Субота, 19 Квітня, 2025

Навчальні уроки: Три просування для підтримки України в конфлікті з Росією

Важливі новини

На Черкащині прокурору повідомили підозру у шахрайстві

Прокурор Христинівського відділу Уманської окружної прокуратури Черкаської області Тарас Горобець отримав підозру у шахрайстві у великих розмірах. Це сталося після того, як йому скасували групу інвалідності. За даними слідства, 27 липня 2020 року прокурор підписав декларацію із лікарем, яка працює у третьому черкаському міському центрі первинної медико-санітарної допомоги. Того ж дня правоохоронець поскаржився медику на […]

The post На Черкащині прокурору повідомили підозру у шахрайстві first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Maxar Technologies відключила доступ до супутникових знімків для України

Американська аерокосмічна компанія Maxar Technologies перестала надавати доступ до своїх знімків супутників для українських користувачів. Про це повідомляється видання «Мілітарний» за посиланням на кількох користувачів комерційного сервісу компанії. “Офіційне обґрунтування, що отримали користувачі від адміністрації Maxar “за адміністративним запитом”. Фактично ж відключення стало наслідком заборони уряду Сполучених Штатів на надання Україні розвідувальних даних. Тобто адміністрація […]

The post Maxar Technologies відключила доступ до супутникових знімків для України first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Головний психіатр Міноборони потрапив до лікарні після затримання на хабарі

Головний психіатр Міністерства оборони України Олег Друзь, якого вдруге затримали на хабарі, несподівано опинився в лікарні. Цей факт викликав обурення серед військових та громадськості, які вважають це спробою уникнути відповідальності. Відомий громадський діяч Олексій Бик на своїй сторінці у Facebook розкритикував ситуацію. Він вважає, що Друзь намагається ухилитися від покарання, використовуючи перебування в медичному закладі […]

The post Головний психіатр Міноборони потрапив до лікарні після затримання на хабарі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

У Києві викрили шахрайський кол-центр, що видурює гроші в європейців

У самому центрі Києва, на вулиці Дегтярівській, під дахом респектабельного бізнес-центру «Міком Палац», викрили масштабний шахрайський кол-центр, орієнтований на громадян країн Євросоюзу. Команда «СтопКору» зафіксувала, як щодня з 10 ранку тут працюють близько 50 осіб — здебільшого чоловіки віком 25–30 років. Як з’ясували журналісти, офіс на восьмому поверсі будівлі був перетворений на справжню фабрику з […]

НАЗК перевіряє декларацію та спосіб життя в.о. заступника голови ДПС та його співмешканки

Система моніторингу та реагування на погодні явища включає:

Співмешканка НАЗК перевіряє декларацію та спосіб життя в.о. заступника голови ДПС та його співмешканкиа, виконуючого обовʼязки заступника голови Державної податкової служби України, Аліна Лебедєва відкрила бізнес менше ніж через три місяці після призначення його на посаду. Вже через рік роботи ФОП 27-річна дівчина відкрила квітковий бутик у самісінькому центрі Києва в БЦ “Леонардо”.

Раніше Євгеній Сокур в ході слідства по справі про нібито замах на нього, сам розповів правоохоронцям, що із 2016 року проживає разом із дівчиною на імʼя Аліна у квартирі на проспекті Лобановського, 6-Д. Проте у своїх деклараціях Сокур жодного разу не згадав про свою співмешканку. Після депутатського звернення члена Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніни Южаніної НАЗК розпочало перевірку щодо Євгенія Сокура. В Агентстві також підтвердили, що проводять моніторинг способу життя посадовця. Голова Громадської ради при НАЗК Катерина Бутко зазначила, що Національне агентство з питань запобігання корупції перевіряє чи був спільний побут у Сокура з його співмешканкою Аліною.

Зʼясувалося, що йдеться про Аліну Лебедєву. За даними колишнього народного депутата Ігоря Мосійчука, НАЗК надіслало українським банкам запит у рамках моніторингу способу життя Євгенія Сокура, у якому просить фінансові установи надати інформацію про рахунки Аліни Лебедєвої, її батьків та рідного брата. Також НАЗК хоче перевірити рахунки ФОП співмешканки Сокура.

Як вказано в системі Youcontrol, Аліна Лебедєва зареєструвала ФОП 3 серпня 2022 року. Основний КВЕД діяльності – роздрібна торгівля квітами, рослинами, насінням, добривами, домашніми тваринами та кормами для них у спеціалізованих магазинах.

Варто зазначити, що Сокур отримав керівну посаду у податковій менш ніж за три місяці до цього – у травні 2022 року. Співпадіння?

Однак на цьому історія карколомного успіху співмешканки Сокура тільки розпочалась. У перший рік роботи її бізнесу, а водночас перший і, мабуть, найтяжчий рік повномасштабної війни в Україні, справи у Аліни Лебедєвої йшли настільки добре, що вона вирішила масштабуватися.

На свій день народження 1 листопада 2023 року вона оголосила про відкриття квіткового бутика, і не де інде, а в самому серці столиці – у бізнес центрі “Леонардо”.

“Привіт. Я @lebedieva_alina і вчора в мене був день народження. А ще вчора народилося моє таке довгоочікуване дитинча @lebedeva.flower.aesthetic. Я створила цей простір з любовʼю до квітів та людей. Тому будемо щасливі здійснити твої найзаповітніші квіткові мрії. Для замовлення краси:

-Direct – БЦ Леонардо: Київ, вул. Богдана Хмельницького 19-21”, – повідомила Аліна Лебедєва на сторінці бутика у Instagram.

Виглядає так, наче хтось зробив коханій дівчині подарунок на свято.

До речі, під час вивчення декларацій Євгенія Сокура виявивилося, що у 2022 році він задекларував дохід від продажу цінних паперів на суму 2,6 млн грн, однак ці кошти не були відображені в його декларації за 2023 рік. Це може свідчити про порушення законодавства, що вимагає повідомляти про значні зміни в майновому стані. Згідно зі ст. 52 Закону України “Про запобігання корупції”, декларант зобов’язаний протягом 10 днів повідомляти про такі зміни. Ніна Южаніна направила відповідну інформацію до НАЗК.

Але, у його декларації з’явилися 80 тисяч доларів готівкою. Хтось може сказати, що він обміняв гривні на долари, проте варто нагадати, що в той час діяла заборона Національного банку на купівлю валюти. Тож який із законів ймовірно порушив Сокур – питання поки що відкрите.

Але повернемося до історії успіху Аліни. За словами голови Руху #SaveФОП Сергія Доротича, квітковий бізнес вести не просто і він буде реально прибутковим лише за умови, що будуть VIP-клієнти.

“Я просто поясню суть квіткового бізнесу, він дуже специфічний, знаю його безпосередньо, тому що, мої друзі орендували в мене певні приміщення, і зараз навіть орендують, і ведуть цей квітковий бізнес. Як вони сказали, ти можеш скільки завгодно грошей вкладати, бути, як то кажуть, надзвичайно говірким і проворним, але тобі нічого не вдасться, якщо в тебе будуть тільки пересічні клієнти, які, знаєте, ідуть там дружині купити якісь квіти, на 8 березня чи на День народження – цей бізнес не взлітає взагалі. В тебе повинні бути клієнти, які тобі оплачують по безготівковому рахунку і замовляють букети зі 100 троянд і так далі. Тобто, це Кабінет міністрів, це урядові якійсь організації, депутати. Якщо в тебе є вихід на це, то цей бізнес буде процвітати”, – розповів Доротич.

За його словами, навіть до повномасштабного вторгнення створення працюючого прибуткового бізнесу у цій сфері було проблемою. Треба мати клієнтів, таких серйозних клієнтів, і тільки у такий спосіб можна заробити.

“Звичайно, якщо пан Сокур підігнав клієнтів, то можна заробити (на бутик – ред.), і дуже швидко заробити”, – зазначив Доротич.

Проте він не виключає, що карколомний успіх співмешканки Сокура може бути повʼязаний з іншим дуже цікавим аспектом. “Але цей бізнес можна так само використовувати для легалізації певних коштів. Можна ж замовляти букет, проплатити і замовити, а букет не забрати. Якщо це відповідно спрощенець, через нього прогнала бюджетна організація, ПДВ їх не хвилює. Втрати будуть 5-6%. Перевели в готівку та і все”, – зазначив Доротич.

Проте, якщо дивитися на ситуацію під таким кутом, то постає запитання: хто має перевіряти чистоту операцій ФОП співмешканки одного з головних податківців країни? Податкова?

Адвокат Олексій Баганець розповів, що звичайно Сокур може сам обирати з ким йому жити та одружуватися. Проте у своїй декларації він зобов’язаний вказувати дані про людину, з якою у нього спільний побут.

“Він зобов’язаний під час заповнення декларації вказувати, який дохід мала і має його навіть цивільна дружина. Чому? Тому що це ведення спільного господарства. Воно, звичайно, передбачає, що він повинен показувати про доходи своєї цивільної дружини. Це однозначно”, – наголосив юрист.

За його словами, НАЗК повинно ретельно вивчити цю ситуацію, у тому числі й на предмет наявності конфлікту інтересів. Адже в ході перевірки може виникнути питання щодо доцільності подальшого перебування Сокура на посаді.

Проти Сокура розслідується кримінальне провадження за службовий злочин. Ця справа була відкрита ДБР 4 листопада 2022 року за ч. 3 ст. 365 КК України, за фактом перевищення службових повноважень Сокуром, який 26 жовтня 2022 року підписав розпорядження про анулювання ліцензії ПАТ “Укртатнафта” на виробництво пального. Такі дії чиновника, за версією слідства, спричинили тяжкі наслідки товариству, а також державі у вигляді неможливості виконання мобілізаційних завдань Міноборони з виробництва та постачання нафтопродуктів для потреб оборони та обороноздатності держави. У Державному бюро розслідувань повідомили, що це кримінальне провадження досі розслідується.

Аналіз ситуації в Україні від заступника директора британського Королівського інституту об’єднаних досліджень, Джонатана Еяля, розкриває низку помилок у стратегії підтримки України з боку Заходу. Хоча український уряд залишається на плаву, Росія не змогла здійснити свій план захоплення, і українські сили захисту продовжують працювати. Однак міжнародна підтримка України виявилася недостатньою. Розбіжності в політиці США щодо постачання зброї і низька віра у перемогу України в Європі підкреслюють цю проблему. Спочатку стратегія Заходу передбачала обмежену підтримку України, але події відвернулися від цього. Хоча постачання зброї було здійснено, воно часто затримувалося і було несистематичним. Президент США Джо Байден підтримав обмеження збройної підтримки з метою уникнути ескалації конфлікту з Росією. Цей підхід обмежив можливості українських військ і призвів до обмежених дій на території супротивника.

Незважаючи на ряд помилок, які зауважив політолог, Захід може надіятися на корекцію ситуації в Україні. Військові втрати Росії значні, що може стати стримуючим фактором у подальшому розвитку конфлікту. Незважаючи на те, що росіяни, ймовірно, зможуть утримати частину української території, їхній ресурс може бути обмеженим для розширення бойових дій. Підтримка України з боку Заходу також може зрости, особливо якщо адміністрація Байдена отримає схвалення Конгресу на новий пакет військової допомоги. Проте, для того щоб зміцнити європейську підтримку, керівникам ЄС доведеться переглянути свою риторику щодо війни в Україні. Наразі жоден із впливових західних покровителів України не проявив готовності інвестувати в неї більше, ніж вже пообіцяв, що може ускладнити ситуацію. Таким чином, перший рік війни відзначився українською хоробрістю, другий – стійкістю, а третій може виявитися рішучим щодо подальшого розвитку конфлікту.

У висновку можна зазначити, що стаття розглядає різні аспекти конфлікту між Україною та Росією з погляду західних політичних експертів. Вона акцентує увагу на помилках, які, на їхню думку, допустили західні країни у своїй стратегії підтримки України, а також на можливих шляхах вирішення ситуації. Відзначається, що необхідно змінювати риторику щодо війни в Україні для зміцнення європейської підтримки, а також враховувати можливість нових пакетів військової допомоги з боку США. Зазначається, що перші два роки війни відзначилися великою хоробрістю та стійкістю України, але подальший розвиток подій може виявитися вирішальним для майбутнього конфлікту.

Останні новини