Середа, 23 Липня, 2025

Податкова контролюватиме всі фінансові операції продавців онлайн платформ

Важливі новини

Адвокат Роберт Амстердам презентує висновки про напади на Українську православну церкву: докази та аналіз

Адвокат Української православної церкви Роберт Амстердам нещодавно привернув увагу громадськості звітом обсягом понад 250 сторінок, в якому представлені докази нападів на УПЦ, на її храми та священицьке духовенство. У своєму емоційному відеозверненні він закликав уряд України відмовитися від розгляду законопроекту 8371, який спрямований на заборону діяльності УПЦ.

"Цей законопроект — це не лише прояв мови ненависті", — наголосив Амстердам. "Напади на вірян, їхня вигнання зі святилищ, обмеження доступу до місць молитви — це абсолютно неприпустимо. Я закликаю уряд припинити цей подальший розділ нашого суспільства та перестати підбурювати братів проти братів".

Додатково, Амстердам зауважив, що УПЦ не має жодного пов'язання з Московським патріархатом. "Наша Церква не підтримує і відкидає ідеологію «русского мира». Ми будуємо Божий мир", — підкреслив він, цитуючи висловлення Блаженнішого митрополита Київського Онуфрія.

Заклик до підтримки України також був частиною виступу Амстердама. "Підтримка України — це критично важлива не лише для самої України, а й для міжнародної спільноти, включаючи США. Ми не можемо підводити людей на кожному кроці. Чи буде довіра до США після подій у Кабулі і тепер у Києві?", — риторично запитав він у своєму повідомленні в соцмережі.

• Роберт Амстердам, як адвокат Української православної церкви, публічно виступив із звітом, що містить докази нападів на УПЦ, на її церкви та священиків.

• Він закликав уряд України відмовитися від розгляду законопроекту 8371, який має на меті заборону діяльності УПЦ, назвавши його проявом мови ненависті.

• Амстердам підкреслив, що УПЦ не має пов'язаності з Московським патріархатом та відкидає ідеологію "русского мира".

• Він також закликав до підтримки України з боку міжнародної спільноти, наголошуючи на важливості утримання довіри до країни в умовах глобальних подій, що відбуваються.

СБУ затримала двох агенток ФСБ, які коригували вогонь по українських військових

Служба безпеки України продовжує боротьбу з російською агентурною мережею, діючи в прифронтових районах Донеччини. У ході контрдиверсійних заходів затримано двох ворожих агенток, які працювали на ФСБ та передавали окупантам координати українських військових позицій. Обидві підозрювані діяли окремо. Одна з них — 47-річна мешканка селища Дачне. За матеріалами справи, вона наводила російські авіаудари по локаціях Сил […]

The post СБУ затримала двох агенток ФСБ, які коригували вогонь по українських військових first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Україна стикається з фінансовими труднощами у створенні власних ракетних систем

Ключові елементи ефективної системи реагування на стихійні лиха:

Видання зазначає, що наразі Україна активно займається розробкою власних балістичних ракет, які змогли б наносити удари вглиб території Росії.

«Наступного року або до кінця року ви почуєте, що у нас з’явиться величезна ракетна програма», – цитує WSJ міністра оборони України Рустема Умерова.

Але джерела WSJ розповіли, що ракетна програма України відчуває нестачу в потужностях і фінансуванні, через що ефективність програми буде обмежена, а «Київ, ймовірно, залишиться залежним від Заходу щодо деяких видів зброї на довгі роки вперед».

Експерт у галузі безпеки і безпілотних систем Федеріко Борсарі в коментарі для WSJ зазначив, що на сьогоднішній день у світі є лише кілька країн, включно зі США і Росією, які володіють усіма технологіями і можливостями для виробництва балістичних ракет.

Решта країн, які намагаються здійснювати свої ракетні програми, стикаються з великими труднощами під час пошуку необхідних для цього компонентів.

Заступник міністра стратегічних галузей промисловості України Ганна Гвоздіар повідомила виданню, що наразі країна працює над розробкою кількох балістичних ракет.

Радник президента України Володимира Зеленського зі стратегічних питань Олександр Камишин додав, що у країни немає достатньо грошей, щоб швидко наростити виробництво в необхідних обсягах, пише WSJ.

У таких умовах Україна може зробити ставку на виготовлення «гібридів» ракет і дронів.

Міністр оборони Ллойд Остін нещодавно заявив журналістам, що українська програма безпілотників великої дальності має більше фінансового сенсу, ніж виготовлення балістичних ракет, враховуючи витрати на них.

Нещодавній пакет допомоги США в розмірі 2,4 мільярда доларів містив у собі фінансування БПЛА дальньої дії і не передбачав кошти для виготовлення балістичних ракет, повідомляє видання з посиланням на джерело, знайоме з цим питанням.

Україна виробляє зброю, яка є чимось середнім між ракетою та безпілотником.

Одним із таких гібридних видів є «Паляниця», яка вперше була використана на захопленій росіянами східній Україні наприкінці серпня. За словами Борсарі, зброя виглядає як невелика крилата ракета, але має менш складну систему наведення і меншу боєголовку. Це, ймовірно, робить її дешевшою і простішою у виготовленні, ніж крилаті та балістичні ракети.

Інший український гібрид дальнього радіусу дії, названий «Січнем», використовує ракетні двигуни для прискорення польоту під час старту.

Наукове дослідження: людське спілкування корисне, як вітаміни

Часте й активне спілкування здатне не лише покращити настрій, а й реально подовжити життя. Такими є результати масштабного дослідження, проведеного фахівцями Гарвардської медичної школи. Психіатр і психоаналітик Роберт Волдінгер, який досліджував вплив соціальних зв’язків на самопочуття, зазначає: головний компонент здоров’я і щастя — це якісні стосунки з іншими людьми. За його словами, постійне відчуття самотності […]

Росія не може запускати по 500 “шахедів” щодня — Defense Express

Поширені в інформаційному просторі заяви про здатність Росії запускати по 500 чи навіть 1000 дронів-камікадзе щодня — не більше ніж гіпербола. Реальність набагато приземленіша. Про це в ефірі “Radio NV” заявив головний редактор Defense Express Олег Катков. За його словами, на кінець весни та початок літа ГУР оцінювало добову потужність виробництва “шахедів” на рівні 90 […]

В Україні планують запровадити нові правила оподаткування доходів, отриманих фізичними особами через цифрові платформи — зокрема при продажі товарів, здачі житла в оренду чи наданні послуг. Відповідний законопроєкт Кабмін схвалив 29 квітня, повідомив перший заступник голови фінансового комітету Ради Ярослав Железняк.

Документ передбачає впровадження міжнародного автоматичного обміну інформацією про доходи користувачів платформ. Йдеться про сервіси, які з’єднують продавців і клієнтів: від OLX до Airbnb. Якщо парламент підтримає ініціативу, податкова служба отримає доступ до інформації про рух коштів, банківські рахунки, місце проживання продавців та їхні доходи.

Що зміниться для продавців на платформах

Згідно з документом, кожен активний користувач цифрової платформи (у тому числі фізособа, яка здає житло, надає послуги чи продає товари), стане підзвітним продавцем. Усі його доходи підлягатимуть оподаткуванню. Оператор платформи (сайт або застосунок) виступатиме податковим агентом і щороку до 31 січня звітуватиме перед податковою про заробітки таких осіб.

Оператор зобов’язаний передати податковій:

  • повне ПІБ продавця;

  • ІПН або, за його відсутності, місце народження;

  • адресу проживання;

  • номер ПДВ, якщо є;

  • адресу об’єкта нерухомості, якщо йдеться про оренду житла.

Нові обов’язки для продавців

Щоб платити лише 5% податку (як для ФОП 1–3 групи), фізособа повинна:

  • мати окремий поточний рахунок для бізнес-операцій;

  • надати банку згоду на розкриття банківської таємниці — зокрема даних про всі зарахування та перекази;

  • повідомити платформу про номер банківського рахунку.

Виняток — до 3 продажів на суму до 2000 євро на рік. У такому разі можна використовувати особистий рахунок, але теж потрібно повідомити про нього оператора платформи.

А якщо ні? Штрафи величезні

 Якщо платформа не передасть податковій звіт — штраф 800 000 грн.
 Якщо банк здійснює операції до взяття рахунку на облік — штраф 10% усіх переказів, але не менше 1700 грн.
 Якщо продавець не повідомив банк про свій статус — штраф 680 грн за кожне порушення.

Кожен, хто відкриває рахунок для підзвітної діяльності, повинен одразу повідомити банк про свою роль на платформі. Інакше банк може бути оштрафований, а рахунок — заблоковано до проходження формальних процедур.

Кого це стосується?

Усі, хто заробляє на:

  • оренді житла (включно з Airbnb, Booking тощо);

  • оренді транспорту;

  • продажі товарів (наприклад, через OLX);

  • особистих послугах (ремонт, кур’єрська доставка, фотографія тощо) — мають потрапити під податковий моніторинг.

Законопроєкт ще має пройти реєстрацію у Верховній Раді. Якщо його підтримають — податковий контроль над онлайн-доходами стане значно жорсткішим, а цифрові платформи фактично перетворяться на інструмент фіскального нагляду.

Останні новини