Субота, 19 Квітня, 2025

Не вистачає страхового стажу? Держава дозволяє докупити його через ПФУ

Важливі новини

Свята та пам’ятні дати 27 лютого: що відзначають сьогодні в Україні та світі

Сьогодні у світі відзначають відразу кілька важливих дат – Всесвітній день неурядових організацій, Міжнародний день оптиміста та Міжнародний день полярного ведмедя . Вір’яни вшанують пам’ять святого преподобного ісповідника Прокопія Декаполіта. До Нового року залишилося 307 днів, а поки що – детальніше про подію цього дня. Що сьогодні за церковне свято 27 лютого в церковному календарі […]

The post Свята та пам’ятні дати 27 лютого: що відзначають сьогодні в Україні та світі first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Українська мережа дельфінаріїв “Немо” має зв’язки із депутатами партії Путіна

У результаті спільного дослідження команд Molfar і UAnimals виявлено, що мережа дельфінаріїв "Немо", розташована на території Криму, має суттєві зв'язки з Російською Федерацією. Виявлено, що управління дельфінарієм здійснюється через мережу колишніх депутатів "Єдиної Росії", які здійснюють контроль над його фінансовими та організаційними аспектами.

Ця інформація, викрита в розслідуванні, яке було оприлюднене на веб-порталі Molfar, свідчить про серйозні порушення в галузі зоозахисту та небезпеку для дельфінів, що утримуються в умовах неволі. Встановлено, що використання дельфінаріїв у політичних та комерційних цілях порушує принципи етичного поводження з тваринами та міжнародні норми у сфері охорони довкілля.

Цей випадок є справжнім викликом для української та міжнародної спільноти, яка прагне забезпечити захист прав тварин та збереження навколишнього середовища. Результати цього дослідження підкреслюють необхідність негайних заходів для припинення незаконних дій у сфері тваринництва та встановлення контролю за діяльністю дельфінаріїв на окупованій території.

Мережа дельфінаріїв “Немо” надає франшизу на створення таких закладів у всьому світі. Перший дельфінарій “Немо” був започаткований в Одесі у 2005 році за підтримки севастопольського ПП “Біологічна станція”, яка фінансувала будівництво та передала морських тварин в оренду. ТОВ “Нерум” орендувало дельфінарій з тваринами та пізніше привласнило його разом з будівлею та земельною ділянкою. Це саме ТОВ “Нерум” вказує на зв’язки української мережі “Немо” з російськими філіями.

У російських містах Анапі, Джубзі та станиці Голубицькій діють дельфінарії, які, ймовірно, співпрацюють з українською мережею “Немо” через дві російські юридичні особи: ООО “Чудне море” та ООО “Екологічний центр”. За даними розслідувачів, засновниками останньої компанії є громадяни України, які також є співзасновниками одеського ТОВ “Нерум”. У 2022 році “Екологічний центр” сплатив податків у Росії на суму 500 тис. рублів, а збитки склали 13,7 млн рублів.

Україна та Росія не досягли згоди щодо транзиту газу за участю Азербайджану

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

ЄС та Україна попросили Азербайджан сприяти обговоренню з росією газової транзитної угоди, термін дії якої спливає наприкінці цього року.

Джерело в SOCAR сказало, що SOCAR виступала посередником у переговорах між українськими та російськими енергетичними компаніями протягом майже року на прохання України та ЄС.

Співрозмовник сказав, що топ-менеджери зустрічалися з високопоставленими представниками українських енергетичних компаній 2 травня у Стамбулі та 29 серпня у Відні, додавши: “Зрештою, українська та російська сторони не змогли домовитися про умови”.

SOCAR, російський енергетичний гігант “Газпром” та українська державна компанія “Нафтогаз” не відразу відповіли на запити щодо надання офіційних коментарів.

Україна, яка бореться із вторгненням росії з лютого 2022 року, заявила, що не продовжуватиме контракт, за яким до Європи щорічно надходить близько 15 мільярдів кубометрів російського газу.

Президент Володимир Зеленський заявив у четвер, що Київ може розглянути можливість продовження транзиту газу, але лише за умови, що москва не отримає оплату до закінчення війни.

Орбан поставив під сумнів фінансову допомогу Україні на суму 50 мільярдів євро

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан сказав журналістам після зустрічі європейських лідерів у Будапешті, що допомога Україні з боку США та Європи у розмірі 50 млрд євро, яка вже була погоджена, наразі є «відкритим питанням» після перемоги Дональда Трампа на виборах.

Пакет заходів є недостатнім для подальшого фінансування України, а західні країни втомилися виділяти гроші, сказав Орбан.

За його словами, після перемоги Трампа цього тижня країни ЄС також рухаються у напрямку чіткішого визначення своїх зобов’язань та цілей в Україні.

Петро Порошенко окреслив п’ять «червоних ліній» для Зеленського та Трампа

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Ці ключові моменти стосуються безпеки, суверенітету України, а також її відносин із міжнародними партнерами на фоні складної політичної ситуації. Порошенко закликав врахувати ці «червоні лінії» як пріоритети, які не можна перетинати в будь-яких переговорах чи прийнятті рішень.

1. Він закликав не йти на «компроміси щодо суверенітету» і не допустити повернення України в зону впливу Росії.

2. Також він заявив, що Україна не визнає «російський» статус захоплених територій.

3. Київ не повинен іти на обмеження потужності ЗСУ.

4. Крім того Порошенко вимагає не скасовувати санкції проти Росії до повернення Україні її територій.

5. І, на його думку, потрібно «переконати президента Трампа» прийняти Україну до НАТО після виконання «домашньої роботи», бо зараз, вважає екс-президент, Україна не готова до членства.

Тобто фактично Порошенко закликає закінчити війну по лінії фронту, без визнання російської юрисдикції над захопленими територіями, зі збереженням державності частини України, яка залишилася, в нинішньому вигляді і з відкладеною перспективою вступу до НАТО.

Українці мають можливість збільшити свій страховий стаж та майбутні пенсійні виплати, сплачуючи добровільні внески до Пенсійного фонду України (ПФУ). Це особливо актуально для тих, хто працює неофіційно, має прогалини у страховому стажі або хоче підвищити розмір своєї пенсії.

Водночас якщо батьки вже є пенсіонерами, сплатити за них страхові внески неможливо. Однак, збільшити їхню пенсію можна завдяки благодійним внескам. Для цього не потрібно подавати жодних документів чи відвідувати держустанови – усе можна зробити онлайн через портал ПФУ без авторизації.

Якщо внесок робиться на конкретного пенсіонера, 70% коштів спрямовуються саме йому, а решта 30% – на фінансування пенсій інших пенсіонерів.

Хто може скористатися добровільними внесками

  • ФОПи, які сплачують мінімальний ЄСВ.
  • Українці, які працюють за кордоном.
  • Громадяни старше 16 років (не пенсіонери), якщо їхні дані є в реєстрі застрахованих осіб.

Як сплатити внески онлайн

  1. Авторизуватися на порталі електронних послуг ПФУ через КЕП, Дія.Підпис або ID.GOV.UA.
  2. Обрати розділ “Комунікації з ПФУ” → “Договір на добровільну участь”.
  3. Вказати, за кого робиться внесок: за себе (дані заповняться автоматично) чи за іншу особу.
  4. Підтвердити дані та дати згоду на обробку інформації.
  5. Натиснути “Підписати та сплатити”.

Розмір добровільного внеску визначається самостійно, але для зарахування повного місяця страхового стажу сума має бути не меншою за мінімальний страховий внесок – 1760 грн у 2025 році.

Українці, які уклали договори про добровільну сплату внесків у 2024 році, можуть продовжувати сплачувати без укладення нових угод – вони діятимуть до 31 грудня 2025 року.

The post Не вистачає страхового стажу? Держава дозволяє докупити його через ПФУ first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини