Середа, 23 Липня, 2025

Нові правила риболовлі в Україні: як не потрапити під штраф

Важливі новини

Співак MELOVIN став прикордонником — служить у творчому підрозділі

Український співак MELOVIN, який відкрито заявляв про свою невиліковну хворобу, повідомив зі сцени, що нині проходить військову службу. Артист приєднався до Академічного ансамблю пісні і танцю Державної прикордонної служби України. Про це він оголосив під час спільного виступу з ансамблем, звернувшись до глядачів просто на концерті. За словами MELOVIN’а, його запросили до складу творчого підрозділу, […]

Справа Гладковського (Свинарчука): Висновок обвинувачення передано до суду

Справа проти колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Сергія Гладковського, також відомого як Свинарчук, набула нового етапу – обвинувальний акт направлено до суду. Прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) за матеріалами досудового розслідування детективів Національного антикорупційного бюро (НАБУ) було скеровано до суду обвинувальний акт за обвинуваченням Гладковського у завданні збитків державі на суму 17,44 мільйонів гривень.

Під час розслідування встановлено, що Гладковський (Свинарчук) зловживав своїм службовим становищем та владою на користь структури, в якій він та його близькі особи мали інтереси.

Справа проти колишнього першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Сергія Гладковського, також відомого як Свинарчук, набула нового етапу – обвинувальний акт направлено до суду. Прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) за матеріалами досудового розслідування детективів Національного антикорупційного бюро (НАБУ) було скеровано до суду обвинувальний акт за обвинуваченням Гладковського у завданні збитків державі на суму 17,44 мільйонів гривень.

Під час розслідування встановлено, що Гладковський (Свинарчук) зловживав своїм службовим становищем та владою на користь структури, в якій він та його близькі особи мали інтереси. Конкретно, він забезпечив закупівлю вантажних автомобілів підвищеної прохідності за завищеними цінами, що призвело до збитків для державного бюджету. Навіть незважаючи на те, що автівки не відповідали урядовим вимогам, Гладковський здійснив невиключення їх з державного оборонного замовлення.

Додатково, договір з компанією-виробником передбачав фіксацію ціни товарів та часткову передоплату, але ці умови були порушені, що спричинило додаткові збитки для держави. У результаті цієї діяльності, фірмі незаконно сплачено 17,44 мільйонів гривень.

Обвинуваченим інкримінується злочин, передбачений частиною 2 статті 364 Кримінального кодексу України. Після підозр у жовтні 2019 року Гладковському-Свинарчуку та в квітні 2020 року ексзаступнику міністра оборони та директору департаменту Міністерства оборони було озвучено обвинувачення.

З червня 2020 року триває ознайомлення сторони захисту з матеріалами досудового розслідування.

Бачу, ви, швидше за все, залишили пусте поле. Чим можу допомогти?

В Україні оформлено більше 450 тисяч угод з купівлі-продажу нерухомості в 2024 році: основний тренд – земля

У 2024 році нотаріуси України засвідчили рекордну кількість договорів щодо купівлі-продажу нерухомості, що складає 452 217 угод, згідно з даними Міністерства юстиції України. Важливою тенденцією стало те, що більше 60% з цих угод стосуються земельних операцій. Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на Опендатабот. 452 тис. договорів купівлі-продажу нерухомості провели нотаріуси торік. Це на […]

The post В Україні оформлено більше 450 тисяч угод з купівлі-продажу нерухомості в 2024 році: основний тренд – земля first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Напад на працівника ДБР: 28-річний чоловік напав з ножем та втік, затримання провели із залученням КОРД

У Києві під час слідчих дій 28-річний чоловік здійснив напад на працівника Державного бюро розслідувань (ДБР) та намагався втекти з місця події. Завдяки оперативним діям поліції та залученню бійців спецпідрозділу КОРД нападника вдалося затримати. Як повідомляється, співробітники Державного бюро розслідувань проводили слідчі дії за місцем мешкання 28-річного киянина, який підозрюється у вчиненні злочину. “Під час […]

The post Напад на працівника ДБР: 28-річний чоловік напав з ножем та втік, затримання провели із залученням КОРД first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Верховний Суд відхилив касаційну скаргу Коломойського щодо ПриватБанку

Верховний Суд України відхилив касаційну скаргу Ігоря Коломойського щодо повернення йому ПриватБанку. Це рішення є остаточним і підтверджує законність націоналізації фінустанови у 2016 році. Остаточне рішення суду Як повідомляє Національний банк України (НБУ), Верховний Суд залишив без задоволення позов Коломойського та підтвердив неможливість повернення ПриватБанку колишнім власникам. Таким чином, націоналізація банку, яка відбулася у грудні […]

The post Верховний Суд відхилив касаційну скаргу Коломойського щодо ПриватБанку first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Чи бажаєте ви, щоб я щось додав або змінив у цьому тексті? Можливо, ви хочете, щоб я більше уваги приділив якомусь конкретному аспекту цієї проблеми або розглянув додаткові інноваційні рішення?

Зимувальні ями — це поглиблені ділянки дна водойм, де риба вирушає зимувати. Вилов риби в таких місцях може порушити природний процес зимівлі риб і значно вплинути на стан популяції. Це може призвести до негативних наслідків для екосистеми водних ресурсів, тому державні органи запровадили заборону на риболовлю в цих районах як для любительської, так і для промислової риболовлі.

Держрибагентство України вже опублікувало список заборонених для вилову місць у кожному регіоні країни, щоб рибалки могли бути обізнаними і уникати порушень.

Незважаючи на заборону, любителі риболовлі все одно можуть насолоджуватись хобі, але лише в спеціально відведених для цього місцях. При цьому необхідно дотримуватись кількох правил:

Ці прості правила допоможуть зберегти природну рівновагу в екосистемі водойм, не порушуючи закони.

Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, за риболовлю в заборонених місцях передбачені штрафи, які коливаються від 34 до 680 грн в залежності від тяжкості порушення.

У разі завдання істотної шкоди екосистемі або порушення правил риболовлі у великих обсягах передбачена кримінальна відповідальність згідно зі ст. 249 Кримінального кодексу України. В такому випадку порушнику може бути накладений штраф від 17 тис. грн до 85 тис. грн або обмеження/позбавлення волі до трьох років.

Крім штрафів, порушники також повинні будуть сплатити за кожен незаконно виловлений екземпляр риби згідно з таксами, що прописані в постанові Кабміну N1042. Зокрема:

Таким чином, порушники, які незаконно виловлюють цінну рибу, можуть сплатити значні суми за кожен екземпляр. Найдорожчим у цьому списку є сом, за вилов якого передбачено таксу в 5117 грн за один екземпляр.

Останні новини