багатоповерхового будинку», – заявив він.

За словами мера, наступним на демонтаж буде незаконно побудований ринок Карплюка на набережній.

Для того, щоб його побудувати, подільники Карплюка підробили документи про зміну цільового призначення землі. Правоохоронні органи та прокуратура чомусь роками не помічали самоуправство та нехтування Карплюком законів. Але тепер він підсудний і підозрюваний у низці кримінальних справ.

Про його кримінальний шлейф відомо навіть у США – американці скасували йому візу на в’їзд. Також виявилося, що Карплюк пов’язаний із проросійською сектою «АллатРа», яка виправдовувала вбивства росіянами українців у Бучі та Ірпені.

Ігор Кривошеєв: Збільшення виплат для стимулювання вступу до ЗСУ – не наші методи

У нещодавньому інтерв'ю виданню Forbes Ukraine, Голова Національного банку України Андрій Пишний наголосив на ключовій ролі валютного курсу як інструменту економічної стабілізації. Він підкреслив, що відповідальність за підтримку стабільності курсу, а також цінової та фінансової стабільності, покладено на НБУ відповідно до Конституції України.

Таку думку висловив член комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва в ефірі телеканалу “Київ24”, передає ТСН.

Він зауважив, що в Росії вважається нормою заманювати мешканців “депресивних” регіонів великими виплатами за контракт з російською армією. Але це не наші методи.

“Українці насправді готові воювати за свою землю і за свою ідеологію, за право жити вільно, вільними людьми. Відповідно така мотивація як гроші, вона не спрацює, навіть якщо погодяться західні партнери допомагати цими грошима, тому що це неправильна мотивація”, — заявив Ігор Кривошеєв.

Трамп хоче, щоб Зеленський залишив Україну

У США почали активно обговорювати можливість зміни керівництва України після відмови президента Володимира Зеленського підписати угоду про передачу США доступу до рідкоземельних ресурсів. Це викликало серйозне роздратування в оточенні Дональда Трампа, де вважають, що Зеленський погодився на угоду ще у вересні, коли було обговорено надання США 500 мільярдів доларів рідкоземельних елементів в обмін на 183 […]

The post Трамп хоче, щоб Зеленський залишив Україну first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

В Україні готують законопроєкт, який має виправити викривлення у чинній системі пенсійного забезпечення. Про це повідомила міністр соціальної політики Оксана Жолнович у подкасті Центру економічної стратегії.

За її словами, зараз існує ситуація, коли дві особи з однаковим трудовим стажем і зарплатою, але які вийшли на пенсію у різні роки, отримують різні виплати. У міністерстві вже розробили механізм, який дозволить уникати таких несправедливостей. Водночас головне завдання — провести цей законопроєкт через Верховну Раду.

Жолнович також наголосила на необхідності сталого фінансування пенсій: “Навіть якщо ми знайдемо ресурс цього року, маємо гарантувати його на наступні роки. Тому ми працюємо зі Світовим банком, МВФ та МОП, щоб наші розрахунки були точними і надійними”.

Окрему увагу міністерка приділила питанням спецпенсій. Вона вказала, що такі пенсіонери користуються трьома перевагами: можуть раніше вийти на пенсію, мають менші вимоги до страхового стажу і отримують значно більший відсоток заміщення доходу.

“Якщо звичайний пенсіонер отримує близько 40% від колишнього заробітку, то у спецпенсіонерів цей показник сягає 70%, а іноді — 90% за рішенням судів”, — зазначила Жолнович.

Ще одним перекосом, на її думку, є можливість повного перерахунку пенсії спецпенсіонерам на основі зарплат нинішніх посадовців. “Це беззмістовна норма. Сьогоднішні виклики не можна порівнювати з тими, що були 20 років тому”, — пояснила вона, згадавши про зміни у роботі військових і працівників ДСНС.

Наразі Мінсоцполітики також розробляє законопроєкт щодо єдиного механізму індексації пенсій. Згідно з ним, усі виплати будуть перераховуватись відповідно до рівня інфляції за однаковими правилами — незалежно від статусу пенсіонера.

Останні новини