Вівторок, 15 Липня, 2025

Полонина Руна під загрозою: на Закарпатті розпочали будівництво вітряків без екологічного дозволу

Важливі новини

Реформа в підготовці та забезпеченні військових: курс на підвищення ефективності в ЗСУ

Наші джерела підтверджують, що стан підготовки мобілізованих солдатів Збройних Сил України на сьогоднішній день справді досяг найнижчого рівня, що фіксується з 2022 року. Якість навчання та забезпечення військовослужбовців в порівнянні з попереднім роком зазнала погіршення. За даними наших джерел, влада активно здійснює масовий призов громадян, надаючи недостатній рівень підготовки та обладнання, але водночас оперативно направляючи їх у вогневу зону, щоб кількістю компенсувати недостатню якість. Такий підхід дозволяє не створювати надмірного фінансового тиску на державний бюджет. Солдати перетворюються на масовий "конвеєр", де їхнє життя стає ставкою у грі, де завданням є тримати оборонну лінію за будь-яку ціну.

Згідно з військовим законодавством, громадяни України віком від 25 до 60 років підлягають мобілізації. Тимчасово, громадяни віком від 18 до 25 років вважаються призовниками і проходять базову військову службу, яка скорочена майже в шість разів порівняно з попередніми строками (3-5 місяців замість 18) та включає базову загальновійськову підготовку. Ця норма набуде чинності з 1 вересня 2025 року і буде викладатися як окрема дисципліна у всіх вищих навчальних закладах країни. Також громадяни матимуть можливість пройти підготовку в навчальних центрах Збройних Сил України, щоб отримати необхідні навички для державної служби або служби у місцевих органах влади чи прокуратурі.

Громадяни віком від 18 до 25 років можуть бути мобілізовані добровільно, а громадяни віком від 25 до 60 років — примусово. У законодавстві не передбачено термінів демобілізації під час воєнного стану для цієї категорії громадян. Жінки можуть вступити на військовий облік лише за власним бажанням, за винятком тих, хто має медичну або фармацевтичну освіту, проте їхню мобілізацію можливо здійснити лише за їхньою згодою. Іноземці та особи без громадянства не зобов'язані вступати на військовий облік, але мають можливість добровільно вступити на контрактну службу в Збройних Силах України або Національній гвардії.

Отже, зазначена стаття відображає серйозні проблеми, пов'язані з якістю підготовки та забезпеченням солдатів Збройних Сил України. Згідно зі звітом, якість навчання та обладнання солдатів зараз перебуває на найнижчому рівні з 2022 року. Політика масової мобілізації, яка здійснюється владою, призводить до відправлення погано підготовлених та слабко забезпечених солдат на фронт.

Законодавство щодо військової служби потребує перегляду, особливо щодо строків служби та умов демобілізації під час воєнного стану. Важливо також забезпечити належну підготовку молодих призовників, яка буде гарантувати їхню ефективну діяльність у разі потреби.

Пропоновані зміни у військовому законодавстві, такі як скорочення строків військової служби та введення обов'язкового військового навчання у вищих навчальних закладах, можуть сприяти покращенню ситуації. Важливо також враховувати індивідуальні потреби громадян щодо вступу на військовий облік та їхньої участі у військовій службі.

Новий рік під загрозою: чому Росія атакує Україну в свята

Україна зустрічає Новий рік під звуки сирен і вибухів. У ніч на 31 грудня 2024 року російські загарбники вкотре атакували мирні міста, використовуючи дрони-камікадзе та створюючи балістичну загрозу. Ці дії пояснюють не лише військовою стратегією, але й спробами психологічного тиску. Військовий експерт Павло Нарожний зазначив, що вибір дат для атак — не випадковий. Росія традиційно […]

The post Новий рік під загрозою: чому Росія атакує Україну в свята first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Технічний збій в “Укрзалізниці”: не працюють онлайн сервіси

Сьогодні вранці в “Укрзалізниці” стався технічний збій в IT системі, через що тимчасово не працюють онлайн сервіси, зокрема, продаж квитків через сайт і мобільний застосунок, а також онлайн послуги та довідкова інформація. Про це повідомила прес-служба компанії через Telegram-канал. Згідно з інформацією “Укрзалізниці”, через технічні проблеми не можна здійснити покупку квитків онлайн або скористатися іншими […]

The post Технічний збій в “Укрзалізниці”: не працюють онлайн сервіси first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

Львівський прикордонник допомагав вивозити валюту – покаранням став штраф

Залізничний районний суд Львова виніс вирок у справі хабарництва, фігурантом якої став прикордонник Дмитро Стеценко. За отримання 2000 євро хабаря в обмін на сприяння в безперешкодному вивезенні великої суми незадекларованої валюти чоловік відбувся лише штрафом — 93,5 тис. грн. Окрім того, він запропонував скерувати сплачену під час розслідування заставу в розмірі 242 тис. грн на […]

Як отримати відстрочку від мобілізації, якщо матір або батько мають інвалідність

В Україні деякі категорії військовозобов’язаних мають право на відстрочку від мобілізації, зокрема, у випадку, коли вони виконують обов’язки щодо догляду за родичами з інвалідністю III групи. Фахівці юридичної компанії INSEININ пояснили, як правильно отримати таку відстрочку, якщо, наприклад, матір або батько є особами з інвалідністю. Умови для отримання відстрочки: Згідно з українським законодавством, чоловік може […]

The post Як отримати відстрочку від мобілізації, якщо матір або батько мають інвалідність first appeared on НЕНЬКА ІНФО.

На полонині Руна в Закарпатській області розгортається скандал через початок будівництва вітряків без дотримання вимог природоохоронного законодавства. Влада Тур’є-Реметівської сільської ради змінила цільове призначення земель, відкривши шлях до зведення масштабної вітроелектростанції, попри відсутність висновку з оцінки впливу на довкілля.

Йдеться про зміну призначення 28 земельних ділянок — із сільськогосподарського на енергетичне. За це рішення депутати проголосували одноголосно. Проте, як повідомляють місцеві активісти, голосування пройшло без публічних консультацій, а протест громадськості був проігнорований.

Одразу після ухвалення рішення на полонині почали заливати фундаменти для вітротурбін. Водночас Міністерство захисту довкілля підтвердило, що ці фундаменти є частиною проєкту вітроелектростанції, а проведення будь-яких будівельних робіт без висновку з оцінки впливу на довкілля є порушенням закону.

Будівництвом займається компанія ТОВ “УК Вітряні парки України”, яка релокувалася з Краматорська до Закарпаття у 2022 році. Її кінцевими бенефіціарами є колишній народний депутат Максим Єфімов і бізнесмен Едуард Мкртчан.

Полонина Руна — унікальна природна територія з туристичним потенціалом, і подібне втручання без належних екологічних оцінок викликає серйозне занепокоєння серед екологів і громадських активістів.

Останні новини