Субота, 19 Квітня, 2025

НАБУ взялося за депутатку “Слуги народу” через незаконне збагачення

Важливі новини

Чоловік намагався перетнути україно-румунський кордон на підводному скутері

Співробітники Бюро економічної безпеки (БЕБ) проводили на фабриці слідчі дії. Однак ситуація несподівано загострилася, коли група осіб вступила в конфронтацію з правоохоронцями.

Нещодавно на україно-румунському кордоні прикордонники затримали чоловіка, який спробував перетнути річку Дунай за допомогою підводного скутера. Цей інцидент стався під час патрулювання річки, коли охоронці помітили, що хтось виринає на поверхню води, щоб дихати.

“Під час чергового патрулювання річки Дунай наші співробітники виявили кмітливого порушника, який пересувався під водою за допомогою підводного скутера. Він періодично піднімався на поверхню, щоб вдихнути повітря”, — повідомили у ДПСУ.

Попри сміливу та оригінальну спробу, чоловікові не вдалося здійснити свої плани. Прикордонники затримали його, коли він знову виринув на поверхню.

Це була не перша спроба цього чоловіка втекти з України. У Держприкордонслужбі додали, що це вже друга спроба порушника незаконно перетнути кордон. На жаль для нього, і цього разу його план зазнав невдачі.

Світовий банк виділить Україні 1,5 мільярда доларів: перелік напрямків витрат коштів

Світовий банк прийняв рішення про надання Україні кредиту на суму 1,5 мільярда доларів для підтримки стратегії відновлення та розвитку країни. Ці кошти будуть забезпечені гарантіями Японії та Великої Британії у розмірах відповідно 984 мільйонів і 515 мільйонів доларів. Міністр фінансів Сергій Марченко підкреслив, що отримані кошти спрямуються на підтримку Державного бюджету України, стимулювання економіки та фінансування соціальних та гуманітарних програм. Додатково передбачено капіталізацію відсотків у сумі 99,54 мільйона доларів США для зниження витрат на обслуговування кредитних зобов'язань. Програма DPL2024 спрямована на підтримку реформ в Україні та надання фінансової підтримки за умови виконання визначених умов. Очікується, що кошти будуть передані до державного бюджету України до кінця поточного місяця, сприяючи подальшому розвитку країни.

Світовий банк надає Україні кредит на суму 1,5 мільярда доларів для підтримки політики відновлення та розвитку.Кредит буде забезпечений гарантіями Японії та Великої Британії.Отримані кошти будуть спрямовані на підтримку державного бюджету, відновлення економіки, а також фінансування соціальних та гуманітарних програм.Для зменшення витрат на обслуговування кредиту передбачена капіталізація відсотків у сумі 99,54 мільйона доларів США.Програма DPL2024 має на меті підтримку реформ в Україні та вимагає виконання певних умов з боку країни.Кошти планується передати до українського державного бюджету до кінця поточного місяця, що сприятиме подальшому розвитку країни.

В Одесі заарештували командира військової частини за підозрою у вимаганні 30% бойових виплат у підлеглих

В Одесі затримано командира однієї з військових частин, який вимагав систематично бойові виплати у своїх підлеглих. Як повідомили в поліції, офіцер змушував військовослужбовців віддавати йому 30% від отриманих коштів. За даними слідства, 31-річний командир сім місяців збирав побори, заявляючи, що це на потреби військової частини. Наприклад, на ремонт техніки. Тим, хто відмовлявся платити, погрожував проблемами, […]

The post В Одесі заарештували командира військової частини за підозрою у вимаганні 30% бойових виплат у підлеглих first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

ДБР розпочало кримінальне провадження щодо Сергія Григоровича, засновника української студії GSC Game World

Правоохоронні органи розпочали кримінальне провадження стосовно Сергія Григоровича, засновника відомої української студії GSC Game World, яка славиться серією ігор S.T.A.L.K.E.R. Інформація, отримана від джерел в правоохоронних органах, свідчить про порушення кримінального закону за такими статтями як ч. 4 ст. 111-1 (передача матеріальних ресурсів незаконним збройним або воєнізованим формуванням держави-агресора), ч. 2 ст. 209 (легалізація майна, одержаного злочинним шляхом), а також за ч. 2 ст. 332-2 (незаконне перетинання державного кордону України). Навіть відома публічна позиція Григоровича щодо війни не звільнила його від уваги правоохоронців. За отриманою інформацією, Григорович має причетність до незаконних фінансових операцій та ухиляння від сплати податків. Також ймовірно, що він причетний до відмивання коштів, отриманих злочинним шляхом. Ігри, розроблені Григоровичем, такі як S.T.A.L.K.E.R, незважаючи на воєнний стан в Україні, продаються в державі-агресорі. Попри публічні заяви Григоровича та його представників у соціальних мережах про припинення продажів комп’ютерних ігор, його компанії обходять санкції щодо резидентів Російської Федерації. Силовики встановили, що для цього Григорович та його помічники використовували криптомости та заборонені в Україні російські платіжні системи. Загальний дохід від продажів комп’ютерних ігор у Російській Федерації, отриманий компаніями, що контролюються Григоровичем, становить понад 5 мільйонів доларів США щорічно, проте податки з цих доходів сплачуються до бюджету Росії. За наявною інформацією, з 2019 по 2022 рік Григорович офіційно перевів понад 40 мільйонів гривень через українські банки, а також незаконно перетнув кордон України у 2022 році.

Сергій Григорович, засновник відомої української студії GSC Game World, усіма зусиллями намагається закрити кримінальну справу, ініційовану проти нього Державним бюро розслідувань. Він навіть пішов на такий крок, як закупівля машин для Збройних Сил України, у надії врятувати себе від відповідальності. Однак українські правоохоронці не піддалися на його благодійний жест. За інформацією, отриманою від джерел в правоохоронних органах, зараз Григоровича очікує серйозне стягнення. Слідство з'ясувало, що у нього в Україні належать такі банківські рахунки:

UA803510050000026202807528407 в АТ "УКРСИББАНК"26206805716358 в АТ "УКРСИББАНК"26006054032500 в АТ "УКРСИББАНК"26209001079165 у ВАТ "КБ "ГЛОБУС"26201010811638 у Публічному акціонерному банку "Південний"26200054032500 в АТ "УКРСИББАНК"Джерела також повідомили, що планується конфіскація практично всіх активів Григоровича, включаючи рухоме і нерухоме майно, корпоративні права, частки у статутних фондах юридичних осіб, банківські рахунки та інше, які належать Григоровичу або є під його кінцевим контролем.

У результаті проведеного розслідування виявлено, що Сергій Григорович, засновник студії GSC Game World, став об’єктом кримінального провадження з боку Державного бюро розслідувань. Згідно з інформацією, зібраною правоохоронними органами, він прагне уникнути відповідальності, але його зусилля не мають успіху. Зазначено також, що у нього є значна кількість банківських рахунків та активів, які можуть бути конфісковані в рамках правопорушень, які йому приписуються. У підсумку, відзначається серйозна увага з боку правоохоронних органів до цієї справи та можливість серйозних правових наслідків для Григоровича.

Заборона військовим говорити про фортифікаційні споруди на Харківщині – ІПСО чи політична провокація?

У Харківській області була сформована тимчасова спеціальна комісія, яка відповідає за оцінку якості будівництва оборонних споруд. Разом з цим, Державне бюро розслідувань також здійснює ретельний аналіз у цьому напрямку. Однак варто зауважити, що військовим заборонено розголошувати інформацію про ці дії у своїх інтерв'ю, а представників ЗМІ звинувачують у необ’єктивності та підкріпленні російських наративів під час згадування цих питань у своїх матеріалах.

Представники видання “Слідства.Інфо” взяли інтерв’ю у військовослужбовців трьох різних бригад Сил оборони, що беруть участь у стримуванні наступу ворога в області. Деяким з них були проведені “виховні бесіди” з керівництва, яке рекомендувало утриматися від обговорення з журналістами будь-яких питань, що стосуються оборонних споруд.

Один із бійців зазначив: “На нас прямо не тиснули, але всім, хто висловлює будь-яку думку з приводу фортифікації, чи то власні, чи же знають (командувачі, — прим.), то з ними провели розмови”.

Ми утримуємось від розголошення назв підрозділів, а також імен чи позивних військовослужбовців, щоб не наражати їх на тиск з боку їхнього керівництва. Наголошуємо, що цей матеріал не має на меті відтворити повну картину щодо готовності ліній оборони в області, а надати уявлення про цензуру та тиск, які відчувають військовослужбовці та журналісти у зв’язку з висвітленням даної проблеми.

Що відбувається на півночі Харківської області?

Російський наступ, який розпочався у першій половині травня, викликав перекидання сил для підсилення бригади Сил оборони на цей напрямок. Зусиллями військових вдалося стримати просування ворога, але росіяни все ж таки просунулися вперед на двох ділянках: у районі міста Вовчанськ та Липецької громади. Це спровокувало розмови про якість фортифікаційних укріплень, які в області будували з 2022 року.

13 травня голова Антикорупційного центру “Межа” у колонці для “Української правди” стверджувала, що Харківська обласна адміністрація сплачувала мільйони фіктивним фірмам за облаштування укріплень. Також, Харківський антикорупційний центр обчислив, скільки державних коштів витрачено на деревину для цих робіт, зауваживши, що у деяких випадках ціни на неї на Харківщині були вищі, ніж у сусідніх Дніпропетровській та Донецькій областях. Цікавість до можливого завищення цін на облаштування ліній оборони виявили і в СБУ.

Чому військові висловлюють занепокоєння щодо укріплень? Проблеми з якістю та готовністю фортифікаційних укріплень почали висуватися самими військовими. Уже 12 травня командир підрозділу розвідки Збройних сил України, Денис Ярославський, повідомив, що у Вовчанську тривають вуличні бої, та підкреслив, що фортифікаційні споруди та міни на кордоні області, які перейшли до російських окупантів, були відсутні. Тим часом, підрозділ Національної гвардії “Гострі Картузи” повідомив, що українські військові відступили з деяких позицій.

У зв’язку з цим, можливість для журналістів працювати з військовими на цьому напрямку тимчасово була закрита, а з деякими бійцями проведені “виховні бесіди”.

“Нам сказали не згадувати про фортифікацію, про наступ, про втрачені села. Нічого не публікувати. Не дали жодних пояснень. Тільки кажуть, що ми працюємо на руку ворога. А фортифікаційні споруди дуже погані, просто дуже. Доводиться все облаштовувати знову”, – розповів один із бійців у розмові з журналістами.

Випадки, коли доводилося самостійно дооблаштовувати позиції, не рідкі. Наприклад, у підрозділі “Слідства.Інфо” зазначили, що їм довелося розмістити свої позиції у старому російському бліндажі через недостатню готовність нових укріплень.

“Ми будували лінію укріплень з 2022 року, але вона не була завершена. Хлопців відправили в ці укріплення, знаючи, що вони мають бути, але вони не завершені. Тому хлопці зараз відтяглися назад у старий російський бліндаж і облаштовують там свої позиції, а потім перемістяться сюди. Ми не встигли, наші розрахунки не вдалися – нам доведеться самостійно добудовувати”, – зазначив військовий.

Деякі військові також висловили скарги на якість виконаних робіт.

“Десь просто стоїть якась будка з бетону посеред поля. Такі фортифікаційні споруди будують біля посадок, на висотах, щоб тебе було менше видно. У нас це зроблено тупо в ямі. Все вода підтікає, і нічого не побачиш”, – зауважив інший військовий.

Робота зі зведенням ліній оборони на Харківщині триває з 2022 року і продовжується досі. Журналісти “Слідства.Інфо” провели кілька годин на будівництві одного з взводних опорних пунктів у травні. Відбудова цих пунктів на ділянках прориву російських сил тривала до самого наступу.

Після опублікування матеріалу від CNN, в якому військовослужбовець 13-ї бригади Нацгвардії “Хартія” також стверджував, що укріплення на їхній ділянці не були готові, підрозділ виступив із публічною заявою, заперечуючи це твердження.

“Нам важливо, щоб інформація про наш підрозділ була об’єктивною, а коментарі наших бійців і командирів – зрозумілі не як окремі цитати, а мали чіткий та недвозначний контекст”, – зазначено у заяві.

Також спробували вплинути на матеріал журналістів від “Слідства.Інфо”, які висвітлювали тему фортифікаційних укріплень на Харківщині. Їх просили видалити усі згадки бійців про проблеми з відсутніми чи незавершеними укріпленнями. Протягом трьох днів представники різних рівнів намагалися “переконати” журналістів. Деякі з них аргументували, що це політично чутлива тема, а згадка про конкретні підрозділи може призвести до тиску зверху.

Загалом, складно отримати чітку картину щодо укріплень на Харківщині з кількох причин. По-перше, відповідальність розділена між різними підрозділами. Наприклад, за будівництво “першої лінії” відповідальність лежить на підрозділах Сил оборони, за “другу” – на інженерних бригадах, а за “третю” – на місцевих військово-цивільних адміністраціях. По-друге, офіційно отримати інформацію про готовність “другої лінії” оборони неможливо, оскільки у Силах підтримки стверджують, що це може бути корисно для ворога.

На разі журналісти опиняються у ситуації, коли намагаючись висвітлювати бойові дії на Харківщині — вони або повинні замовчувати питання фортифікацій (про які їм кажуть самі військові), або говорити про ці проблеми, наражаючись на заборону на роботу на цьому напрямку та створення проблем для самих військових, що стримують там російський наступ.

Програють у будь-якому випадку всі. Бо проблеми залишаються, а лінія фронту сунеться не на нашу користь.

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили про підозру одній із народних депутаток України. Йдеться про незаконне збагачення та внесення недостовірних даних до електронної декларації.

За інформацією слідства, у 2021–2023 роках депутатка отримала активи на понад 20 млн грн, що значно перевищує її офіційні доходи. Попри офіційну нерозголошеність імені, ЗМІ та журналісти вказують на Ірину Кормишкіну (раніше Аллахвердієва), членкиню фракції “Слуга народу”.

Схема незаконного збагачення

Як встановили слідчі, депутатка не задекларувала житловий будинок та дві земельні ділянки вартістю понад 17 млн грн, які використовувала у 2023 році. Ці об’єкти не були зазначені у її електронній декларації. Майно придбане за необґрунтовані активи, джерела яких значно перевищують її офіційні доходи.

Їй інкримінують умисне внесення недостовірних даних до декларації (ч. 2 ст. 366-2 Кримінального кодексу України). У разі доведення провини, депутатці загрожує штраф або обмеження волі.

Це вже не перший антикорупційний скандал за участі Кормишкіної. У жовтні 2024 року їй висунули підозру за ст. 368-5 КК України – незаконне збагачення. Слідство встановило, що у 2021–2022 роках вона придбала активи на суму понад 20 млн грн, тоді як її дохід за цей період становив лише 2,7 млн грн.

Серед придбань фігурував розкішний будинок поблизу Одеси, де вона зараз мешкає. За цією статтею передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років із забороною займати певні посади до трьох років.

Ірина Кормишкіна стала відомою у червні 2020 року після сексистського скандалу. Тодішній голова фракції “Слуга народу” Давид Арахамія та його заступник Олександр Корнієнко під час розмови назвали її “корабельною сосною”. Скандал спричинив суспільний резонанс, а Корнієнко вибачився публічно.

Окрім того, журналісти-розслідувачі неодноразово звертали увагу на стиль життя депутатки. Наприклад, у 2022 році вона отримала подарунки на понад 19 млн грн, включаючи швейцарський годинник Defy Midnight за 310 тис. грн. Також у її власності з’явився автомобіль Mercedes-Benz S500L, який, за словами депутатки, обійшовся їй у 1 млн грн, хоча експерти оцінювали його ринкову вартість у 4,4 млн грн.

Розслідування НАБУ може стати важливим прецедентом у боротьбі з незаконним збагаченням серед українських політиків. Проте залишається питання: чи понесе депутатка відповідальність, враховуючи резонансні скандали, які часто закінчуються без реального покарання?

The post НАБУ взялося за депутатку “Слуги народу” через незаконне збагачення first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини