Субота, 19 Квітня, 2025

Олександр Усик став доктором філософії: що не так з дисертацією спортсмена

Важливі новини

На Одещині відновили ремонт школи в селі Маяки: ціни будматеріалів накрутили за старими традиціями

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Арматура по 60 тисяч гривень за тонну за ринкової ціни на рівні 33 тис. Непластифікована полівінілацетатна дисперсія коштує 292 грн/кг, тоді як різні компанії продають її за ціною від 113 до 175 грн.

Антисколіозні столи з регулюванням висоти замовили по 2 856 грн/шт. Фірма «Луч» продає такі столи на чверть дешевше за 2 034 грн/шт, а «Vital Style» пропонує антисколіозний стіл для «Нової української школи» вдвічі дешевше – за 1 392 грн/шт.

Так, лише на п’яти позиціях із кошторису переплата йде майже на мільйон гривень.

Але крім цього в кошторисі є позиції, які замовник прописав дуже нечітко, щоб йому не дорікали порівнянням із ринковими цінами.

Наприклад, двоповерховий підйомник для людей з обмеженими фізичними можливостями коштуватиме 1,89 млн грн. Його характеристики та габарити невідомі. Це дуже дорого. Нещодавно лікарня в Нікополі за такі гроші замовила ліфт на сім поверхів.

Можливість випадкового ядерного конфлікту між Україною та Росією: чи може війна стати ядерною?

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

У межах досяжності українських ракет і безпілотників знаходиться принаймні 14 російських ядерних сховищ.

Хоча автор статті пише, що «немає жодних ознак того, що українські сили навмисно націлилися б на місця зберігання ядерних боєголовок», він зазначає, що «боєголовки могли бути випадково вражені – або навмисно атаковані чи вкрадені». Раніше вже були прильоти за 100 км від цих об’єктів.

«Ще більш небезпечною є можливість того, що український ракетний удар або територіальне захоплення можуть призвести до хаосу в роботі сховища, що дозволить зловмисникам захопити ядерні боєголовки або ненавмисно спровокувати ескалацію ядерного конфлікту з боку Росії», – пише видання.

Росія мала б вивести свої ядерні боєголовки з цих сховищ із початком бойових дій, але не зробила цього. Можливо, Путін вважає, що це буде ознакою слабкості. А може російські військові побоюються, що Захід витлумачить це як підготовку до ядерної атаки, що спровокує попереджувальний удар НАТО.

Перспективи гривні без підтримки Заходу: виклики та можливості

Наш джерело в Офісі Президента розкрило, що уряд затвердив план девальвації гривні за підтримки Національного банку України. З квітня має розпочатися етапна девальвація, метою якої є закриття дірки в бюджеті на 500 мільярдів гривень. Для досягнення цієї мети планується використання золотовалютних резервів та друкарського верстата. Прогнозується, що до кінця 2024 року курс гривні знизиться до 49-51 за долар для стабілізації бюджету.

Крім того, уряд готує пакет нових податків для українців, щоб уникнути відчутних втрат через скорочення західної допомоги. Зокрема, планується введення військового збору для підприємств та ФОП, оподаткування дорогоцінних металів та ювелірних виробів, а також рухомого майна. Також вивчаються можливості додаткового оподаткування операцій з нерухомістю та інших секторів.

Проте навіть ці нові податки не зможуть повністю покрити потреби бюджету, оскільки їхній загальний фіскальний ефект обмежений близько 40 мільярдів гривень. У зв'язку з цим розглядається можливість підвищення ставок основних податків, таких як ПДВ та військовий збір з доходів фізичних осіб.

• Уряд України затвердив план девальвації гривні, спрямований на закриття дірки в бюджеті в розмірі 500 мільярдів гривень. Цей план передбачає девальвацію гривні поетапно з квітня та використання золотовалютних резервів і друкарського верстата.

• Нові податки вводяться для українців, щоб компенсувати втрати в бюджеті через скорочення західної допомоги. Ці податки включають військовий збір для підприємств і ФОП, оподаткування дорогоцінних металів і ювелірних виробів, а також рухомого майна.

• Навіть з введенням нових податків не вдасться повністю покрити бюджетні потреби, тому розглядається можливість підвищення ставок основних податків, зокрема ПДВ та військового збору з доходів фізичних осіб.

Блогерка Раміна Есхакзай розповіла про роман з українським захисником

Верховна Рада України зробила значний крок у напрямку вдосконалення військового законодавства, ухваливши в першому читанні законопроєкт, який стосується питань самовільного залишення військових частин та дезертирства в умовах дії воєнного стану. Цей документ спрямований на внесення змін до чинного законодавства з метою пом'якшення наслідків для військовослужбовців, які приймають рішення повернутися до виконання своїх обов'язків.

Їхнє знайомство розпочалося з листування в соцмережі. Раміна першою проявила ініціативу, запросивши майбутнього коханого на побачення. Перша зустріч пари відбулася на ковзанці, після чого вони прогулялися в лісі.

“Я боялася стосунків з військовим, адже тільки почала знімати репортажі про війну. Але вирішила ризикнути і написала йому першою”, – зізналася Раміна.

Впродовж тривалого часу військовий приїздив до Києва на один день, щоб побачитися з журналісткою. Стосунки розвивалися повільно, і саме Раміна першою зробила крок, запропонувавши перейти на новий етап – вона ініціювала перший поцілунок.

Через службу обранець Раміни рідко має змогу приїздити додому, тому їхні зустрічі обмежені періодами його відпусток або відряджень. Втім, за словами журналістки, це не заважає їм будувати міцні стосунки.

“Зараз я щаслива і зовсім не шкодую, що була ініціатором наших відносин”, – зізнається блогерка.

Раміна також поділилася, що для неї було важливо, аби її партнер був або безпосередньо залучений у війну, або підтримував її інтелектуально. Вибір військового був водночас викликом і рішенням, яке вона прийняла свідомо.

Мобілізація на розгляді: Верховна Рада може проголосувати за законопроєкт до кінця березня

Федір Веніславський, народний депутат та член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, висловив погляд, що законопроєкт щодо моб

У результаті заяви народного депутата Федіра Веніславського стосовно можливості проголосувати за законопроєкт щодо мобілізації до кінця поточного місяця виявляється, що розгляд цього питання в парламенті може стати актуальним найближчим часом. Веніславський виражає впевненість у тому, що комітет знайде компромісне рішення та законопроєкт буде підготовлений до голосування у Верховній Раді. Законопроєкт передбачає уточнення норм, що стосуються відстрочки від призову, спрямований на запобігання зловживань цим правом. Важливо врахувати необхідність забезпечення відповідності законодавства принципам справедливості та національної безпеки.

Чемпіон світу з боксу Олександр Усик нещодавно здобув ступінь доктора філософії в галузі права. Однак його дисертація вже викликала скандал у наукових колах через сумнівні джерела та можливі фальсифікації.

Дисертація-«цитатник»?

Колишній доцент Сумського державного університету Олег Смірнов звернув увагу на низку проблем у науковій роботі Усика. За його словами, вона належить до категорії так званих «цитатників» – робіт, що містять велику кількість непрямих запозичень і формальних посилань.

Однією з основних претензій стало посилання на невідомі або малорелевантні джерела. Наприклад, у дисертації йдеться про поняття трансформації в контексті природничих наук, зокрема генетичної модифікації, але більшість посилань стосуються економіки.

Маніпуляція джерелами

На сторінці 100 дисертації Усика міститься абзац про трансформацію в біотехнологіях. Втім, лише одне з шести наведених джерел дійсно стосується біологічних наук. Решта – це публікації про економіку, соціальні трансформації та навіть книга американського футуролога Елвіна Тоффлера «Третя хвиля».

Смірнов наголошує, що така підміна джерел є фактичною фальсифікацією, оскільки вводить читача в оману щодо наукової обґрунтованості роботи.

Дисертація – спосіб виїзду спортсменів за кордон?

Ще одним спірним моментом став висновок дисертації, у якому автор пропонує «імплементувати зарубіжний досвід» у сфері спортивної підготовки. Зокрема, Усик рекомендує підтримувати програми навчання українських спортсменів за кордоном. Враховуючи воєнний стан, ця рекомендація викликала суперечки.

Науковець Олег Смірнов звертає увагу на можливі приховані мотиви такої пропозиції: «Спортсмени дуже страждають, що їм доводиться спускатися в укриття, тому їх треба послати за кордон». Це наштовхує на думку, що дисертація може бути не лише академічною працею, а й частиною лобіювання певних можливостей для виїзду українських атлетів.

Де захищався Усик?

Олександр Усик захистив свою дисертацію в Харківському національному університеті внутрішніх справ (ХНУВС). Його тема – «Адміністративно-правове забезпечення міжнародного співробітництва у сфері фізичної культури та спорту». Від жовтня 2021 року боксер навчався в аспірантурі цього закладу.

Питання до української науки

Скандал із дисертацією Усика ще раз порушує проблему якості наукових досліджень в Україні. Подібні «цитатники» підривають довіру до академічних ступенів і дискредитують справжніх науковців, які роками проводять дослідження.

Чи буде розслідування щодо якості роботи Усика, поки невідомо. Проте очевидно, що наукова діяльність спортсменів в Україні іноді викликає більше запитань, ніж відповідей.

The post Олександр Усик став доктором філософії: що не так з дисертацією спортсмена first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Останні новини